Login lub e-mail Hasło   

Łóżka rehabilitacyjne

Łóżko rehabilitacyjne to wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn zdrowotnych czy losowych, zmuszone są większość czasu spędzać w pozycji leżącej.
Wyświetlenia: 411 Zamieszczono 16/12/2017

Dla pacjentów, którzy z różnych przyczyn zdrowotnych zmuszeni są do długotrwałego przebywania w pozycji leżącej, najważniejszą rzeczą w codziennej opiece jest komfort i higiena. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i pielęgnacji, szerokie zastosowanie ma nowoczesny i wygodny sprzęt medyczny. Łóżko medyczne inaczej zwane rehabilitacyjnym doskonale spełnia te funkcje. W szpitalach, placówkach uzdrowiskowych, ośrodkach opieki czy domach zastosowanie mają różne rodzaje łóżek, w zależności od potrzeb. Każde z nich ma podobną konstrukcję.  Różnica polega na dodatkowych rozwiązaniach technicznych, które usprawniają opiekę nad osobą chorą oraz zwiększają ich komfort leżenia.


Zastosowanie łóżka rehabilitacyjnego
Łóżko rehabilitacyjne (nazywane także pielęgnacyjnym, ortopedycznym, szpitalnym) to wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn zdrowotnych czy losowych, zmuszone są większość czasu spędzać w pozycji leżącej. Korzystanie z takich sprzętów medycznych przynosi wiele korzyści, zarówno dla pacjenta, jak również osoby sprawującej opiekę. Zmniejsza się w ten sposób ryzyko powstawania odleżyn. Dzięki sterowaniu elektrycznemu w wygodny i swobodny sposób, bez wysiłku fizycznego można zmieniać pozycje osoby leżącej. Warto podkreślić, że istnieją różne modele łóżek, w zależności od indywidualnych oczekiwań i potrzeb.  W niektórych można zmieniać kąt wezgłowia, dzięki czemu pacjent cały czas może siedzieć oparty. W innych istnieje możliwość ustawienia odpowiednio dolnej części leża, w taki sposób, aby nogi mogły być uniesione bądź zgięte w kolanach. Ponadto można regulować wysokość łóżka, co z całą pewnością ułatwia codzienne czynności związane z myciem i przebieraniem pacjenta czy wymianą pościeli. Dodatkowo dzięki odpowiednim barierkom zwiększa się bezpieczeństwo. Dla osób sprawujących opiekę poprawia się wydajność i jakoś wykonywanej pracy oraz zmniejsza się ryzyko wystąpienia urazów związanych z przeciążeniem.

Wyposażenie łóżka
- Segmentowe leże z możliwością regulacji, które umożliwiają ułożenie pacjenta w wygodnej pozycji.
- Elektryczna regulacja wysokości oraz pozycji, która pozwala za pomocą pilota dostosować ustawienia wszystkich elementów do potrzeb.
- System alarmowy, dzięki któremu pacjent może poprosić o pomoc lub informujący o wyjściu pacjenta z łóżka.
- Wysięgnik z trójkątem, który umożliwia łatwiejszą zmianę pozycji oraz  samodzielne podniesienie się.
- Poręcze lub barierki boczne, które umożliwiają podniesienie się choremu na łóżku do pozycji siedzącej lub stojącej, a jednocześnie zabezpieczające przed spadaniem podczas snu.
- Kółka, które powinny być wyposażone w blokadę hamulcową przydatne zwłaszcza w placówkach szpitalnych lub uzdrowiskowych.
- Materac przeciwodleżynowy, który redukuje stały ucisk tkanek w jednym miejscu, zapobiegając powstawanie odleżyn.
- Stolik przyłóżkowy, który umożliwi choremu wygodne spożywanie posiłków.

Od czego uzależniona jest cena łóżka?
Obecnie nie ma większego problemu z zamówieniem łóżka szpitalnego do domu, hospicjum czy innej placówki świadczącej opiekę zdrowotną. Decydując się jednak na zakup łóżka medycznego, to jego koszt uzależniony jest od wielu czynników. Cena w dużym stopniu zależna jest od funkcjonalności takiego łóżka oraz od materiału, z jakiego jest wykonane, wymiarów oraz dodatkowych funkcji, takich jak sterowanie elektroniczne.

Artykuł powstał przy pomocy:
http://conmed.com.pl - łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe, sklep medyczny.

Podobne artykuły


95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15088
36
komentarze: 35 | wyświetlenia: 2332
35
komentarze: 94 | wyświetlenia: 3478
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 5958
31
komentarze: 26 | wyświetlenia: 2382
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3861
28
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2628
28
komentarze: 43 | wyświetlenia: 1870
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2277
25
komentarze: 7 | wyświetlenia: 4991
24
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1632
25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7586
24
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2801
23
komentarze: 75 | wyświetlenia: 2325
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska