Login lub e-mail Hasło   

Cyganka prawdę ci powie?

... gdy poznasz Ciszę
Wyświetlenia: 321 Zamieszczono 6 dni temu

 

Ciąg dalszy: http://www.eioba.pl/a/5jjl/cyganka-prawde-ci-powie

 Patrzyłem na  Cygankę, próbując zapamiętać szczegóły jej dorodnego ciała, jej kocie ruchy i uśmiech, którym mnie obdarzała.

"Chcesz mnie namalować, prawda? - zapytała -  Namaluj mnie taką jaka jestem teraz. Wiesz przecież, że potrafię się zmieniać. Zapomniałeś? Wszystko co nas otacza  to wibracje i my też nimi jesteśmy.  To ludzkie, ograniczone zmysły, odbierają i oceniają świat i ciągle się mylą.  Dla zmysłu wzroku, wolne wibracje to ciała stałe, wyższe to ciecze. Nie widzisz powietrza chociaż ono istnieje. Nie widzisz teraz mnie jaką jestem na prawdę ... chociaż jestem przy tobie blisko. Widzisz tylko to co chcesz widzieć.  To samo jest z innymi zmysłami: dotyku, słuchu, smaku. Nasze zmysły odbierają  ograniczone pasma wibracji a umysł je interpretuje po swojemu. Widzisz, smakujesz, słyszysz, czujesz tylko to co podpowiada ci umysł... A umysł z jego chaotycznymi myślami oddziela od rzeczywistości.. od prawdy.

Posłuchaj o naturze Ciszy bo gdyby nie ona nic by nie istniało. Ale słuchając zwracaj uwagę na przerwy - miedzy dwoma myślami, krótką cichą przestrzeń miedzy słowami, na przerwę miedzy wdechem a wydechem. Kiedy zauważasz te przerwy, bezpostaciowy wymiar czystej świadomości wyłoni się z twojego wnętrza i poczujesz Ciszę.

Cisza to czysta inteligencja, wszechobecna Kosmiczna Świadomość z której każda forma fizyczna, astralna, mentalna bierze początek. Forma, którą myślisz, że jesteś, narodziła się w niej i jest przez nią podtrzymywana. Jest istotą wszystkich galaktyk i ździebeł trawy, wszystkich kwiatów, drzew, ptaków i wszystkich innych form. Cisza jest jedyną rzeczą na tym świecie, która nie posiada formy. A jednak wcale nie jest rzeczą i nie jest z tego świata.

Cisza pomaga w rozwoju duchowym, ale do znalezienia Spokoju, o którym marzysz, nie jest konieczna. Nawet kiedy jest hałas, możesz mieć świadomość Spokoju znajdującego się pod tym hałasem. To jest wewnętrzna przestrzeń czystej świadomości.

Uwierz, że kiedy patrzysz  na ludzi, zwierzęta w Ciszy, to Kosmiczna Świadomość patrzy na swoje Stworzenie. Patrzy przez ciebie. Jesteś jej narzędziem.

Kiedy tracisz kontakt z wewnętrzną Ciszą, tracisz kontakt z sobą. Kiedy tracisz kontakt z sobą zatracasz się w świecie, zatracasz swoje najgłębsze poczucie siebie, tego kim jesteś. Ty i ja i Cisza i cały Wszechświat, są nierozłączne. To jest właśnie "Jam Jest" , które jest głębsze niż imię i forma. Jeśli jesteś świadomy Ciszy natychmiast pojawi się stan wewnętrznego, czujnego Spokoju. Jesteś wtedy obecny. Wyszedłeś poza trwające tysiące lat ludzkie uwarunkowania. Czasami ci się to udaje i widzisz mnie tam gdzie pragnąłeś mnie zobaczyć i taką jaką sobie mnie wyobrażasz.

Za każdym razem, kiedy akceptujesz ten moment takim jaki jest, niezależnie jaką przybierze formę - jesteś w Ciszy i jesteś w stanie pojednania. Spójrz na drzewo, kwiat, roślinę. Niech twoja świadomość na nich spocznie. Są spokojne i zakorzenione w Bycie. Pozwól Naturze by nauczyła cię Spokoju. Kiedy patrzysz na drzewo i odbierasz od niego Ciszę sam stajesz się cichy. Łączysz się ze Spokojem na bardzo głębokim poziomie. Czujesz jedność ze wszystkim.

Odczucie Jedności ze wszystkim co cię otacza jest prawdziwą Miłością. Jestem przy tobie żeby ci to wszystko wytłumaczyć. A Kosmiczna Świadomość?

Ona się do nas teraz uśmiecha i patrzy na nas bo jesteśmy jej dziećmi i to ona nas stworzyła... i teraz uczy nas  miłości do wszystkiego co istnieje. Kochasz mnie, prawda?

Uśmiechnąłem się ale nie odpowiedziałem...

Ciąg dalszy nastąpi... niebawem

 

 

Podobne artykuły


13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 905
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1693
12
komentarze: 7 | wyświetlenia: 930
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 399
11
komentarze: 10 | wyświetlenia: 569
11
komentarze: 7 | wyświetlenia: 760
10
komentarze: 12 | wyświetlenia: 1186
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 432
9
komentarze: 59 | wyświetlenia: 1239
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 792
8
komentarze: 8 | wyświetlenia: 738
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 162
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 442
7
komentarze: 4 | wyświetlenia: 818
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 240
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Te zdjęcia to pewnie wczesnym rankiem robione ?, czuje na nich zapach budzącego się dnia ... :)

@pokrzywiony: Tak. To fotki z wczesnego ranka. Babie lato i rosa. I rzecz jasna słonko się budziło... Pozdrawiam Serdecznie

@Marcin Sznajder: ... wstaje piękny dzień :)
https://www.youtube.com/watch?(...)M5ZTk6Q
Pamiętasz ?
https://www.youtube.com/watch?(...)KLNMMaY

@pokrzywiony: Piękne

Basia Kuźma

Minął kolejny dzień,
ja tęsknie coraz bardziej,
kiedy chciałabym żebyś tu był ...
a jednak nie ma Cie ..
Tak bym chciała ...
znaleźć się w Twoich ramionach,
patrzeć w oczy Twe,
splatać nasze ręce, bo ...
tak bardzo ***
I chcę kochać Cię jak najdłużej,
bo tak kocha się tylko raz,

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Jasne, ze pamiętam..

http://www.tekstowo.pl/piosenk(...)zy.html

Przychodzisz zawsze do mnie
gdy zapada zmrok
zapalasz rzekę tęczy
i przerywasz noc.

Nie pytasz nigdy o nic
a jednak wiesz co chcę:
przepłynąć poprzez tęczę
na jej nieznany d

...  wyświetl więcej

  Mimi1969,  5 dni temu

Zawsze uważałam, że cisza to najpiękniejszy ze wszystkich dźwięków na świecie, ale w dzisiejszych czasach tak bardzo o nią trudno. Dla mnie cisza w połączeniu z samotnością to jak dla innych powietrze potrzebne do życia. Pozdrawiam Cię serdecznie Marcinie.

@Mimi1969: Miło jest w Ciszy być... też we dwoje. Buziaczki

  BalticDive  (www),  5 dni temu

niezle

Pikne te fotki, a te grzybki to Twoja robota? U mnie w tym roku urodzaj na rydze! Pychotka! Na masełku i mleczku:-)Pozdro Braciszku:-)

@szubrawiec: A jest jeszcze sporo grzybków w lesie .. i prawdziwki i siwki i zielonki i rzecz jasna na łąkach przy lesie rydze. Obfitość tu tego roku. Pozdrawiam Serdecznie Braciszka

  ,,  dzień temu

https://youtu.be/uOzXkPzOfQ4

"Cisza"

nie zamykam oczu
wieczorem
światło nocy nie razi mnie
nigdy
w jej ciemności jest
wszystko znajome
każdy zarys ma
piętno przeszłości

papilarne linie na krześle
układają się w dłonie
posłusznie
filiżanka wciąż stoi na stole

...  wyświetl więcej

@,: Dziękuję. Ktoś? ... przesłał mi tylko słowa tej pięśni ale wykonanie, muzyka przeszły oczekiwanie. Piękne. Pozdrawiam Serdecznie i proszę o więcej...

@Marcin Sznajder: Nie ktoś, tylko Twoja wielbicielka uwielbiająca Małego Księcia ;)
Oboje Ją polubiliśmy za Dziecięcą Żywiołowość ... :) Może się zdecyduje Tobie ujawnić, rozpoznając Twoje kroki ... ?

  ,,  11 godz. temu

@pokrzywiony:
Po co mam się ujawniać? Cyganka mu prawdę powie :-)
Śmieszysz mnie tymi swoimi Prowokacjami. Z Marcinem mam od ponad 3 lat prywatny kontakt. Zapomniałam ci powiedzieć. No to teraz wiesz :-))

Serdecznie pozdrawiam Mariusz

  pokrzywiony,  11 godz. temu

@,:
"Po co mam się ujawniać? Cyganka mu prawdę powie :-) " ... racja :)
I tak się Cieszę że dajesz tu, Oznaki Życia ;)

  ,,  10 godz. temu

@Marcin Sznajder:

https://youtu.be/Kxm680KrkOE

  ,,  10 godz. temu

@pokrzywiony:
Miły jesteś. Zrewanżowałam ci się likwidując "czerwień". Patrz tylu porządnych ludzi umiera a te eiobowe podwójne zakamuflowane Świnie ciągle żyją. Teraz polecą zatrute strzały :-)) i intelektualne wyżyny w komentarzach osiągną Apogeum .

Pa.

  pokrzywiony,  10 godz. temu

@,: Miłego Dnia, Dzięki ;)
Ps."i intelektualne wyżyny w komentarzach osiągną Apogeum ." ... nie ma się co przejmować, Marcin komentarze zaraz otrząśnie i Cyganeczka będzie znów czysta ;)

@,:
E tam , poza tym pani przesadza , nie zwyzywał pani nikt że panią nie chce pies nawet jebać , jak Maniek , Liwę, także źle nie jest hahah ..
Ani też nie zamulał pani nikt dwa bite miesiące na temat "fałszywych oskarżeń" które "przypadkiem" zainteresowani uznali za prawdziwe.
Źle nie jest , będzie lepiej !
Proszę mnie tytułować Cyganka .
p.s.
Ktoś mu da ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Się wozisz człowieku, jak zwykle , jęczysz na temat właściciela portalu , a na koncie z którego piszesz obecnie , powinieneś mieć dawno blok , ale oczywiście na obiektywność cię nie stać.
Po co bierzecie dyskusje spod innego artu tu hm ? Cyganka coś powie ?

  ,,  9 godz. temu

@gwoli_scislosci:
:-)) Cyganka czy Cygan??

Wolę @serpico, chociaż co to zmienia? Jestem juz w innym wymiarze i na innych wibracjach. Dodałam ci jeszcze jeden minus.Teraz nie będziesz spał przez 2 noce :-)) Nie bądź Minimalistą :)
Pa.

@,:
RD może ? To pani zapomni :) , ja już zapomniałem , za dużo zasad miał , w świecie gdzie ludzie żyją bez żadnych zasad i cierpliwość do takich osób, ale się skończyła, bywa, życie.
No pa. Minusa dostał .. straszne.

@,: Dziękuję:
Wpadnę tu na chwilę, zanim spuchnie atmosfera
Wódki dwie wypiję, potem cicho się pozbieram
Wyjdę na ulicę, przy fontannie zmoczę łeb
Wyjdę na przestworza, przecudowny stworzę wiersz

Ty i ja - teatry to są dwa
Ty i ja! .. a jednak można się bardzo polubić. UściskiDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska