Login lub e-mail Hasło   

Szczepieni vs Nieszczepieni

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://szczepienia.wybudzeni.com/2017/08(...)dzieci/
Pierwsze w swoim rodzaju badanie porównujące zdrowie dzieci szczepionych z nieszczepionymi dziećmi, pokazuje kto jest naprawę schorowany…. oraz czyi rodzice powinni się martwić.
Wyświetlenia: 1.005 Zamieszczono 20/11/2017

Badano dzieci w wieku od 6 do 12 roku życia z czterech amerykańskich stanów.

Pilot comparative study on the health of vaccinated and unvaccinated 6- to 12-year-old U.S. children

http://www.cmsri.org/wp-content/uploads/2017/05/MawsonStudyHealthOutcomes5.8.2017.pdf

Porównano 261 nieszczepionych w ogóle dzieci z 405 dziećmi w pełni zaszczepionymi lub częściowo. Oceniono ich ogólny stan zdrowia w oparciu o sprawozdania matek o szczepieniach oraz chorobach zdiagnozowanych przez lekarzy. To, co odkryto na temat wzrostu liczby chorób związanych z układem odpornościowym takich jak alergie oraz choroby neurologiczne, w tym autyzm, powinno sprawić, że wszyscy rodzice zastanowią się dwa razy zanim pozwolą zaczepić dziecko ponownie:

  • U zaszczepionych dzieci ryzyko zdiagnozowania zaburzeń ze spektrum autyzmu było ponad 4 razy większe [Iloraz szans 4.2].
  • U zaszczepionych dzieci ponad 30 razy częściej diagnozowano alergiczny nieżyt nosa (katar sienny) niż u dzieci nieszczepionych.
  • Zaszczepione dzieci ponad 21 razy częściej potrzebowały medykamenty na alergie niż dzieci nieszczepione.
  • Zaszczepione dzieci miały ponad pięciokrotnie większe ryzyko wystąpienia trudności w nauce niż dzieci nieszczepione [Iloraz szans 5.2].
  • U zaszczepionych dzieci ryzyko zdiagnozowania zespołu nadpobudliwości ruchowej było ponad czterokrotnie większe niż u dzieci niezaszczepionych [Iloraz szans 4.2].
  • Zaszczepione dzieci miały o 9 razy większe ryzyko zdiagnozowania zapalenia płuc niż dzieci niezaszczepione.
  • Zaszczepione dzieci miały o 8 razy większe ryzyko zdiagnozowania infekcji ucha środkowego(zapalenie ucha środkowego) niż dzieci niezaszczepione.
  • U zaszczepionych dzieci ryzyko interwencji laryngologicznej (włożenie drenu do ucha) było o 700% większe niż u dzieci niezaszczepionych.
  • Zaszczepione dzieci miały o 4 razy większe ryzyko zdiagnozowania jakiejkolwiek choroby przewlekłej niż dzieci niezaszczepione.

Szczepieni vs Nieszczepieni

Problem z przeprowadzeniem badania porównującego szczepionych z nieszczepionymi, przynajmniej sto lat po tym kiedy takie badanie powinno zostać przeprowadzone jest taki, że obecnie praktycznie wszystkie amerykańskie dzieci są szczepione. Gdy 95% dzieci zostanie zaszczepionych, to pozostaje bardzo niewielka „grupa kontrolna” do zbadania długookresowych skutków. Porównywanie dużej grupy amerykańskich dzieci z małą grupą nieszczepionych w ogóle (jak np. dzieci Amiszów) ujawnia różnice, lecz krytycy twierdzą, że to jak porównywanie jabłek z pomarańczami.  Jest zbyt wiele zmiennych – np. dieta, ruch na świeżym powietrzu, czas spędzony przy komputerze – które oprócz podanych szczepionek, mogą wyjaśniać różnice w stanie zdrowia.

Anthony Mawson, profesor na Wydziale Epidemiologii i Biostatystyki w Szkole Zdrowia Publicznego na Jackson State University wraz z kolegami Azadem Bhuiyan i Binu Jacobem, współpracując z Brianem D. Ray’em, prezesem National Home Education Research Institute (Krajowego Instytutu ds. Badań nad Edukacją Domową) w Salem zachęcił i zapisał szereg rodzin do uczestnictwa w tym badaniu. Dzięki temu porównano dzieci uczone w domu z innymi również korzystającymi z edukacji domowej (jabłka z jabłkami), ale z tą dodatkową zaletą że dzieci uczone w domu, jako populacja odpowiada większości profilom amerykańskich rodzin. Rodziny, które odpowiedziały na anonimową ankietę internetową były rekrutowane przez stowarzyszenia edukacji domowej w stanach Floryda, Luizjana, Missisipi i Oregon.

NIESZCZEPIENI kontra SZCZEPIENI - Children's Medical Safety Research Institute

https://www.youtube.com/watch?v=ItEAknAgO1w

Podobne artykuły


54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31858
41
komentarze: 37 | wyświetlenia: 10416
22
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1651
18
komentarze: 11 | wyświetlenia: 3274
22
komentarze: 5 | wyświetlenia: 25511
16
komentarze: 3 | wyświetlenia: 14235
15
komentarze: 139 | wyświetlenia: 120737
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 46225
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 41399
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 4632
6
komentarze: 3 | wyświetlenia: 56783
149
komentarze: 36 | wyświetlenia: 81696
40
komentarze: 41 | wyświetlenia: 157716
 
Autor
ArtykułNiektórzy rodzice, są nie tylko przeciw zbędnym szczepieniom, ale często są też za zdrowym domowym jedzeniem i zdrowymi relacjami w środowisku, i rozmawiają z dziećmi, i mają o czym. A ci skrajni, ci którzy są za szczepienieami, to czasem traktują swoje dzieci jak bydlątka i jakby kazali, to daliby im zaklipsować uszy i są przekonani, że są dobrymi rodzicami. I nie mają czasu dla dzieci, dają kasę ...  wyświetl więcej

@Janusz Nitkiewicz: ci co nie chcą dzieci szczepić to rodzice mądrzy, przyzwoici, dalekowzroczni, czuli i mający czas dla swoich pociech. Ci co dzieci szczepią to pijacy, menele, złodzieje, zomowcy, brudasy, kanalie, postkomuniści etc. Zgłoś się do kurwizji - tam czekają na takich jak ty. Będziesz tworzył belki ekranowe i zbawiał świat.

@Hamilton Starszy: Eeee. Nie ma się co tak napinać. Przeczytaj jeszcze raz pierwsze zdanie i się wyjaśni. Szczepienia są potrzebne, wtedy, gdy są one potrzebne. To dokładnie tak, jak i inne leki. Szczepienie noworodka w dniu urodzenia przeciw gruźlicy, to patologia. Na porodówce nic nie powinno dzieciakowi grozić, chyba że matka chora na gruźlicę, to wtedy... . Wkraplanie w oczy noworodka czegoś p ...  wyświetl więcej

“W Niemczech zrezygnowano ze szczepień przeciw gruźlicy w 1975 r. Przyczyną była ogromna liczba powikłań poszczepiennych. Według przeprowadzonej wówczas analizy kosztów i korzyści na każde 3 przypadki zapobieżenia gruźlicy u dzieci przez szczepienie BCG przypadał w RFN jeden przypadek powikłania poszczepiennego, wymagający leczenia szpitalnego… "
www.przeglepidemiol.pzh.gov.pl/pobierz-artykul?id=427

  robertr,  24/11/2017

Mam małego pieska i dowiedziałem się że może być szczepiony kilka tygodni po urodzeniu. Niestety polskie dzieci (podkreślam polskie a nie np niemieckie, żydowskie, amerykańskie, brytyjskie, japońskie czy francuskie etc..) są traktowane gorzej niż psy i szczepione w pierwszej dobie tuż po urodzeniu dwoma szczepionkami. Dlaczego hodowcy rozmaitych zwierząt - ssaków (których troska wynika głównie z m ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  24/11/2017

@robertr: współczynnik umieralności niemowląt w Polsce jest na poziomie 4,7 promila, a na początku XX wieku było to ok. 2,5 procenta.

@Hamilton Starszy: Na początku wieku procent dzieci z chorobami przewlekłymi wynosił 2 % obecnie 40 % . Czyli wtedy na 100 urodzonych zdrowych było 95 %, a obecnie na 100 urodzonych zdrowych jest 59 %. Nie wiem, która strategia z punktu widzenia przetrwania ludzkości jest lepsza. I jeszcze jedno wyższa śmiertelność na początku wieku to na pewno nie wynik braku szczepień.

@robertr: Na początku wieku w miarę stałą opieką medyczną objętych było ok. 20 % populacji. Reszta nie widziała lekarza czasem przez całe życie. Nikt też nie prowadził żadnych rzetelnych statystyk. No bo kto niby miał to robić. Służba zdrowia w naszym rozumieniu nie istniała. Pierwsze kasy chorych - zalążki zorganizowanej SZ powstawały pod koniec XIX wieku z przerwą na lata I wojny światowej i w k ...  wyświetl więcej

@robertr: nie rozśmieszaj. 2/3 populacji na początku XX wieku umierała i nikt nie wiedział na co. Kto to miał zdiagnozować?Babcia od ziół, znachor nastawiający złamane kończyny, prowincjonalny lekarz, którego wiedza była na poziomie dzisiejszej pielęgniarki. A ty dysponujesz takimi dokładnymi statystykami. Z tych swoich statystyk możesz jedynie wywnioskować, że kiedyś umierało się zdrowo a dziś już tak nie jest.

@Hamilton Starszy: Jeszcze na początku dwudziestego wieku, smród gnijącego ciała nazywano zapachem chirurgicznym, w domach nie było bieżącej wody i kanalizacji, i wyżywienie było gorsze, i ogrzewanie zimą. A pierwszy lekarz, który udowodnił działanie antyseptyki, skończył w psychiatryku, bo koledzy byli bardzo obciążeni, a wariat kazał im myć ręce i narzędzia. A że i medycyna się rozwija, no tak.

I tutaj Amisze zdecydowali się w końcu pomóc nauce. Pewnie dlatego, że to taka statystyczna, na nibyDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska