Login lub e-mail Hasło   

Obywatel pyta - urząd odpowiada

jak trafisz na nadmiernie wykształconego to spadniesz ze schodów.
Wyświetlenia: 1.690 Zamieszczono 19/11/2017

Z okazji Święta Niepodległości władze Kamienia Pomorskiego umieściły na miejscowym ratuszu godło. Dziennikarz lokalnego  portalu zwrócił uwagę, że z orłem coś jest nie tak. Zapytał urząd i otrzymał odpowiedź.

Odpowiedzi udzieliła na piśmie sekretarz gminy Kamień Pomorski pani Anna Stanaszek-Kaczor. Cytat w całości, za portalem  ikamien.pl:


"Niekonwencjonalny wizerunek orła u podstaw ratusza był wysublimowaną instalacją plastyczną, która aczkolwiek abstrahuje  od altruistycznych sofizmatów i metafizycznego pietyzmu, to w konkluzji artysta był w swej wizji sugestywny, co zapewne  jest w stanie udowodnić empirycznie"

a potem kilka linijek dla zwykłych tumanów i prostaków:

Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji. Przedostatnim  ogniwem tego łańcucha myśli artystycznej było przysłonięcie pamiątkowej tablicy, by ostatnim jego elementem stał  się nacechowany artyzmem finezyjny paradoks".

Marnuje się kobieta w jakiejś gminie. Jeśli należy do odpowiedniego sortu zostanie rzecznikiem prasowym jakiegoś ważnego ministerstwa.

Podobne artykuły


20
komentarze: 10 | wyświetlenia: 3138
37
komentarze: 37 | wyświetlenia: 3195
28
komentarze: 59 | wyświetlenia: 17354
27
komentarze: 41 | wyświetlenia: 4075
19
komentarze: 69 | wyświetlenia: 4146
93
komentarze: 31 | wyświetlenia: 157415
74
komentarze: 18 | wyświetlenia: 64376
50
komentarze: 13 | wyświetlenia: 105184
47
komentarze: 15 | wyświetlenia: 80344
35
komentarze: 50 | wyświetlenia: 2756
33
komentarze: 37 | wyświetlenia: 3850
32
komentarze: 44 | wyświetlenia: 2595
32
komentarze: 64 | wyświetlenia: 4037
 
Autor
ArtykułNie wiem co w tym orle jest nie w porzadku, dla mnie to z wygladu prl-owska ptica z nienaturalna dla tego gatunku korona na glowie. Lacze pozdrowienia.

@miro von kässelbach: pokazuje język- ja tak to widzę

Haha, dobre"Dziadku"...dlatego właśnie popieram Zdzisia i Zbysia...bo chłopy swojskie...

  pwz  (www),  22/11/2017

Urzędnicza mowa-trawa. Na takie coś raczej trudno wymyślić jakąś porządną ripostę. Puenta artykułu bardzo trafiona - pani się tam rzeczywiście marnuje ;)

@pwz: Faktycznie się marnuje, jej miejsce przy amatorskim pisaniu wierszy.

""Artysta"" dla grosza zrobil z siebie ....gawrosza !
Na zamowienie, lub w nadziei, ze grosz bedzie obfity, w dziobie orla umiescil symbol PiS-u
To jest nic innego jak profanacja symbolu narodowego.
Za ten przestepczy czyn powinien odpowiadac przed sadem, ale nie ...pisowskim !!

„… artysta był w swej wizji sugestywny, co zapewne jest w stanie udowodnić empirycznie". Czyli na chłopski język, to mógłby pokazać im, jak kto chce, gołą dupę i będzie gites. Bo może, nie posądzą go o obrazę godła. Ehhh. Takie jaja i to za publiczne pieniądze. Tu koło mnie zrobili park rzeźb, nic to nie przypomina rzeźby, sztuki, ani kultury, a raczej zabawy amatorów z materiałem, ale kasa z kies ...  wyświetl więcej

  seta1212,  22/09/2018

Drogi Hamiltonie, umknął mi Twój art a jest świetny więc dopisuję komentarz - po czasie bo warto !
.Cóż to twórcza finezja autorki... Zapomniała jedynie dodać, że sartrowska negacja odpowiedzialności społecznej w odczuciu sensu bytowania jednostki w aspekcie subiektywno- empirycznym w tych artystycznych zmaganiach musi pozostać adekwatna w percepcji odbiorców- proporcjonalnie do wartości tw ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska