Login lub e-mail Hasło   

Aranżacja ogrodu - o czym warto pamiętać?

Osoby, które posiadają własny ogród doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest posiadanie dobrych jakościowo, ale też ładnych produktów z przeznaczeniem do ogrodu.
Wyświetlenia: 190 Zamieszczono 12/12/2017

W dzisiejszych czasach niemal w każdej branży konkurencja jest spora, a na rynku wnętrzarskim wybierać można rozmaite przedmioty. Przykładem mebli, które sprawdzają się w ogrodzie będą meble plastikowe. Mają one wiele zalet, przede wszystkim są bardzo lekkie i bez problemu można je przenieść z miejsca na miejsce. Bardzo łatwo można je też składować i zajmują wówczas niewiele miejsca. Również utrzymanie mebli plastikowych w czystości nie jest problematyczne. Nie mniej jednak takie meble mogą okazać się nietrwałe, przede wszystkim ulegają uszkodzeniu bardzo szybko.

Co prawda nie oddziałuje na nie niekorzystne wilgoć, czy też woda, nie mniej jednak mogą zostać uszkodzone podczas silnego wiatru, intensywnych opadów deszczu. Piękne meble ogrodowe tworzone są z drewna - tworzywa, które określane jest jako uniwersalne i ponadczasowe. Dobrze byłoby jednak, aby takie meble znajdowały się pod zadaszeniem. Może na nie negatywnie oddziaływać deszcz. Meble drewniane prezentują się bardzo ładnie, ale wymagają systematycznej konserwacji oraz czyszczenia. Popularne (i trwałe zarazem) są także meble z metalu. Nowoczesne meble metalowe są atrakcyjne wizualnie, doceniane są przez wielu właścicieli pięknych ogrodów.

Wybieramy meble ogrodowe

Na co zwracać uwagę kupując meble ogrodowe? Czym się kierować? Jaki materiał będzie najbardziej wygodny w użytkowaniu i estetyczny? Na te pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie mniej jednak zagłębiając się nieco w temat mebli ogrodowych można poznać lepiej ich specyfikę i dowiedzieć się jakie są zalety, a jakie zagrożenia związane z posiadaniem konkretnych modeli.

W ogrodzie ciekawie prezentuje się drewno. Jest to materiał naturalny, który idealnie wręcz komponuje się z naturalnym środowiskiem, przyrodą, owocami, warzywami, kwiatami. Meble drewniane są stylowe i eleganckie. Nie mniej jednak w ogrodzie narażone są na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych - od opadów deszczu, aż po ataki ze strony nieciekawych insektów. Nieco mniej eleganckie, ale za to wyjątkowe praktyczne w użytkowaniu będą meble plastikowe. Pielęgnacja takich mebli sprowadza się zaledwie do ich mycia. Podobnie jest z meblami ogrodowymi z metalu. Tutaj jednak musimy liczyć się z sporym ciężarem mebli, co w częstym użytkowaniu może być nieco problematyczne. Z drugiej jednak strony - ciężkie meble, to stabilne meble. Więcej informacji na ten temat znajduje się w artykule "Jakie meble do ogrodu wybrać".

Plac zabaw w ogrodzie

Tak naprawdę żeby stworzyć niepowtarzalny plac zabaw dla Twojej pociechy, nie potrzebujesz mieć wielkiej sumy pieniędzy czy ogromnej działki. Wystarczy odrobina chęci, a Twoje dziecko będzie mogło zjeżdżać na zjeżdżalni czy bujać się na huśtawce w ogrodzie.

Na początku dokładnie przemyśl jaką sumę pieniędzy możesz przeznaczyć na plac zabaw. Następnie zastanów się ile miejsca w ogrodzie możesz poświęcić na rozrywkę dla Twojego szkraba. Niektóre rzeczy możesz zrobić sam. Bardzo dobrym pomysłem jest wspólnie z dzieckiem zrobienie drewnianego domku. Nie musi ono być na drzewie. Sama radość z tworzenia czegoś wspólnie, przyniesie wiele frajdy Twojemu dziecku. Używając drewnianych klocków i bali bez problemu zrobisz idealny tor przeszkód. Wystarczy odrobina kreatywności. Opona może przydać się do stworzenie huśtawki. Czasami wystarczą proste pomysły, które są sprawdzone a Twoje dziecko będzie szczęśliwe.

Podobne artykuły


16
komentarze: 110 | wyświetlenia: 678
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 959
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 386
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 900
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 963
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 518
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1664
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 736
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 501
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 433
11
komentarze: 24 | wyświetlenia: 485
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 450
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 992
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 922
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 782
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska