JustPaste.it

Łóżka rehabilitacyjne

Łóżko rehabilitacyjne to wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn zdrowotnych czy losowych, zmuszone są większość czasu spędzać w pozycji leżącej.

Łóżko rehabilitacyjne to wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn zdrowotnych czy losowych, zmuszone są większość czasu spędzać w pozycji leżącej.

 

Dla pacjentów, którzy z różnych przyczyn zdrowotnych zmuszeni są do długotrwałego przebywania w pozycji leżącej, najważniejszą rzeczą w codziennej opiece jest komfort i higiena. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i pielęgnacji, szerokie zastosowanie ma nowoczesny i wygodny sprzęt medyczny. Łóżko medyczne inaczej zwane rehabilitacyjnym doskonale spełnia te funkcje. W szpitalach, placówkach uzdrowiskowych, ośrodkach opieki czy domach zastosowanie mają różne rodzaje łóżek, w zależności od potrzeb. Każde z nich ma podobną konstrukcję.  Różnica polega na dodatkowych rozwiązaniach technicznych, które usprawniają opiekę nad osobą chorą oraz zwiększają ich komfort leżenia.

__o__ko-rehabilitacyjne_small.jpg
Zastosowanie łóżka rehabilitacyjnego
Łóżko rehabilitacyjne (nazywane także pielęgnacyjnym, ortopedycznym, szpitalnym) to wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn zdrowotnych czy losowych, zmuszone są większość czasu spędzać w pozycji leżącej. Korzystanie z takich sprzętów medycznych przynosi wiele korzyści, zarówno dla pacjenta, jak również osoby sprawującej opiekę. Zmniejsza się w ten sposób ryzyko powstawania odleżyn. Dzięki sterowaniu elektrycznemu w wygodny i swobodny sposób, bez wysiłku fizycznego można zmieniać pozycje osoby leżącej. Warto podkreślić, że istnieją różne modele łóżek, w zależności od indywidualnych oczekiwań i potrzeb.  W niektórych można zmieniać kąt wezgłowia, dzięki czemu pacjent cały czas może siedzieć oparty. W innych istnieje możliwość ustawienia odpowiednio dolnej części leża, w taki sposób, aby nogi mogły być uniesione bądź zgięte w kolanach. Ponadto można regulować wysokość łóżka, co z całą pewnością ułatwia codzienne czynności związane z myciem i przebieraniem pacjenta czy wymianą pościeli. Dodatkowo dzięki odpowiednim barierkom zwiększa się bezpieczeństwo. Dla osób sprawujących opiekę poprawia się wydajność i jakoś wykonywanej pracy oraz zmniejsza się ryzyko wystąpienia urazów związanych z przeciążeniem.

Wyposażenie łóżka
- Segmentowe leże z możliwością regulacji, które umożliwiają ułożenie pacjenta w wygodnej pozycji.
- Elektryczna regulacja wysokości oraz pozycji, która pozwala za pomocą pilota dostosować ustawienia wszystkich elementów do potrzeb.
- System alarmowy, dzięki któremu pacjent może poprosić o pomoc lub informujący o wyjściu pacjenta z łóżka.
- Wysięgnik z trójkątem, który umożliwia łatwiejszą zmianę pozycji oraz  samodzielne podniesienie się.
- Poręcze lub barierki boczne, które umożliwiają podniesienie się choremu na łóżku do pozycji siedzącej lub stojącej, a jednocześnie zabezpieczające przed spadaniem podczas snu.
- Kółka, które powinny być wyposażone w blokadę hamulcową przydatne zwłaszcza w placówkach szpitalnych lub uzdrowiskowych.
- Materac przeciwodleżynowy, który redukuje stały ucisk tkanek w jednym miejscu, zapobiegając powstawanie odleżyn.
- Stolik przyłóżkowy, który umożliwi choremu wygodne spożywanie posiłków.

Od czego uzależniona jest cena łóżka?
Obecnie nie ma większego problemu z zamówieniem łóżka szpitalnego do domu, hospicjum czy innej placówki świadczącej opiekę zdrowotną. Decydując się jednak na zakup łóżka medycznego, to jego koszt uzależniony jest od wielu czynników. Cena w dużym stopniu zależna jest od funkcjonalności takiego łóżka oraz od materiału, z jakiego jest wykonane, wymiarów oraz dodatkowych funkcji, takich jak sterowanie elektroniczne.

Artykuł powstał przy pomocy:
http://conmed.com.pl - łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe, sklep medyczny.