Login lub e-mail Hasło   

Bezpieczeństwo IT. Stwórz bezpieczną firmę dzięki profesjonalnemu szkoleniu

Każda firma posiada dane, których wypłynięcie powoduje straty finansowe, a czasami doprowadza nawet przedsiębiorstwo do bankructwa.
Wyświetlenia: 211 Zamieszczono 30/11/2017

Pracownicy nieświadomi zagrożeń pojawiających się w sieci mogą narazić reputację pracodawcy lub stracić informacje kluczowe dla dalszego funkcjonowania firmy. Dlatego każda nowo zatrudniona osoba, a także pracownicy mający dostęp do wrażliwych danych, powinni przejść obowiązkowe szkolenie z bezpieczeństwa IT.

Bezpieczeństwo IT – dlaczego warto edukować pracowników

Duże polskie firmy zdają sobie sprawę, że bezpieczeństwo systemów informatycznych, to podstawa działania ich przedsiębiorstwa. Na pierwszym miejscu jako zagrożenie dla IT kierujący korporacjami wymieniają ataki ze strony cyberprzestępców, a także nadużycia pracowników. Duży problem stanowią również niespodziewane awarie komputerów i łączy. O ile przed ostatnim zagrożeniem firma może skutecznie się zabezpieczyć, o tyle cyberprzestępczości i nieuczciwości zatrudnionych nie daje się do końca kontrolować. Dlatego przedsiębiorcy muszą uświadamiać swoich pracowników, jak postępować w sytuacji, kiedy niepowołana osoba próbuje przejąć poufne dane firmy, zaatakować firmowy system lub wyłudzić pieniądze.


Edukacja z bezpieczeństwa IT to dziś konieczność dla każdej firmy, która chce utrzymać dobry wizerunek, funkcjonować bez utraty strategicznych klientów i zachować ciągłość swoich usług.


Szkolenie z bezpieczeństwa IT w Imperium Szkoleniowym

Imperium Szkoleniowe przygotowało specjalne szkolenie, podczas którego pracownicy uczą się m.in. zasady czystego ekranu i czystego biurka oraz nieprzechowywania wrażliwych danych w miejscach łatwo dostępnych dla innych pracowników lub cyberprzestępców. Podczas kursu zatrudnieni poznają rodzaje zagrożeń czyhające na nich w sieci i możliwości ich przeciwdziałania. Kursanci tworzą na szkoleniu bezpieczne hasła, uczą się je zapamiętywać i odpowiednio przechowywać. Wiedza przydaje się nie tylko w pracy, ale również i w domowym zastosowaniu. Kolejnym etapem kursu jest bezpieczeństwo komputerów i urządzeń mobilnych, bezpieczna praca z aplikacjami i bankowością internetową. Po ukończeniu szkolenia pracownicy biurowi mają wszystkie potrzebne umiejętności pomagające im w codziennej bezpiecznej pracy z komputerem.


Bezpieczeństwo IT to szkolenie, które powinien odbyć każdy zatrudniony. Bez świadomości, jak chronić się przed atakami cyberprzestępców czy nieuczciwością współpracowników, kadra pracownicza nie będzie w stanie zapobiec kradzieży poufnych danych czy zablokowaniu systemu informatycznego firmy.

Podobne artykuły


8
komentarze: 79 | wyświetlenia: 1281
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 60997
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31373
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32678
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63684
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65104
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23366
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28983
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28639
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23692
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26376
32
komentarze: 76 | wyświetlenia: 12556
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska