Login lub e-mail Hasło   

Serce i Mózg

Obrońmy nasze zdrowie: ciała, emocje i myśli
Wyświetlenia: 217 Zamieszczono 12 dni temu

 

 

 

Mój znajomy ma rozrusznik serca i często popada w dziwny stan "nieświadomości" - senność, zamroczenie. Spotkałem się z opinią specjalisty - kardiologa , że stany te nie zależą od pracy serca. Bardzo mnie ta opinia zadziwiła. Tak może opiniować tylko bardzo "wąski specjalista" - zapatrzony tylko w serce jako mięsień. Dlaczego? W medytacjach , w śnie, na jawie  - z własnego doświadczenia wiem - serce i umysł bez ustanku z sobą "rozmawiają".  Wymieniają informację ( naukowo to stwierdzono - serce posiada własną sieć neuronów)

 Jednak, nawet fizjologicznie rzecz rozpatrując, mózg nie może funkcjonować bez krwi, którą jest zasilany. Ten życiodajny płyn do mózgu kieruje serce. Czyli fizyczny mózg zależny jest od fizycznego serca, bez niego w ogóle nie może funkcjonować. W ten czysto materialny sposób można wykazać, że intelekt pierwotnie wywodzi się z serca.

Zatem, czy serce nie wydaje się najodpowiedniejszym i symbolicznie słusznym miejscem na zamieszkanie przez Ponad-ego (Świadomość Kosmiczna, Obecność, Wyższe Ja)?

Nieustanny przepływ myśli przez głowę poparty jest świadomością z serca. Intelekt jest zaledwie ograniczoną modyfikacją pospiesznie skleconą przez nieograniczone Ponad-ego.

 Przerwa czasowa między dwiema myślami, chociaż nieskończenie mała i niezauważalna, to moment, kiedy ego nieświadomie wchodzi w kontakt z Ponad-ego, bowiem w takim momencie intelekt "przechwytuje" w ułamku sekundy przebłysk świadomości konieczny do kontynuowania swego działania. Co więcej, można to nawet zmierzyć matematycznie na przykładzie każdego człowieka. Bez tej przerwy, która pojawia się setki razy w ciągu dnia, intelekt nie mógłby funkcjonować, ponieważ mózg popadłby w nieme odrętwienie.

Kiedy przerwa między dwiema myślami jest przedłużana, powstaje możliwość wejścia i pozostania przez pewien czas w stanie Ponad-ego."Jest to klucz do wewnętrznej pracy, która musi zostać wykonana. Coraz mniej myśli przewija się przez nasz mózg podczas codziennych ćwiczeń w uspokajaniu umysłu; sprawia to spowolnienie cyklu oddechowego oraz skupianie wzroku.

Powszechnie przyjęte twierdzenie, że świadomość ma swe siedlisko w mózgu jest prawdą relatywną. Mózg jest jedynie siedliskiem odbitej świadomości, refleksji, która pochodzi z prawdziwego centrum - z serca. Intelektualne światło jest tylko blaskiem zapożyczonym, jak światło księżyca. Intelektualna świadomość jest wtórna.

Pierwotna natomiast jest świadomość serca, podobnie jak słońce, które przekazuje własne światło księżycowi. Powinniśmy jednak wystrzegać się powszechnego błędu utożsamiania zwykłych emocji ze świadomością serca. Taki pogląd zdecydowanie odbiega od prawdy.

Tak samo jak w ostatecznej filozoficznej analizie rzeczywistość świata materialnego jest tylko naszą mentalną percepcją tego świata, podobnie rzeczywistość intelektu nie jest inna niż jej tajemne źródło, wspierające serce.

Nieskończona Istota - źródło wszelkiego nie umierającego życia i inteligencji - wchodzi do człowieka poprzez serce, nie głowę.

Podobne artykuły


12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1139
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 160
11
komentarze: 132 | wyświetlenia: 781
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 416
10
komentarze: 12 | wyświetlenia: 1434
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 172
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 271
9
komentarze: 59 | wyświetlenia: 1455
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 999
9
komentarze: 26 | wyświetlenia: 196
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 312
8
komentarze: 3 | wyświetlenia: 175
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 223
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 449
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 273
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Czy znasz znaczenie..
słowa Miłość?
Ona nie jest tęsknotą..
Ona nie jest pożądaniem...
Ona nie jest uzależnieniem...
jak narkotyk....

Ona jest stanem trwania..
niezmiennym w swej istocie...
Ona jest małżeństwem doskonałym:
Rozumu i Serca..

Oboje nawzajem ze sobą umieją
żyć w zgodzie....
Rozum kłania się Sercu a S

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska