Login lub e-mail Hasło   

życie 2.0

Jestem przekonany, że życie mogło powstać gdzieś w kosmosie po raz drugi, trzeci i następny.
Wyświetlenia: 2.284 Zamieszczono 22/12/2017

.

Kosmici?

Niemal codziennie pojawiają się nowe doniesienia "naukowe" na temat kosmitów, kontaktów z kosmitami, wizyt kosmitów w czasach prehistorycznych.

Odkrywane są w nowe planety. - Niemal w każdym artykule popularnonaukowym dotyczącym najnowszych odkryć astronomów znajdujemy dywagacje na temat: - Czy na odkrytej egzoplanecie istnieje życie?

Tematyka budzi duże zainteresowanie.

Jest klikalność. Jest wielka ilość komentarzy.

Nie wykryto dotąd żadnego sygnału, który mógłby zostać wysłany przez obcą cywilizację w naszym kierunku (niekoniecznie do nas). - Taki sygnał powinien zawierać zakodowaną informację tak jak nasze sygnały radiowe i telewizyjne. Dopiero wtedy bylibyśmy pewni, że odkryliśmy obcą cywilizację. Nie musielibyśmy zrozumieć zakodowanego sygnału. - Promieniowanie zawierające uporządkowaną informacją łatwo jest odróżnić od promieniowanie, które takiej informacji nie zawiera.

Jestem przekonany, że życie mogło powstać po raz drugi, trzeci i następny gdzieś w kosmosie. Być może uda się zainicjować proces ewolucyjny sztucznie.

1) Proces ewolucyjny jest niezdeterminowany i za każdym razem przebiega inaczej.

2) Nie można wykluczyć, że życie na Ziemi powstawało więcej niż jeden raz a inne sposoby samoreplikacji przegrały w walce konkurencyjnej z DNA.

3) istotne są warunki brzegowe dotyczące środowiska, w którym powstać może cząstka mająca możliwość samoreplikacji.

4) Najprawdopodobniej spontanicznie może zostać zainicjowana jedynie ewolucja oparta na związkach węgla, ale nie można wykluczyć, że z czasem ludzie albo jacyś kosmici skonstruują maszyny zdolne do samoreplkacji i doskonalenia się na sposób ewolucyjny.

5) Uważam, że stworzenie programów komputerowych doskonalących się w ewolucyjny sposób jest już dziś w zasięgu możliwości informatyków.

Przeczytaj: >>> Naturalny Początek Ewolucji Żywych Organizmów

Adam Jezierski

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 721
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 649
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 748
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 450
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 911
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1258
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142074
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 241667
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 111914
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122464
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  suavko,  22/12/2017

Oryginalne i ciekawe przemyślenia!

"5) Uważam, że stworzenie programów komputerowych doskonalących się w ewolucyjny sposób jest już dziś w zasięgu możliwości informatyków." ...
Owszem można tylko po co ?
Przecież my nie mamy doskonalić komputerów, ani przez siebie opracowywanych robotów , owszem to przynosi owoce pod warunkiem że dzięki temu wyłapujemy ukryte skazy jakie tkwią w nas, dzięki temu mamy szanse coś z sobą ...  wyświetl więcej

  podobny,  22/12/2017

"Nie wykryto dotąd żadnego sygnału, który mógłby zostać wysłany przez obcą cywilizację w naszym kierunku (niekoniecznie do nas)" - rozumowanie wynika z wiedzy na temat tego, czym jest sygnał w rozumieniu człowieka: jest to z reguły impuls elektromagnetyczny.

Człowiek postrzega Kosmos, poprzez swoje (niedoskonałe) zmysły i umysł - także niedoskonały. Wszechświat według człowieka, powinien r

...  wyświetl więcej

  podobny,  22/12/2017

@podobny: Homocentryzm zaślepia człwieka ... tak jak mrówko-centryzm, zaślepia mrówkę, która widzi świat zupełnie inaczej.

@podobny: "No i w końcu - dlaczego nie przyjąć, że 90% tego czego nie wiemy i nie jesteśmy nawet w stanie poznać, nie jest właśnie Bogiem ... w którego wierzymy?"
... bez względu na istnienie Boga w czasie teraźniejszym, my istniejemy jako owoc jego działań ... i chcąc zmieniać świat pod siebie, najpierw musimy siebie poznać i zrozumieć, być siebie świadomi ..., a nie jesteśmy siebie świado ...  wyświetl więcej

  Henear,  22/12/2017

@pokrzywiony: Jak już bodajże Dawkins twierdził w "Bogu Urojonym" - nie można każdej naukowej dziury zapychać Bogiem, bo to zwyczajnie głupie.
Kiedyś jak chłop ginął w polu to była wina upiorów.
To prawda że współczesny człowiek nie zna siebie i działania swojego organizmu z mózgiem na czele, dlatego właśnie pada ofiarą inteligentniejszych od siebie.
Ale to prawo natury, dziś ...  wyświetl więcej

@Henear: Wielkim zaskoczeniem było, gdy Kurt Gödel podał dowód twierdzenia, że matematyka jest NIEZUPEŁNA.
W tłumaczeniu na prosty język oznacza to, że istnieją prawdziwe twierdzenia matematyczne, których nikt nigdy nie udowodni. Istnieją pytania, na które nikt nigdy nie poda poprawnej odpowiedzi. Istnieją problemy nierozstrzygalne.
Jest jeszcze gorzej. Dopóki nie udowodnimy danego t ...  wyświetl więcej

@Henear: " ... teorii NWO." .. dobrze zauważyłeś, to kolejna teoria ..., a skoro nie znamy siebie i fundamentów na podstawie których powstaliśmy to ciągle eksperymentujemy jedni na drugich i to jeszcze by było do przyjęcia, natomiast nie do przyjęcia jest bezmyślne eksperymentowanie i podtrzymywanie nieświadomości. Niestety uświadamianie planktonu, to bardzo niewdzięczne zajęcie, bo plankton nie m ...  wyświetl więcej

Hmm ...
Według mnie człowiek nie może uruchomić prawdziwego procesu twórczego np ewolucji czegokolwiek. Człowiek tworzy tylko sztucznie czyli np może uruchomić sztuczną ewolucję. Jest już coś co nazywa się sztuczna inteligencja ... Sztuczna ... Czyli żadna :-)))
I tak z całą twórczością człowieka :-)))

  Koriolan,  22/12/2017

Ogólnie nie wiadomo dlaczego świat się zaczął i kiedy skończy ...
Najsprytniejszy jest buddyzm. Stwierdził, że nie warto się zajmować rzeczami, które nie mają rozwiązania i uznają, że świat ... Nigdy się nie zaczął i nigdy się nie skończy :-)))

@Koriolan:
W astrofizyce istnieje coś takiego, co nazywa się równaniem kosmologicznym..
Big Bang jest jednym z rozwiązań równania kosmologicznego.
Poza Big Bang równanie kosmologiczne ma rozwiązania okresowe (oscylacyjne), w których Wszechświat nie ma początku ani końca.
Nie mamy pewności, które z rozwiązań ma reprezentację fizyczną, czyli jest "prawdziwe".

  podobny,  22/12/2017

@Koriolan: Semantyka: co oznaczaza: nigdy? Obwód koła, też nigdy się nie zaczyna i nigdy kończy - nie ma początku ani końca. Stąd koncepcja reinkarnacji. Ale jest jeden punkt, ciekawy punkt: to środek tego koła, który ZAWSZE stoi w miejscu, w tej samej odległosci od tego co sie dzieje na obwodzie koła.

Zatem NIGDY implikuje istnienie ZAWSZE. Albo: ZAWSZE implikuje NIGDY. A co to jest ZAWSZE? - to wszechmogący, nigdy zmienny kreator koła - Bóg.

@Adam Jezierski: tak ... O tym mówię :-)))
Zresztą nauka może wymyślić coś zupełnie innego.
No i to, że wszechświat rozszerza się coraz szybciej przeczy raczej teorii oscylacji. Ale jak jest naprawdę ... Bóg jeden wie :-)))

@podobny: ogólnie nie bawię się w semantykę ...
A reinkarnacja jest raczej spiralą, choć faktycznie buddyści lubią koło, koło życia :-)))
Ale ja zakładam, że ... Nikt naprawdę nie wie jak jest :-)))

@Koriolan:
Paradoks doskonałości,
Z najwyższej doskonałości Boga wynika, że Bóg nie udoskonala się, nie poprawia, nie zwiększa swojej doskonałości. Bóg trwa w swojej doskonałości nie podlegając żadnym zmianom.
Nic zewnętrznego nie może mieć wpływu na system doskonały (Boga). Czynniki zewnętrzne mogłyby zmienić (zakłócić) idealne działanie. Oznacza to, że Bóg musi być oddzielon ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: e tam ...
To tylko gadanie :-)))
Bóg może być idealny i ciągle zmienny jak np świat. Przez miliony lat świat był inny w każdej sekundzie istnienia ... I w każdej sekundzie idealny ...
Czy widzisz jakąś nieidealnosc w świata w tej sekundzie ?

  podobny,  22/12/2017

@Koriolan: hmm ... wszystko jest tylko gadaniem.

@podobny: nie, nie ...
Wszystko jest ... Życiem :-))))

@podobny: " Semantyka: co oznacza: nigdy? Obwód koła, też nigdy się nie zaczyna i nigdy kończy - nie ma początku ani końca." ... w tym miejscu, zaczyna się rozmowa o podobieństwach i różnicach, pomiędzy intuicją matematyczną, a intuicją naturalną, pomiędzy wiarą religijną, a naukową, itd ...
Czy jesteśmy gotowi na takie rozmowy, rozmowy obalające przyjęte aksjomaty od strony nauki i dogmaty ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
https://upload.wikimedia.org/w(...)004.JPG
... do tego dochodzi siła odśrodkowa powodująca zwiększanie się obwodu "koła" ...

@pokrzywiony: podobny jest niezły :-))))
Może pogadać o różnych rzeczach ...
Ale koło życia ?
Nieźle zakłóca siły grawitacyjne :-)))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska