Login lub e-mail Hasło   

Bakterie i grawitacja

Teoria Słowa
Wyświetlenia: 750 Zamieszczono 28/11/2017

Czym jest biologia? Jest to nauka o organizmach żywych.

A co to jest żywe? - poza funkcjami które przypisujemy materii ożywionej, a których nie ma materia nieożywiona - NIE WIEMY.

Jak powstało żywe? Cechą charakterystyczna materii ożywionej jest jej skład - jest to kombinacja pierwiastków leżących blisko siebie, w tablicy Mendelejewa: C - węgiel, O - tlen, H - wodór, N - azot, S - siarka, P - potas. Podstawowym budulcem materii ożywionej jest kombinacja tych pierwiastków, czyli - białko.

No, ale kombinacja pierwiastków, to jeszcze nie życie. Życie zaczyna się wtedy, gdy ta kombinacja zaczyna "pulsować" - zmieniać swoje rozmiary, dzielić się.

Zatem, co spowodowało, ze pierwsze kombinacje białek zaczęły dzielić się?

Często kojarzymy przestrzeń z próżnią - jako czymś pustym, niezmiennym. Próżnia jednak nie jest pusta. Pomijam tu sugestię fizyki kwantowej o ciągłej kreacji i anihilacji cząstek wirtualnych. Chodzi bardziej o to, co tę próżnię przenika, albo inaczej - współtworzy (geometrycznie). Według ogólnej teorii względności, próżnia "wygląda tak" jak grawitacja, co ujęte jest w stwierdzeniu, ze grawitacja przenikająca przestrzeń deformuje (zagina) przestrzeń - czyli wpływa na jej kształt. Zatem vice versa - kształt przestrzeni odzwierciedla grawitację.

Przestrzeń otaczająca Ziemię nie jest stała, lecz ciągle się zmienia. Zmiany te są cykliczne, poniewaz ciała układu słonecznego zmieniają swoje położenie cyklicznie. Cykliczne zmiany położenia ciał, wywołują cykliczną zmianę grawitacji - a więc w efekcie przestrzeń pulsuje.


Wyobraźmy sobie kombinację białek na pierwotnej Ziemi, tworzących strukturę bakterii. Mają one konsystencję miekką, elastyczną, łatwo poddającą się zewnętrznym zmianom. Takim pobudzeniem odbieranym przez bakterie mogą być pulsacje przestrzeni wywołane cykliczną zmianą grawitacji. 

Zatem, bakteria - organizm żywy - może być obrazem zmieniającej sie przestrzeni i jej geometrii. Geometrii, która pulsuje w miarę przemieszczania się ciał niebieskich - od stanu minimalnego (niskie natężenie grawitacji), to stanu maksymalnego w przypadku koniunkcji planet - gdy oddziaływanie grawitacyjne jest najsilniejsze. W wyniku pulsacyjnych drgań, siły działające w okresie maksimum pola grawitacyjnego - dzielą komórkę bakterii na dwa. W ten sposób nastepuje proces ich rozmnażania.

* * *

Pulsacje przestrzeni są znikome - zmiany natężenia pola grawitacyjnego bardzo małe. Stąd bardzo mała wartość stałej grawitacji ... rzędu 10 do -12. Czy tak małe natężenia pola mogą cokolwiek pobudzić? 

Dokonajmy prostego obliczenia. W organizmie mamy około 500 bilionów bakterii. Ich całkowita masa to około 2 kg, co daje wagę jednej bakterii rzędu 10 do - 12 kg! Zatem masa bakterii - jedna bilionowa kilograma - jest w stanie odczuwać działanie pola grawitacji, którego stała jest również rzędu 10 do -12.


* * *

Czy zatem życie, nie jest jedynie geometryczną reprezentacją zmian przestrzeni? Jeśli tak, to łatwiej zrozumieć również proces myślenią człowieka, który polega na ciagłym podziale myśli - podobnie jak to czynią bakterie w do procesie rozmnażania ... 

... czy z pulsacji przestrzeni i mikrozmian zmian grawitacji nasze myślenie wynika ... ?

Podobne artykuły


16
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1420
16
komentarze: 5 | wyświetlenia: 2536
16
komentarze: 17 | wyświetlenia: 1052
15
komentarze: 27 | wyświetlenia: 680
15
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2755
14
komentarze: 44 | wyświetlenia: 2686
14
komentarze: 3 | wyświetlenia: 744
14
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1507
13
komentarze: 48 | wyświetlenia: 642
13
komentarze: 1 | wyświetlenia: 489
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 769
13
komentarze: 15 | wyświetlenia: 769
13
komentarze: 45 | wyświetlenia: 728
13
komentarze: 32 | wyświetlenia: 520
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1540
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

nie wiem, ale myślę że jestem w stanie podzielić parę myśli i coś z nich sklecić. Jeśli pomaga grawitacja, a nie wieczorna szczepionka, tym... hmm, lepiej? Podobny - nie ogarniam niektórych Twych tematów albo słabo, ale to, co piszesz, stawia grawitację jako powód Wszystkiego. Zdajesz sobie sprawę, dokąd zmierzasz?

@Felicjanna: Ja myślę że początkiem wszystkiego jest foton i jego właściwości, a grawitacja jest manifestacją wielu fotonów uwięzionych w przestrzeni ...
Możliwe że Życie to taki Rój fotonów ?

Bakterie odczuwają zmiany grawitacji i się rozmnażają, a atomy z gumiaków wyrywa. Z zazdrości. W tych pulsujących wibracjach grawitacji coś jest, bo profesur doktur Lajla napisała ponad 300 podobnych prac naukowych.

  podobny,  28/11/2017

@Hamilton Starszy: Obraz atomów (idea) może być zakodowana w ludzkim umyśle - w sposobie jaki ten umysł wpływa na myśl/obraz, który "widzi". Natomiast powierzchowna świadomość realizmu, którym się lubisz posługiwać, polega na "chlapaniu" słowem, w oparciu o zdroworosądkowy obraz znajdowany we współczesnych opisach przyrody.

Jeśli mówimy, że coś ma metr długości, świadomość realizmu stwierd

...  wyświetl więcej

Aleś mnie wystraszył.!!! Wystarczy 10 cykli grawitacji i będę miał 2^10 tj. 1024 kg bakterii. Wymyśl coś.

  podobny,  28/11/2017

@Hamilton Starszy: skąd wiesz o jakie cykle chodzi? Zmiana natężenia grawitacji jest bardziej skomplikowana niż nam sie wydaje - odniesienie np. tylko do oddziaływania Księżyca jest dużym uproszczeniem. Zobacz czego nie wiemy na temat rytmów biologicznych:

http://www.rp.pl/Ekologia/1711(...)ec.html

  Hamilton,  28/11/2017

@podobny: zbudowałeś teorię, że grawitacja implikuje myśl. Ja cię pytam co się dzieje w przypadku nieważkości lub przeciążeń grawitacyjnych, to twoją odpowiedzią było to, że jestem zarozumialy i się czepiam. Wybacz, ale dyskusja z takimi "naukowcami" może odbywać się jedynie na poziomie żartu. Gdybyś bronił zwykłej pracy licencjackiej to prawdopodobnie pierwsze pytanie by tak brzmiało. Ale komisja ...  wyświetl więcej

  podobny,  28/11/2017

@Hamilton Starszy: Brawo! To, że się czepiasz nie dotyczy akurat mojej teorii, ale ogólnie - Twojego sposobu komentowania - vide komentarze pod art. Remter, Swistaka i nie tylko. Robisz to dla zasady, bo masz taką wewnętrzną potrzebę zdroworozsądkowego udowadniania innym, że się mylą. Ale według mnie, tu nie chodzi tylko o zdrowy rozsądek, ale o coś głębszego, a jakąś zadrę, która w Tobie siedzi, ...  wyświetl więcej

  podobny,  28/11/2017

@podobny: Zobacz co to jest microgravity: What does 'microgravity' mean?*

Gravity cannot simply be eliminated, but its effects can be compensated with the help of an appropriate acceleration force. The acceleration force must have exactly the same absolute value as the gravity force and it must point into the opposite direction of the local gravity vector. The resulting equilibrium of forc

...  wyświetl więcej

@gwoli_scislosci: Serpuś:-)Przyglądam się tak tej waszej dyskusji na temat szczepień, mam swoje zdanie na ten temat, ale mniejsza oto...zastanawiam się jednak czy nie popadzasz w paranoję twierdząc, że Podobny to jakiś Zbyszek?:-)Może Mirek?Co z Tobą przyjacielu?:-)Czy może ja coś źle pojmuję?

@gwoli_scislosci: hmm ...
Sądzisz, że podobny to Mirek od bakterii ?
.
Kurcze ... To możliwe ... Ale musiał by chyba też być po terapii jak Dyl :-)))

@gwoli_scislosci: Spoko:-)Nie chcę mi się zabierać głosu w temacie szczepień, bo mam wrażenie, że wszyscy macie po trosze racji:-)....odezwałem się jedynie dlatego...bo zauważyłem, że pomyliłeś Podobnego z kimś innym:-)Podobny głosuje na wszystko jak leci, nikogo nie potępia, niczego nie odrzuca...dlatego dziwne wydało mi się, że miałby kogoś hejtować...ale różnie może być:-)

@gwoli_scislosci: No właśnie oto mi idzie-)Czy jesteś pewien, że to właśnie on? Może pomyliłeś go z kimś innym?:-)

@gwoli_scislosci: " Nie :) , ale to nie było jakieś nagminne :) , tak od czasu do czasu , jak się zbaniaczył :) ."- ahahaa:-)Serpuś:-)Wiem, żeś inteligentna bestia:-)...ale Ty chyba sobie ze mnie jajca robisz:-)Proszę, nie wypominaj mi mojego alkoholizmu:-)

@szubrawiec: No nie, ludzie! Ledwom dał plusa memu koleżce Serpusiowi, a już ktoś zdążył zminusować? Zapamiętajcie dwie sprawy, wy od minusów! Po pierwsze, to ja z Nim rozmawiam i to ja mogę Go ewentualnie zminusować, po drugie...co wysyłacie w wirtualną przestrzeń...wróci do was....

  Remter,  28/11/2017

Życie jest wg mnie Światłem wewnątrz nas, tak jak to opisuje Biblia. Sama doświadczyłam na sobie ostatnim razem umierania Światła wewnątrz... Czerń w jaką świadomość wpada jest nieprzenikliwa ... po obudzeniu ze śpiączki23 dniowej ta czerń się pomału zmniejszała w miarę jak powracały czynności życiowe. Życie nie podlega prawom fizycznym, jakie znamy... jest dostosowane do świata mentalnego ... czy ...  wyświetl więcej

@Remter:
http://static.geekweek.pl/cms/(...)f57.png
https://mm.pwn.pl/ency/jpg/583(...)872.jpg
...
DNA nie przypadkiem przyjęło formę helisy :)

  podobny,  28/11/2017

@Remter: Moim idee fix, jest odnajdywanie wspólnoty w tym co materialne i co nie materialne - mentalne. Według mnie nie istnieje żadna uzasadniona przyczyna, która nakazywałaby Bogu tworzenie różnych światów (materilanego/mentalnego). To tylko gra słów (szufladka) wymyslona przez człowieka, do opisu tego co podlega tym samym jednorodnym prawom. Zatem świat fizyczny powinien (musi) wynikać z mental ...  wyświetl więcej

  podobny,  28/11/2017

@pokrzywiony: Tak, dokładnie tak również myślę: geometria przestrzeni w ruchu postępowym i obrotowym Układu Słonecznego, odwzorowana jest w geometrii DNA.

Co to oznacza? Ano wydaje sie logiczne przyjąć, że to zmiany przestrzenne kształtowały życie na Ziemi. Ale przecież przestrzeń (jej geometryczny kształt) nieorozerwalnie została powiązana w rachunku tensorowym (ogólna teoria względności)

...  wyświetl więcej

  Koriolan,  28/11/2017

Grawitacja i bakterie to wymysł ludzki ... Wymysł wiedzy ...
Świat zdaje się czymś innym niż może wymyślić człowiek. Kiedyś było takie pytanie ...
Jak wygląda Bóg kury ?
Jak wielki dwumetrowy kogut ...
A tymczasem to człowiek jest bogiem kury. Kura nie ma możliwości tego zobaczyć ...

  podobny,  28/11/2017

@Koriolan: ha, ha ... a jak wygląda Bóg człowieka? Człowiek-gigant? To sa też wymysły człowieka.

Problem w tym, że nie powinniśmy ufać swojemu mózgowi, bo on ciągle coś wymyśla. Mózg kury wymyśla boga-koguta, a umysł ludzki, zawsze może jedynie wymyslic cos ludzkiego ... i nic więcej ani mniej. Żeby zobaczyć Boga, trzeba więc od myśli uciec! Myśl to taki wieczny katar mózgu, który wydala s

...  wyświetl więcej

@podobny: to wszystko wiem. Żyję w ten sposób. Drobne różnice w porównaniu z Twoim opisem.
Troszkę tylko nie mogę zrozumieć dlaczego tak mocno łączysz jedną rzecz z drugą rzeczą (myślenie z grawitacja). Wszystko jest wszystkim ... A wiec myślenie jest grawitacja, światłem i elektrycznością (to akurat już udowodniono).
Ale ok ...
Możesz się bawić jak chcesz :-)))

@podobny: Boga nie można zobaczyć, ale można obserwować manifest Jego Mocy w otaczającym nas Życiu i patrząc też w siebie jak żyjemy co czujemy i nami powoduje ..., ten cały zbiór reguł i żywych stworzeń jaki nas otacza nie jest dziełem losowej gry ... ;)

@pokrzywiony: hi hi ....
A co jeśli NIE ma mnóstwa stworzeń ?
Jeśli to jedna świadomość w miliardach form ?
.
Nikt tu nie wspomina o formie i treści (istocie) rzeczywistości :-)))

@Koriolan: Rozmawiamy o tym co możemy zobaczyć, nie możemy gadać jak o świadomości na temat tego czego nie możemy zobaczyć ...
W dzieciństwie lubiłem się bawić szpilką i magnesem, pod stołem magnesem sterowałem zachowaniem szpilki leżącej na stole, co opisywała by osoba która nie ma świadomości że cos takiego jest możliwe i widziała by tylko stół i poruszającą się po nim szpilkę ? Większość ...  wyświetl więcej

  podobny,  29/11/2017

@Koriolan: to proste ... o grawitacji nie wiemy prawie nic ... ciagle wymyka się unifikacji z innymi siłami przyrody ... więc szukam - upatruję jej związku z ludzkim umysłem, psychiką.

@podobny: możesz tak robić ... Szukać analogi myśli z grawitacją.
A ja jak zawsze będę Cię namawiał na szukanie w głąb siebie. Tam jest wyjaśnienie wszystkich zagadek. Odpowiedzi na wszystkie pytania.
Myśli i grawitacja to tylko "fale na oceanie życia". Można się bawić falami jak ktoś chce :-)))
A chcą tego miliardy ludzi :-)))

  podobny,  29/11/2017

Oto dowód pośredni na kreację bakterii w przestrzeni (w kosmosie odkryto bakterie pozaziemskiego pochodzenia):

https://www.msn.com/pl-pl/wiad(...)rtandhp

...  wyświetl więcej

@podobny: hmm ...
Ty jesteś Mirek ?
Występowałeś pod wieloma nikami ... Ostatnio chyba 'miro' czy jakoś tak ...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska