Login lub e-mail Hasło   

Nie trzeba być obłąkanym

ale warto sobie ulżyć więc sycz gdy ktoś nadepnie ci na odcisk
Wyświetlenia: 201 Zamieszczono 6 dni temu

 

Syczenie Mikołajkowe Marcina - wybaczcie staruszkowi
 
Gdy negatywne emocje  zawładną  umysłem,  akceptują wszelkie energie nastrojone na podobną częstotliwość. Emocje moją wtedy czym się karmić. Rosną w siłę i  przejmą władzę nad działaniami.   Stajemy  się wtedy ofiarami lub oprawcami. Chcemy zadawać cierpienie albo cierpieć i czekamy tylko na okazję by wybuchnąć gniewem. Gniew czeka na okazję by wybuchnąć - niezłe

Są ludzie, ( również na Eioba) w  umysłach których, środowisko, w którym wychowali się, zaszczepiło negatywne wzorce (poglądy skrajnie krytyczne - myśli, uczucia oceniające innych negatywnie). Mogli to uczynić rodzice, wychowawcy, media etc )
Negatywne pola energetyczne, wypełniają takie ciała i umysły tworząc niewidzialne, odrębne byty - ciała emocjonalne.

Oczywiście posiadacze takich ciał sa ich nieświadomi. Ludzie ci, świat i innych ludzi  "widzą w ciemnych barwach" poprzez filtr swoich negatywnych myśli i uczuć,

Niektóre ciała emocjonalne są nieznośne, ale stosunkowo mało szkodliwe - trochę jak rozkapryszone dzieci.

Zdarzają się też jednak złośliwe, niszczycielskie potwory, istne demony. Część z nich posługuje się przemocą fizyczną, ale znacznie liczniejsze uciekają się do przemocy w sferze emocjonalnej. Jedne napastować będą ludzi z twojego bliższego lub dalszego otoczenia, podczas gdy inne zaatakują  swojego żywiciela.

Myśli i uczucia z takich dramatycznych doświadczeń  życiowych przybierają wtedy głęboko negatywny, autodestrukcyjny odcień. Często bywa to przyczyną schorzeń i nieszczęśliwych wypadków. Niektóre ciała emocjonalne doprowadzają swoich żywicieli do samobójstwa.

Ciała emocjonalne walczą o przetrwanie - tak jak wszystkie inne byty. Przetrwać zaś zdołają tylko pod warunkiem, że skłonią swych właścicieli by bezwiednie z nimi się utożsamili. 

Gniew czeka na okazję by wybuchnąć - i szuka, i czeka na okazje. Autorzy i ich arty na Eioba są takimi okazjami. Gdy reagujemy na krytykę i obrażanie i wulgarne komentarze , karmimy ciało bolesne  napastnika - nie róbmy tego .

Gdy to robimy, takie ciało może wtedy przejąć władzę, "stać się Ego" nieświadomego zagrożeń napastnika " i przez nasze wsparcie, jeszcze drapieżniej działać i żyć bo wykorzystać nas jako narzędzia zdobywania "pokarmu".

Będzie się żywiło każdym doznaniem, które wibruje pokrewną mu energią - wszystkim, co rodzi nowy ból pod jakąkolwiek postacią: gniewu, skłonności niszczycielskich, nienawiści, rozpaczy, dramatycznych emocji, przemocy, a nawet choroby.

Oczywiście  napastnik nie jest tego świadomy i będzie twierdził z zapałem, że wcale bólu nie pragnie. Ale jeśli uważniej się przyjrzy, zobaczy, że  myślenie i zachowanie podporządkowane jest temu, aby ból nie ustawał - zarówno własny, jak i cudzy.

Przy świadomości tego procesu, cały ten schemat ma szanse zaniknąć. Bo trzeba być obłąkanym, żeby pragnąć cierpienia dla siebie lub innych, a nikt nie jest obłąkany świadomie.

 W rozwoju chodzi więc o to by nauczyć się kontrolować to co czujemy, myślimy... i rzecz jasna  i to co piszemy. Ideałem jest być jednocześnie użytecznym i nie wadzić nikomu... słowem, myślą  i czynem.

Czytając jakikolwiek artykuł głupotą jest wydawać opinie o jego autorze. Żeby kogoś naprawdę poznać trzeba by było długo {pochodzić w jego butach} a i wtedy jest to ryzykowne. Co innego szczerze dyskutować na temat treści artykułów wg przyjętych przez większość norm kulturalnych.

Nie czynmy innym tego co samym nam się nie podoba. Tylko obłąkany  uwielbia być nieświadomym skutków swoich działań.

 
Podobne artykuły


12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 167
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1141
11
komentarze: 132 | wyświetlenia: 784
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 418
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 180
10
komentarze: 12 | wyświetlenia: 1439
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1000
9
komentarze: 59 | wyświetlenia: 1456
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 313
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 271
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 200
8
komentarze: 3 | wyświetlenia: 178
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 275
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 225
8
komentarze: 3 | wyświetlenia: 187
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Zmieniłem wczorajszy art. Niewiele ale /bo:
Otworzyłem książkę T. Terzaniego na takiej to anegdotce: Terzani opowiada:

"...Spędzałem godziny przed świecą, próbując uspokoić wodę zmąconą wokół problemu „Ja". Pewnego dnia zapytałem Starca, co myśli o tych praktykach, których celem jest zniszczenie owego „Ja" - czasem z katastrofalnym skutkiem.
Jak zwykle odpowiedź przybrała for

...  wyświetl więcej

  seta1212,  6 dni temu

:

@seta1212: No to się Januszu, Przyjacielu mi bliski - rozgadałeś. Ale inspiracją było Twoje "no to sobie ulżyłeś". Uściski

  seta1212,  6 dni temu

@Marcin Sznajder :Celne do bólu. Naśladownictwo libertynizmu okraszanego ateizmem to nie żadna mieszanka wybuchowa a jedynie żałosna degradacja sfery osobistej. Wygodna do dzisiaj dla wszelkiej maści destruktów.
Per saldo -szkoda ocen i polemiki...

@seta1212: Super.. użyłem sobie i zasyczałem na destruktów? Podoba mi się nazwa destrukt. Znowu mnie zainspirowałeś..poskarżę się Tosi, że mnie do pracy gonisz. Ucałowanka dla Niej i dziękuję za wsparcie Januszu

  podobny,  6 dni temu

Powtarzam komentarz, bo art. nie zmienił się w przekazie ... ale żeby nie drażnić cudzego ego, piszę komentarz od siebie i o sobie:

Opis jest to tak dobry, jak bym go znał od poszewki. Trzeba doświadczyć zła na własnej skórze, aby umieć je opisać. Ba! - trzeba przez jakis czas być złym, żeby wiedzieć jak to smakuje. I nie ma w tym nic zdrożnego, ponieważ w każdym z nas zło siedzi. Człowiek

...  wyświetl więcej

@podobny: Doświadczanie to jedno, a wnioskowanie jest kolejnym przedsionkiem do nowych doświadczeń, bez wnioskowania, refleksji ... będziemy doświadczać ciągle tego samego, dlatego wielu nie chce wydorośleć ...

@podobny: Dziękuję. Zważ, że w przyrodzie nie ma dobra i zła. Ludzie wymyślili takie pojęcia. A podział zależy od poziomu rozwoju. Od świadomości ludzi, podobnie jak i prawa w społeczeństwach. Co dla jednych jest dobre dla innych jest złe. Rozwój duchowy nie ma nic wspólnego z religiami. Im więcej żyje na świecie ludzi uduchowionych tym lepiej dla pokoju i rozwoju globalnej świadomości. Nauczanie ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Masz rację Braciszku. Nawyki myślowe to wielki hamulec w rozwoju świadomości. Dlatego powiada się:
uczony zna innych, mędrzec siebie. Mądrość nie koniecznie idzie w parze z wiedzą = uczonością.

  podobny,  6 dni temu

@pokrzywiony: To chyba nawet nie to. Nie można traktować każdego człowieka jako obiektu "idealnego", oderwanego od rzeczywistości, od swojej historii. Każdy z nas "zawieszony jest" w określonym otoczeniu społecznym z odrębną historią, doświadczeniem itp.

W gruncie rzeczy to jacy jesteśmy teraz, zależało i zależy od wielu ludzi, którzy przewinęli sie przez nasze życie. W skrajnym podejściu

...  wyświetl więcej

@Marcin Sznajder: Zastanawia mnie dlaczego w tym rozwoju duchowym są pomijane książki https://pl.wikipedia.org/wiki/Louise_Hay ... ?
"Zanim komuś zwrócisz uwagę, zbadaj czy go Kochasz ?" ... coś takiego z kontekstu cytatu jej książki.
Zanim się coś zrobi, to warto zrewidować czym to jest powodowane ...

@podobny: Właśnie mi przyszło do głowy, że w wielu przypadkach tak ma być, pewne osoby muszą się kręcić w określonym kręgu zdarzeń, by inne mogły się rozwinąć, być jak strażnicy danej warstwy ..., lub stopień schodów, szczebel w drabinie, skoro takiego wyboru dokonały ? W przyrodzie nic się nie dzieje bez przyczyny ... :)
Może tak ma być ?

  podobny,  6 dni temu

@pokrzywiony: Dokładnie tak ma być - jak jest! I nie zmieni tego zbytnie wytykanie zła, czy dobra, ponieważ wszystko w naturze musi sie równoważyć. Ktoś jest taki jaki jest - a jedyne co może zrobić to zdać sobie z tego sprawę - "zobaczyć" to w swojej świadomości.

Gdy ujrzy to, pojmie motywację każdego działania i przestanie sie czemukolwiek dziwić. Co więcej - dojdzie do wniosku, że atako

...  wyświetl więcej

@podobny: Jak pola magnetyczne z elektrycznym w zagubionym fotonie ;)

@podobny: Witaj Mirku, co myślisz, o tych dwóch tekstach, jak byś miał czas proszę o szerszą analizę, bardzo zależy mi na Twojej opinii http://wiersze.doktorzy.pl/dosyna.htm , http://www.fuw.edu.pl/~jziel/d(...)ta.html

@szubrawiec: Możesz też usiąść nad rozlewiskiem, wpatrując się w lustro wody i powtarzać w kółko słowa; "Jestem ciszą, mądrością i spokojem" ... :) O wiele prostsze ;)

  podobny,  6 dni temu

@szubrawiec: Te dwa przekazy: "Dezyderata" Maxa Ehrmanna i "List do syna" Rudyarda Kiplinga - bliskie sa idei równowagi pomiędzy wszystkim co czynimy, myślimy i odczuwamy - równowagi, którą można odnaleźć w dziełach przyrody.

Gdy myślimy o sobie, nie powinniśmy pomijać i tego co w nas złe i tego co w nas dobre. I nie czynić z tego krzykliwych oświadczeń i nie obrastać tylko samodobrem, ani

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Nie pomija się. @pokrzywiony: Dużo lepsza jest medytacja.Jest bezpośrednim poznaniem. Książki to tylko wiedza - zawsze stara. Mogą nadać kierunek medytacji.. ale mogą też myślami z nich wziętymi zasłonić wejście do świadomości tej wyższej , nie będącej formą przemijającą jak myśli i uczucia a tym kim naprawdę jesteśmy - obecnością w świadomości kosmicznej. Tam stanowimy Jedność z wsz ...  wyświetl więcej

@Marcin Sznajder: Dlatego, "połykacze bibliotek" się nie rozwijają, im się tylko wydaje że coś wiedzą. Teorie w oderwaniu od praktyki idą w las ... ;)

@Marcin Sznajder: Ciekawe, bo ja bym musiał iść w drugą stronę :) Ja siedząc na łące i gapiąc się na samotnie rosnące tam drzewo, widzę jabłko ( taki wielowarstwowy torus, kosmiczny system przemiany energetycznej i się w nim zatapiam ) ... Może nie warto wracać na ziemię ?

nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe- chyba tak to należy rozumieć, bez zagłębiania w rozwoje etc
no i akcja- reakcja- do us... śmierci.

@Felicjanna: " bez zagłębiania w rozwoje etc no i akcja- reakcja- do us... śmierci." ... tak "żyją" kamienie, u istot obdarzonych rozumem to leci jakoś tak na 3 takty; akcja,reakcja, refleksja ... ;)

@pokrzywiony: coś Ty dzisiaj zaczepny bardzo. Tak sugeruję stanąć na drodze lawinie błotnej i wdać się z nią w dyskurs. Pewnie wygrasz

@Felicjanna: ... już spadam, nie jestem idiotą, by na lawinę czekać ;)

@pokrzywiony: -:)))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska