Login lub e-mail Hasło   

O życiu refleksyjnie

Podróże nie-tylko kształcą,ale zmieniają też świadomość
Wyświetlenia: 219 Zamieszczono 14 dni temu

. Szukałem swojego szczęścia w życiu, min w miłości , zawierałem związki ,rozwodziłem by być szczęśliwym,Zdobysławem wiedzę, byłem kimś,ale prócz satysfakcji szczęścia nie było. Dopiero podróże po Świecie przekonały,ze ma nie jedno imię , różne drogi do jego prowadzą ,a na szukanie nigdy za późno.Nie metryka,a hardość ducha w życiu liczy. Siedemdziesięcioletnią swoją rocznicę czciłem nad Bajkałem,wołałem Kocham cię życie, Buriaci jak na zjawę gapili - , a słowa te odbijały od gór i leciały na krańce wielkiej wody . Chcieć to móc-i jeszcze odwaga , wtedy sięgać gdzie wzrok nie sięga , na skrzydłach sokoła śmigać ,różnorodność życia poznawać. W Syberii wiele zapomnianych ,oddzielonych od miast złą drogą osiedli zesłańców spotkałem , ich goryczy już nikt nie policzy,to owoc dyktatorskich dziejów -smutkiem ogarniał. Natomiast W Fortalezie brazylijskiej luksusowe kurorty , na plażach tyłki europejczykom fale Atlantyku chłodziły,a życie po zachodzie- słońca do białego rana im trwało ,a na chodnikach bezdomni,głodni zipali. A w głębi rozległego kraju suche koryta rzek , wędrujące piaski-wchłaniały wioski,wierzchołki strzech jakby błagały o ratunek,a piaski zasypywały oazy ,zmierzały doi kurortów Na Saharze z grzbietu wielbłąda wydmy ,solne jeziora i zwodniczą fatamorganę podziwiałem ,a cisza aż w uszach dzwoniła ,a żar z nieba -ostatnie poty wyciskał , mieszkańcy skalnych chat , jak przed tysiące lat - jakby czas zatrzymywali .woda... z ich kamiennej studni witalnością napawała- ,a ich koty jak nasi księża nietykalne , ,rany Mahometa ponoć lizali . Ruiny Kartaginy i amfiteatr w Tunisie w zamierzchłe wieki refleksją przenoszą.. " życie nie trwa wiecznie,a bóg niejedno ma imię" ale tylko Allacha-zapewnia raj z huryskami i winem-śród Beduinów słyszałem Na wyspie Rados- najpiękniejsze gwiazdy na Świecie oczach Ani lśniły a fale stopy jej pieściły. A dzisiaj ? Wiatr jesienny liście z brzózki zrywa,w bujanym fotelu lecę na nich nad Adriatyk, tam jaskółki na niebie obrączki ślubne nam zdobiły....na Bałkany i do macedońskiej Ochrydy , jachtem płynę po korale dla ciebie. I tylko zal,że życia jednego za mało , by usłyszeć jak zielone serca przyrody bije w nieznanych kniejach,jak trawa rośnie na leśnej polanie - do której nie dotarłem... drugi raz narodzić by marzeniom stało zadość . Ale poczęty płciowo odchodzi do piachu,więc puki co tu i teraz szczęście sięgać garściami ,z żywymi naprzód iść . . ,że kowalscy po bilety do nieba traktem częstochowskim pielgrzymują i w przydrożnych rowach srają wola boża .I tak klecha  zimne tyłki kropidłem pożegna. Nogami do przodu w nicość podążą -Amen!

Podobne artykuły


23
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2478
17
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1552
15
komentarze: 20 | wyświetlenia: 639
15
komentarze: 14 | wyświetlenia: 397
15
komentarze: 37 | wyświetlenia: 1260
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1140
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1009
14
komentarze: 9 | wyświetlenia: 437
13
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1023
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 337
13
komentarze: 34 | wyświetlenia: 1046
13
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1075
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 389
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 379
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

W jakim okresie "życia" odwiedził Pan te "miejsca" ? Skąd fundusze na te wojaże, nadmienię, iż nie pracuję w Skarbówce.

@Hannibal_Lecter: po sześćdziesiątce,nie piłem ,nie paliłem,a oszczędzałem,ponadto bratnią duszę miałem i odrobinę szczęścia skrzyżowanego z odwagą.Emerytura netto 1998 złotych,pozdrawiam

@Szymon Bachir: Serdecznie pozdrawiam, i zazdroszczę kondycji zdrowotnej i nieodpartej chęci poznawania " nowego". Zazwyczaj w owym wieku, betonuje ludzi brak chęci do jakichkolwiek zmian, również podróży. Kwota netto tez nie powala, więc organizacja na wzorowym poziomie. Pogratulować. Żałuję, iż w moim otoczeniu nie mam podobnego " nestora"

@Hannibal_Lecter: No-rozbroiłaś mnie do slipek, może spotkamy na szlaku, do zobaczenie przyjacielu, chcieć to muc,pozdrawiam serdecznieDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska