Login lub e-mail Hasło   

Leciwy dyktator

Jarosław to Breżniew 2.0.
Wyświetlenia: 1.098 Zamieszczono 28/10/2017

.

Do władzy w Polsce doszedł leciwy dyktator Jarosław Kaczyński. - Breżniew XXI wieku.

IV RP to PRL bis. - Jarosław to Breżniew 2.0.

Kaczyński jest gensekiem karłowatym. Nie tylko z powodu konieczności wchodzenia na stołek podczas wygłaszania mowy do ludu. Jest karłem w porównaniu z Breżniewem z powodu micro możliwości, jakie daje dyktatura w Polsce w porównaniu z dyktaturą w Rosji.

Mały człowiek Kaczyński jako prezes i naczelnik jest postacią bardziej kabaretową niż bohaterem horroru, ale niestety może się zdarzyć, że jedynie do czasu tak będzie.

W latach 70-tych i 80-tych modne było pisanie powieści political fiction poświęconych wydarzeniom przewidywanym po śmierci I Sekretarza KPZR, czyli genseka Breżniewa.

Powieści te pisane  były i publikowane w USA i zachodniej Europie. 

Pisanie powieści o tym jak zdychał Breżniew poza zasięgiem bezpośredniej władzy KPZR, było w miarę bezpieczne dla ich autorów. Pisanie w IV RP powieści political fiction w temacie umierania Kaczyńskiego może spowodować kłopoty autora, ale Polska to jest kraj ludzi odważnych.

Nie napiszę powieści political fiction: "co po Kaczyńskim" z powodu lenistwa. Mam do napisania inne ważniejsze rzeczy i nie chcę się rozpraszać. To drugi powód. Napisałem konspekt, który proponuję wykorzystać przy pisaniu powieści o tym co po śmierci nadprezesa.

Oto ten konspekt:

W powieściach political fiction używa się prawdziwych nazwisk opisywanych bohaterów. Kaczyński, Ziobro, Macierewicz, Błaszczak, Kempa, Binienda ... i tak dalej.  Można też wprowadzać postaci fikcyjne urozmaicając powieść o wątek miłosny albo kryminalny. (Wskazane LGBT).

We wstępie należy zamieścić skrótowy, nienatrętny opis przyrody, na tle której rozgrywa się akcja powieści. Czyli opisać ruinę jaką stanowi obecna Polska.

Następnie retrospektywa. Rzut wstecz. Historia życia Kaczyńskiego. Bardzo krótka, ale konieczna dla ewentualnych zagranicznych czytelników. Najlepiej aby to była historia zbeletryzowana. Np. Oparte na faktach wspomnienia Marty Kaczyńskiej.

Po tym wstępie proces dochodzenia do punktu wyjścia, czyli śmierci Kaczyńskiego. Autor może wybrać i opisać ciężką chorobę, zamach, wypadek przy pracy, egzekucję, albo inny powód według własnego uznania.

Następnie walka o schedę za życia Kaczyńskiego. Ofiary tej walki. Polityczne i realne. W tym ofiary śmiertelne. Duże możliwości wykazania się inwencją.

Kulminacja. Opis pogrzebu. Awantury o miejsce pochówku. Demonstracje. Postawa społeczeństwa. Postawa wrogów PiS.

Nowy prezes PiS i jego plany "kontynuowania dzieła nieśmiertelnego wodza" i na jeszcze lepszą zmianę.

Problemy z realizacją planu nowego prezesa. Spiski towarzyszy.

W tle akcji powieści informacje o wydarzeniach zachodzących w świecie zewnętrznym. W USA, w Unii Europejskiej, w Chinach, na Bliskim Wschodzie ... Pole do fantazji, ale także pole  do wykazania się przez autora umiejętnością politycznego "myślenia do przodu".

Powodzenia.

.Adam Jezierski

.

Podobne artykuły


22
komentarze: 19 | wyświetlenia: 5118
20
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2500
10
komentarze: 40 | wyświetlenia: 1973
9
komentarze: 90 | wyświetlenia: 1355
7
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1171
74
komentarze: 18 | wyświetlenia: 64128
8
komentarze: 26 | wyświetlenia: 1181
32
komentarze: 40 | wyświetlenia: 7529
30
komentarze: 17 | wyświetlenia: 82020
25
komentarze: 9 | wyświetlenia: 25237
24
komentarze: 30 | wyświetlenia: 4592
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  29/10/2017

Kaczyński to raczej późny Gomułka. Otoczony wazeliniarzami, którzy mówią mu to co chce usłyszeć.

  Hamilton,  29/10/2017

Ja marzę by nadprezesem PIS został pan poseł Marek Suski.

@Hamilton Starszy:
Od tego kto po śmierci Kaczyńskiego przechwyci wadzę, zależy dalszy rozwój wypadków w Polsce i okolicach. To dobrze, że kiedyś Tymiński przegrał wybory z Wałęsą. Nasze pokolenie było jednak mądrzejsze i nie wybrało człowieka niesprawdzonego. Nie wybrało człowieka znikąd, ale nie umiało wychować następców i ma Dudę !

Breżniew w niektórych sondażach w Rosji wyprzedza popularnością i sympatią Lenina. Obyśmy my Polacy nie osiągnęli takiego stanu umysłu.

@Hamilton Starszy:
Grupa ludzi, mała czy duża, potrzebuje przywódcy. Zauważ, że np. zwiedzanie miasta przebiega sprawnie, gdy jest przewodnik, który grupie podaje wskazówki dotyczące poruszania się..
Przewodników potrzebują też narody i społeczeństwa. W tęsknocie za wodzem myślą o przywódcach z przeszłości. wybierając i gloryfikując któregoś z nich.
Przeważnie nie bardzo jest z czego wybierać...-:)

@Adam Jezierski: to dotyczy społeczeństw słabych, gdzie istnieje potrzeba kogoś kto za nich naprawi świat. Silne społeczeństwo to społeczeństwo obywatelskie. Takie reguły już nie działają z taką siłą w państwach zachodnich, a zwłaszcza w Danii, Norwegii, Finlandii, Szwecji i kilku innych. To jednak wymaga czasu. Rosja nigdy nie liznęła nawet demokracji, więc oni po prostu tego nie znają i nie czuj ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: Mądry władca tworzy warunki by opłacało się wysilić, przebiegły władca tworzy "programy socjalne" i stwarza iluzję, że coś daje. W rzeczywistości ludzie dostają to co sami wypracowali i nie jest to żadną łaską. 500 + jest takim przykładem. Ten sam efekt społeczny byłby gdyby w sposób przemyślany z korzyścią dla mniej zarabiających i mających dzieci podniesiono progi podatkowe, ale ...  wyświetl więcej

@Hamilton Starszy:
Demokracja sprawdza się w krajach małych, jednolitych narodowościowo i religijnie. W imperiach multikulti takich jak Rosja sprawdza się dyktatura. Jest mnóstwo przykładów.
Ostatnio USA idzie po śladach Starożytnego Rzymu. Za demokratyczną fasadą powstaje cesarstwo.

@Hamilton Starszy: Wielu ludzi uważa, że przywódcy, a w szczególności rząd jest zupełnie zbędny. To błąd.
Każdy człowiek, ale także każde zwierzę, musi w swoim życiu podejmować nieprzerwanie najróżniejsze decyzje. Podejmujemy je świadomie, lub nieświadomie. Nasz mózg służy do wypracowania i podejmowania decyzji. Podejmujemy decyzje samodzielnie, lub pod jakimś naciskiem. Czasem, ktoś podejm ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: jakie multikulti jest w Rosji w porównaniu z USA, czy W. Brytanią.? Jeśli twoja teza byłaby prawdziwa to w Polsce istnieją wręcz cieplarniane warunki dla demokracji. A wystarczy jeden malutki, zwykły poseł i może niebawem zgarnąć wszystkie kocki jak Kim Un Yes.

@Hamilton Starszy:
Oczywiście, ze warunki są "cieplarniane" i dlatego dochodzi do perwersji: >>> http://eiba.pl/1k

@Adam Jezierski: piszesz o polskiej demokracji z okresu XV wieku. Tyle, że to była demokracja dla ok. 15 % populacji, dla stanu szlacheckiego. Brak dynastii spowodował jej rozwój, bo trzeba było wprowadzić mechanizmy obrony przed władzą absolutną, ale z drugiej tworzył warunki dla prywaty i podsycał postawy roszczeniowe. I skończyło się tak jak się skończyło. Teraz cierpimy na budowany przez wieki ...  wyświetl więcej

@Hamilton Starszy:
U nas kilkanaście procent ludności stanowiła szlachta. Ludności posiadającej pełne prawa polityczne! Mieszczanie, Chłopi i Żydzi także mieli szereg przywilejów. Przywilejów, których nikt nie miał prawa ich pozbawiać. Przywilejów, to znaczy, że mieli prawo do czegoś, podczas gdy szlachta tego prawa nie miała. Sama odebrała sobie np. prawo do zajmowania się handlem i rzemio ...  wyświetl więcej

I didn’t plan it, but you’re the best thing that’s ever happened to me

ead more...

http://taruhanbolasbobet.net/
http://www.majalahseks.com/

Get free holiday tickets to Bali 3 days 2 nights by attending the event from my official website <a href="http://www.qqrajapoker.info/" target="_blank">qqpokeronline</a>

@kacamata:
To jest evergreen.

@kacamata:
Evergreen czyli zawsze świeży, zawsze ważny, zawsze na czasie.

  Hamilton,  07/12/2018

@Adam Jezierski: boję się zapytać, który twój artykuł jest zawsze świeży, zawsze ważny, zawsze na czasie. Nie mogę znaleźć. I chyba nie jestem wyjątkiem, bo tłoku nie ma.

Tu jest evergreen.

@Adam Jezierski: A tu moja odpowiedz...

@jotko49:
Krzyż na drogę.

@Adam Jezierski: Odsłaniasz swą obrzezaną moralność -zapęd Prałata, motywy Piłata...

@jotko49:
Co sądzisz o prałacie Henryku Jankowskim?

@Adam Jezierski: podobno jest już projekt nowej ustawy. Policja za wykroczenia zamiast mandatów będzie wręczała twoje every do czytania.

@Adam Jezierski: Sądzisz? Szczególna kasta ma na to wyłączność.
Nie on jedyny lubił dzieci, mimo iż nie dysponował komorami gazowymi.
Ostatecznie jako wybitny wywiadowca Tw, Pajac, dobrze wiesz komu Bolek się spowiadał (czy też odwrotnie), toć to twój somsiad. Przeskocz zwyczajowo przez płot i spytaj, chyba już wstał, mimo iż na nim całe dni pidżamka z logo tym samym co u ciebie.
Nie rżnij głupa wyciąganiem swego ewergrena z szamba przy Motławie...fuj. B.O.

@jotko49:
Z tego co wiem to Jankowski treść spowiedzi przekazywał do SB.

@Adam Jezierski: nie dziwię się Adamie. Agenci specsłużb twojej klasy od dawna podsłuchują konfesjonały i mają materiały na evergreeny.

@Hamilton:
Wałęsa spowiadał się a treść spowiedzi trafiała do teczki "Bolek".

@Adam Jezierski: prałat przyjeżdżał do Wałęsy spowiadać, a sąsiedzi przybijali sobie uszy do płota. Na pewno wszystko wiesz, ale przez wrodzoną skromność milczysz.


Najwyższym stopniem zarozumialstwa jest Wielkoduszność.
Człowiek wielkoduszny jest do tego stopnia przekonany o swojej nadzwyczajności, że wszelkie objawy krytyki przyjmuje z wyrozumiałością dla idiotów, którzy wpadają na pomysł, żeby krytykować przejawy jego wielkości.

  Hamilton,  08/12/2018

@Adam Jezierski: znam tę twoją definicję:
1) Zwykłe prymitywne zarozumialstwo.
2) Hipomania.
3) Megalomania zwana też manią wielkości.
4) Wielkoduszność.
Tylko jeśli ją przyjmiemy to zupełnie braknie miejca dla ludzi normalnych, bo każdy kto cię oleje będzie super-zarozumialcem. I tak źle i tak niedobrze. Tę listę powinni zamykać samozwańczy autorzy evergreenów.

@Adam Jezierski:
"Najwyższym stopniem zarozumialstwa jest Wielkoduszność. "
Ta teza jest już drogi kolego nieaktualna, bo ...
obecnie najwyższym stopniem zarozumialstwa jest, HAMiltomania powszechna. ;)

  Hamilton,  08/12/2018

@pokrzywiony: w domu psa nie masz, a tu kolegów szukasz. Podlizałeś się, to idź pobawić się z dziewczynkami w ciuciubabkę kaznodziejo moralności.

  Serpico,  08/12/2018

@Adam Jezierski:
Jeszcze Adaś nie zrozumiałeś że użyłeś złego terminu ? Błagam .....

@pokrzywiony:
Będąc tobą bym się zamknął , kwiczałeś parę miesięcy o faszyzmie, ale idzie ci całkiem dobrze, eliminowanie ze społeczeństwa pedofili , którzy nie molestują dzieci, żyją ze swoja chorobą.I ty chcesz ich wyeliminować ze społeczeństwa mimo to tego że nie robią nic negatywnego ? Nie ma takich ? Ależ tak są , żyją , PRACUJĄ.
Jedyna ich dysfunkcja to seksualność. Aż taka duża ? Kim ty jesteś żeby zabraniać im prawa do częściowo normalnego życia , no k... kim ?

@jotko49:
Broniąc Jankowskiego wykazujesz się brakiem moralności.

  Hamilton,  08/12/2018

@Adam Jezierski: poza tym hipomania jest zaburzeniem występującym obok stanów depresyjnych. I jego związek z zarozumialstwem jest żaden panie wybitny psychologu.
Broniąc swojej definicji zarozumiałości wykazujesz się brakiem podstawowej wiedzy.

@Hamilton:
Hipomania to mniejsza megalomania.
Zapytaj psychiatry.

@Adam Jezierski: Hipomania to zaburzenia nastroju i ma tyle wspólnego z zarozumialstwem co hipoteka z hipodromem uczony kolego. Jeśli zaś chodzi o zarozumialstwo to nie będę rywalizował z panem hrabią. Oddaję pole bitwy walkowerem uznając twą ogromną przewagę.

@Hamilton:
Zapytaj fachowca.

  Hamilton,  08/12/2018

@Adam Jezierski: zmień fachowca. Objawy hipomanii:
- znaczne polepszenie nastroju; wesołkowatość; gadatliwość; znacząco zmniejszoną potrzebę snu, drażliwość i tendencję do łatwego wybuchania gniewem; gonitwę myśli i przyspieszenie toku myślenia; poczucie wyjątkowej ważności własnej osoby; wyostrzenie zmysłów, jednoczesne zajmowanie się wieloma zadaniami; tendencję do łatwej rozpraszalności ...  wyświetl więcej

@Hamilton:
Przy takich objawach uważasz, że nie jesteś zarozumiały? Bo to nietrwałe? Bo czasami umiesz ukrywać swój stan?

@Adam Jezierski: ty już jako dziecko wszystko wiedziałeś lepiej niż twoi rodzice i nauczyciele. To ci zostało na starość. Tobie wydaje się tylko, że coś wiesz. I to ci wystarcza by być sam dla siebie niezaprzeczalnym autorytetem, co często akcentujesz linkując do swoich artykułów co ma decydować o twojej jedynie słusznej racji.

@Adam Jezierski: jestem tu jednym z nielicznych, którzy walą prosto z mostu to co myślą nie podlizując się nikomu. Nie wiem czy to wada czy zaleta, ale zawsze tak ze mną było. Nie pieprz o jakimś ukrywaniu mojego stanu, bo się ośmieszasz. Nie jestem też do tego stopnia zarozumiały by w koło macieju pierd... że piszę jakieś evergreeny i ostentacyjne reklamować własne arty.

@Adam Jezierski: używasz słowa którego znaczenia nie rozumiesz, ale do mnie masz pretensje, że jestem zarozumiały, bo ci to udowodniłem.

@Hamilton:
Nie mam pretensji. Jestem WIELKODUSZNY.

@Adam Jezierski: tego ostatniego słowa też nie rozumiesz.
WIELKODUSZNY Adaś Ocenione artykuły: 89
małoduszny Hamilton Ocenione artykuły: 2167
Aż tak się boisz, że ktoś mógły być troszeczkę lepszy od ciebie wybitny hrabonscku. Przeczytaj ze zrozumieniem , bo coś ci słabo wychodzą te argumenty
https://sjp.pwn.pl/sjp/wielkoduszny;2535932.html

@Hamilton:
W populacji zarozumialstwo może występować w różnym stopniu natężenia. Istotna jest skala pomiarowa i stosowana terminologia.
Oto proponowana skala zarozumialstwa:
1) Zwykłe prymitywne zarozumialstwo.
2) Hipomania.
3) Megalomania zwana też manią wielkości.
4) Wielkoduszność.
Więcej"> ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: to ty sobie to wymyśliłeś hrabonscu. Nie potrafisz już czytać innych tekstów poza własnymi evercuśtam? Przeczytaj definicję w słowniku języka polskiego
- hipomania
- wielkoduszność
Ty masz takie wielkie duszności, że się nam chłopie udusisz w tej swojej wielkości.

@jotko49:
Co to jest obrzezana moralność???Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska