Login lub e-mail Hasło   

Czy tak wygląda szacunek dla kobiet?

Dzisiaj bardzo ciekawe studium przypadku pokazujące w pełnej krasie hipokryzję lub mizoginistyczne skrzywienie psychiczne.
Wyświetlenia: 454 Zamieszczono 7 dni temu

Przypadek opisywany dzisiaj jest dla mnie przykładem hipokryzji ocierającej się o defekt psychiczny. W ogóle hipokryta to pojęcie z języka greckiego, w którym "hypokrisis" znaczy „udawanie”. U hipokryty występuje bowiem rozbieżność między zasadami moralnymi, które głosi, a przestrzeganiem ich we swoim życiu. W konsekwencji różne osoby mogą myśleć o hipokrycie, że jest jednocześnie osobą o przeciwstawnych cechach.

Hipokryta chce być lubiany i uznawany za sympatycznego, cnotliwego, szlachetnego. Nie działa przeciwko jakiejś osobie, ale dla siebie. Hipokryta lubi pouczać w kwestiach, których sam nie przestrzega

 

I teraz ad rem, czyli pewien test:

By nie zagłębiać się w treści podam jedynie niektóre w tytułów niezliczonej ilości wynurzeń pewnego autora na tematy damsko-męskie, wszystkich na jedno kopyto i z założoną tezą.

„Czy każda kobieta zdradzi? – Tak”

„Czy kobieta jest naturalnym pasożytem?”

„Klęknięcie przed kobietą – upodlenie czy zwyczaj”

„Miliony mężczyzn w Polsce niszczonych przez kobiety”

„Największy problem Pań to bycie sobą”

„Kobiecy sukces w praktyce (ironia zamierzona)”

„Wiara w Św. Mikołaja i dobre kobiety” :)

To tylko wybrane tytuły! Mnie nie chce się szperać po tekstach. Nie chce mi się przedstawiać cytatów, w których generalizowana do granic możliwości kobieta była odpowiedzialna za zniszczenie wszystkiego co się da zniszczyć w relacjach i poza nimi. Na tym tle mężczyzna zawsze przedstawiany był jako skończona, stulejarska ofiara (czyżby alter ego autora? :) )

A teraz pytanie:

Co można powiedzieć o autorze, który daje swoim tekstom takie tytuły? Co można powiedzieć o jego poglądach, szacunku dla kobiet, postrzeganiu świata? Czy jest kochającym kobiety czy mizoginem?

Pytanie wynika z tego, że autor ten  nieustannie twierdzi, że bardzo kobiety szanuje. Znam mnóstwo facetów, którzy tak twierdzą i obserwuję sobie ich zachowania w związkach i poza nimi. W zdecydowanej większości deklaracje te nie są bez pokrycia. Tu mam wątpliwości :)

Mój przykład jest youtuberem. W tym miejscu dodam, że zamiast tytułów mógłbym się opierać na wielu źródłach i przykładach zachowania tej osoby w stosunku do kobiet. W ogromnej liczbie kwestii jest to postawa pełna pogardy i poczucia nieusprawiedliwionej wyższości. Ze względu na objętość i mnogość materiału źródłowego podałem tylko jeden prosty, ale rażący w oczy przykład tytułów.

Rażący dlatego, że on uważa, że kobiety szanuje. Tymczasem wszędzie gdzie natknie się na jego katastroficzną (lub katastrofalną :) ) twórczość widzi się raczej coś zupełnie innego. Twierdzi, że opisuje/omawia ich „prawdziwą naturę”, ale tak się składa, że mówi/pisze o wszystkich w taki sam, negatywny sposób! A ponieważ jest to kobieca „natura” to z definicji dotyczy wszystkich i każdej z osobna.  

 

Szukałem, bo może coś przeoczyłem :)

Gdzie jest ten szacunek? Gdzie są te kobiety, do których ma ten szacunek, skoro nawet według tytułów KAŻDA to zdradzająca k!@#$, zła, zacięta, niszcząca, upodlająca mężczyznę na każdym kroku, a celem bycia sobą jest zniewolenie drugiej płci? Tu nie ma stwierdzenia, że to dotyczy pewnej części, marginesu, nie ma nawet tytułów przeciwstawnych (szukałem!). Czyli „prawdziwa kobieta” z jej „prawdziwą naturą” to zawsze osoba zła, zawistna etc. etc. I nie ma tych dobrych! To znaczy według autora są, w Himalajach! Niewybredny żart :)

Przecież ja sobie tych tytułów sam nie wymyśliłem :) Napisał je ten, który uważa, że darzy kobiety szacunkiem (sic!) i tak rozumianego „szacunku” „wymaga” od innych. 

No, gdybym ja chciał tak szanować kobiety to bym daleko nie zajechał :)

Nie ma to jak powiedzieć kobiecie, że jest jakimś pasożytem, podgatunkiem, osobą ograniczoną, niezdolną do osiągnięcia sukcesu i samodzielnego życia, zabawką, która tylko przez przypadek i rozwój chorych lewackich ideologii ma szansę na kształcenie się, ale i tak będzie kimś niżej postawionym niż najbardziej prymitywny z mężczyzn. I nawet mężczyzna  bez matury będzie lepszy od kobiet magistrów, doktorów, profesorów, ekspertów, bo to kobieta i ma taką „naturę” :)

To nie są moje opinie, to opinie tego właśnie, kto wciąż powtarza, że szanuje kobiety oraz osób zgromadzonych wokół niego!

W swoich wielokrotnie wypowiadanych słowach autor tych teorii traktuje je wyłącznie jako seksualną zabawkę, ale niedostępną już z uwagi na poglądy, brzuch i nieciekawą facjatę.

 

Jak dla mnie tytuły, które podałem, teksty, wypowiedzi bardziej świadczą o byciu skrzywionym psychicznie mizoginem niż o szacunku do kobiet. W każdym razie na miejscu adresatek czułbym się dziwnie słysząc takie „komplementy” :D

I jako psycholog pytam czy to hipokryzja czy już choroba dwubiegunowa? :(

Podobne artykuły


23
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2464
17
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1550
15
komentarze: 37 | wyświetlenia: 1257
15
komentarze: 20 | wyświetlenia: 632
15
komentarze: 14 | wyświetlenia: 392
15
komentarze: 78 | wyświetlenia: 1619
14
komentarze: 9 | wyświetlenia: 435
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1137
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1001
13
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1068
13
komentarze: 34 | wyświetlenia: 1043
13
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1020
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 328
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 394
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 374
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Może nic nie gadać, tylko się zdystansować do niego ? Też mi się nie chce czytać tekstów :)

  kuti,  6 dni temu

@pokrzywiony:
Bez dużego dystansu tego nie zdzierżysz :)
Ja sam nie słucham wcale tego co wygaduje ta persona. Nie mam czasu, a poza tym wiem co powie, po tytule. Tym niemniej jest to tak fascynujący zestaw wykluczających się bredni, postaw i zachowania, że dla psychologa to wymarzony obiekt swoistego rodzaju badań. Co też czynię.
Pozdrawiam

Nie ma to jaki Kuti w poniedziałkowe przedpołudnia.
Przy dobrej kawci czytać taki cotygodnik. Wyście obaj powinni wydawać jakieś miesięczniki, albo dwutygodniki. Skoro macie siły i chęci na wieloletnie pisanie, to z tego może wyjść niezła beletrystyka. Jeden będzie teorie układał, a drugi będzie to dementował. A ja co miesiąc pójdę do kiosku i powiem: "To co zwykle proszę, "Teorius" i "Dementi"."
A poza tym, niedługo wycieczka do warszawskiej prokuratury cię czeka.

@powsinoga: a ty łachudro co tu grozisz ? kup w aptece smar na pryszcze i dojedz kisiel , który ci zrobiła babcia. Kotoński traci na " wizerunku" jeśli go jeszcze ma, wśród " normalnych" niepryszczatych chłopców ,nie śmierdzących ejakulatem zaschniętym na spranych gaciach. Takie lewatywa - towarzystwo , gimnazjalni pieniacze , potrafią tylko prócz kręcenia śmigłem przy redtubie grozić na forum, a ...  wyświetl więcej

@Hannibal_Lecter: Skąd ta bulwersacja Szanowny Panie? Cała piątka i taka będzie się musiała stawić w warszawskiej prokuraturze, w końcu są groźnymi przestępcami.
Odróżniajmy fakty od gróźb. No chyba, że dany człowiek ma tendencję do samooszukiwania się, negowania, mechanizmów obronnych..

@powsinoga: to powinno pomóc Tobie i większości pryszczatych stawonogów międlących fajfusa pod biurkiem
https://img2.dmty.pl//uploads/(...)600.jpg

  kuti,  6 dni temu

@Hannibal_Lecter:

Od kiedy „zająłem się” cyberguru łaziły za mną trolle, które wciąż straszyły, a niewiele wnosiły :)
Tu też pajac straszy, jakby nie pamiętał, że po pierwsze, cytuję:
„Prokuratura wszczęła postępowanie z urzędu jak w sprawie pierwszej. Sprawa została automatycznie przeniesiona do prokuratury okręgowej, czynności zlecono policji.

Śledczy prowadzący spr

...  wyświetl więcej

@kuti: HEHE , po cichu i wielkiej tajemnicy poliszynelowej, nadmienię Ci, że kilka feministek z grupy " szalone macice" mają w najbliższym czasie za pośrednictwem zaufanego kolegi z Łodzi umówić się z guru na kałczing ;-) lekcje prywatne z dojazdem ;-) i zupełnie nie wiem po co, jedna z nich poprosiła mnie o pożyczenie opasłej książki w której jestem posiadaniu, dotyczącej średniowiecznych tortur ...  wyświetl więcej

Odniosę się jeszcze do tych spekulacji co do osób co narosły.
Jeśli Kuti okaże się psychologiem z Krakowa, To MK nie miał racji, twierdząc, że od 10 lat komentuje go jedna i ta sama osoba (tzw "Sławek").
Jeśli sie okaże, że to jednak jedna i ta sama osoba, to musi to być jakiś psychol :D
Jeśli jednak Kuti to psycholog z KRK (początki "wymiany poglądów" na wykopie od 3,5 roku), ...  wyświetl więcej

Sądzę, że warto jednak wrócić do starych tekstów "Mareczka" do na Tubie w samozachwycie pier...li bzdety 3po3, z rzadka rzucając błyskotliwe riposty do omawianych spraw. Ponadto Twoje sprawa, co tam piszesz, ale trochę się powtarzasz w kolejnych wpisach, więc wieje nudą, gdyby analiza rozciągała się na szersze spectrum, byłoby ciekawiej, bo nie ukrywam stawiasz logiczne tezy. Między innymi, dzięki ...  wyświetl więcej

@Hannibal_Lecter: Ty jesteś chyba ten Vincent tak? Poznaje po dużej agresji.

@powsinoga: taaa, k..fa.. Vincent Vega, znasz takiego ?
http://coolspotters.com/files/(...)ile.jpg

  kuti,  6 dni temu

@Hannibal_Lecter:
Bo najgorszy kłamca to ten, który nie przedstawia całej prawdy :)
Powiem Ci, że z wieloma rzeczami też się zgadam, ale dodaję do tego kontekst, uważając, że to margines i nie wysilając się na poznawanie "natury" kobiet. U cyberguru to wciąż pier!@#$% na bazie uogólnień, generalizowania, pakowania wszystkiego do jednego worka. WSZYSTKIEGO I WSZYSTKICH!
Pewnie, ...  wyświetl więcej

@kuti: "pełen sprzeczności, niedorzeczności, braku logiki i konsekwencji :)" m.in z tego też powodu przestałem go czytywać, trzeba mocno odsiewać i aktualne jego pierdolenie o pierdzeniu, kutajku ( skuterku) czy medytacjach jest nie do przyjęcia. Widać niektórzy tak maja, jak mają widownię głupsza od siebie i zarobili na nich trochę kasy. Wystarczy popatrzeć, Pazura, ( niejedna super rola w filmac ...  wyświetl więcej

  l3v1t,  5 dni temu

@kuti: A propo wkładania wszystkiego do jednego worka przez "Cyberguru". Osobnik często porusza temat Żydów, nie mając o tym zielonego pojęcia. Wmawia swoim słuchaczom, że każdy żyd jest super inteligentny i ma gigantyczną przewagę nad zwykłym "gojem". W rozumieniu "cyberguru", "goj" to bydlęcie bez duszy, którego można okraść, a nawet zabić, za co nie pójdzie się do piekła. Podobno w talmudzie jest tak napisane, ale jeszcze do dzisiaj nie wiadomo gdzie.
Może w kobietopedi ? :)

  kemot123,  7 dni temu

E tam choroba dwubiegunowa... Raczej oszukiwanie samego siebie. Zwróć uwagę, że "Mężczyzna przez wielkie M" zawsze musi porażkę za SWOJE niepowodzenia zrzucić na kogoś innego. Kupuje iphone'a - winna korporacja. Czytał cały dzień biblię - winny kościół katolicki. Miał kiepską pracę - winni Korwin i Balcerowicz. Kobiety nie są nim zainteresowane - winne kobiety. Jest tłusty - winny... tutaj jeszcze ...  wyświetl więcej

  kuti,  6 dni temu

@kemot123:
Ale na tym zamknięciu się i negowaniu rzeczywistości polega właśnie choroba dwubiegunowa. Dodam do tego zmienne nastroje, od paniki do euforii, niekonsekwencję w działaniu, sprzeczności, manię prześladowczą i jest niemal książkowy przykład.

Ktoś słuchający kanału czy śledzący wpisy tak na dobrą sprawę żyje w swoim świecie. dziesięć tysięcy subsów, a dwa tysiące wyświetleń

...  wyświetl więcej

@kemot123: haha , pięknie i zwięźle ujęte ;-) miejmy nadzieję, że część tych zagubionych pryszczatych chłopców zdobędzie się na znalezienie innego źródła wiedzy na tematy d/m, bo w przeciwnym razie miszcz zryje im berety tak głęboko, że zostaną z fiutem w ręce i butelką taniego piwa przed ekranem, oj taaak, ciężko dla takich szczególnie młodych ludzi jest znaleźć mentora , który pokaże, wytłumaczy ...  wyświetl więcej

  Maczeta1,  5 dni temu

Stworzył swoją "safe space" i wmawia ludziom "jestem twórcom który ma najmniejszy hate w polskim internecie" nie ma się co dziwić gdy kasuje wszystkie niewygodne komentarze pojawiające się pod filmami i na forum bo w innych miejscach nie istnieje i obawia się konfrontacji bo kłamstwo ma krótkie nogi. https://www.youtube.com/watch?(...)XXBqj_U

  l3v1t,  5 dni temu

@Maczeta1: To co robi "Cyberguru" podchodzi pod manipulację.

E tam. Znowu się czepiacie. Ma swój kanał, ma swoich odbiorców, więc co chwila musi wypuszczać coś nowego, żeby się nie znudzili i nie znaleźli innego kanału.

Ja z kolei chciałbym zwrócić uwagę na temat szacunku dla kobiet w ogóle. W kontekście problemów z muzułmanami, Polacy często podkreślają, że w ich kulturze kobiety traktuje się jak niewolnice, a w naszej szanujemy i bronimy kobiety.

...  wyświetl więcej

A tak odnośnie kobiet, Pal sześć z tym, co gada czy pisze Kotoński. Nie mam pojęcia, co robi teraz, ale z powyższych wypowiedzi wnioskuję, że kompletnie odleciał.

Ale może jest ktoś, kto może wyjaśnić mi to? Bo ni w ząb nie rozumiem. Czy większość kobiet leci właśnie na gwałcicieli i zwyrodnialców, jeśli są przystojni, czy to może tylko takie fantazjowanie i potem wracają do rzeczywistości

...  wyświetl więcej

@pasjonatpl: To teraz się narażę , większość kobiet nie ujmując mężczyznom i nie dodając, ... to hołota, chyba nie muszę pisać i charakteryzować gawiedź po raz 100 tny ... papka z mózgu przez media, proponuję zacząć opowiadać niektórym , że słyszało się bajkę o księżniczce, która pocałowała paskudnego ropucha a ten zamienił się w bezrobotnego z dziurawych trampkach z Tesco ... i popatrzeć na miny ...  wyświetl więcej

@Hannibal_Lecter:
No to się naraziłeś. Nie byłbym taki pewien, czy twoja diagnoza jest prawidłowa. To chyba raczej coś na poziomie emocji i jest niezależne od poziomu intelektu, wiedzy, edukacji itp. Ktoś może być bardzo oczytany, imponować wiedzą, ale w pewnym momencie emocje wezmą górę i wejdzie w relacje z takim przystojnym bandytą, bo ma w sobie to coś. A że bije, to znaczy, że kocha cz ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska