Login lub e-mail Hasło   

Leciwy dyktator

Jarosław to Breżniew 2.0.
Wyświetlenia: 923 Zamieszczono 28/10/2017

.

Do władzy w Polsce doszedł leciwy dyktator Jarosław Kaczyński. - Breżniew XXI wieku.

IV RP to PRL bis. - Jarosław to Breżniew 2.0.

Kaczyński jest gensekiem karłowatym. Nie tylko z powodu konieczności wchodzinia na stołek podczas wygłaszania mowy do ludu. Jest karłem w porównaniu z Breżniewem z powodu micro możliwości, jakie daje dyktatura w Polsce w porównaniu z dyktaturą w Rosji.

Mały człowiek Kaczyński jako prezes i naczelnik jest postacią bardziej kabaretową niż bohaterem horroru, ale niestety może się zdarzyć, że jedynie do czasu tak będzie.

W latach 70-tych i 80-tych modne było pisanie powieści political fiction poświęconych wydarzeniom przewidywanym po śmierci I Sekretarza KPZR, czyli genseka Breżniewa.

Powieści te pisane  były i publikowane w USA i zachodniej Europie. 

Pisanie powieści o tym jak zdychał Breżniew poza zasięgiem bezpośredniej władzy KPZR, było w miarę bezpieczne dla ich autorów. Pisanie w IV RP powieści political fiction w temacie umierania Kaczyńskiego może spowodować kłopoty autora, ale Polska to jest kraj ludzi odważnych.

Nie napiszę powieści political fiction: "co po Kaczyńskim" z powodu lenistwa. Mam do napisania inne ważniejsze rzeczy i nie chcę się rozpraszać. To drugi powód. Napisałem konspekt, który proponuję wykorzystać przy pisaniu powieści o tym co po śmierci nadprezesa.

Oto ten konspekt:

W powieściach political fiction używa się prawdziwych nazwisk opisywanych bohaterów. Kaczyński, Ziobro, Macierewicz, Błaszczak, Kempa, Binienda ... i tak dalej.  Można też wprowadać postaci fikcyjne urozmaicając powieść o wątek miłosny albo kryminalny. (Wskazane LGBT).

We wstępie należy zamieścić skrótowy, nienatrętny opis przyrody, na tle której rozgrywa się akcja powieści. Czyli opisać ruinę jaką stanowi obecna Polska.

Następnie retrospektywa. Rzut wstecz. Historia życia Kaczyńskiego. Bardzo krótka, ale konieczna dla ewentualnych zagranicznych czytelników. Najlepiej aby to była historia zbeletryzowana. Np. Oparte na faktach wspomnienia Marty Kaczyńskiej.

Po tym wstępie proces dochodzenia do punktu wyjścia, czyli śmierci Kaczyńskiego. Autor może wybrać i opisać ciężką chorobę, zamach, wypadek przy pracy, egzekucję, albo inny powód według własnego uznania.

Następnie walka o schedę za życia Kaczyńskiego. Ofiary tej walki. Polityczne i realne. W tym ofiary śmiertelne. Duże możliwości wykazania się inwencją.

Kulminaja. Opis pogrzebu. Awantury o miejsce pochówku. Demonstracje. Postawa społeczeństwa. Postawa wrogów PiS.

Nowy prezes PiS i jego plany "kontynuowania dzieła nieśmiertelnego wodza" i na jeszcze lepszą zmianę.

Problemy z realizacją planu nowego prezesa. Spiski towarzyszy.

W tle akcji powieści informacje o wydarzeniach zachodzących w świecie zewnętrznym. W USA, w Unii Europejskiej, w Chinach, na Bliskim Wschodzie ... Pole do fantazji, ale także pole  do wykazania się przez autora umiejętnością politycznego "myślenia do przodu".

Powodzenia.

.Adam Jezierski

.

Podobne artykuły


21
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4921
20
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2424
9
komentarze: 40 | wyświetlenia: 1827
8
komentarze: 90 | wyświetlenia: 1126
6
komentarze: 6 | wyświetlenia: 956
8
komentarze: 26 | wyświetlenia: 1103
46
komentarze: 60 | wyświetlenia: 3216
42
komentarze: 72 | wyświetlenia: 6946
37
komentarze: 64 | wyświetlenia: 4217
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 18799
31
komentarze: 41 | wyświetlenia: 2088
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  29/10/2017

Kaczyński to raczej późny Gomułka. Otoczony wazeliniarzami, którzy mówią mu to co chce usłyszeć.

  Hamilton,  29/10/2017

Ja marzę by nadprezesem PIS został pan poseł Marek Suski.

@Hamilton Starszy:
Od tego kto po śmierci Kaczyńskiego przechwyci wadzę, zależy dalszy rozwój wypadków w Polsce i okolicach. To dobrze, że kiedyś Tymiński przegrał wybory z Wałęsą. Nasze pokolenie było jednak mądrzejsze i nie wybrało człowieka niesprawdzonego. Nie wybrało człowieka znikąd, ale nie umiało wychować następców i ma Dudę !

Breżniew w niektórych sondażach w Rosji wyprzedza popularnością i sympatią Lenina. Obyśmy my Polacy nie osiągnęli takiego stanu umysłu.

@Hamilton Starszy:
Grupa ludzi, mała czy duża, potrzebuje przywódcy. Zauważ, że np. zwiedzanie miasta przebiega sprawnie, gdy jest przewodnik, który grupie podaje wskazówki dotyczące poruszania się..
Przewodników potrzebują też narody i społeczeństwa. W tęsknocie za wodzem myślą o przywódcach z przeszłości. wybierając i gloryfikując któregoś z nich.
Przeważnie nie bardzo jest z czego wybierać...-:)

@Adam Jezierski: to dotyczy społeczeństw słabych, gdzie istnieje potrzeba kogoś kto za nich naprawi świat. Silne społeczeństwo to społeczeństwo obywatelskie. Takie reguły już nie działają z taką siłą w państwach zachodnich, a zwłaszcza w Danii, Norwegii, Finlandii, Szwecji i kilku innych. To jednak wymaga czasu. Rosja nigdy nie liznęła nawet demokracji, więc oni po prostu tego nie znają i nie czuj ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: Mądry władca tworzy warunki by opłacało się wysilić, przebiegły władca tworzy "programy socjalne" i stwarza iluzję, że coś daje. W rzeczywistości ludzie dostają to co sami wypracowali i nie jest to żadną łaską. 500 + jest takim przykładem. Ten sam efekt społeczny byłby gdyby w sposób przemyślany z korzyścią dla mniej zarabiających i mających dzieci podniesiono progi podatkowe, ale ...  wyświetl więcej

@Hamilton Starszy:
Demokracja sprawdza się w krajach małych, jednolitych narodowościowo i religijnie. W imperiach multikulti takich jak Rosja sprawdza się dyktatura. Jest mnóstwo przykładów.
Ostatnio USA idzie po śladach Starożytnego Rzymu. Za demokratyczną fasadą powstaje cesarstwo.

@Hamilton Starszy: Wielu ludzi uważa, że przywódcy, a w szczególności rząd jest zupełnie zbędny. To błąd.
Każdy człowiek, ale także każde zwierzę, musi w swoim życiu podejmować nieprzerwanie najróżniejsze decyzje. Podejmujemy je świadomie, lub nieświadomie. Nasz mózg służy do wypracowania i podejmowania decyzji. Podejmujemy decyzje samodzielnie, lub pod jakimś naciskiem. Czasem, ktoś podejm ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: jakie multikulti jest w Rosji w porównaniu z USA, czy W. Brytanią.? Jeśli twoja teza byłaby prawdziwa to w Polsce istnieją wręcz cieplarniane warunki dla demokracji. A wystarczy jeden malutki, zwykły poseł i może niebawem zgarnąć wszystkie kocki jak Kim Un Yes.

@Hamilton Starszy:
Oczywiście, ze warunki są "cieplarniane" i dlatego dochodzi do perwersji: >>> http://eiba.pl/1k

@Adam Jezierski: piszesz o polskiej demokracji z okresu XV wieku. Tyle, że to była demokracja dla ok. 15 % populacji, dla stanu szlacheckiego. Brak dynastii spowodował jej rozwój, bo trzeba było wprowadzić mechanizmy obrony przed władzą absolutną, ale z drugiej tworzył warunki dla prywaty i podsycał postawy roszczeniowe. I skończyło się tak jak się skończyło. Teraz cierpimy na budowany przez wieki ...  wyświetl więcej

@Hamilton Starszy:
U nas kilkanaście procent ludności stanowiła szlachta. Ludności posiadającej pełne prawa polityczne! Mieszczanie, Chłopi i Żydzi także mieli szereg przywilejów. Przywilejów, których nikt nie miał prawa ich pozbawiać. Przywilejów, to znaczy, że mieli prawo do czegoś, podczas gdy szlachta tego prawa nie miała. Sama odebrała sobie np. prawo do zajmowania się handlem i rzemio ...  wyświetl więcej

I didn’t plan it, but you’re the best thing that’s ever happened to me

ead more...

http://taruhanbolasbobet.net/
http://www.majalahseks.com/Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska