Login lub e-mail Hasło   

Zakładasz firmę? Oto o czym powinieneś pamiętać

Własny biznes to z pewnością marzenie wielu osób, które chciałyby mieć jak największy wpływ na swoje życie zawodowe.
Wyświetlenia: 201 Zamieszczono 09/12/2017

Niemniej jednak, decyzja o założeniu firmy nie należy zwykle do najprostszych. Już sama ilość formalności, które trzeba załatwić, aby móc cieszyć się przywilejem prowadzenia własnej działalności jest przytłaczająca. A przecież należy również pomyśleć o energii jaką musimy włożyć w jej rozwinięcie, tak by świadczone przez nią usługi czy oferowane produkty przyciągały jak największą liczbę klientów. O co powinniśmy zatem zadbać w momencie zakładania firmy? Oto kilka podpowiedzi.

Siedziba firmy i jej lokalizacja

Bez względu na to, czy decydujesz się na prowadzenie biura rachunkowego, sklepu czy warsztatu samochodowego, lokalizacja zwykle odgrywa kluczową rolę w tym, aby zainteresować potencjalnych klientów naszą ofertą. Kiedy zatem szukamy odpowiedniego lokalu pod uwagę musimy wziąć co najmniej kilka elementów.

Oczywiście, przede wszystkim metraż takiego miejsca oraz rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń, które się w nim znajdują muszą odpowiadać naszym potrzebom. Każdego rodzaju biznes wymaga lokalu o nieco innej specyfice, dlatego spełnienie konkretnych wymogów powinno stanowić dla nas absolutny priorytet. Dla przykładu, zakładając salon kosmetyczny musimy mieć wystarczająco dużo miejsca na wstawienie w lokalu wszystkich potrzebnych maszyn, natomiast gdy zamierzamy otworzyć kawiarnię wybrany przez nas lokal powinien posiadać odpowiednio dużą kuchnię.

Kolejną niezwykle istotną sprawą jest lokalizacja siedziby naszej firmy. Jak można się domyślić, najlepiej jeśli znajduje się ona jak najbliżej centrum miasta. Wówczas bowiem, bardzo łatwo do niej dotrzeć i jest ona dostrzegana przez dużą liczbę osób. Jeśli tego typu lokale nie są dostępne, lub też ich wynajem jest po prostu zbyt kosztowny, powinniśmy szukać miejsc, do których bez większych problemów można dostać się pieszo, samochodem oraz komunikacją publiczną. Dzięki temu ryzyko, że ktoś zrezygnuje z naszych usług, bo nie będzie mógł się do nas bezproblemowo i szybko dostać, zdecydowanie maleje.

Zgrany i zaangażowany zespół

Nie bez powodu mawia się, że firmę tworzą przede wszystkim ludzie, gdyż zbudowanie zespołu dobrze współpracujących ze sobą pracowników jest również kluczowe dla powodzenia naszej działalności. W jaki sposób można to jednak zrobić?

Naturalnie, poszukując nowych pracowników zwracamy uwagę przede wszystkim na posiadane przez nich kwalifikacje czy też doświadczenie. Jest to kryterium, które powinno stanowić dla nas priorytet, ale w każdej sytuacji należy również poświęcić nieco czasu na spotkania twarzą w twarz z wybranymi kandydatami, na konkretne stanowiska. Dzięki temu, będziemy mieli możliwość, aby poznać ich nieco bliżej, co może nam znacząco ułatwić wybór.

Jednak na tym nasza praca się nie kończy, gdyż musimy cały czas dbać o dobrą atmosferę w pracy oraz o to by grupa mogła się ze sobą odpowiednio zintegrować. Ważne jest również regularne przeprowadzanie różnego typu szkoleń, które nie tylko podniosą kwalifikacje naszych pracowników, ale też pomogą im się lepiej poznać i nauczyć się współpracy. Dzięki temu, nie tylko będą oni stanowili zgrany zespół, ale również bardziej zaangażują się w wykonywaną przez siebie pracę i tym samym będą lepiej postrzegani przez naszych klientów.

Promocja firmy

Kolejną niezwykle istotną sprawą jest odpowiednie rozreklamowanie naszej działalności, co może być trudniejsze niż nam się wydaje. Mnóstwo jest firm, które decydują się na dystrybucję ulotek reklamowych czy plakatów, dzięki którym potencjalni klienci mają dowiedzieć się o ich istnieniu. Nie da się jednak ukryć, że bardzo dużo osób ignoruje tego typu formy reklamy, dlatego warto pomyśleć o czymś bardziej oryginalnym.

Dobrym pomysłem może być chociażby wykorzystanie mniej standardowych gadżetów reklamowych, do których należą zawieszki zapachowe oraz podkładki pod piwo. Stanowią one świetne nośniki informacji, a do tego dla osób, które je otrzymają są po prostu przydatne. Chyba każdy z nas chętnie wykorzystuje choinki zapachowe w samochodzie, ale jak się okazuje, tego typu zawieszki mogą mieć tak naprawdę najróżniejsze kształty.

Gdzie jednak znaleźć takie personalizowane gadżety? Ich tworzeniem zajmuje się chociażby firma Eurofresh, która swoim klientom oferuje nie tylko zapachy samochodowe czy podkładki, ale również usługi pakowania takich produktów. Dzięki temu, nie tylko otrzymujemy świetne gadżety z wybraną przez siebie grafiką dopasowaną do naszych potrzeb, ale poprzez usługę pakowania flow pack zyskujemy gwarancję, iż zostały one odpowiednio zabezpieczone. Aby zapoznać się z pełną ofertą firmy oraz dowiedzieć się w jaki sposób możemy stworzyć takie właśnie produkty promujące naszą działalność, wystarczy wejść na stronę eurofresh.com.pl.

Jak zatem widać, samo założenie firmy to tak naprawdę początek naszej drogi ku sukcesowi. Musimy pamiętać o wielu różnych aspektach naszej działalności, dzięki którym przyciągniemy uwagę potencjalnych klientów oraz zatrzymamy ich na dłużej. Warto jednak poświęcić na to nieco naszego czasu, aby móc cieszyć się z rezultatów naszej pracy.

Podobne artykuły


16
komentarze: 110 | wyświetlenia: 690
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 960
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 387
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 900
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 964
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 522
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1665
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 736
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 501
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 434
11
komentarze: 24 | wyświetlenia: 494
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 451
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 992
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 922
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 783
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska