Login lub e-mail Hasło   

Polin

Dlaczego polskie media koncentrują się na historii żydowskiej z lat 40-tych XX wieku?
Wyświetlenia: 989 Zamieszczono 30/11/2017

.

Od dawna mam dyskomfort związany ze sposobem informowania przez polskie o historii Żydów, żydów i stosunków polsko – żydowskich. Media wszelkich opcji: - Lewicowe, prawicowe, meinstreamowe, „niezależne”, rydzykowe i inne.

Media nieodmiennie koncentrują się na historii żydowskiej z lat 40-tych XX wieku. Czasami pojawiają się lakoniczne informacje na temat bieżących wydarzeń w Izraelu. Do Polaków nie dochodzą wiadomości o tym, co dzieje się w państwie bardzo ważnym i silnie z Polska związanym. Że jest to państwo bardzo małe nie ma znaczenia w zglobalizowanym świecie. Dziś nawet „samotny wilk” może w znaczący sposób wpłynąć na historię, a co dopiero mówić o państwie, z którym w różny sposób związanych jest bardzo wiele wpływowych osób.

Media prawicowe zgapiają tematy i dodają do nich „swoje własne zdanie”. „Swoje własne zdanie” ma za zadanie zdyskredytowanie wrażych GW, TVN, et cetera i  przy okazji zdyskredytowanie podawanych przez „czosnkowych” informacji o historii polsko-żydowskiej i sytuacji w Izraelu.

Metoda jest ta co zawsze, czyli postmodernistyczna. Przyczepiają się do szczegółów, a jak szczegółów nie ma, co często zdarza się, gdy chodzi o wiadomości z Izraela to choćby do literówek.  

Co innego media rydzykowe. Te traktują temat o wiele szerzej. Głosami ojców, a taże posiłkując się telefonami od radyjosłuchaczy, szczególnie tych, którym udaje się codziennie dodzwonić do audycji. Media rydzykowe informują o zabójstwie Jezusa z Nazaretu, ale również o mordzie rytualnym na przykładzie patriarchy Abrahama, któremu udało się od dokonania tego mordu sprytnie wykręcić. Obszerne informowanie o historii żydowskiej od czasów najdawniejszych wspomaga wpieranie w naród polski rydzykowej historiozofii. Poza „informacją” wpierana jest w nich również „misyjność” zobowiązująca do głoszenia. I głoszą.

Skutki?

Jeśli chodzi o skutki, to prowadzę badania w swoim Antykwariacie.

Antykwariat to jest takie miejsce, do którego głosiciele wszelkiej maści najpierw kierują swoje kroki. Chodzi o głosicieli wywodzących się z inteligencji. Inni (inne) kierują się w stronę kosmetyczki, fryzjerki (dawniej kierowali się do samoobsługowego magla, ale magle samoobsługowe uległy likwidacji).

Zaznaczam, że prowadząc badania na terenie Gdańska wymieniam informacje z zaprzyjaźnionymi fryzjerką i kosmetyczką i to nie jedną.

Wyniki porównuję  również z komentarzami internetowych trolli. Zachodzi tu zbieżność zbyt duża, żeby można uznawać ją za przypadkową korelację.

Nawiedzeni antysemici mają swoje rozbudowane i logicznie spójne systemy urojeniowe bazujące na fałszywych pewnikach zaczerpniętych z radyjomaryjnej propagandy. Czasami wspartej czytaniem antysemickich wydawnictw ogólnodostępnych w niektórych księgarniach.

Ludziom rozsądnym brakuje argumentów z powodu braków w elementarnej wiedzy.

W szkołach reforma. Poszerzany jest zakres fałszywej informacji typu bogoojczyźnianego.

 W efekcie „polityki historycznej” kaczystów : - Naród nie chce znać swojej historii. Nie kupuje książek historycznych. Nawet jak kupi jakąś przypadkiem to później nie czyta.

Podam kilka przykładów:

1)      Niemal nikt nie słyszał o frankistach. Jak może w takiej sytuacji rozmawiać z antysemitami o poezji? Odpierać ich argumenty.

2)      Temat: Kto w Polsce „rozpijał” chłopów i dlaczego, jest tematem na który nie można sensownie dyskutować w gronie profesorów Uniwersytetu. Powód? Brak elementarnej wiedzy.

3)      Słyszałem opinię, że przed okupacją getta w Warszawie nie było.

Czy w ogóle coś można z tym zrobić?

Jeżeli wszystkie filmy w TVP dotyczące tematyki polsko-żydowskiej będą mówiły o holokauście. Jeżeli informacje na portalach i w prasie drukowanej będą takie jak dotychczas. Jeżeli w radio nie będzie cyklicznych pogadanek rozsądnych historyków. Takich jak np. Norman Davies. - Mógłby potraktować te pogadanki jako reklamę swoich książek, których ludzie kupowaliby więcej, a może nawet zaczęli je czytać.

Jeżeli dotychczasowy  "trynd" będzie utrzymany i  zostanie tak jak jest, to może być tylko gorzej i gorzej.

.

Adam Jezierski

.

Podobne artykuły


23
komentarze: 12 | wyświetlenia: 28199
35
komentarze: 87 | wyświetlenia: 4619
32
komentarze: 11 | wyświetlenia: 9683
25
komentarze: 4 | wyświetlenia: 27385
25
komentarze: 15 | wyświetlenia: 12152
19
komentarze: 9 | wyświetlenia: 13361
16
komentarze: 3 | wyświetlenia: 3265
14
komentarze: 1 | wyświetlenia: 4426
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 13311
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 1683
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1127
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1718
8
komentarze: 16 | wyświetlenia: 1359
6
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1099
 
Autor
ArtykułBardzo osobisty poglad na temat prawdy dal sam Pilsudski mowiac:
"Prawda jest jak dupa, kazdy ma swoja"

@zakrawarski:
Konkretnie Piłsudski twierdził, że "Racja jest jak dupa". >>> http://eiba.pl/f0
Racja to trochę co innego niż prawda...-:)

@Adam Jezierski: Prawda !!

Jestem tym Polakiem (chyba minorytet) ktory uwaza zydow za bardzo uzdolnionych ludzi.
Jestem przekonany, ze gdyby Hitler nie wymordowal tej czesci naszego narodu
to Polska z kilkoma milionami zydow bylaby dzisaj potega na skale swiatowa.
Jest oczywiste, ze to zydzi zbudowali USA ich bombe atomowa i przysporzyli sie
do potegi USA w wielu dziedzinach.
Zanim Rooseve ...  wyświetl więcej

@zakrawarski:
W okresie międzywojennym obowiązywała koncepcja, że Polsce należą się kolonie i że te polskie kolonie powinny być zasiedlone przez Żydów.

  Kitek,  01/12/2017

@Adam Jezierski: Niech pan nie słucha zakrawarskiego, bo on swoją mądrość wysysa ze szczepionek, więc jest taki jak i one.

@Kitek: Kitkiewicjus pospolitus vulgaris...dobre jako satyra....doceniam,
ale jesli twoj tata byl ranny pod Monte Casino to ty zyjesz dzieki temu,
ze o dostal szczepionke penicyliny....czytaj...

"Dla medyków w mundurach bitwa pod Monte Cassino przeszła do historii nie tylko z powodu heroizmu polskich żołnierzy. Wtedy, po raz pierwszy, rannych żołnierzy mogli leczyć penicyliną

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska