Login lub e-mail Hasło   

Uważaj gdzie pożyczasz! Nie daj się oszukać.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://http://ebankier24.cba.pl/2017/12/(...)szukac/
Uważaj gdzie pożyczasz! Nie daj się oszukać. Na rynku istnieje bardzo dużo firm oferujących pożyczki pozabankowe, które to prześcigają się w swoich działaniach aby...
Wyświetlenia: 228 Zamieszczono 07/12/2017

Uważaj gdzie pożyczasz! Nie daj się oszukać.

   

        Na rynku istnieje bardzo dużo firm oferujących pożyczki pozabankowe, które to prześcigają się w swoich działaniach aby pozyskać większą liczbę klientów. Konkurencyjność w sektorze finansowym jest bardzo duża więc firmy te stale wprowadzają do swojej oferty nowe produkty, które to mają być atrakcyjne dla klienta. Czy faktycznie tak jest? A no bywa z tym różnie, dlatego uczulam Was- czytajcie umowę…jeśli macie jakieś wątpliwości to pytajcie- znajomych, rodzinę…Nawet możecie napisać do mnie wiadomość, a ja w miarę swoich umiejętności i wiedzy postaram się Wam pomóc.
       Szukając najlepszej oferty pożyczkowej powinniśmy zachować zdrowy rozsądek, nie działajcie pochopnie (chociaż nie raz jest to bardzo trudne, jeśli mamy nóż na gardle). Nieuczciwi pożyczkodawcy właśnie z tego korzystają i  w umowie lub załącznikach umieszczają haczyki, przez które możecie mieć potem kłopoty. Czasem zdarzają się sytuację, kiedy jakiś dokument zawarty w umowie jest nieczytelny-  koniecznie poproś o czytelną wersję. 

Co sadzicie o szybkich pożyczkach przez Internet (online) ?

       Na rynku pożyczkowym istnieje wiele uczciwych firm jednak te, które działają nieuczciwie wpływają negatywnie na odbiór wszystkich firm oferujących szybkie pożyczki. Dlatego tak ważne jest czytanie opinii o firmach pożyczkowych. Nie należy wkładać wszystkich do jednego worka.  
       Szukając odpowiedniej pożyczki należy czytać opinie o firmach udzielających świadczeń kredytowych.  Opinii można szukać na forach (jednak trzeba traktować je z dystansem bo komentarze może pisać konkurencja). Ja ze swojej strony mogę polecić zwracanie uwagi na portale specjalizujące się w porównywaniu ofert bankowych np. eBankier24.cba (sama kilka razy korzystałam i sobie chwale). Na tej stronie znajdziecie ciekawą ofertę pożyczek online, ale również informacje o tym, aby nie podejmować pochopnych decyzji i realnie oceniać swoje zdolności finansowe. To wszystko po to aby nie popaść w spiralę kredytową.

Bezpłatna szybka pożyczka online - co to oznacza?

        Jeśli szukacie i analizowaliście już pożyczki przez Internet (różnych firm), to zauważyliście, że są instytucje oferujące darmową (bezpłatną) pożyczkę, zazwyczaj jest to pierwsza pożyczka w danej firmie.   Pewnie zastanawialiście się, z czego to wynika skoro jedne parabanki mogą pożyczać za darmo a inne nie, jaki interes mają w tym firmy kredytujące? Już Wam wyjaśniam- jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Firmy te faktycznie udzielają pierwszej darmowej pożyczki i nie trzeba tu spełniać żadnych dziwnych wymagań.  Dla tych instytucji ważne jest to aby mieć Wasze dane i w przyszłości móc się z Wami kontaktować z propozycją kolejnej pożyczki (już płatnej). Dane osobowe są bardzo w cenie więc tym firmom opłaca się udzielić klientowi bezpłatnej pożyczki i potem móc się z nim kontaktować, niż kupować bazy danych osobowych.

 Opłaty związane z szybkimi pożyczkami online.

       Obserwując firmy udzielające szybkich pożyczek, zauważyłam, że coraz częściej, w sposób jasny informują klientów o wysokości odsetek, prowizjach czy dodatkowych opłatach. Wynika to z tego, że instytucje pozabankowe działające online- udzielające szybkich pożyczek przez Internet bez zaświadczeń zdają sobie sprawę z tego, że działając za pośrednictwem Internetu ciężko jest wyrobić sobie dobrą opinię (wiadomo, że zła opinia jest równoznaczna z utratą klientów). Ja od dłuższego czasu obserwuje działania eBankier24.cba  i widzę ile pracy kosztuje wypracowanie dobrej opinii.
Firmy, które chcą być uczciwe wobec klientów oferują na swoich stronach kalkulatory pożyczkowe gdzie można porównać ze sobą szybkie pożyczki pod względem RRSO, prowizji, odsetek, kwoty albo terminu spłaty.

 

Na koniec przypomnę Wam najważniejsze informacje dotyczące odpowiedzialnego brania pożyczek online

1. Dokładnie czytaj umowę i załączniki do niej.

  1. Szczegółowo porównuj oferty różnych instytucji.
  2. Sprawdź opinie o firmie udzielającej pożyczkę online.
  3. Sprawdź kalkulator pożyczek.
  4. Oceń realnie swoją zdolność finansową.

 

Pamiętajcie, że nie mam na celu odciągnięcia Was od brania pożyczek przez Internet, bo wychodzę z założenia, że  wszystko jest dla ludzi tylko trzeba robić to z głową. Proszę Was bądźcie rozsądni w swoich działaniach.

Podobne artykuły


76
komentarze: 63 | wyświetlenia: 9729
49
komentarze: 27 | wyświetlenia: 62683
45
komentarze: 15 | wyświetlenia: 46893
40
komentarze: 37 | wyświetlenia: 5044
36
komentarze: 18 | wyświetlenia: 10051
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 2788
30
komentarze: 7 | wyświetlenia: 12223
28
komentarze: 53 | wyświetlenia: 7857
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19384
26
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2277
24
komentarze: 29 | wyświetlenia: 2456
23
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4786
23
komentarze: 33 | wyświetlenia: 12845
22
komentarze: 8 | wyświetlenia: 7848
21
komentarze: 12 | wyświetlenia: 11104
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska