Login lub e-mail Hasło   

Cellulit – jak się go pozbyć?

Cellulit to utrapienie dla wielu kobiet – w końcu ta, zmarszczona, nieatrakcyjna skórka w okolicach ud potrafi zepsuć niemal każdą letnią kreację. Co zrobić, aby się go pozbyć?
Wyświetlenia: 193 Zamieszczono 09/12/2017

Zacznij od diety

W pierwszej kolejności należy zadbać o dietę, którą powinien wypełniać błonnik oraz produkty pomagające w wyeliminowaniu toksyn w organizmie (najlepiej do każdego dania dodać brokuły i/lub owoce cytrusowe). Do tego należy dodać też wodę – picie co najmniej dwóch litrów dziennie umożliwi szybsze pozbycie się tłuszczu z organizmu, a tym samym i cellulitu.

Trochę wysiłku fizycznego jeszcze nikomu nie zaszkodziło!

Ćwiczenia na cellulit

Po drugie – warto zadbać o regularne treningi, zwłaszcza że osoby z nadwagą są o wiele bardziej narażone na „pomarańczową skórkę” (druga nazwa naszej przypadłości) niż osoby wysportowane, ze smukłą sylwetką itd. Jakie dyscypliny najlepiej uprawiać? Nie ma tu reguły – ważne jest, żeby się po prostu ruszać, a czy będzie to ruch na basenie, czy ruch podczas biegu – to już jest mniej istotne. Ważne też, aby zachować treningową systematyczność i odpowiednio dużą intensywność (najlepiej trenować minimum trzy razy w tygodniu).

Kosmetyki + masaże i inne domowe zabiegi na cellulit

Kosmetyki na cellulit

Trzecią metodą, choć zdecydowanie jedną z najlepszych i najtrwalszych, jest kuracja składająca się z:

 • Codziennego prysznica, w trakcie którego należy zmieniać temperaturę z gorącej na zimną i odwrotnie (tak kilka razy);
 • Peelingu przynajmniej cztery razy w ciągu tygodnia;
 • Stosowania odpowiednich kosmetyków. Uwaga: kosmetyki na cellulit są bardzo różnorodne, dlatego – zanim wybierzemy jakikolwiek z nich – upewnijmy się, czy będzie on adekwatny do naszej skóry. Jeśli tak, warto z niego korzystać każdego dnia, wcierając go w miejsca z pomarańczową skórką przez co najmniej dziesięć minut;
 • Masażu.

Ten ostatni jest szczególnie istotny i gwarantujący największą skuteczność, dlatego – choć w Internecie znajdziemy mnóstwo informacji na temat jego samodzielnego wykonywania – warto zastanowić się, czy nie skorzystać w tym celu z usług profesjonalnego masażysty. Profesjonalny masażysta pobudzi bowiem nasz układ krwionośny, a to będzie miało zbawienny wpływ na przyspieszenie uporania się z naszą przypadłością.

Gdy już zmienimy dietę, zaczniemy trenować, zainwestujemy w antycellulitowe kosmetyki naturalne i skorzystamy z usług masażysty, warto pomyśleć również o zmianach w naszej garderobie. Zbyt ciasna odzież sprawia bowiem, że krew nie krąży po organizmie prawidłowo, a to sprzyja właśnie cellulitowi. Dobrze więc zrezygnować ze zbyt ciasnych spodni na rzecz ładnych ud. Jeśli chciałabys dowiedzieć się więcej na temat kosmetyków na cellulit zapoznaj się ze świetnym rankigiem kosmetyków i kremów na cellulit w serwisie Zwalcz-Cellulit

Profesjonalne zabiegi w salonach kosmetycznych

Zabiegi na cellulit

Jeżeli żadna z powyższych metod nie pomoże, pozostają jeszcze zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej. Ich zaletą jest niewątpliwa skuteczność i jednorazowość, ale niestety – w zamian będziemy musiały za nie solidnie zapłacić. Do wyboru mamy m.in.:

 • Zabieg ultradźwiękowy, polegający na zmuszeniu nadmiernego tłuszczu do wyjścia z komórek;
 • Zabieg laserowy, w ramach którego specjalnie przystosowane do tego światło wzbogaci naszą skórę w kolagen, odpowiadający za jej zwartość;
 • Zabieg wykorzystujący preparaty i kosmetyki naturalne, którymi smaruje się udo, owijane następnie folią.

Oczywiście skorzystanie z każdego z wyżej wymienionych wymaga uprzedniej diagnozy naszego organizmu pod kątem przeciwwskazań (takich jak np. niewydolność nerek), przez które możemy nie tylko nie osiągnąć odpowiedniego rezultatu, ale także zaszkodzić sobie poważnie na zdrowiu.

Przeciwdziałaj pojawieniu się cellulitu

Oczywiście samo leczenie to nie wszystko – żeby cieszyć się wspaniałą, jędrną skórą, należy nie tylko reagować, ale także przeciwdziałać. Jak? Najlepiej sposobami już podanymi, tj. odpowiednią dietą, treningiem, kosmetykami i luźną odzieżą. W ten sposób zmniejszymy ryzyko pojawienia się „pomarańczowej skórki” nawet o siedemdziesiąt pięć procent. Należy też pamiętać, że za tę przypadłość odpowiada szereg innych (mniej lub bardziej zależnych od nas) czynników, jak np.:

 • częste spożywanie alkoholu;
 • uzależnienie od tytoniu;
 • hormony;
 • niezależne czynniki genetyczne;
 • co ciekawe: również miejsce zamieszkania (z najnowszych badań wynika, że najbardziej doświadczone cellulitem są kobiety mieszkające w krajach europejskich i w Stanach Zjednoczonych, czyli w krajach o lepszym rozwoju gospodarczym).

Dlaczego cellulit nie powstaje u mezczyzn?

W powyższym świetle staje się zrozumiałe, dlaczego mężczyźni nie miewają zbyt często „pomarańczowej skórki”. Wynika to z anatomii – męskie komórki tłuszczowe są zbudowane zupełnie inaczej niż żeńskie, dzięki czemu nie są tak podatne na deformacje.

Podsumowanie

Bez względu na to, czy do walki z „pomarańczową skórką” wykorzystamy kosmetyki na cellulit, zaczniemy trenować, czy zmienimy dietę, zawsze pamiętajmy o jednym – tylko cierpliwość i konsekwentna praca przyniosą nam oczekiwane rezultaty. Cellulit to bowiem przypadłość trudna do wyeliminowania (co widać po udach gwiazd – mających przecież pieniądze na najlepsze zabiegi, a mimo to borykających się z cellulitem!), dlatego – zanim się z nim uporamy – może minąć trochę czasu. Częstym błędem jest zniechęcenie – panie zaczynają ćwiczyć, ale po kilku tygodniach bez efektów rezygnują. Otóż z taką postawą na pewno „pomarańczowa skórka” będzie nam towarzyszyć do końca naszych dni.

Milion sprzedanych egzemplarzy, przetłumaczona na 22 języki!
ktopyta.pl

Podobne artykuły


70
komentarze: 107 | wyświetlenia: 14524
45
komentarze: 96 | wyświetlenia: 33206
36
komentarze: 55 | wyświetlenia: 14518
35
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5234
34
komentarze: 87 | wyświetlenia: 3783
30
komentarze: 16 | wyświetlenia: 10775
31
komentarze: 10 | wyświetlenia: 6256
31
komentarze: 53 | wyświetlenia: 8432
30
komentarze: 47 | wyświetlenia: 8078
31
komentarze: 98 | wyświetlenia: 8555
28
komentarze: 7 | wyświetlenia: 5962
27
komentarze: 12 | wyświetlenia: 9545
26
komentarze: 43 | wyświetlenia: 1844
27
komentarze: 6 | wyświetlenia: 29171
 
Autor
Artykuł  ZuzannaC,  09/12/2017

Zapraszam do podzielenia się spostrzeżeniami :)

Dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu ?
Bo to brzydko wygląda ...
:-)))
.
Tak naprawdę to wygląda obojętnie ale jak mówi Vivi i serpico ... Bez ćwiczeń fizycznych nie można żyć :-)))

  END,  09/12/2017

@Koriolan:
Zostaw już ten temat ja i Vivu , wyglądałaby po moim wypadku jak kawałek kupy :). gadać to każdy umie .
Poza tym akurat męski cellulitis istnieje.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska