Login lub e-mail Hasło   

Grawityzm (rozważania)

Teoria Słowa
Wyświetlenia: 828 Zamieszczono 09/11/2017

Po każdym praniu, ubranie brudzi sie ponownie. Czyste znaczy tyle, że nie-brudne, albo - brudne inaczej, jeśli zaakceptować tezę, że po praniu ubrania są nasiąkniete chemikaliami, które moga powodować np. alergie.

Innymi słowy nasze mózgi nigdy nie są czyste (wolne) od myśli - i to myśli narzucanej nam przez otoczenie. W artykule "Co odkrywa Anthony de Mello", utożsamiam zjawisko ciągłego powstawania myśli z powszechnym zjawiskiem grawitacji i efektem (wpływem) tego zjawiska na ciągłe generowanie myśli. Dotyczy to szczególnie stanu czuwania, w czasie aktywności dziennej ... ale i w nocy - w czasie minimalnych (subtelnych) zmian grawitacji - przechodzimy przez fazy snu i urojeń.

Od myślenia, nie da się uciec - tak jak nie da się uciec od oddychania. Można to uczynić na chwilę - tak jak na chwilę można wstrzymać oddech. Jednak już sama świadomość nieuchronności myślenia, pozwala nam na nabranie do tego procesu dystansu. Myśli były, są i bedą - tak jak fale na morzu ... ale możemy od czasu do czasu stanąć na brzegu morza i zobaczyć to falowanie ... i zrozumieć, że w tym "całym zamieszaniu" chodzi tylko o falowanie - i nic więcej.

Dla naszego mózgu jest taki brzeg morza - znajdujący się w środku mózgu, gdzie "falowania" nie ma i gdzie można nabrać dystansu do wszystkiego, co jest dziejącą się myślą na korze mózgowej (falą na powierzchni morza).

Proces ucieczki od myśli jest sposobem, terapią pozwalającą uwolnić się od ich natręctwa (patrz: grawityzm). Doskonale potrafią praktykować to yogini i mnisi buddyjscy, dochodząc do stanu mindfullness. W kulturze zachodniej te same zasady zostały odkryte przez naukę, a w szczególności mają postać praw fizycznych - natomiast nigdy nie uświadomiono sobie, że odkrywane prawa fizyczne, wynikają, ze sposobu działania naszych umysłów ... a nie odwrotnie. 


Problem z człowiekiem polega na tym, że tyle ile wymyśli "dobrego" tyle i "złego". Efekty ludzkiego myślenia czynią życie bardziej wygodnym, ale też potrafią zabijać (patrz: energia atomowa, czy chociażby motoryzacja lub doktryna czystości). Przy czym nie wynika to z jakiejś domniemanej złej woli człowieka, ale raczej z praw przyrody (Boga), które "tworzą" tyle samo dobrego co złego ... Narodziny człowieka uzupełnia śmierć, dobroczynności towarzyszy złowrogość, pokój i wojny wzajemnie z siebie wynikają ... żeby ktoś mógł odnieść sukces, ktoś musi przegrać, żeby ktoś mógł być bogatym muszą istnieć biedni itd. itp.

Dlatego (mój) paradygmat Boga bliski jest raczej pojęciu równowagi niż czynienia tylko dobra. Bo przecież im więcej dobra, tym więcej zła na świecie powstaje - i na odwrót.


Mamy zatem trzy stany myślenia, odpowiadające trzem stanom równowagi grawitacyjnej:

1. Stan myśli niestabilnej (inicjacja idei) - odpowiada grawitacyjnej równowadze chwilowej.


2. Stan myśli relatywnej ("wszystko jest możliwe") - odpowiada grawitacyjnej równowadze obojętnej.


3. Stan myśli utwierdzonej ("wiem na pewno") - odpowiada grawitacyjnej równowadze trwałej.


Zauważmy, powierzchnia kory mózgowej jest silnie pofałdowana - zbudowana z wgłębień (rowków) i wzniesień (wzgórków). Zanim myśl się utrwali przechodzi przez fazę inicjacji (równowagi chwilowej). "Płaskie" obszary kory mózgowej odpowiadają myśli relatywnej.

Co to jest myśl - grawitacja wirtualna
Natężenie pola grawitacyjnego w odległości R od ciała, które jest jego źdródłem, można zastąpić wirtualną masą (mniejszą), która w odległości R, jest źródłem natężenia o tej samej wartości.

Obserwator nie-widzący (w zamkniętym pomieszczeniu, "windzie") nie jest w stanie odróżnić, czy oddziaływanie grawitacji pochodzi od masy M1 w odległości R1, czy też od wirualnej masy M2 w odległości R2.


Zatem to co jest myślą, jest wirtulaną masą, wytwarzajacą na powierzchni kory mózgowej natężenie pola, równoważne polu grawitacyjnemu pochodzącemu od "rzeczywistego" ciała w odległości R.

Podobne artykuły


10
komentarze: 13 | wyświetlenia: 521
29
komentarze: 27 | wyświetlenia: 38372
22
komentarze: 10 | wyświetlenia: 18014
22
komentarze: 17 | wyświetlenia: 37440
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 6938
6
komentarze: 7 | wyświetlenia: 39041
11
komentarze: 6 | wyświetlenia: 569
9
komentarze: 73 | wyświetlenia: 646
12
komentarze: 114 | wyświetlenia: 1125
10
komentarze: 35 | wyświetlenia: 638
9
komentarze: 6 | wyświetlenia: 534
28
komentarze: 10 | wyświetlenia: 4120
25
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3715
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

https://pl.wikipedia.org/wiki/Menisk
Sztuczna grawitacja wytwarzana przyspieszeniem lub siłą odśrodkową, od naturalnej grawitacji różni się równoległością oddziaływania. Przykładowo powodowana przyspieszeniem windy będzie powodowała że trajektorie dwóch opadających przedmiotów będą względem siebie równoległe ..., siłą odśrodkową będą się rozchodzić, a grawitacja naturalna powodowana masą planety będą się zbiegać ku środku planety ...

  podobny,  10/11/2017

@pokrzywiony: Prawdopodobnie piszesz o eksperymencie myślowym Einsteina z windą - w swobodnie opadającej windzie, obserwator nie jest w stanie stwierdzić, czy działa na nas siła grawitacji (przyspieszenie g), czy też siła bezwładności (przyspieszenie a).

W ten sposób Einstein zrównał masę bezwładną z masą grawitacyjną - co potwierdziły eksperymenty z dokładnością do iluś tam zer po przecin

...  wyświetl więcej

@podobny:
"Zastosowałem podobny "trick" - w zasadzie nie jestesmy w stanie odróżnić czy działa na nas grawitacja ciała odległego, czy też grawitacja odpowiednio mniejszego ciała, znajdującego się bliżej."
Jednak jeśli już się wie jaki jest rozkład sił pola grawitacyjnego, to śledząc pochodną funkcji rozkładu powinno się już dać odróżnić grawitacje pozorną ( wirtualną ) od rzeczywiste ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: ruch może być dowolny ... Byle by był :-))))
Tak to widzę :-)))

  Hamilton,  09/11/2017

Te teorie zaprowadziły cię w dość dziwne miejsce, bo podobno podobnemu wszystko się już podoba. Nawet "dać kredyt, jak nie mieć ty w bank, 4 % w nawet milion euro i ci ratowac zycie na wakacje tez". I podobny głosuje zgodnie z "siłom grawitacji", tyle, że chyba bezmyślnie.

@Hamilton Starszy: To taki egalitaryzm wzgledem różnych poglądów i postaw. Każde działanie ma jakis cel - służy czemuś: Ktoś, kto czerpie korzyści z czyjejś naiwności , też ma cel - równoprawny z każdym innym.

Zauważmy: wszystkie cele służą zaspokojeniu czyichś oczekiwań, czyichś pragnień. Nie wszystkie są "uczciwe" - ale to nie ma znaczenia - w ocenie ogólnej są próbą wpłynięcia na czyjąś

...  wyświetl więcej

@podobny: "Mein Kampf" też czemuś służył. I to jak skutecznie. A skutek był możliwy, bo większość Niemców też uważała, że to nie ma znaczenia - w ocenie ogólnej to tylko próba wpłynięcia na czyjąś decyzję itp. Jeśli jesteś za wszystkim to jesteś za niczym. Jak się ma jaja to trzeba zająć określone stanowisko.

  Koriolan,  09/11/2017

Ogólnie nie zakładasz non-duality.
Ja tego doświadczyłem :-)))

@Koriolan: Nie za bardzo rozumiem w jakim sensie non-duality?

Jestem natomiast na tropie praw Keplera ... zakładając, że każde zjawisko fizyczne wynika z budowy i zasady działania naszego umysłu - które narzucają sposób postrzegania świata, a tym samym wpływają na postać odkrywanych przez umysł praw fizycznych - wnioskuję, że nie bez przyczyny Kepler odkrywa ruch planet po elipsie. Istniej

...  wyświetl więcej

@podobny: Podoba mi się Twoja teoria o prawach wynikających z myślenia. Też tak myślę. Dlatego nauka rozwija się wraz z rozwojem myślenia. Inaczej mówiąc, nie widzimy (nie możemy odkryć) czegoś, czego nie ma w naszym umyśle. Większość praw ludzie WYMYŚLILI a potem znaleźli potwierdzenie. Ten obraz zaciemnia trochę fakt, że nie wynaleźliśmy niczego, czego nie ma w przyrodzie.

@podobny: Niedualność.
Świat zewnętrzny jest jako obraz naszego umysłu (dokładniej ego) dualistycznym. Tu masz rację. Nauka i religia jako przejawy tego świata też jest dualistyczna.
Nauka to jedna droga badania rzeczywistości ... I jest dualna.
Duchowość, czyli badanie świata WEWNETRZNEGO jest drugą drogą poznania rzeczywistości. Na tej drodze odkryto, że bliżej celu znika du ...  wyświetl więcej

@podobny: Dualność wynika też z faktu naszego położenia, które zawsze jest pomiędzy gorszym i lepszym. Pomiędzy przeszłością i przyszłością, itp ... Dlatego postrzegamy rzeczywistość w sposób dualny ;) Rower też ma dwa koła i dwie osie obrotu ;)
No ale można i tak ...
https://www.youtube.com/watch?(...)m9mshCI ... tylko trudniej ;)

  Koriolan,  10/11/2017

@pokrzywiony: to lepsze ...
https://youtu.be/07LrElpn3Wc
.

  Koriolan,  10/11/2017

@pokrzywiony: popieram tu podobnego ...
Źródłowym, pierwotnym dualizmem jest umysł ludzki. W/g mnie cały świat poza ludźmi żyje w świecie NIEDUALISTYCZNYM.
Z tym, że w/g mnie dualność wyszła po wytworzeniu ego w umyśle. Umysł sam z siebie jest niedualny. Powiedzmy, że jest Świadomością. Świadomość wymyśliła ego które przysłoniło Swiadomosc. I z tej pary Świadomość - ego powstała pierwsza para dualna. Reszta jest wtórna.

@Koriolan: " to lepsze ... "-Witaj Koro:-) Zgadza się, TWOJE zawsze lepsze...

  Koriolan,  10/11/2017

@Koriolan: Co za tym przemawia ?
Gdy odutożsamimy się od ego (tzw pozbędziemy się ego) to świat AUTOMATYCZNIE I. NIEZAWODNIE staje się non-duality !!!
To coś oznacza :-)))

  Koriolan,  10/11/2017

@szubrawiec: ech ...
Wytłumaczę jeszcze raz ...
Każdy Tworzy SWOJ ŚWIAT. !!!!
W Twoim świecie Twoje jest lepsze ... Bo czyje ma być ?
W moim świecie ... Moje jest lepsze !
Bo czyje ma być ?

@Koriolan: Sorry, myślałem, że mam do czynienia z Koriolanem, który chciał uczyć mnie duchowości...dla którego"moje, twoje"nie istnieje...dobrze, że w czas się wycofałem, bo teraz też zapewne MOJE byłoby NAJLEPSZE:-)Pozdrawiam serdecznie:-)PS Sorry Korciu, ale jesteś takim samym EGOISTYCZNYM NARCYZEM jak Serpo...dlatego ciągniecie te tasiemcze dyskusje:-)Jemu się nie dziwię,Tobie już tak...

  Koriolan,  10/11/2017

@szubrawiec: Cóż ...
Powiem to i Tobie.
Każdy wyraża Siebie i Swój świat ...
Serpico swój ... Ja swój.
Istnieje coś takiego jak Świadomość, Miłość, Akceptacja itd. Ja idę w TYM właśnie kierunku. Serpico mnie obraża a ja staram się mu przekazać Miłość, Świadomość. To dla mnie Trudne zadanie, dlatego trwa i trwa i trwa i trwa ... I wszystkich to wkurza. Ale nie ma rady .. ...  wyświetl więcej

  END,  10/11/2017

@szubrawiec:
Szubrawiec , koleś egocentryczny , wytrzymałby na moim miejscu rok czasu :) , nie widziałeś mojego przeszczepu skóry ani blizn, ja EGO NIE MAM , jestem plastyczny :)
Czytam te .. p.. o braku identyfikacji z ciałem , a ja ciała tylko używam , ma działać, kompleksów wpieranych we mnie nie mam , bo mam w dupie , jak mnie ktoś odbiera, a na żywo źle nie jest , oj nie , opróc ...  wyświetl więcej

  END,  10/11/2017

@szubrawiec:
Żeby snuć swoje dyrdymały , Koro potrzebuje kogoś negatywnego , czy Dyl , czy ja , obojętne , musi być ktoś kto nie ma świadomości, proste jak sranie , a jeszcze tego nie zauważyłeś :) , powinien mi płacić i to gruby hajs , za to że mu go "stwarzam". Trzeba coś z tym zrobić , weź negocjuj stawki , bo Ciebie lubi hahaha ...

@Koriolan: https://upload.wikimedia.org/w(...)svg.png
...
Jeśli spojrzysz uważniej na konstrukcje elipsy to powinieneś dostrzec 3 oś obrotu dzięki której dualność elipsy została połączona ;)

@gwoli_scislosci: Porównywanie naszych światów nie ma sensu, tak samo jak porównywanie m^2 tablicy z litrem mleka. Jedyne co jest wspólne, to wewnętrzna determinacja do odzyskania wolności stanowienia o sobie.
Tak naprawdę nie ma o co się spierać, no chyba że ktoś lubi spory ? ..., a to zmienia postać rzeczy :)
Okres jesienno/zimowy prędko minie i znowu będzie można popylać po drodze ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
https://www.youtube.com/watch?(...)=11m38s ... do 13m40s
Ps. Nie ma za co ;) ... :)))))))

@gwoli_scislosci: Spoko Serpo:-)Nie obrażaj się za tego egoistycznego narcyza:-)Egoizmu nie ma co się wstydzić, a tym bardziej wyrzekać...dzięki ego właśnie, mamy na świecie wzrost i rozwój, każdy uczynek jest tak naprawdę egoistyczny, osobiście nie wierzę w jakąkolwiek bezinteresowność, wszystko co robimy jest interesowne, choć często nie zdajemy sobie w ogóle z tego sprawyPS daj już spokój z tym ...  wyświetl więcej

  END,  10/11/2017

@szubrawiec:
Oni nie są ułomni , widziałeś kiedyś ułomnego kolesia jeżdżącego po Polsce za paniami haahha ? Bo ja nie :)
Oni mogą normalnie funkcjonować :) , tylko im się nie chce :) , a Koro , to jeszcze pisał "nie muszę pracować" i się cieszył :) .
Nie wnikam czy to prawda , pisał to, tylko zniknęło z pokasowanymi artami :).

To też sobie wymyśliłem :)? :

"Por

...  wyświetl więcej

  Koriolan,  10/11/2017

@pokrzywiony: ogólnie połączenie zmian grawitacji z myślami wydaje mi się mocno naciągane. Tego się nie da obronić. Np. Człowiek na karuzeli czyli szybkozmienny grawitacja powinna dawać wzrost szybkości myślenia a jest ODWROTNIE. To samo np przy skoku ze spadochronem :-)))
Poza tym objawem myśli są fale elektromagnetyczne ... Np EEG elektroencefalograf :-)))

  END,  12/11/2017

@pokrzywiony:
Aha , oczywiście ja jestem pewnie litrem mleka bo prosty hahaha, okay :) , idąc Maniek Twoim tokiem rozumowania , parę osób tu jest , fragmentem tablicy , ale nie m^2 , Mendelejewa, bez alk , rozpadliby się ja puzzle.
I dont have disability class , spróbuję po angielsku , warto próbować hahaha..
-Dzień dobry , chciałbym wystąpić w paraolimpiadzie
-A ma pan grupę inwalidzką ?
-Nie
-To sp... stąd mały wk.. pajacu.

@Koriolan: "Tego się nie da obronić." ... skąd ta pewność ?
Jeśli artykuł opisuje proces utrwalania myślokształtów, opierając się na modelu grawitacyjnym ? Autor "Teorią Słowa" ... zajmuje się już od dłuższego czasu , no i artykuł jest umieszczony w dziale "różne" :)
Związek myślokształtu jako owocu myślenia z grawitacją może się okazać że jest uzasadniony ? , choć tu powinien na ten temat się wypowiedzieć sam Autor artykułu ;)

@gwoli_scislosci: "I dont have disability class" ... jest wiele innych konkurencji w których są organizowane zawody i nie wymagają "grupy inwalidzkiej" , nie chodzi o zdobywanie pucharów ale o ruch i kontakt z ludźmi na żywo poznawanie ich w bezpośrednim kontakcie, a nie za pośrednictwem kartki papieru albo ekranu monitora gdzie można wykreować co się chce. Pisałeś że chcesz prawdy, to po nią sięgnij :)

  END,  12/11/2017

@pokrzywiony
Słuchaj ziomuś , nie chce mi się już spierać , okay ? Ale Ty od dawania rad , to ... eeee .... eeee....eeee....
Po jaką prawdę ? Znów te twoje z dupo filozofie. 30 lat miałem , a to już było po wypadku , to chodziłem raz w tygodniu na kosza , zanim mnie nie wk.. dziecinnym zachowaniem :).
Kto Ci powiedział że się nie ruszam ?

@gwoli_scislosci: Możesz brać udział w rajdach rowerowych jako przewodnik, takie były organizowane dla niewidomych na tandemach :) Spróbuj zrób coś, zamiast się tu mądrzyć ? Ja Cie nie znam osobiście, a z tego co tu widzę to wychodzisz na gawędziarza.
http://pzn.org.pl/ ... masz możliwość poznać ludzi niepełnosprawnych na żywo i zobaczyć jak oni sobie radzą ze swoimi barierami, nie tylko gadać i się naśmiewać.

  END,  12/11/2017

@pokrzywiony:
Twoją opinię na mój temat mam w dupsztalu , już nic tu nie piszę w sumie , bo mi się nie chce.Odpisałem tylko , do tych twoich bzdetów.

@gwoli_scislosci: ... tak jak myślałem, jak przychodzi co do czego to pękasz :)))))

  END,  12/11/2017

@pokrzywiony:
Z czym pękam pajacu ? Co koleś który miał jedną nogę zmieloną z budą , ma biegać z kolesiami bez tego tak ? Co jeszcze byś chciał ? Chcesz mnie chroniczna c.. sprowokować po raz 100 tny ? I to ja lubię konflikt ?
Masz charakter jęczącego, filozofującego , cioto pizdusia, dlatego nigdy byśmy się na żywo nie dogadali. Ja znam innych facetów i z nimi się dogaduje. KONKRETNYCH, a nie od majaków.

@gwoli_scislosci: "Co koleś który miał jedną nogę zmieloną z budą , ma biegać z kolesiami bez tego tak ?"
Dlaczego taki koleś nie ma grupy inwalidzkiej ?
"Masz charakter jęczącego, filozofującego , cioto pizdusia, ... " ... i kto tu kogo prowokuje i to jak ? Obudź się, nie wiem co łykasz, ale to Ci nie służy !

  END,  12/11/2017

@pokrzywiony:
Dlatego że ćwiczył po to żeby jej nie mieć , proste czy ci rozrysować ? Co akurat nie zmienia obrażeń. Proste czy ci rozrysować ? Nie ma ponieważ ma wykształcenie , a jego narząd służący do pracy to mózg, a mózgu nie mam uszkodzonego. Proste czy ci rozrysować :D?
Srak , parę lat gadania o Bogu i więcej co ? Blues ? W dupie mam to jak żyjesz , łącznie z systemem rentowym ...  wyświetl więcej

@gwoli_scislosci: "Dla mnie jesteś parówka i tyle. Charakter taki a nie inny , mamlas o też dobre słowo ..."
Skoro się do mnie tak odnosisz, to ci napiszę.
Niby masz sprawny mózg i wykształcenie, a używasz ich tak jakbyś był idiotą. Nie potrafisz żyć nie obrażając ludzi, pożyjemy popatrzymy gdzie cię ten twój sprawny mózg zaprowadzi ?
Nie życzę sobie byś się więcej do mnie odz ...  wyświetl więcej

  END,  12/11/2017

@pokrzywiony:
Aha, to ja łażę i wklepuje ludziom w profile bzdety , to ja słałem jakieś idiotyczne maile itd , nie to nie ja :).
To część z użytkowników ! hahahha ...i akurat należysz do tej części ;).
Nie zobaczymy , bo nie ma co tu siedzieć :) , marazm i nuda taka , że Jezus nawet by się zanudził, nie ma kogo ratować , nawracać , wszyscy święci. a pod spodem ... eh .... eh.. ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: chodzi mi o to, że bezpośrednie połączenie grawitacji z myślami nie da się obronić. Czyli, że konkretne zmiany grawitacji zmieniają myśli. Np widok kota w myślach wywołuje fala grawitacyjna o kształcie "kota". Owszem, grawitacja wpływa ogólnie na organizm i np na sprawność myślenia. Np przy dużej grawitacji zanikają funkcje organizmu w tym myślenie. Zwrócił uwagę na to Hamilton, że w nieważkości myśli byłyby inne.

@Koriolan: "Czyli, że konkretne zmiany grawitacji zmieniają myśli." ... to dopiero łatwo obronić :))))
Wyobraź sobie że siedzisz i myślisz, a tu nagle fotel na którym siedzisz zaczyna spadać przestajesz czuć ciążenie i wchodzisz w stan nieważkości, to co nie zmienia się wtedy strumień myśli na inny ? ... podobnie się dzieje przy zmianach oświetlenia przykładowo błyski flesza o odpowiedniej ...  wyświetl więcej

  END,  12/11/2017

@Koriolan:
"Dorabianie ideologii i to na siłę. A co w takim razie z kosmonautami przebywającymi przez wiele tygodni czy miesięcy w przestrzeni pozbawionej grawitacji. Nie myślą, mają inne emocje tam i inne po powrocie? Równie prawdziwa będzie hipoteza, że ich "ja" przesuwa się na język, a fałdy mózgu się prostują.No i ten de Mello, który to odkrył. To mnie już położyło na łopaty. "
N ...  wyświetl więcej

  podobny,  12/11/2017

@gwoli_scislosci: ... nawet w stanie nieważkości istnieje grawitacja - ma małą wartość w sensie natężenia (mikrograwitacja), ale ... Einstein powiązał grawitację z przestrzenią - zatem nie ma miejsca w Kosmosie, gdzie by jej nie było. Czy wartość ma znaczenie? No na pewno ma na ciało ludzkie, w tym mózg, przyzwyczajone do grawitacji ziemskiej.

Jednak nie w tym, że ważymy ileś tam kilogramó

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: w pewien sposób masz rację ... Wszystko wpływa na wszystko a wiec i fale grawitacyjne na myśli. Ale związanie WPROST fal grawitacyjnych z konkretnym myśleniem jest dla mnie zbyt mocne. Poza tym obserwuje zmiany myśli od Świadomości. Jest to w pewien sposób odcięcie od warunków zewnętrznych :-))))

@podobny: ... wpływy na poziomie subtelnym, mogą być większe od tych na poziomie wyczuwalnym ?

@gwoli_scislosci: dziękuję za wyjaśnienia ... Brakowało mi ich :-))))
Coś jeszcze ?

@Koriolan:
"Poza tym obserwuje zmiany myśli od Świadomości. Jest to w pewien sposób odcięcie od warunków zewnętrznych :-)))) "
Jeśli obserwujesz uważnie i wyłapujesz wpływy zewnętrzne, to potrafisz też te wpływy kompensować ... Nie będziesz kompensował tego czego nie zauważasz :)

  END,  12/11/2017

@podobny:
Nic nie mam do Twojej teorii, nie interesuje mnie specjalnie , chodziło mi o sam komentarz , akurat uważam za najbardziej sensowny.
De Mello to Jezuita , i am sorry , ale jak Jezuici i to jeszcze z domieszką wschodu , biorą się za myślenie i jego związek z grawitacją , to .. dużo z tego nie wyjdzie.
p.s.
Zresztą nie wiem czy się brał , czytałem tylko to całe " ...  wyświetl więcej

@gwoli_scislosci: Oj Serpo, Serpo...żebyś miał 10% tej wiedzy, co de Mello...

  END,  12/11/2017

@szubrawiec:
Wolałbym Hawkinga wiedzę , 1 % tego nie mam , Ty też :) , de Mello także.

@gwoli_scislosci: ja na pewno nie, Ty nie wiem, de Mello wiedział więcej niżeli Tobie się wydaje, oceniasz ludzi zbyt powierzchownie, Twoja sprawa, pa

@gwoli_scislosci: ... mi też nie zależy aby szcególnie de Mello eksponować z "Przebudzeniem". To co mnie zainteresowało, to podobieństwo jego obserwacji psychologicznych do prawa fizycznego, a w tym wypadku prawa grawitacji. To jest cała puenta, tego czego szukam.

Uważam bowiem, że świat nie jest zbiorem różnych zasad i nie przystających reguł, ale, że wszystkie prawa i obserwacje można op

...  wyświetl więcej

  END,  12/11/2017

@szubrawiec:
Ja go nie oceniam , mistyka , buddyzm , chrześcijaństwo, tego się powinien trzymać . On się zajmował całe życie filozofią , religią itd , no gdzie tu nauki ścisłe .....

  podobny,  12/11/2017

@podobny: ... jedno i to samo prawo ...

  END,  12/11/2017

@podobny:
Ale to nie jest żadna tendencja , to norma, poeta nie będzie dobrym fizykiem , każdy ale to dokładnie każdy rozwinięty kraj , to ludzie kierunkowani , w swoich dziedzinach , możesz , czy tam Koriolan , albo Pokrzywiony, ponarzekać , że to "zabija ducha" "iskry Boże " itd, nie zmieni to faktu , ze te społeczności funkcjonują jako całość najlepiej.

Co to znaczy zaobserwować

...  wyświetl więcej

@podobny: Porównaj prawo Ohma dla obwodu prądu stałego i dla prądu zmiennego, czy one sobie przeczą ? Ostatnio mnie inspiruje słowo "koherencja" :)

  podobny,  12/11/2017

@gwoli_scislosci: słusznie ... nie chodzi o to by od takiej dywersyfikacji dziedzin ludzi odwodzić, ale żeby to prawo - podobieństwo znależć - to ludziom na pewno nie zaszkodzi, a pozwoli jedynie zrozumieć, wspólnotę działań.

No i masz rację - oprócz dywagacji potrzebne jest doświadczenie - w sensie naukowym - potwierdzające teorię. O to jest najtrudniej ... ale od czegoś trzeba zacząć ... pozdrawiam i spadam do pracy ...

  END,  12/11/2017

@szubrawiec:
Wiesz na czym polega problem :)? Powiem Ci :) , ja NIGDY , ale to NIGDY , nie potrzebowałem niczego zewnętrznego by czuć życie, nigdy tak nie było i NIGDY tak nie będzie , nie muszę czytać opasłych tomów filozoficznych by żyć , dla mnie egzystencja i jej radość tkwi we mnie od ZAWSZE :)

@gwoli_scislosci: Zauważyłem Serpo, że przywiązujesz ogromną wagę do nauki, inteligencji etc., odpowiem Ci więc słowami samego Hawkinga, gdy zapytano go o jego iloraz inteligencji, odparł mniej więcej tak"nie mam pojęcia, a ludzie, którzy przywiązują do takich rzeczy nadmierną wagę, są po prostu zakompleksieni"

  END,  12/11/2017

@podobny:
Ale na dzień dzisiejszy , nie jesteś w stanie tego zbadać sensownie z odpowiednią grupą ludzi. Zmiany myślenia ? Jak zmienisz środowisko , klimat itd , to już inaczej myślisz :) , ale nie w stopniu jakimś dużym , będą to małe niuanse.

  END,  12/11/2017

@szubrawiec:
Kto Ci powiedział że iq , to wszystko ? Ja ? Nie przypominam sobie żebym twierdził że iloraz inteligencji to jest wszystko, nie jest , są ludzie humanistycznie uzdolnieni, mają mniejsze iq i nie biorą się za dziedziny które tego iq , wymagają.

@podobny: no cóż ...
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale ludzie JUŻ odkryli JEDNO PRAWO. Odkryli to mistycy :-)))
Nie jeden czy dwóch ale wielu ...
Niestety oni idą druga drogą ... Wewnętrzną ...
A jak wielu stwierdziło droga wewnetrzna (mistycyzm) łączy się z zewnętrzną (nauka) dopiero na końcu :-)))

  END,  12/11/2017

@Koriolan:
No tak , na końcu tak :
-O Faken szit , mam zawał od tego siedzenia i chlania wiśniówki, oo fak mi , nauka , a raczej fizjologia , dojechała mi tyłek .
:)
-Ooo... będę miał rozrusznik serca ! Niech żyje nauka !
I znów mistyka :).

@gwoli_scislosci: wyluzuj chłopie ....
Hmm ..
A może wróć do obrażanie mnie ?
To Ci wychodzi dobrze :-)))

  END,  12/11/2017

@Koriolan:
No ale ja jestem wyluzowany :) , takie scenario mi się nasunęło , who knows , maybe this will be reality, of someone wise ... wise guy ...:)

Z tego co eee pamiętam , paru mistyków , się wykręciło w mało mistyczny sposób ? Am I right ? Oh yes I AM !

O widzisz .. nawet nie wiedziałem , już mam dwóch którym serce wysiadło. dziwne ..

@gwoli_scislosci: ech ...
Ty zawsze w lśniącej zbroi ... Jezu ... Pochowają Cię w niej :-)))
Nie ciąży Ci ?
.
https://youtu.be/3NcbTa9C7fk
.

  END,  12/11/2017

@Koriolan:
Nie , nic a nic , dobrze się to nosi :),

@gwoli_scislosci: " ja NIGDY , ale to NIGDY , nie potrzebowałem niczego zewnętrznego by czuć życie, nigdy tak nie było i NIGDY tak nie będzie , nie muszę czytać opasłych tomów filozoficznych by żyć , dla mnie egzystencja i jej radość tkwi we mnie od ZAWSZE :)"-pięknie to ująłeś, zazdroszczę i podziwiam, ja całe życie błądziłem, szukałem...i pewnie tak już pozostanie, tym bardziej szacun dla Ciebie:-)PS masz Ty może jakieś wady?

@gwoli_scislosci: wiem ...
Do skóry Ci przyrosła :-))))
Już nie odróżniasz gdzie Ty a gdzie metal ...

  END,  12/11/2017

@szubrawiec:
Powypadkowe mam , a tak to nie wiem .. wzrost ? hahahaah ....
Sprzątać nie lubię , nienawidzę wręcz , ale wiem że muszę :) , to sprzątam :).Są rzeczy do których się lenię , są takie do których nie mam cierpliwości i takie do których się nie lenię i mam cierpliwość :).
Ja nigdy nie szukałem "sensu" , ja po prostu żyję :) , dla mnie sens egzystencji jest w tym że ja egzystuję.

  END,  12/11/2017

@Koriolan:
Po którejś dyskusji , jak szedłem spać , pomyślałem jaki tu daje obraz siebie i się uśmiałem :) , bo to jednak dalekie , bardzo dalekie od prawdy , ja nie sądzę byś zrozumiał kogoś kto z natury jest bardzo wrażliwy , romantyczny, wręcz uduchowiony, a w zasadzie taki był , kiedyś i jego natura jest hmm.. wycofana, ale ona istnieje:)
Dużo rzeczy odróżniam , mało rzeczy pokaz ...  wyświetl więcej

@gwoli_scislosci: cóż ...
Nieuważnie mnie czytasz :-)
A jak nie chcesz to nie musisz :-)))
Ślimak bardziej :-)))

  END,  13/11/2017

@Koriolan:
Ślimak , ślimak wystaw rogi ? Nie miałem rogów , widywałem takich co mieli...., to między innymi także dało do myślenia :).
Ciężki temat , dlatego dmucham na zimne :).

@gwoli_scislosci: e tam ...
nic nie jest ciężkie ani lekkie ...
To tylko nasza wyobraźnia ...
Życie jest cudowne :-)))
Tylko jedna strona medalu :-)))))

  END,  13/11/2017

@Koriolan:
Ta jest i ta miłość .. kuzyn jednej z moich niedoszłych , leciał na złamanie karku do żony , bo ją kochał , wypadek , trafił na wózek , była z nim jeszcze pół roku , na dodatek psycholog z wykształcenia.
Oczywiście że jest , bo jest jedno, ale jest pełne niezbyt przyjemnych niespodzianek , dla niektórych , oraz niespecjalnie przyjemnych osób :).
Sobie wyobraź co ten koleś musiał przeżywać , jak wszystko zweryfikować, ja umiem , Ty raczej nie.

@gwoli_scislosci: he he ...
Jasnowidz ?
Wszystko umiesz zweryfikować ?
Nieźle :-)))
Jesteś lepszy ode mnie ... Tak piszesz .... Ale kiedy zweryfikuje aż, że to ... NIE DZIALA ?
.
Zweryfikuj siebie ;-)))
Hi hi hi ...

@gwoli_scislosci: Odpowiem Ci też poważnie ...
Większość psychiatrów i psychologów poszło na te studia bo ... Nie mogli dojść do ładu sami ze SOBĄ.
to po pierwsze primo ...
Po drugie primo ...
Łączyła ich zwykłą normalna miłość ... Czyli nic ...
Ja ciągle mówię o czymś innym ...
Ciągle ....
O Prawdziwej Miłości :-)))

  END,  13/11/2017

@Koriolan
To Ty ciągle piszesz że ktoś jest gorszy bo nie ma świadomości. Na eiobie był kiedyś na tamten czas facet , jednej z autorek, wyzywał mnie , jak i ona wtedy. Napisałem mu , jak będziesz historią , przypomnij sobie wyzywanie mnie , ciężko było nie wymyślić że zostanie , on jeszcze nie wiedział , a ja już tak , tyle w temacie jasnowidzenia.
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem , ...  wyświetl więcej

@gwoli_scislosci: Hi hi ...
Ok
Jeszcze raz poważnie :-)
Jeśli ktoś nie ma Świadomości to wcale Nie Jest Gorszy. I nie traktuje go jak gorszego. Z bardzo prostego powodu ...
Wszyscy jesteśmy tą samą ŚWIADOMOŚCIĄ !!!
.
Wydaje się to idiotyzmem ale już mam osobiste dowody na to :-)))
Jeśli mówię że ktoś nie ma Świadomości ... To oznacza, że utożsamia s ...  wyświetl więcej

  END,  13/11/2017

@Koriolan:
Jezu ...jaką tą samą świadomością ? Tobie chyba nie chodzi o Junga i jego nieświadomość zbiorową ? Te całe Twoje RD to jest miks, wszystko groteskowo powykrzaczane :). Powypaczane wcześniejsze teorie :).
Jeszcze na dodatek , wszyscy od tego RD , pojmują RD inaczej hahaa ... to robi już total miks.

@gwoli_scislosci: Ad Vivi i jej facetów ...
Wierzę Ci, że to prawda ...
Ale w RD jest prosta zasada ...
Ego poprzez pamięć dowala ... PAMIĘTAJĄCYM !!!
Chodzi o to, że to Ty pamiętasz tamto przykre zdarzenie. Zawsze gdy sobie przypominasz ego pompuje w Ciebie złą energię, złe emocje ...
I kto jest zatruty wtedy ? Ty ?

  END,  13/11/2017

@Koriolan:
Nie pisałem że to Vivi , to raz , dwa , nie było dla mnie przykre , ciężko mnie dotknąć, no chyba że komuś zaufam i on mi przykrości narobi, a tamto to tak .. wisiało mi w sumie , tym bardziej że znałem końcówkę haha ..
Bardziej mi dopiekło wyzywanie tej pani której kuzyn jest wyżej i to akurat ona pompuje pewnie nadal w siebie złe emocje, a wyzywała mnie tylko przez swoje ...  wyświetl więcej

@gwoli_scislosci: e to nic wielkiego ...
Też z tobą gadam choć po próżnicy.
Nie uważam, że jesteś zagubiony ... Po prostu egotyczny. Raczej zabetonowany .. to tak :-)))
Ad górala ...
Trzeba Ci było co nieco pokazać ... Jak spiknales się z Dylem to nieźle Ci to dowaliło ...
Nie ma za bardzo co wspominać, choć sporo się wtedy nauczyłem :-)))

  END,  13/11/2017

@Koriolan:
Co pokazać ? Góralem stary , to ojca doprowadziłem do łez , jak mu opowiadałem o kolesiu który wierzy że wrócił z buddyjskich zaświatów , nieść dobro i mnie zwyzywał.
hahaaha
Popłakał się ze śmiechu :).
Nie jestem egotyczny , bardziej mam osoby w życiu , które za coś podziwiam , średnio to egotyczne.

  podobny,  13/11/2017

@gwoli_scislosci: ... o kurcze, wcisnąłem czerwone zamiast zielonego ... pomyślałem: bądź łaskawy dla wszystkich, bo tylko w ten sposób możesz wypełnić misję niesienia dobra na świecie ... ale to oczywiście bzdura jest! ... tu tylko chodzi o egoistyczne usprawiedliwienie zasadności własnego istnienia.

Filantrop gdy rzuca monetę biedakowi czuje to samo ... to taki ukłąd dwóch egoistów, z kt

...  wyświetl więcej

@podobny: hmm ...
Odpowiem Ci jedno ...
Masz rację ale tylko wobec nie oświeconych. U tamtych świat się zmienia :-))))

@gwoli_scislosci: wiem ...
Nic nie zobaczyłeś :-))) ale nie przejmuj się ... W każdej chwili możesz :-))))

  END,  13/11/2017

@Koriolan:
Czemu nie ? Widzę komentarz Mirka , ale ja go nigdy nie rozumiałem , teorii o bakteriach też nie :).
Racja , racja Koro , Osho to jednak był średnim filantropem :)
A tak :
"Egotyzm oznacza umieszczanie siebie w centrum własnego świata, bez baczenia na innych - nawet osoby kochane lub uważane za bliskie - chyba że na warunkach ustalonych przez egotystę." ...  wyświetl więcej

@gwoli_scislosci: egotyczny znaczy w moich ustach utożsamiony z ego. Żyjący i czujący z ego :-)))
Drobna różnica :-)))
Nie musisz się do mnie porównywać :-)))
Tyle razy Ci mówiłem, że nic Ci to nie da :-)))

  END,  13/11/2017

@Koriolan:
Poza tym ta Twoja teoria o jednej świadomości, też ma luki , nawet przy założeniu że da się "cofnąć umysł " pozbawić go wszystkiego co nastąpiło w życiu danej osoby , nadal to zadziała w różny sposób na konkretne osoby i ich świadomość tak czy inaczej będzie inna.
Ludzie posiadają pewne predyspozycje genetyczne , geny to potęga.
Pomijam że się można na poważnie poza ...  wyświetl więcej

  podobny,  13/11/2017

@Koriolan: Myślisz, że człowiek oświecony, wie coś więcej, co stawia go ponad tymi maluczkimi, nie-oświeconymi?

Oświecony to ten, który ciągle potrzebuje słów, podtrzymujących wiarę w siebie. Jak narkoman odwołuje się do wymyślonych idei, które leczą jego słabą, strukturę umysłu potrzebują ciagłego wsparcia. Człowiek prosty, nie-oświecony nie potrzebuje tego - jest jak zwierz żyjący w zgod

...  wyświetl więcej

@podobny: no tak ...
Mam dwa odczucia ...
Jedno to to, że wyraziłeś sporo negatywnych emocji wobec oświeconych. Na pewno masz powód.
Wynik ... Nie ma o czym gadać ...
Drugie odczucie ...
Podobnie widzę rozwój człowieka. Akcenty mocno przesunięte ale ogólnie podobnie. Wynik ... Jest podstawą do rozmowy ...
.
Ale chyba sobie odpuszczę ...
Miłego wieczoru :-)))

@gwoli_scislosci: cóż ...
Pisałem dużo o RD ... Nie chce mi się powtarzać :-)))

@podobny: Czy dopuszczasz możliwość utrwalania się myślokształtu na poziomie kosmicznym w formie materii ?

  END,  13/11/2017

@Koriolan:
Chlip ..Chlip ... i kolejny guru stracił do mnie cierpliwość Chlip ... Chlip ....

@gwoli_scislosci: no nie płacz ... Odpowiem Ci :-)))
Jesteś bardzo blisko. Jak urodzi się człowiek to jest "tabula raza" - czysta tablica. Poglądy i doswiadczenia zbierasz w ego, z którym się utożsamiasz a więc ONO Cię określa. Np jesteś polskim ego więc małżeństwo facet i kobieta. Np ego egipskie czy arabskie to małżeństwo facet i kilka kobiet.
Ty byś zwymiotował gdybyś miał mieć w ...  wyświetl więcej

  END,  13/11/2017

@Koriolan:
No właśnie .. ja wiem o co Ci idzie , ja to przerabiałem :) , miałem dużo czasu na przemyślenia o ludzkim losie , o zestawie genetycznym , o tym kim bym był gdybym się urodził gdzie indziej, ale ... tego nie jesteś w stanie sprawdzić inaczej niż empirycznie , a to jest awykonalne.
Mnie akurat rodzice bardzo wcześnie puścili samopas , z jednej strony dobrze , bo to tworzy a ...  wyświetl więcej

  Henear,  13/11/2017

Czy to oświecenie gdy wszystko jedno ci czy żyjesz czy nie?

  END,  13/11/2017

@Koriolan:
Prędzej bym rzucił pawiem , jakbym trafił do poliandrii, a Ty ? Mam niejasne przeczucie że też by Ci się średnio to podobało.A to już będzie jakiś pogląd , zresztą nawet to że poglądy i doświadczenia zbierasz w ego jest już poglądem, bez poglądów , nie da się żyć.
Przecież nawet jesteś tu po to, żeby zaprezentować swój światopogląd i to nie tylko RD , także na przykład ant ...  wyświetl więcej

Oświecenie dla niektórych jest wtedy, gdy zanika ego ludzkie, a rodzi się ego duchowe, czyli następuje tzw RD...czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek... Nie ma oświeconych i nieoświeconych! Są ludzie!

@Henear: Herbatka z prądem i ciepłe kapcie, powinny pomóc w przybliżeniu do oświecenia ;) https://olxpl-ring11.akamaized(...)tyn.jpg
Dla mnie oświecenie oznacza zrozumienie czegoś dotychczas niezrozumiałego, a nie moda na RD. No ale ...  wyświetl więcej

@gwoli_scislosci: Każdy człowiek myśli o sensie życia (w skrócie mówiąc). Różni ludzie dochodzą do różnych rzeczy. Można ich właśnie po tym poznać.
A seks ? To jedna z najważniejszych funkcji ...
Oddychanie, jedzenie, seks, komunikacja ...
Tak ja widzę kolejność potrzeb.
.
Dla mnie oświecenie jest czymś innym ...
http ...  wyświetl więcej

@Henear: Oświecenie to zrozumienie, że Ty jesteś życiem, które nigdy nie przychodzi i nie odchodzi ....
Że NIE jesteś małym, biednym człowieczkiem, który ledwie się urodził a już musi umierać. Nie jesteś tym, który pragnie mocy ...
TY jesteś. MOCĄ. :-))))

@gwoli_scislosci: zostawmy seks, to obojętne.
No więc, MOŻNA żyć bez poglądów :-)))
To jest właśnie oświecenie.
Można przekazać coś komuś bez poglądów ... Ale jest to trudne. Trudne gdy obaj nie są oświeceni. Dlatego wszelkie przekazy w świecie dualistycznym SĄ poglądami.
Tutaj kluczem jest UTOŻSAMIENIE.
Oznacza to, że można przekazywać poglądy wierząc, że są nie ...  wyświetl więcej

@Bożena Barszcz: masz oczywiście rację kochana ...
Wszyscy jesteśmy oświeceni (jesteśmy ludźmi). Większość tylko gra w grę JESTEM KOBIETĄ (MĘŻCZYZNĄ).
Ale niektórym się już to znudziło. Znudziło się już coraz większej ilości ludzi :-))))

@pokrzywiony: masz rację ....
Ja bym tylko ujął tak, że oświecenie jest zrozumieniem KIM JESTEM.
Bo zrozumienie jak działa tranzystor raczej oświeceniem nie jest :-))))

  END,  14/11/2017

@Koriolan:
Jak gdzie ? Siedzi w p.. lesie , dużo to tam nie ma , słuchaj robisz jak chcesz :) , możesz się jarać do usranej śmierci kolesiami tego typu :) , nie zwróciłeś jeszcze uwagi na to że ich wysypała epoka netu ?
Siedzi w lesie , nawija bzdety i zarabia na subach , no proste .... czy Ci to rozrysować ?
Pogląd że można żyć bez poglądów , jest już poglądem , czy tego chcesz czy nie :) , Ty nie rozumiesz takich dość prostych niuansów :).

  trabant,  14/11/2017

@Koriolan: a ty niby w co grasz? w biseksa?

@trabant: gram w to samo co wszyscy ....
Nie jestem niczym szczególnym ...
No czasem tylko jestem odmieńcem :-))))
Wariatem i popierdol***cem :-))))

@gwoli_scislosci: ok
Widzę, że wracasz do siebie ...
Nie ma sprawy :-))))
.
Fajnie by było gdybyś zrozumiał skąd biorą się Twoje poglądy. Zresztą moje i wszystkich innych też :-))))
Jak zostałeś ukształtowany i jak budowałeś siebie ...
Dlatego właśnie ciągle Ci powtarzam, że w każdej chwili możesz zmieć to co Ci się nie podoba. Bo jeśli zbudowałeś to możesz zmienić :-))))
Masz do tego Moc :-)))

  END,  14/11/2017

@Koriolan:
Przeglądnąłem na biegu , jego filmy :) , powiem Ci tak , całkiem przystojny koleś , młody , 28 lat, całkiem przyjemne życie , wysportowany, wspina się na skałki , akurat w tym filmie mówi na temat koncentracji uwagi itd , sympatyczny , nie powiem że nie :), ale .. on na tym ZARABIA , zarabia na tym , pewnie dość dużo . włączając szkolenia , tylko tam to już przegięcie jest , znów ...  wyświetl więcej

  END,  14/11/2017

@Koriolan:
Nigdzie nie wracam , pokazujesz mi jakiegoś 28 latka z bananem wiecznym na buzi , dla Twojej informacji , sam taki byłem jak on , wieczny smile , ta cecha poniekąd uratowała mój tyłek :).
Tylko ja nie potrzebowałem do radości życia żadnych zasranych guru , ani też nie zostałem , bo wtedy nie było youtube hahaha ..........
p.s.
Ale to w jaki sposób się kształtowałem , to ja mam dawno temu przeanalizowane, bez RD , tuby i innych rzeczy.

@gwoli_scislosci: to fajnie ...
Jesteś maks szczęśliwy, radosny i zadowolony ... Zazdroszczę Ci ... Twoje życie jest cudowne :-)
Ja nie jestem w ogóle oświecony ... Uuuuuu ....

  END,  14/11/2017

@Koriolan:
Jedziesz skałki , tylko nie na kacu, bo się skończy źle hahaa ...:P
Poza tym kolejna rzecz którą pominąłeś przy tym kolesiu , to to że on pracuję na ciałem , dużo , bardzo dużo.Jakoś Ci to "umknęło" :)

@gwoli_scislosci: jak przeżywasz swoje życie jest bez znaczenia :-)))
Ja ich nie naśladuje, jeśli rozumiesz co to znaczy :-)
Cieszę się SWOIM życiem .... Nie jego, Twoim, czy czyimkolwiek :-)))

@Koriolan: Ot i cała kwintesenmcja życia: Ciesze się SWOIM "życiem"!. Wreszcie coś szczerego. Komu służy to co wymyślasz, jak nie dla SIEBIE? Jesli zaobserwujesz to w SOBIE, dokonasz jednego z najwiekszych odkryć, w SWOIM życiu. Nic dla INNYCH bez SIEBIE, znaczy tyle co nic dla SIEBIE bez SIEBIE - zawsze!

  END,  14/11/2017

@Koriolan:
W sumie żartowałem :) , ale po raz któryś zwracam Ci uwagę , że gro z tych kolesi od nauk duchowych , ćwiczy ciało także, a Ty wiecznie powtarzasz o braku utożsamiania się z ciałem , oni się z ciałami nie utożsamiają, jednak je ćwiczą , co jakby ciężko do Ciebie chce dotrzeć :).

@gwoli_scislosci: wiem, wiem ...
Każdy ma swój pogląd na oświecenie ...
Hi hi hi ...
Ty masz muskularny pogląd :-)))

  Henear,  14/11/2017

@Koriolan: no nieźle, jednak taki pogląd sprzyja fałszywej ocenie swoich zdolności i zadufaniu.
Ja się lubię sprawdzać, zawsze jest dziedzina życia w której ci od razu udowodnią że daleko ci do bycia mocą.
Moc to siła sprawcza, zdolność wcielania słów w czyn.
Wychodzi na to że po prostu lubisz się opierniczać i mądrzyć :)
Zawsze można zrobić coś lepiej. Ja wierze w rozwój realny.
Gadać każdy może.

@podobny: Masz całkowitą rację !
.
Dwie uwagi ...
Jedna to taka, że rodzimy się by wyrażać siebie.
Ma to związek z drugą uwagą.
Jesteśmy jednym ludzkim stadem :-)
Polega to na tym, że jedna owca wysunie się kawałek do przodu w lewo a druga kawałek do przodu w prawo. Stado decyduje w którą stronę ma iść. Wynika z tego, że każdy powinien wyrażać siebie, najlepiej prawdziwego i najlepiej twórczego :-))))

@Henear: Masz całkowitą rację !
Ja tylko odnalazłem kierunek dla siebie. Na dodatek idę jak żółw więc efekty trudno zobaczyć.
Reasumując
Nie różnie się zbytnio od kogoś innego :-)))
.
Dodatkowo warto odróżnić moc od siły. Stojący samochód ma moc. Gdy zacznie jechać, wtedy okazuje się ile siły da się wycisnąć z tej mocy :-)))
Moc nie jest działaniem, jest jakby potencjałem :-)))
Nie widać jej w działaniu :-)))

  END,  14/11/2017

@Koriolan:
Chyba się popłaczę , może jeszcze zostały Ci resztki empatii haahah ... a gdzie ten koleś jest muskularny ? Jest porozciągany , w lotos się pewnie składa z automatu, nawet Dalajlama się pewnie składa z tym swoim brzuchem , ale nie Korolian , bo nie będzie się z ciałem identyfikował i już hahaah .....
Nie no żarty takie :) , ciężki jesteś , taki duchowy tir :). Takie ćwicze ...  wyświetl więcej

@gwoli_scislosci: :-)))

  END,  14/11/2017

@Koriolan:
Z tego co pamiętam , to 15 lat , fakt wolno :P. Hm .. chyba Cię rozgryzłem Ci powiem :) . Ty ... już od 15 lat ... stale .. rozwijasz się duchowo.. bo ... przygotowujesz się .. do .. tego całego odłączenia ... ego od świadomości .. potocznie nazywanego śmiercią .. wybacz makabrę.Oczywiście jednocześnie radując się życiem.
Jednak .. jeśli dobrze kombinuję , to ... życie .. ...  wyświetl więcej

@gwoli_scislosci: raczej nie ...
Dla mnie nie ma czegoś takiego jak makabra ... Pisz spokojnie :-)
Tak naprawdę to ciągle o tym piszę ....
Odłączam się od ego, by zobaczyć kim jestem bez poglądów. Pojawiają się fajne rzeczy przy tym :-))))
Celem życia jest ... Życie :-)))
W sensie doświadczania życia :-)))

  END,  14/11/2017

@Koriolan:
Aha , ok , dywagacja to była. Jak dla mnie to bardziej przebudowujesz swój system wartościowania , lub po prostu eliminujesz wartościowanie, jak dla mnie nie do końca ma to związek z ego.
Fajne ... hm , ja kiedyś jak wyżej , o tym myślałem , ale nie do końca na Twoich zasadach , z tym że ja akurat , bez mojej moralności , czułbym się jak nie ja , czyli byłby to powoli rozp ...  wyświetl więcej

@gwoli_scislosci: wiesz ... Mozesz rzucić trochę alkoholizmu, szmaciarzy czy lui :-) żeby poczuć się pewniej ....
Cała osobowość, wartościowanie, uczucia, myśli, pamięć, oceny itd. Są w ego. Reakcja fizyczna też. Ja uważam, że to wszystko jest nabyte. W ogromnej większości nieświadomie, czyli bez ładu i składu. W sumie to nie jestem ja tylko wbudowana osobowość jako wynik wszystkich skladowych. Nieświadomie zbieranych przez życie...
cdn

@gwoli_scislosci: cd
Osobowość itd. jest budowana przez nas (każdy swoją) świadomie czy nie. Jeśli ją budujemy to możemy ją ZMIENIĆ. W dowolnej chwili. To właśnie Ci mówię, że możesz się zmienić kiedy chcesz :-)))
Ja do 45 roku życia zbudowałem siebie i swoje życie tak, że mi się nie podobało. Wiec zacząłem się zmieniać. O tym właśnie gadaliśmy z Henearem. Można spokojnie zmieniać sw ...  wyświetl więcej

  END,  14/11/2017

@Koriolan:
Żartowałem przecież już bez spiny :) , mieszasz .. miksujesz ego z superego, przynajmniej jeśli chodzi o psychoanalizę, gdybyś używał osobowość , to jeszcze.
W pewnym sensie się to zgadza , z tym że jeśli ktoś dostanie dużo miłości od rodziców , to ma jej dużo do oddania , a to jednak pozytywne , eliminowanie tego nie ma sensu, jeśli taki człowiek trafi na kogoś przynajmni ...  wyświetl więcej

  END,  14/11/2017

@Koriolan:
Troszkę naciągane .. trochę jakbyś obwiniał konstrukcję swojej osobowości do 45 roku życia , za to jak je zbudowałeś.Możesz do pewnego stopnia , jakby nie sądzę by istnieli ludzie którzy w wieku 45 lat , mogą się obudzić rano i stwierdzić o k.... mam 20 lat :), to się jakoś zdaje się nazywa .. a kryzys wieku średniego hahaha .. nie no żarty żarty :).

@gwoli_scislosci: ok
Tak było w skrócie. Dłużej to ... całe życie szukałem prawdziwej miłości. Nie znalazłem jej w rodzinie, dzieciach, sobie. W wieku 45 lat prawie oślepłem. Wtedy powiedziałem sobie "dość tego". Teraz albo nigdy i zrobiłem teraz :-)))
To nie do końca jest kwestia wieku :-)))

  END,  14/11/2017

@Koriolan:
Aha , no to coś źle zrozumiałem chyba z tymi oczami :P. Znaczy ja nie jestem od ocen , tak czy inaczej ciężko coś powiedzieć , bo za mało danych , z drugiej strony panie Koriolan , nie jesteś jakby jedyny z takimi rozterkami w tym wieku i w takiej sytuacji , gro ludzi takie przechodzi.
Ja powypadkowo miałem inne :).

@gwoli_scislosci: tutaj nie chodzi o wypadek i ilość lat.
Główną ciekawostką jest ... "Co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra".
.
Ale o tym pisałem wszystkie artykuły ... Wiec dyskusja jakby się tu kończyła ...
.
Miłego dnia :-)))

  END,  15/11/2017

@Koriolan:
Hm... chodziło mi o inny rodzaj "przekopu" :) , obu nam , pewnie każdemu, inaczej życie "dokopało" a to powoduje inne refleksje inne spojrzenie itd. , no nie ważne , przecież nie będziemy się zaprzyjaźniać nie ? hahahah ...
Mam żart , widzisz... chciałem zrobić Vivi "mini RD" i wyeliminować z jej świadomości toksycznego Morrisona, to na mnie nakrzyczała :( , takie życie pa ...  wyświetl więcej

@gwoli_scislosci:. Tak ...
Kiedyś bardzo chciałem się podzielić radością odkrycia RD ale teraz już mniej :-)
Zrozumiałem prosta prawdę ...
Jedynie co mogę to ... WYRAZAC SIEBIE. :-)))
.
Nigdy nie pomagają komuś kto nie prosi Cię o pomoc. To PODSTAWOWE prawo w RAIKI. Choć ja nie jestem w RAIKI.
Nauczyła mnie tego eioba i inni ludzie.
Nie można nikomu ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
"Nigdy nie pomagają komuś kto nie prosi Cię o pomoc. To PODSTAWOWE prawo w RAIKI. Choć ja nie jestem w RAIKI. "
To Bardzo dobre prawo, eliminujące z czasem dumę i z nią idącą bufonadę główne nośniki głupoty ... ;)

  END,  15/11/2017

@Koriolan:
Chyba REIKI ? Pewnie doraźne środki , są łatwiejsze , dlatego :). Mam dla Ciebie "zagwostkę" :) , chodzi o amnezję , a generalnie o jedną z jej form, jest taka choroba , gdzie ludzie mają dysfunkcję pamięci , pamiętają tylko do iluś minut wstecz , nie posiadają w ogóle pamięci trwałej, posiadają jednak osobowości , jaka byłaby konstrukcja takiej osobowości ? Ciekawe pytanie :). ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: tak ...
Dodatkowo unikasz Wielu nieporozumień ...
Naprawdę wielu :-)
Dodatkowo jest wyrazem miłości do innych ... W sensie - ja rozwijam się jak chce i Ty rozwijasz się jak chcesz :-)

@gwoli_scislosci: To nie jest zagwozdka ...
Po prostu nie wiem jak to się kształtuje. Być może są prawdziwymi osobowościami w sensie tacy jacy się urodzili, jeżeli mają tą chorobę od urodzenia. Lub są kimś jeszcze innym.
Ja tu jeszcze widzę rozwój umysłu. Polega to na tym, że dziecko poza instynktami jest tabula raza. Natomiast Świadomość może się obudzić, utworzyć po 10-12 roku życi ...  wyświetl więcej

@gwoli_scislosci: Jedna moja znajoma pracuje z dziećmi autystycznymi i np głuchoniemymi. Też zastanawialiśmy się czy one mogą zbudować ego. To były dzieci kilkuletnie i były zwierzęco egotyczne - brały co chciały. Można tylko odwrócić ich uwagę ...
Jak napisałem wcześniej świadomość w nich nie mogła się jeszcze rozwinąć bo miały za mało lat.

  END,  16/11/2017

@Koriolan:
Dziecko jest egocentryczne z natury :) , każde. Stary ... każde dziecko jest roszczeniowe , jeśli nie nauczysz dziecka że nie może mieć wszystkiego na strzał w palce , to masz gruby problem :).
Ta choroba akurat w tym przypadku jest w wyniku uszkodzenia mózgu, ona występuje także bez tego , jest po prostu rzadka.
Wiesz .. hm , mi się wydaje że RD , to trochę zmodyfi ...  wyświetl więcej

@gwoli_scislosci: Nie masz racji. Jest trochę odwrotnie ...
Każde dziecko uczy się roszczeniowości.
Lub inaczej ...
Na początku jest zwierzęco roszczeniowe (brak mu świadomości). Potem poddając się wychowaniu staje się ludzko roszczeniowe.
I nie każde ... Znam dziecko Wróbla ... Jest kimś innym :-)))
.
Można uznać, że RD w początkowym okresie to terapia ps ...  wyświetl więcej

  END,  16/11/2017

@Koriolan:
O Jezu . tematu Wróbla nie ruszam , nie wiem kto to jest , dla mnie psychicznie chory, każdy kto wymyślił sobie że wrócił z zaświatów , obojętnie jakich , będzie dla mnie psychicznie chory :P. Tematu jego dziecka , to już w ogóle nie będę ruszał.
Nie twierdziłem że mam rację , to tylko spostrzeżenie było.Co to jest prawdziwa miłość ? Prawdziwa miłość sprawdza się w "praniu ...  wyświetl więcej

  END,  16/11/2017

@Koriolan:
Na marginesie , roszczeniowość temat rzeka :) , dzieci ... tu co druga osoba jest roszczeniowa , a co trzecia narzeka :).
A jakby przeanalizowali czy mają predyspozycje do tego, to już będzie eeee ...eee... eee... :)

@gwoli_scislosci: Roszczeniowy jest każdy normalny człowiek w/g mnie ... To jest związane z ego. Najprościej mówiąc ego jest roszczeniowe. Wynika to z tego, że ego jest oddzieleniem ... Hmm ... Ale to chyba za głęboko weszliśmy.
.
Prawdziwą Miłość, Akceptacja itd.
To uczucia ze świata po drugiej stronie lustra. Nie ma on innego języka to posługujemy się normalnym. Ale to całki ...  wyświetl więcej

  END,  16/11/2017

@Koriolan:
Heheh ... znów do erotyki :P. Uczciwość to ważna rzecz :) jeśli mąż i żona akceptują sypianie z innymi osobami , luz, ale to powinno działać w obie strony.
Niemoralna propozycja jest o czymś innym , o wyborach, moralności itd , kasie, to nie jest to samo , co żona która jest nimfetką:).

@gwoli_scislosci: ad film.
Tak to dość szerokie pasmo przekazu. Mi chodzi głównie o męża, który zastanawia się ile warta jest żoną, miłość, ciało żony itp. Ale gdy postawimy się na jego/jej miejscu i żądamy sobie pytania i głęboko się zastanowimy to wejdziemy w swój świat wewnętrzny, swoje pojęcie miłości, granic, itd. Można mieć głębokie refleksje :-))))
Można też myślowo zbliżyć się do pojęć z drugiego świata ... Prawdziwej Miłości i Akceptacji, Czystości itd.

  trabant,  18/11/2017

@Koriolan: mąż zgadzając się na prostytucję żony i oczekując udziału w kasie z tejże prostytucji może zbliżyć się do prawdziwej Miłości i Akceptacji? praktyczne pożytki z RD?

  END,  18/11/2017

@Koriolan:
Ten film jest naciągany do bólu , koleś z problemami finansowymi idzie do kasyna by je rozwiązać , zabiera żonę , atrakcyjną , bo jakby to było żeby taki koleś nie miał atrakcyjnej żony , lipa , spotykają multimiliardera , który nie ma co robić z kasą , tylko przep... ją w kasynie , ewentualnie udowadniać innym ludziom że wszystko można mieć za pieniądze, no i chce się przespać a ...  wyświetl więcej

@trabant,
@gwoli_scislosci:
już napisałem, że ten film jest dla mnie wielopoziomowy ...
Poziom alfonsa jest najprostszym i wychodzi bez żadnego wysiłku. Jednak są inne poziomy i rozważania. Pomyśl np co czuła i jakie myśli mogła mieć żona a i można rozważyć o co chodziło milionerowi. Prostytutka za milion to trochę dużo ...
Litwinkę można podobno mieć za 20 złotych :-)))

  END,  19/11/2017

@Koriolan:
Za 20 zł to można mieć syfa :P.Ten film to ratuje tylko obsada aktorska , kwestia gustu.

  END,  19/11/2017

@Koriolan:
Jak chcesz się koniecznie o sobie coś dowiedzieć , to rozpatrz co byś zrobił na jego miejscu :
https://www.youtube.com/watch?(...)cOL0G8I
To jest miłość i jedna z najpiękniejszych scen w historii kina jaką widziałem, ona się starzeje , a on jest wiecznie młody i jest z nią do samego końca.

@gwoli_scislosci: Hmm ...
Nie możemy się porozumieć z dość prostego powodu. Ty wymyślasz przyszłość i cieszysz się gdy się spełni a ja żyję i przyjmuję to co się ZDARZA.
(to trochę skrót myślowy ale o to chodzi)
.
Ty np myślisz, że fajnie by było mieć jedną kobietę i przeżyć z nią do końca życia. Wydaje Ci się to wspaniałe. Tak sobie wymyśliłeś ...
Ja żyję i przy ...  wyświetl więcej

  Kitek,  11/11/2017

„…nie wynika to z jakiejś domniemanej złej woli człowieka, ale raczej z praw przyrody (Boga), które "tworzą" tyle samo dobrego co złego ...” – co to za teoria?

  podobny,  11/11/2017

@Kitek: "Bóg jest miłością" - jest ważne dla tych, którzy doznali w życiu porażki. To dlla nich miłość Boga jest równoważy zło doświadczane na co dzień. Ima bardziej ktos cierpiał, tym bardziej potzrebna mu wiara w istnienie Boga dobrego, który za dobro wynagradza, a za zło karze.

Zauważ - zło (Sztan?) jest odniesieniem koniecznym do pochwały miłości. Zatem zło uzupełnia miłość. Na tym co

...  wyświetl więcej

  podobny,  11/11/2017

@podobny: ... sorry za błędy - pisałem szybko i ... pewnie dla wielu brzmi to głupio - ale równowaga jest wszędzie potrzebna - nawet tu na eioba.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska