Login lub e-mail Hasło   

Beton architektoniczny we wnętrzach - wyjątkowa estetyka i szerokie możliwości

Urok betonu architektonicznego we wnętrzach tworzy jego wyjątkowa wszechstronność. Może naśladować naturalną skałę lub „być sobą” prezentując wyjątkowe, oryginalne formy i wzory.
Wyświetlenia: 213 Zamieszczono 14/12/2017

Gust, osobista wrażliwość i preferencje estetyczne decydują o tym, że pewne przedmioty uznajemy za ładne, a inne nie. Ale oprócz tego bardzo duże znaczenie ma tło i ramy w jakich te przedmioty możemy oglądać. Neutralne lub pastelowe barwy ścian w pomieszczeniach uspokajają. Dobrze w takim otoczeniu odpoczywać i pracować. Jednocześnie właśnie w takim otoczeniu łatwiej zwrócić uwagę na piękno detalu. Dzięki pracy designerów beton architektoniczny może pełnić obie role – uspokajającego, neutralnego tła albo pięknego detalu, który zdobi wnętrze. Jak to możliwe? Przyjrzyjmy się produktom z oferty firmy Buszrem.

Naturalny” beton…

...jest wariacją na temat różnych odcieni szarości. Może również mieć kolor biały. Trudno o barwy bardziej neutralne. Nie przeszkadza to równocześnie w ożywianiu go różnego rodzaju fakturami. Na przykład płytki Socho Decor System mogą być gładkie, porowate lub o fakturze gniecionego papieru. Tylko to pozwala dopasować je do różnych stylów aranżacji, choć zdecydowanie najlepiej prezentują się w minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach – podkreślając chromowane, szklane i stalowe detale. Te konkretnie wzory płytek wykonywane są ręcznie, co powoduje, że wzór na ich powierzchni jest niepowtarzalny.

Beton jak skała

Nie chodzi w tym momencie o jego wyjątkową wytrzymałość i odporność, ale o zdolność do upodabniania się kolorem i fakturą do naturalnej skały. A to za sprawą dodawania do warstwy dekoracyjnej specjalnie wyselekcjonowanych naturalnych kruszyw. Płytki dekoracyjne SunGral SYSTEM oferowane są w wersji piaskowiec i łupek polerowany (curlingowany). W ten sposób zarówno fakturą powierzchni, jak i kolorem nawiązują do naturalnego kamienia. A tym samym bardzo dobrze komponują się z naturalnym otoczeniem i drewnem.

Dzieło sztuki

Tym razem przykładem będą płyty Organic, które można było zobaczyć w drugiej edycji programu „Dom Marzeń” na antenie TVN. Płyty w naturalnej szarości po procesie śrutowania otrzymały charakterystyczną porowatą fakturę. Jednak najbardziej interesujący jest organiczny, inspirowany roślinami dekor zaprojektowany przez Grzegorza Nowackiego. Płyty można łączyć ze sobą w dowolny sposób, co daje możliwość tworzenia absolutnie niepowtarzalnych dekoracji z jednego tylko produktu. Abstrakcyjna forma, jaką możemy nadać dekoracji będzie efektem koncepcji i fantazji projektanta.

***

Beton – z ponadczasowego materiału budowlanego – stał się już pełnoprawnym elementem dekoracyjnym. Tworzy harmonijną, neutralną i piękną w swej prostocie przestrzeń. A z pewnością dostępne dziś wzory i dekory to nie jest jeszcze jego „ostatnie słowo”.

Podobne artykuły


8
komentarze: 79 | wyświetlenia: 1282
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61004
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31373
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32678
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63688
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65108
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23367
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28989
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28641
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23692
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26376
32
komentarze: 76 | wyświetlenia: 12557
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska