Login lub e-mail Hasło   

Dron - Czym jest i kiedy się przydaje?

Drony choć przez większość z nas nadal postrzegane są jako zabawka, to urządzenia te wykonują szereg ważnych zadań. Czym jest, jakie są jego możliwości, i jakie ma zastosowanie?
Wyświetlenia: 259 Zamieszczono 18/12/2017

Czym jest dron?

Definicja drona opisuje go jako bezzałogowy statek powietrzny, zdolny do wykonywania lotów autonomicznych lub sterowany przez operatora stojącego na ziemi. Wielkim zróżnicowaniem cechują się wymiary, wyposażenie i możliwości dronów. Najmniejsze z nich mają wielkość motyla i wagę kilkunastu gramów - te służą raczej celom rozrywkowym. Natomiast do celów służbowych przeznaczone zostały drony o większych rozmiarach, wyposażone w kamerę.

Zastosowanie wielowirnikowca

Najpowszechniejszym obecnie zastosowaniem drona jest fotografia. Zdjęcia ślubne wykonane z powietrza to niesamowita pamiątka ze ślubu - kiedy pragniesz stworzyć wyjątkowy album ze zdjęciami z powietrza. Tak wykonane zdjęcia są bardzo dynamiczne, a goście - fotografowani z zaskoczenia, a więc prezentują się naturalnie, w niewymuszonych i niewystudiowanych pozach.

Relacja z wydarzeń sportowych

Dron to także dobry sposób na uwiecznienie wszelkich wydarzeń sportowych: meczu piłkarskiego, zawodów strzeleckich czy zawodów jeździeckich. Ujęcia z lotu ptaka pokażą znacznie więcej niż te zrobione z ziemi i pozwolą kibicom poczuć się, jakby znajdowali się w samym centrum wydarzeń. Ogromnym atutem jest sam fakt, iż zdjęcia i filmy z lotu ptaka nie przeszkadzają w skupieniu i koncentracji zawodników, ponadto ujęcia wychodzą profesjonalnie i naturalnie. Czasami można wychwycić dzięki nim istotne szczegóły

Przyjęcie urodzinowe

Fotografie i flmy z lotu ptaka to także fantastyczny sposób na uwiecznienie przyjęcia urodzinowego dziecka - zapewni świetną zabawę już na etapie robienia zdjęć. Dron może nie tylko robić zdjęcia, ale także nagrywać filmy, a dzięki zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji można oglądać podgląd na żywo. To znakomita pamiątka, która będzie przywracać miłe wspomnienia z przyjęcia, a profesjonalnie zmontowany materiał będzie służył na długie lata.

Promocja firm

Drony to najlepsza forma promocji firm, instytucji oraz innych ważnych przedsiębiorstw. Filmik reklamowy lub fotografie z powietrza pozwalają przyciągnąć większą ilość klientów oraz pracowników. Taki film, umieszczony na profilu w portalu społecznościowym, stanowi ciekawą wizytówkę firmy i pozwala poznać ją “od środka”. Ponadto pozwala w profesjonalny i interesujący sposób zaprezentować wszystkie atuty firmy, które z przyjemnością się ogląda, a cała oferta jest rzetelnie, czytelnie i jasno przedstawiona w ciekawy sposób.

Prezentacja terenów

Ujęcia z drona to także genialny sposób na prezentację większego terenu: parku, ogrodu czy nawet miasta. Popularne ostatnio stały się nagrania z dronów latających nad miastami, pokazujące ich najpiękniejsze zabytki, urokliwe uliczki i budynki. Takim filmem może się poszczycić np. Kraków. Pozwala to na zainteresowanie walorami miejsca większej ilości turystów. Jeśli jesteś właścicielem stadniny koni, gospodarstwa agroturystycznego lub prowadzisz pensjonat w malowniczym miejscu - takie nagranie umożliwi Ci pozyskanie nowych klientów. A jeśli obiekt znajduje się w dużej odległości od głównej drogi pokazanej na mapie - film ułatwi klientom dojazd.

Prezentacja nieruchomości

Drony znajdują zastosowanie także w handlu nieruchomościami. Film nagrany z lotu ptaka może pomóc Ci sprzedać lub kupić dom, działkę lub mieszkanie. Zainteresowany kupnem klient obejrzy nieruchomość ze wszystkimi szczegółami bez konieczności wychodzenia z domu. Obejrzy nie tylko sam dom, ale także jego okolice, drogi dojazdowe i znajdującą się wokół niego roślinność. To przydatne zwłaszcza wtedy, gdy pragnie kupić dom znajdujący się w dużej odległości od jego obecnego miejsca zamieszkania. Teraz więc odległość nie jest już żadnym problemem.

Jak widać, drony mają liczne zastosowania. Nic więc dziwnego, że cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Aby skorzystać z jego możliwości, wystarczy tylko profesjonalną wynająć firmę operującą dronami.

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 62234
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31844
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 33341
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64532
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65847
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29880
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 24009
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 29347
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24587
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26874
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 13146
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska