Login lub e-mail Hasło   

Mikrokwanty słowa

Teoria Słowa
Wyświetlenia: 371 Zamieszczono 18/12/2017

Hipoteza

Teza1 : Świat nie ma ani granicy wielkości, ani małości.
Teza2 : grawitacja = mikrokwanty = słowa

Zgodnie z teorią Wielkiego Wybuchu wiek Wszechświata ocenia się na około 13,82 milardów lat - jednak nie udało się - i się nie uda, dojrzeć jego krańca. To co widzimy teleskopami sięga coraz głebiej w Kosmos, ale Kosmos ciągle ucieka od nas i to co raz szybciej ... (na podstawie aktualnych badań naukowych).

Z drugiej strony jest punkt - bezwymiarowy obiekt geometryczny - wymysł geometrii Euklidesa, który ograniczył świat od dołu - do zera.

Jednak punkt jest jedynie konstruktem umysłowym. W rzeczywistości fizycznej, punkt nie istnieje. Od każdego “narysowanego” punktu istnieje zawsze punkt mniejszy. Zatem pomniejszanie Wszechświata dzieje się w nieskończoność.

Grawitacja jest oddziaływaniem w którym przymuje sie, że dwie masy oddziałują tak, jakby ich masy były skoncentrowane w środkach mas - w punkcie. Stąd dla uproszczenia wyliczeń przyjmuje się oddziaływanie mas punktowych a nie brył sztywnych (nawet w przypadku lotów kosmicznych lub Księżyca i Ziemi itp.).

Skoro punkt nie istnieje, tylko “pomniejsza” sie w nieskończoność, rzeczywisty obraz natężenia grawitacji w pobliżu zera przyjmuje kształt nieskończonej studni potencjału, jak na rysunku poniżej.


Od dawna poszukiwane są kwanty grawitacji - grawitony - które powinny spełniać równania Einsteina i być efektem deformacji przestrzeni, wywołanym ruchem dużych mas w przestrzeni kosmicznej.

Podobne kwanty - tylko w skali mikro - powinny wsytąpić również dla mikro zmian przestrzeni w pogłębiającej się w nieskończoność studni potencjału grawitacyjnego.

Te mikrokwanty grawitacji, w świecie fizycznym przyjmują postać słów, pojawiających się w myślach skokowo.

Następstwo słów jest przyczynowo-skutkowe, ale tylko do granicy określoonej wielkością Plancka, po przekroczeniu której związek przyczynowo-skutkowy zostaje “przerwany” (chaos). W górnej części otoczenia punktu występuje zdroworozsądkowe myślenie prawie ciagłe, ze ścisłym następstwem logicznym (realizm). W obszarze ”kwantowym” występuje myślenie artystyczne (duchowe), często irracjonalne. Pełna irracjonalność (brak logiki) występuje w obszarze chaosu.

Granica Plancka wyznacza wielkośc punktu - szerokości studni potencjału grawitacyjnego - dla którego myślenie przestaje być logiczne - to około 10 do potegi - 35 metra.

Podobne artykuły


16
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1820
16
komentarze: 4 | wyświetlenia: 807
15
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1543
15
komentarze: 39 | wyświetlenia: 1942
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1263
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1162
14
komentarze: 43 | wyświetlenia: 1815
14
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1060
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1216
14
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1203
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1422
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 449
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 993
13
komentarze: 26 | wyświetlenia: 612
13
komentarze: 15 | wyświetlenia: 363
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy





  Koriolan,  19/12/2017

Taki podział, tak w fizyce (świat zew.) jak i w świadomości (świat wew.) wskazuje na jedno ...
Ludzie niewiele wiedzą.
Wynika to z tego, że granice są w miejscach rozgraniczających różne prawa ... Ale ludzie nie wiedzą po co i dlaczego tu.

  podobny,  19/12/2017

@Koriolan: Realista wszystko rozgranicza zgodnie ze zdrowym rozsądkiem i posiadana wiedzą. Realista lubi mieć wszystko nazwane, bo wtedy czuje sie bezpieczniej. Realista często nie rozumie motywacji artysty - jego kreacje wydaja mu się czesto przesadzone. A artysta, tworzy nie dlatego, że chce komuś robić na przekór, tylko dlatego, że ma taką wewnetrzną potrzebę.

To sa dwa różne światy. W

...  wyświetl więcej

@podobny: no tak ...
Tylko jakie to ma odniesienie do grawitacji ?
:-)))

@Koriolan: Ano taki, że jak wszystko zostanie sprowadzone do totalnego kogla mogla, to idąc w parze z czasem subtelnie przywraca naturalny porządek, nie ten wymyślony przez ułomne istoty ... ;) Może dlatego Podobnemu grawitacja kojarzy się ze "słowem" niosącym jakieś znaczenie, a może nawet z Miłością ?

  podobny,  19/12/2017

@Koriolan: Hmm ... odpowiedź jest prosta i ... trudna zarazem.

Wszystkie prawa mają jednakowe źródło pochodzenia. Ja wybrałem za to źródło grawitację, ale ktoś inny może próbować zupełnie inaczej.

Biologia, fizyka, prawa społeczne, prawa jednostki, zachowania człowieka zwierząt, roślin - wszystko podlega tym samym podstawowym prawom, które przyjmują tylko różne oblicza dla różnych

...  wyświetl więcej

A, że wszystko co najwspanialsze i najokrutniejsze wywodzi się ze światów a światy z chaosu wypada przytaknąć mitologiom, że bogowie chcąc pomóc bezradnym ludziom mieli rację tworząc w chaosie jakieś reguły bytów. Tak czy siak jak tu nie pisać wierszy?
Rozważania bardzo inspirujące...))



Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska