Login lub e-mail Hasło   

Żydzi w mediach

„Polityka historyczna” wywołuje wśród młodzieży obrzydzenie nakierowane na wszelką wiedzę historyczną.
Wyświetlenia: 312 Zamieszczono 06/10/2017

.

Mam od dawna dyskomfort związany ze sposobem, w jaki media w Polsce informują na temat historii Żydów, żydów i stosunków polsko – żydowskich. Chodzi mi o media wszelkich opcji. Lewicowe, prawicowe, meinstreamowe, „niezależne”, rydzykowe i inne.

Główne media nieodmiennie koncentrują się na historii żydowskiej z lat 40-tych XX wieku. Czasami pojawiają się informacje na temat bieżących wydarzeń w Izraelu. Do Polaków słabo dochodzą wiadomości o tym, co dzieje się w państwie bardzo ważnym i silnie z Polska związanym. To, że jest to państwo bardzo małe nie ma znaczenia. W zglobalizowanym świecie nawet „samotny wilk” może w znaczący sposób wpłynąć na historię, a co dopiero mówić o państwie, z którym w różny sposób związanych jest bardzo wiele wpływowych osób.

.

Media „niezależne” zgapiają tematy od mediów meinsrteamowych i dodają do nich „swoje własne zdanie”. „Swoje własne zdanie” ma za zadanie zdyskredytowanie wrażych mediów GW, TVN, et cetera i  przy okazji zdyskredytowanie podawanych przez „czosnkowych” informacji o historii polsko-żydowskiej i sytuacji w Izraelu.

Metoda jest ta co zawsze, czyli postmodernistyczna. Przyczepiają się do szczegółów, a jak szczegółów nie ma, co często zdarza się, gdy chodzi o wiadomości z Izraela to choćby do literówek. Pokażę palcem. Mistrzami postmodernistycznego dyskursu są Tomasz Terlikowski, Piotr Semka. i paru innych, których nie wymieniam i niech pozwą mnie z tego powodu, że wymienieni nie zostali.

 .

Co innego media rydzykowe. Te traktują temat o wiele szerzej. Głosami ojców, a taże posiłkując się telefonami od radyjosłuchaczy, szczególnie tych, którym udaje się codziennie dodzwonić do audycji.

Media rydzykowe informują o zabójstwie Jezusa z Nazaretu, ale również o mordzie rytualnym na przykładzie patriarchy Abrahama, któremu udało się od dokonania tego mordu sprytnie wykręcić. Obszerne informowanie o historii żydowskiej od czasów najdawniejszych wspomaga wpieranie w naród polski rydzykowej historiozofii. Wbrew niektórym opiniom radyjosłuchaczy, którzy chwycili tę przynętę nie jest zbyt wielu. Jednak poza „informacją” wpierana jest w nich również „misyjność” zobowiązująca do głoszenia. I głoszą.

Każdy na swoim odcinku szkodzi Żydom, żydom, Polsce i Polakom.

 Skutki?

Jeśli chodzi o skutki, to prowadzę badania w swoim Antykwariacie (adres znany redakcji i nie tyko redakcji).

Antykwariat to jest takie miejsce, do którego głosiciele wszelkiej maści najpierw kierują swoje kroki. Chodzi o głosicieli wywodzących się z inteligencji. Inni (inne) kierują się w stronę kosmetyczki, fryzjerki (dawniej kierowali się do samoobsługowego magla, ale magle samoobsługowe uległy likwidacji).

Zaznaczam, że prowadząc badania na terenie Gdańska wymieniam informacje z zaprzyjaźnionymi fryzjerką i kosmetyczką i to nie jedną. - Wyniki porównuję  również z komentarzami internetowych trolli. Zachodzi tu zbieżność zbyt duża, żeby można uznawać ją za przypadkową korelację.

 .

Nawiedzeni antysemici mają swoje rozbudowane i logicznie spójne systemy urojeniowe bazujące na fałszywych pewnikach zaczerpniętych z radyjomaryjnej propagandy. Czasami wspartej czytaniem antysemickich wydawnictw ogólnodostępnych w niektórych księgarniach.

Ludziom rozsądnym brakuje argumentów z powodu braków elementarnej wiedzy.

Historii w szkołach prawie nie ma. (Tych, którzy protestują żeby było jej więcej podejrzewam o chęć poszerzenia zakresu fałszywej informacji typu bogoojczyźnianego).

Jest natomiast „polityka historyczna” wywołująca wśród młodzieży obrzydzenie nakierowane na wszelką wiedzę historyczną. W efekcie „polityki historycznej” kaczystów : - Naród nie chce znać swojej historii. Nie kupuje książek historycznych. Nawet jak kupi jakąś przypadkiem to później jej nie czyta. - Umiem sprawdzić kto czytał, a kto nie czytał bardzo prostymi sposobami.

 

W efekcie.

Podam kilka przykładów:

1)      Niemal nikt nie słyszał o frankistach. Jak może w takiej sytuacji rozmawiać z antysemitami o poezji? Odpierać ich argumenty.

2)      Temat: Kto w Polsce „rozpijał” chłopów i dlaczego, jest tematem na który nie można sensownie dyskutować w gronie profesorów Uniwersytetu. Powód? Brak elementarnej wiedzy.

3)      Słyszałem opinię, że getto w Warszawie założyli Niemcy. To nie jest żaden żart. Słyszałem naprawdę. I to nie jeden raz.

Czy w ogóle coś można z tym zrobić?

Jeżeli wszystkie filmy w TVP dotyczące tematyki polsko-żydowskiej będą mówiły o holokauście. Jeżeli informacje na portalach i w prasie drukowanej będą takie jak dotychczas. Jeżeli w radio nie będzie cyklicznych pogadanek rozsądnych historyków. Takich jak np. Norman Davies. - Mógłby potraktować te pogadanki jako reklamę swoich książek, których ludzie kupowaliby więcej, a może nawet zaczęli czytać.

Jeżeli dotychczasowy  "trynd" będzie utrzymany i  zostanie tak jak jest, to może być tylko gorzej i gorzej.

Przeczytaj >>> Postprawda

Adam Jezierski

.

Podobne artykuły


8
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1291
26
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2511
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 12852
73
komentarze: 26 | wyświetlenia: 8980
34
komentarze: 87 | wyświetlenia: 3993
42
komentarze: 22 | wyświetlenia: 22780
31
komentarze: 11 | wyświetlenia: 9124
28
komentarze: 7 | wyświetlenia: 6196
24
komentarze: 4 | wyświetlenia: 25447
23
komentarze: 8 | wyświetlenia: 9110
25
komentarze: 32 | wyświetlenia: 17755
18
komentarze: 9 | wyświetlenia: 12841
17
komentarze: 8 | wyświetlenia: 17137
15
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6151
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Koriolan,  06/10/2017

Hmm ...
W/g mnie stosunki polsko-żydowskie nie są zbyt istotne. Owszem, historia pełna jest różnych ekscesów ale teraz inne wydarzenia nabierają dużo większego znaczenia.
A dawne historie ?
Mają znaczenie tylko dla historyków.

@Koriolan: Obywatele Izraela są w znacznej części potomkami Żydów zamieszkałych na wschodnich terenach II Rzeczypospolitej, oraz Żydów pochodzących z trenów dzisiejszej Ukrainy, Białorusi i Litwy. Przed II Wojną Światową Polska sprzyjała emigracji do Palestyny, mimo sprzeciwu Brytyjczyków, którzy sprawowali tam wtedy kolonialne rządy. W II Rzeczypospolitej istniał silny ruch na rzecz uzyskania prz ...  wyświetl więcej

Znam te zdarzenia, choć widzę je trochę inaczej. Mój historyk określił to tak, że Anders 'zezwolił' na odejście żydowskich żołnierzy z bronią choć mógł ich potraktować jak dezerterów i ścigać. To był trzon, ziarno państwa izraelskiego. Nie bez znaczenia też był bodaj rok 68, kiedy w Polsce były 'czystki' żydowskie. Podobnie w pewnym okresie było w Związku Radzieckim, nikogo z kraju nie wypuszczal ...  wyświetl więcej

W sumie bardzo mi się podoba teoria Remter, że są jakby dwie rasy Żydów, żydzi i izraelici (plemię żmijowe).
Podoba mi się też piosenka Kaczmarskiego ...
.
https://youtu.be/7rPHgnzV7xQ
.

@Koriolan:
Remter jest wtórna. To nie jest teoria jej autorstwa.

@Adam Jezierski: ok, prawie wszystko jest wtórne :-)))
Ona to tu opisała więc tak to ująłem :-)))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska