Login lub e-mail Hasło   

Świąteczny prezent od serca dla pracowników, czyli jaki?

Pracodawcy co roku stają przed nie lada wyzwaniem; szukają unikalnych, a zarazem odpowiadających na potrzeby pracowników prezentów świątecznych.
Wyświetlenia: 233 Zamieszczono 12/12/2017

Wiedzą, iż działania okołoświąteczne wpływają na pracowników motywująco i zwiększają ich zaangażowanie w pracy, właśnie dlatego starają się je dokładnie przemyśleć i dostosować do potrzeb zespołu i wizji firmy. Premia, paczki dla rodziny czy może spersonalizowane prezenty – czym powinni kierować się w wyborze upominków świątecznych?

Rynek pracy rozwija się dynamicznie i choć aktualnie mówi się o rynku pracownika, są przesłanki wskazujące na to, iż niebawem ta­ sytuacja może się zmienić. Firmy, które funkcjonują w oparciu o swoje wartości i misję, wierzą, iż poza czynnikami finansowymi, ważnym aspektem są relacje w zespole, dlatego warto o nie dbać. Nadchodzące Święta to jedna z okazji, która pozwala wyrazić wdzięczność pracownikom za dobrą pracę. Sposobów jest wiele, a kluczem do wyboru właściwego jest znajomość swoich pracowników.

- Jeśli zarządzamy małą firmą i mamy dobre relacje z zespołem, wiemy czym się interesują poszczególne osoby - łatwiej jest nam dopasować prezent do ich indywidualnych potrzeb. Możemy także poprosić o wsparcie managerów, by podczas nieformalnych rozmów z pracownikami poznali ich oczekiwania i preferencje. W większych organizacjach rozwiązaniem mogą być np. anonimowe ankiety. Jeśli zależy nam, by poznać preferencje pracowników, na pewno znajdziemy sposób – mówi Natalia Bogdan, właścicielka agencji rekrutacyjnej Jobhouse.

Świąteczne spotkania - motywacja i integracja

Wigilia firmowa daje możliwość spędzenia czasu, który jest okazją do rozmów w kuluarach, niekoniecznie związanych z tematami zawodowymi czy branżowymi. To idealny czas na integrację pomiędzy pracownikami, który z sukcesem przełożyć się może na późniejszą wewnętrzną komunikację w firmie. Spotkanie świąteczne to także idealny moment, by wręczyć pracownikom prezenty.

- Sposób przekazania prezentów, a także słowa, które skierujemy w tym momencie do zespołu są niezwykle istotne. Ważne jest, by nasi pracownicy wiedzieli, w jaki sposób ich praca przyczyniła się do sukcesu firmy w danym roku, a upominki są formą podziękowania za ich zaangażowanie i wkład. Przekazanie prezentów powinno być także poprzedzone złożeniem życzeń świątecznych. – dodaje Natalia Bogdan, właścicielka agencji rekrutacyjnej Jobhouse.

Do najczęstszych rozwiązań wybieranych przez pracodawców w okresie świątecznym należy premia bądź bon podarunkowy. Na popularności zyskują także vouchery do wykorzystania w dogodnym czasie. Pracodawcy coraz chętniej korzystają także z platform benefitowych. Obecnie rozpowszechniana jest inicjatywa pomocy innym oraz wsparcie tych najbardziej potrzebujących. Idea zrobienia czegoś dla innych jednoczy zespół, a takie działanie utwierdza w przekonaniu, iż jest to szczytny cel.

- Niezależnie od tego, czy wybierzemy pieniądze, paczkę czy bon, prezent powinien być wręczony od serca i uwzględniać potrzeby naszych pracowników oraz możliwości finansowe firmy. Czasami słodycze z miłym słowem od szefa mogą być warte o wiele więcej niż suchy przelew lub wysłanie paczki pocztą bez spersonalizowanej wiadomości. – podsumowuje Natalia Bogdan.

 

 

 

 

 

Podobne artykuły


17
komentarze: 107 | wyświetlenia: 2239
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1133
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1074
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 804
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 568
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 629
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 686
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 992
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 651
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 498
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 512
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska