Login lub e-mail Hasło   

Pomnik dla bohaterów.

Bardzo chciałbym...
Wyświetlenia: 556 Zamieszczono 29/10/2017

Zdjęcie sprzed wielu lat, gdy rzeźbiłem Jezusa o twarzy cierpiącej, który jeszcze wybaczał przed skonaniem i prosił o wybaczenie. To prawdziwy bohater, którym można się poszczycić, pochwalić i z czystym sumieniem złożyć kwiaty. Narodzie Ukrainy, dziękuj Bogu, że S.Bandera nie doszedł do władzy. Zgotowałby Wam piekło gorsze niż Stalin. Wielu rzeźbiarzy chce się uczyć prawdziwej sztuki. Wykonując pomnik powinno się najpierw poznać osobę, którą się rzeźbi i rzeźbić ją taką jaką ona jest. Żal mi tych rzeźbiarzy, którzy chcą zdobyć sławę nie patrząc na to kogo rzeźbią, czy są to bandyci i psychopaci tak jak banderowcy, przez których spoczywa na Was, narodzie Ukrainy, brzemię krzywd, które zostały w pamięci u milionów ludzi, w tym nie tylko Polaków. Tak jak pan Putin gdy dochodził do władzy. Rozmawialiśmy o nim na kontraktach w Rosji, miałem wówczas o nim pozytywną opinię, bardzo go lubiłem, dopóki nie zaczęli ginąć niewinni ludzie w Gruzji, a następnie na Ukrainie. Bo nie można szanować ludzi, którzy każą zabijać lub zabijają. Nie pomyślałbym nigdy, że ten człowiek się do czegoś takiego posunie. Bo co może powiedzieć taki ktoś matkom pomordowanych dzieci? Że kazałem zabijać lub zabijałem po to by stać się wielkim? Żeby składali mi kwiaty pod pomnikami na których będę widniał? Bo taki ktoś umie zabić lub kazać zabić, ale czy umie zwrócić życie chociaż jednemu niewinnie zamordowanemu? Nie umie. Wielkim jest ten który broni życia, a nie je odbiera. 

Bardzo chciałbym wykonać pomnik prawdziwym bohaterom z Ukrainy z lat 40. by naród ukraiński miał się kim poszczycić. Pochwalić się innym narodom i z czystym sumieniem złożyć kwiaty pod ich pomnikiem. Ten pomnik byłby dla Ukraińców ratujących polskie rodziny i nie tylko, przed sadystycznymi zbrodniami banderowców i im podobnych. Bo jak można czcić ludzi, którzy mordowali niewinne polskie dzieci, matki, starsze osoby, bezbronnych ludzi? Narodzie ukraiński, co byś powiedział i pisał gdybyśmy to my Polacy składali kwiaty pod pomnikami polskich bandytów, którzy w sposób sadystyczny by wymordowali tysiące niewinnych ukraińskich ludzi, dzieci, matek... Na pewno byłoby Wam przykro. Dlatego chcę by świat poznał Waszych prawdziwych bohaterów. Ukraińcy pomóżcie wybaczeniu. Może moje marzenie się nie spełni, może nie ja wykonam pomnik prawdziwym bohaterom Ukrainy z lat 40., ale jeżeli ten pomnik powstanie z innych rąk to też będę szczęśliwy.

   Pierwszy, prosty szkic pomnika dla bohaterów Ukraińców

 

Jak to się zwykle mówi, szkic "domyślny" pomnika będącego na Ukrainie dla takich bohaterów jak pan S.Bandera i jemu podobnych. Chciałbym żeby szkic pomnika przypomniał coś o czym rzeźbiarz, który go rzeźbił może zapomniał i rzeźbił go tylko z zewnątrz, myślał o sobie, a nie o prawdzie. Szkic przypomina S.Banderę pod którym były prezydent-pan Juszczenko składał kwiaty, które nie powinny tam stać, powinien tam znajdować się słup przypominający pień drzewa i matkę z martwymi dziećmi, żeby podchodząc pod taki pomnik ludzie widzieli prawdę. Oby te bolesne wydarzenia się nie powtórzyły. Drodzy rzeźbiarze, zdobywajcie sławę prawdą. 

Koledzy na kontrakcie sprzed wielu lat z Zamojszczyzny oraz z podobnych terenów opowiadali o mordach dokonanych przez banderowców, mówiąc do mnie:"Jarek, wy z Pomorza nie wiecie co nasze rodziny przeżywały", ale mówili także o Ukraińcach, którzy dopomagali Polakom, ostrzegali przed bandytami, psychopatami. Opowiadali o pięknej, młodej Ukraińce, która biegła przez pola z małym dzieckiem na rękach ostrzegając polskie rodziny przed przyjściem bandytów banderowców. Młoda kobieta została zamordowana za pomoc. 

Jarosław Bobiński

Moje wcześniejsze artykuły:

http://www.eioba.pl/a/5cjg/spacerek-nie-bez-przyczyny

http://www.eioba.pl/a/524k/rzezba-sw-stanislawa-kostki-jadwisin

http://www.eioba.pl/a/51f3/radosc-i-smutek-starszej-pani

http://www.eioba.pl/a/51r7/plynace-melodie-staruszki

http://www.eioba.pl/a/4qtz/prawdziwa-smierc-jurija-gagarina

http://www.eioba.pl/a/5aya/ja-ciebie-prosze-jezu 

http://www.eioba.pl/a/5jir/sopot 

Podobne artykuły


61
komentarze: 22 | wyświetlenia: 16998
19
komentarze: 50 | wyświetlenia: 2005
17
komentarze: 11 | wyświetlenia: 7542
9
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2153
96
komentarze: 29 | wyświetlenia: 23898
168
komentarze: 168 | wyświetlenia: 23684
35
komentarze: 26 | wyświetlenia: 9450
71
komentarze: 36 | wyświetlenia: 89580
27
komentarze: 59 | wyświetlenia: 16413
43
komentarze: 34 | wyświetlenia: 6940
44
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4899
43
komentarze: 23 | wyświetlenia: 9192
 
Autor
ArtykułTak prosty pomysł, że aż genialny.

To, co Ukraina wyczynia w tej chwili, to nawet już antypolityczne nie jest... Tyle że wpisuje się to w obraz nacjonalistycznych projekcji, także i u nas, na Węgrzech i w mniejszym stopniu, innych krajach. Mord zresztą na piedestale był zawsze, cisi i sprawiedliwi... Ech...!

@Felicjanna: skrajny nacjonalizm jest z natury destruktywny. Te ruchy nie są w stanie współdziałać. A bez tego niemożliwy jest jakikolwiek postęp. Najlepszym rozwiązaniem byłoby dać im po kałachu, 30 szt amunicji, wyznaczyć im teren negocjacji na jakimś poligonie wojskowym z wyszynkiem. Po 3 dniach wysłać koparki, zaorać zwłoki i postawić pomnik "Wdzięczni Rodacy".

@Felicjanna: Racja!

  Koriolan,  30/10/2017

Ech ...
Jeszcze jeden pomnik ...
Ja dla odmiany jestem przeciw pomnikom. Z prostej przyczyny ... Pamięć to niewola. Jakikolwiek podział to nienawiść ...
Można by nastawiać pomników ... Czemu nie ?
Pomnik pomagających Polaków - żydom, Ukraińcom, Niemcom czy Anglikom. Pomnik żydom pomagającym Polakom, Ukraińcom czy Norwegom ...
Tylko po co ?

W tym tkwi mądrość twoja,a pomniki ma każdy w pamięci@Koriolan:

  END,  30/10/2017

@Koriolan:
Proponuje jeszcze pomniki , weteranom erotyki internetowej , 20 lat na randkach , bohaterstwo jak nic.
Z podpisem , sympatia.pl, moje drugie życie.
haha....
p.s.
Żydzi z dużej.

Dziś odsłaniamy , pamiątkową tablicę , dla pana Jana, dzielnego erotomana , który stracił wzrok przez sex.Uczcijmy go minutą ciszy.

  Koriolan,  30/10/2017

@gwoli_scislosci: ech ...
A Ty ciągle uwikłany w sieci nienawiści do siebie ...
A życie jest takie piękne :-)))
Wyjdź na świat ... Zobacz to :-)))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska