JustPaste.it

Leciwy dyktator

Jarosław to Breżniew 2.0.

.

Do władzy w Polsce doszedł leciwy dyktator Jarosław Kaczyński. - Breżniew XXI wieku.

IV RP to PRL bis. - Jarosław to Breżniew 2.0.

Kaczyński jest gensekiem karłowatym. Nie tylko z powodu konieczności wchodzenia na stołek podczas wygłaszania mowy do ludu. Jest karłem w porównaniu z Breżniewem z powodu micro możliwości, jakie daje dyktatura w Polsce w porównaniu z dyktaturą w Rosji.

Mały człowiek Kaczyński jako prezes i naczelnik jest postacią bardziej kabaretową niż bohaterem horroru, ale niestety może się zdarzyć, że jedynie do czasu tak będzie.

W latach 70-tych i 80-tych modne było pisanie powieści political fiction poświęconych wydarzeniom przewidywanym po śmierci I Sekretarza KPZR, czyli genseka Breżniewa.

Powieści te pisane  były i publikowane w USA i zachodniej Europie. 

Pisanie powieści o tym jak zdychał Breżniew poza zasięgiem bezpośredniej władzy KPZR, było w miarę bezpieczne dla ich autorów. Pisanie w IV RP powieści political fiction w temacie umierania Kaczyńskiego może spowodować kłopoty autora, ale Polska to jest kraj ludzi odważnych.

Nie napiszę powieści political fiction: "co po Kaczyńskim" z powodu lenistwa. Mam do napisania inne ważniejsze rzeczy i nie chcę się rozpraszać. To drugi powód. Napisałem konspekt, który proponuję wykorzystać przy pisaniu powieści o tym co po śmierci nadprezesa.

Oto ten konspekt:

W powieściach political fiction używa się prawdziwych nazwisk opisywanych bohaterów. Kaczyński, Ziobro, Macierewicz, Błaszczak, Kempa, Binienda ... i tak dalej.  Można też wprowadzać postaci fikcyjne urozmaicając powieść o wątek miłosny albo kryminalny. (Wskazane LGBT).

We wstępie należy zamieścić skrótowy, nienatrętny opis przyrody, na tle której rozgrywa się akcja powieści. Czyli opisać ruinę jaką stanowi obecna Polska.

Następnie retrospektywa. Rzut wstecz. Historia życia Kaczyńskiego. Bardzo krótka, ale konieczna dla ewentualnych zagranicznych czytelników. Najlepiej aby to była historia zbeletryzowana. Np. Oparte na faktach wspomnienia Marty Kaczyńskiej.

Po tym wstępie proces dochodzenia do punktu wyjścia, czyli śmierci Kaczyńskiego. Autor może wybrać i opisać ciężką chorobę, zamach, wypadek przy pracy, egzekucję, albo inny powód według własnego uznania.

Następnie walka o schedę za życia Kaczyńskiego. Ofiary tej walki. Polityczne i realne. W tym ofiary śmiertelne. Duże możliwości wykazania się inwencją.

Kulminacja. Opis pogrzebu. Awantury o miejsce pochówku. Demonstracje. Postawa społeczeństwa. Postawa wrogów PiS.

Nowy prezes PiS i jego plany "kontynuowania dzieła nieśmiertelnego wodza" i na jeszcze lepszą zmianę.

Problemy z realizacją planu nowego prezesa. Spiski towarzyszy.

W tle akcji powieści informacje o wydarzeniach zachodzących w świecie zewnętrznym. W USA, w Unii Europejskiej, w Chinach, na Bliskim Wschodzie ... Pole do fantazji, ale także pole  do wykazania się przez autora umiejętnością politycznego "myślenia do przodu".

Powodzenia.

.Adam Jezierski

.