Login lub e-mail Hasło   

Armagedon? - Polityka w 2018 roku.

Najwięcej ludzi zainteresowanych wywoływaniem następnych wojen mieszka w USA.
Wyświetlenia: 450 Zamieszczono 07/12/2017

.

III Wojna Światowa???

Trwają wojny na Bliskim Wschodzie.

W Afganistanie. W Iraku. W Syrii. W Libii.

Strony zmotywowane są religijnie.

Także religijny charakter ma  endemiczna wojna domowa chrześcijan z muzułmanami, tocząca się w Nigerii.

Trwa zimna wojna na Półwyspie Koreańskim.

Afgańczycy i Irakijczycy odpierają najazd krzyżowców niosących  na swoich sztandarach demokrację amerykańską.*

Kraje, nie biorące udziału w żadnej wojnie, możemy podzielić na nastawione pokojowo i dążące do wojny.

Podobnie możemy podzielić społeczeństwa i znaczące grupy społeczne.

Najwięcej ludzi zainteresowanych wywoływaniem i prowadzeniem następnych wojen mieszka w USA.

Program narzucania demokracji amerykańskiej jest najniebezpieczniejszy i może doprowadzić do III Wojny Światowej. Nienawiść do demokracji amerykańskiej występuje prawie wszędzie. Gwałtownie narasta i pojawia się tam, gdzie dotąd jej nie było.

Wywoływaniem wojen na Bliskim Wschodzie zainteresowany jest rząd Izraela.

Izrael, pod rządami Netanjahu, przekształca się obóz wojskowy usytuowany na wrogim terenie. Izraelczycy budują mury oddzielające ich od świata. Mury zarówno fizycznie widoczne w terenie, jak i mury obcości i niezrozumienia. Idea Netanjahu jest taka, że odgrodzony od świata obóz, w którym każdy jest żołnierzem, nie zostanie zaatakowany dopóki skłóceni wrogowie walczą między sobą.

Wojną na Bliskim Wschodzie zainteresowani są Kurdowie.

Przynajmniej wielu z nich i ich przywódcy. Napad Amerykanów na Irak spowodował wyzwolenie części Kurdystanu. Kurdowie są w sytuacji podobnej do sytuacji Polaków w XIX wieku. Modlą się o wielką wojnę, która przyniesie im wyzwolenie. Tak modlili się polscy wieszczowie.

Obecna sytuacja jest taka, jakby jeden z zaborów odzyskał niepodległość. Zresztą. W Polsce było dość podobnie. Pod rządami Franciszka Józefa, Galicja miała wielką autonomię. Słowa z „Wesela” Wyspiańskiego – „Miałeś chamie złoty róg. Ostał ci się jeno sznur” – dotyczą Polaka, hr. Badeniego, który będąc premierem rządu w Wiedniu, nie doprowadził do wojny z Rosją, która dałaby Polsce wolność. Dziś tchórzliwi historycy literatury o tym „zapomnieli”.

Wywołaniem wojny zainteresowani są przywódcy czeczeńscy.

Z tych samych powodów, co przywódcy Kurdów. Klęska Rosji w wojnie światowej otworzyłaby drogę do niepodległości Czeczenów.

Amerykańskie zainteresowanie rozpętywaniem wojen, współgra z zainteresowaniem izraelskim, ale już nie kurdyjskim. Amerykanie zainteresowani są wywoływaniem wojen lokalnych. W bezpiecznej odległości od swoich granic. Na takich wojnach można bardzo dużo zarobić, sprzedając przestarzałą broń stronom walczącym i innym przestraszonym. Bliższym i dalszym sąsiadom walczących stron.

Kraje żyjące z eksportu surowców energetycznych np. Rosja, Norwegia, GB, zainteresowane są nie tyle wojną, co napięciami politycznymi gwarantującymi wysokie ceny ropy i gazu.

Arabia Saudyjska i niektóre Emiraty finansując najemników walczących z chrześcijanami w Syrii, inwestują licząc na wzrost surowców. Inwestycje w snajperów zabijających dzieci syryjskie zwracają się wielokrotnie. Ceny ropy utrzymują się na bardzo wysokim poziomie.

My Polacy za to wszystko płacimy.

Głównie Rosji. 

Przyczyniamy się do wzrostu jej potęgi i zwiększenia poparcia dla Putina uważanego przez większość Rosjan za ojca obecnego rosyjskiego sukcesu ekonomicznego.

 

W polskim interesie jest pokój i niskie ceny surowców.

Adam Jezierski

* Ciekawostką jest, że europejscy przywódcy intensywnie popierają fanatyków islamskich, walczących w Syrii z chrześcijaństwem i legalnym, wybranym w demokratycznych wyborach, rządem prezydenta Assada.

.

 

Podobne artykuły


35
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2737
34
komentarze: 20 | wyświetlenia: 3262
31
komentarze: 10 | wyświetlenia: 6011
22
komentarze: 17 | wyświetlenia: 4292
22
komentarze: 21 | wyświetlenia: 5831
17
komentarze: 0 | wyświetlenia: 36050
17
komentarze: 12 | wyświetlenia: 2359
17
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1584
15
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1186
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 13057
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 38420
7
komentarze: 77 | wyświetlenia: 4370
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska