Login lub e-mail Hasło   

Komentarze, to też dzieła sztuki!

Zbigniew, zabrał mi tytuł: Artykuł z komentarzy. Jakby go tu nazwać? Może: Komentarze, to też dzieła sztuki!
Wyświetlenia: 2.119 Zamieszczono 28/12/2017

Darwinowska teoria ewolucji do lamusa

swistak  (www) 06/02/2017 Szympansy z eioba posługujące się językiem polskim, awangarda postępackiego lewactwa, tego arta nie darują!

O kwestii akceptowania pewnych zachowań przez społeczeństwo

zakrawarski,  08/02/2017 Zdzisław Sadowski: Dotychczas pisałem.....
Ogrodnictwo to twoja specjalność ? Sadzisz, czy tylko przesadzasz ??

Współczesne spojrzenie na patriotyzm

Henear,  08/02/2017 Dobry artykuł poruszający ciekawy temat i otwierający drogę do dyskusji.
Internet wiele zmienił, nowe pokolenia nie mają pojęcia co musieli przeżyć ich dziadkowie. Są lekcje historii owszem, jednak nie poruszają tematu wojny oraz życia pod okupacją dość dobrze, tak by uczeń zrozumiał wpływ tych wydarzeń na obecną sytuację w Polsce.
Polacy są doświadczeni przez tragedię, ciężko porzucić im sposób myślenia który dawał przetrwanie w poprzednim systemie. Nieświadomie z ojca na syna przekazywane są pewne nieaktualne już wzorce zachowania. Z pokolenia na pokolenia coraz ich mniej, do resztek starych dołączane są nowe, więc siłą rzeczy dziecko które przyszło na świat w obecnym systemie będzie błądzić. Jako naród musimy przepracować traumy swoich przodków.
Gorzej jest z ekipą rządzącą, jedną nogą będącą w poprzednim ustroju. Ludzie ci czują się bezpiecznie używając starych metod. Robiąc to, zatrzymują postęp i działają na szkody swoich obywateli.
Naród jest zdezorientowany, z jednej strony obiecano nam "nową erę" z drugiej widzimy działania tym obietnicom przeczące. Telewizja jeszcze pogarsza sytuację, dezinformując, będąc tylko użytecznym narzędziem rządzących - skąd zwykły obywatel (z prawem głosu) ma czerpać rzetelne informacje o stanie swojego kraju?
Internet dał nam dostęp do informacji, otworzył także furtkę do dalszego informacyjnego chaosu.
Polska nie daje żadnych powodów by ją kochać, wręcz odwrotnie daje powody by ją nienawidzić. Patriota to puste pojęcie - żałobnik, pasuje lepiej; nie sposób wyjść z kryzysu jeśli wciąż używa się tych samych politycznych metod, tkwiąc w kulcie męczenników, tragedii i katolicyzmu.
Polakom brakuje lidera z planem działania - Kaczyński myśli, że jest kimś takim, on jednak nie zważa że jego działania nie odpowiadają części społeczeństwa.
Lider powinien konsultować się z narodem który reprezentuje by jego działania powodowały poprawę sytuacji kraju i jego obywateli - którzy widząc jego postawę oraz możliwą do spełnienia obietnicę poczują się zmotywowani do współtworzenia nowej Polski.
Potrzebujemy nowej definicji patriotyzmu, szytej na obecne czasy.

 

Na deptaku w Ciechocinku. W sanatorium już nie poszalejesz cz I

 seta1212,  13/02/2017 Celne spostrzeżenia. Żeby się temat nie wyczerpał - wklejka http://eiba.pl/16
-:)))

 

Kosztowne darmowe wycieczki

Koriolan,  11/02/2017 To dobry OSTRZEGAWCZY artykuł.
Na takiej wycieczce jesteśmy WIĘŹNIAMI !
Znajomy nie wytrzymał nacisku i wrócił z wycieczki autobusem.
Drugi natomiast odporny ... zbierał gadżety. Tylko po co mu kompresor do samochodu ... jak nie miał samochodu.
Jeszcze inni znajomi rozwiedli się bo żona kupiła materac za 5 000,-
Oczywiście materac leży na strychu, emerytka to spłaca a mąż ma wolne :-)

Kobiety skutecznie wywalczyły sobie równouprawnienie, w Polsce 99 lat temu

miro von kässelbach,  12/02/2017 Nie chce mi się głosować, zbyt wiele szowinizmu na koniec artu. 99 lat temu kobiety rodziły przeciętnie 12 dzieci i umierały średnio około 35-40 lat.

Polski sposób na życie: otyłość, rozwody i samotność

Hamilton Starszy,  12/02/2017 Kawaler zagląda do lodówki, nic ciekawego i idzie do łóżka, żonaty idzie do łóżka, nic ciekawego, idzie do lodówki. Ot i całe wyjaśnienie.

Stocznia Szczecińska, żal patrzeć

Hamilton Starszy,  13/02/2017 Złom po 40 groszy. Morawiecki sprzeda i kupi się jakąś butlę, albo i dwie. Tańszego winka.

Poznaj i spisz historię swojej rodziny

Henear,  13/02/2017 Popieram mocno tą inicjatywę - tak, powinniśmy zadbać by pamięć o przodkach nie przepadła.
Mój dziad spisał całe tomiszcze, czasowo sięgające jeszcze przedwojnia, swoje wspomnienia do dziś.
Jedno to znać historie swojej rodziny, drugie wiedzieć jak wyglądała Polska w czasach gdy nie było nas jeszcze na świecie. Co zostało, co przepadło, jakie tradycje się zachowały, co się zmieniło. Wiem że ludzie coraz mniej czują się związani z obecną Polską, jednak wspólne historie naszych rodzin tworzą dzień dzisiejszy, polityka może być paskudna a kraj nieprzyjazny ale żyli w nim nasi przodkowie, oni przekazali coś naszym dziadom a oni z kolei coś nam a my przekażemy naszym dzieciom. Duch narodu jest niezależny od wątpliwych decyzji warstwy rządzącej i to my go tworzymy swoim postępowaniem.

Nowoczesna sztuka, nie ma nic wspólnego z odczuwaniem piękna?

 

Hamilton Starszy,  13/02/2017 Pani podyktowała dyktando i zebrała karteczki.
Na jednej "I łka puste serce bólem"
Na drugiej "Ił, kapuste, ser, cebulem"
Pierwsze pełne głupiego patosu, drugie manifest głodnego wyznawcy religii smoleńskiej.

 

Rządzący, podarujcie nam niemiecką biedę. Niemiecka bieda, polskim dostatkiem

 Hamilton Starszy,  19/02/2017 Państwo powinno wreszcie zlikwidować podatki, dać pracę, godziwą płacę, mieszkanie, żłobki, przedszkola, godną emeryturę, wczasy, kolonie dla dzieci, podręczniki, lekarstwa, przywozić kartofle do piwnicy i dawać talony. Na wsiach pozakładamy spółdzielnie rolnicze i wprowadzimy kartki na żywność. Wszyscy będą nam znów zazdrościć.

Wszyscy jesteśmy szaleni?

Koriolan,  17/02/2017 Moje zdanie jest podobna a nawet bardziej radykalne.
Po prostu żyjemy w świecie "do góry nogami" wiec wszyscy mamy COŚ Z GŁOWĄ.
Zaprotestuje tylko na słowo miłość. Autor opisuje odwrócona miłość. Jest jeszcze prawdziwa miłość, które jest ZUPEŁNIE czymś innym niż w tym artykule.

Sprawiedliwe dzielenie emerytur. Godna emerytura dla wszystkich

 

Hamilton Starszy,  18/02/2017 Widać, żeś chłopie odznaczony medalem Janka Krasickiego. Co za dociekliwość i troska. I jaki sprawiedliwy. Jak Bierut.

Polska B i C nikogo nie obchodzi?

Hamilton Starszy,  17/02/2017 Kopnij się do Detroit. Podobnie jak w Polsce B. Polski rząd nawet tam sięgnął swymi mackami i zniszczył to co odznaczani medalem Janka Krasickiego z mozołem budowali.

Dzień Łasucha. Zostałem pączkożercą

Koriolan,  21/02/2017 Też lubię pączki i też się obżerałem w sobotę i niedzielę (dziewczyna zrobiła próbę) :-)))

Zjazd rodzinny potomków Franciszki i Jana Sadowskiego

 

Hamilton Starszy,  23/02/2017 Miało być wejście smoka. Wywiady, reklama, szpagaty, ryki lwa i tygrysa. Ponad 2 tys. odsłon średnio na art. Rozmach, tryumf i fanfary. A tu relacja z obiadokolacji popijanej cienkim piwkiem.

Polish idioten zapłaci za więzienia CIA w Polsce za „polskie obozy koncentracyjne

Koriolan,  24/02/2017 Jeżeli Polski rząd nie wie co się dzieje na jego terytorium to musi za to płacić ... normalka.
Czy to po raz pierwszy Polacy wchodzą w tyłek amerykanom? Zawsze to robili ... Więc o co płacz ? Że się trochę ubrudzili ? Sorry ... ubrudziliśmy ?

Wywiad z długoletnim emigrantem do Niemiec Zbigniewem

Hamilton Starszy,  25/02/2017 Piszesz autorze: "Dotychczas pisałem w MM Moje Miasto: 350 artykułów - 500 tys. odsłon, interia360.pl i Interia.pl: 280 art/galerii - 700 tys. odsłon, wiadomościach24.pl: 696 artykułów - 1500 tys. odsłon, co daje średnią ok. 2 tys. odsłon na art/galerię." Jeszcze Polska nie zginęła . Jak dobrze mieć świadomość, że mamy tak urodziwą, uzdolnioną i skromną młodzież. A swoją drogą czekamy na te bombowe arty. Te dotychczasowe 36 arty i 2350 odsłon w sumie to chyba tylko rozgrzewka

Mężczyźni po pięćdziesiątce, nie dbają o siebie?

wianeczek,  26/02/2017 Zabawny ten temat.:) Ja jakbym musiała pomagać w wyrywaniu włosów z uszu, to bym przy okazji mózg wyrwała. :)

Do Ameryki raczej nie pojadę!

Hamilton Starszy,  27/02/2017 @Zdzisław Sadowski: na 38 artykułów, aż 6 "złapało" na eioba.pl trochę ponad 100 odsłon. Na twoim miejscu, bym się cieszył.

Wywiad ze starym kawalerem

Hamilton Starszy,  28/02/2017 @Zdzisław Sadowski: mój dziadek w 1913 napisał artykuł i miał 445 776 wejść w samym Berdyczowie. Miał na to papiery, ale mu spłonęły podczas wojny. A wujek miał jeża i siedem żon, albo odwrotnie, nie pamiętam dokładnie. Dobrze, że się Kostka zlitował.

Chcesz mieć córkę albo syna, przyślij żonę do Połczyna

 

Kitek,  04/03/2017 Przed wojną „bezpłodne” panie wyjeżdżały na bocianówkę.

Lubimy niezobowiązujący seks

Kitek,  03/03/2017 Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia,
na miłosny, czarujący Zwischenruf,
który niczego nie narusza i nie zmienia
bez zobowiązań, zaklęć, przysiąg, wielkich słów.
Kotku mój, i tobie także o to chodzi,
to widać w jednej chwili, więc
przeżyj ze mną czarujący epizodzik,
co świtem znika i nie rani serc.

Eh! To było już dawno…

Lewitacja, sztuczka czy medytacja i siła woli?

Kitek,  03/03/2017 Nie słuchajcie krzyżówek. Zamiast ich słuchać poczytajcie o Coral Castle. Jeśli można dokonać lewitacji przedmiotów martwych to chyba można i żywych. Głupota ludzka nie zna granic. Mówię o krzyżówkach.
Fragment z http://www.interameryka.com/20(...)castle/
Budowniczy Coral Castle, Ed Leedskalnin twierdził, że posiadł tę samą wiedzę, dzięki której zostały zbudowane piramidy w Egipcie, świątynie Majów i Azteków, Stonehenge, gigantyczne rzeźby na Wyspie Wielkanocnej oraz inne megalityczne budowle. Ed urodził się w rodzinie kamieniarzy niedaleko Rygi, stolicy Łotwy, pod koniec XIX wieku. Nie posiadał żadnego wykształcenia poza kilkoma klasami szkoły elementarnej. Są jednak badacze, którzy twierdzą, że Ed Leedskalnin był członkiem masonerii i tam zdobył wszechstronną wiedzę naukową.

Po co lokatorom spółdzielnia mieszkaniowa?

liwa,  03/03/2017 A co jest w tym tekście takiego zajebistego, że go sam sobie rekomendujesz??????

Ślimak też ryba. Decyzja KE

Koriolan,  04/03/2017 Normalny przekręt ... chodzi o forsę.
I temat jest stary ... Ktoś podsumował takie rzeczy już dawno ...
No i nie ma co się chwalić znajomym z RFN. Szczecin to ich dawne miasto no i blisko ich granicy. Pełno tam Niemców.
Jesteś za przyłączenie Szczecina do macierzy ? Niemieckiej ?

Szczecin się wyludnia? Od roku minimalny wzrost ludności

Hamilton Starszy,  04/03/2017 @Zdzisław Sadowski: Zdolny jesteś niesłychanie, najpiękniejsze masz ubranie, twoja buzia tryska zdrowiem, jak coś powiesz, to już powiesz, jak odpowiesz, to roztropnie, w szkole miałeś świetne stopnie, śpiewasz lepiej niż w operze, świetnie jeżdzisz na rowerze, najwięcej zjadasz pączków, i najwięcej puszczasz bączków, a w dodatku, daję słowo, masz rodzinę wyjątkową, przyjaciela masz wiernego, sex uprawiasz na całego, lecz te twe wnioski i banały, niestety na mchu jadały,odsłon bratku masz bez liku, pełen jesteś wdzięku, szyku, zdolny wielce dziennikarzu - skończysz pewnie w paprykarzu

Upadłość męskości?

pasjonatpl,  16/03/2017 @Dyl Sowizdrzał:
"bieganie razem po zroszonej mokrej trawie o poranku i wspólne zachody słońca w objęciach są dobre do ckliwych wierszyków w młodym wieku"
To fakt, ale chyba w związku powinno chodzić o coś więcej niż kasa i radzenie sobie z kryzysem wieku średniego przez małżeństwo w młodą dziewczyną tylko dlatego, że masz kasę. Oczywiście nie mam na myśli tzw. motylków w brzuszku, bo taka chemia nie trwa wiecznie i trwać nie powinna, ale jednak wzajemny szacunek, poczucie więzi, zaufania... Na palcach jednej ręki mogę policzyć związki, w których mogłem to zaobserwować. Reszta to raczej kwestia wygodnictwa, rozsądku i przyzwyczajenia. Niby nie ma w tym nic złego, ale problem w tym, że większość z tych, których znam i tkwią w takich związkach, to w gruncie rzeczy dobrzy ludzie, ale jednak nie są szczęśliwi. Tak samo jest z całym tym etosem męskości i kobiecości. Większość dawała się wpasować w te schematy, ale nie wszyscy osiągnęli w ten sposób prawdziwe szczęście. Tylko konserwatyści uparcie twierdzą, jak to kiedyś było wspaniale i takie tradycje powinniśmy kultywować. Niektóre tak, ale nie wszystkie. Np. regularne spuszczanie wpier... swojej żonie (ewentualnie mężowi, choć to się zdarza znacznie rzadziej) chyba nie powinno być kultywowane.

Historia trzech fotografii – z wojska (świadectwo historii)

Hamilton Starszy,  06/03/2017 @liwa: oba Zdzichy mają wrażliwość pociągu pancernego stacjonującego w żelbetonowym bunkrze. Takie współczesne rycerstwo. Zbroja i zakuty łeb.

Największa patriotyczna powinność, to mieć, wychować, co najmniej trójkę dzieci

 Koriolan,  08/03/2017  Fajny artykuł. Na czasie ...
Co prawda pozbawiony głębi ... Ale nie można mieć wszystkiego :-)))
.
Jest w/g mnie trochę błędów. Pierwszy to nie laicyzacja spowodowała ujemny przyrost naturalny ... Co ? Niech autor się wysili w myśleniu i zamiast ściągać poglądy innych ... wymyśli swoje :-)))
Drugi błąd to powiązanie patriotyzmu z dzietnością.
Patriotyzm to słowo za pomocą którego politycy Robili z ludzi NIEWOLNIKÓW. I nadal robią ... Ale już coraz mniej.
I znowu ... Z czym połączyć dzietność ?
I znowu ... niech autor włączy myślenie ...
Ale tu podpowiedź ... za co politycy brali pieniądze przez ostatnie 35 lat ?

Dla władz i urzędu, niepełnosprawny to tylko inwalida na wózku?

Janusz Nitkiewicz,  09/03/2017 Gdyby przyjechał na wózku, to powiedzieliby mu, że jako instytucja dofinansowują głównie tych z opóźnioną sprawnością intelektualną, aby mogli więcej zyskać i dlatego nie ma funduszy dla tych na wózkach na takie wyjazdy ;). No tak ;)

Wszyscy jesteśmy durniami? Z punktu widzenia potomka

awers,  14/03/2017 Cynizm dystansuje od prawdy, ale nie wierzę w autorze w Twoje wyrażone tu poglądy, choć dopuszczam, że tak możesz myśleć. Jeśli zaś chodzi o sprawiedliwość dziejową, to przytaczam swój pogląd ilnkiem> http://eiba.pl/

Bujne owłosienie - kiedyś element atrakcyjności, a dzisiaj?

Hamilton Starszy,  12/03/2017 Taki pan Kostka z widocznym brakiem owłosienia głosuje, a inni się wstydzą czy co?

Proponuję ogłosić w redakcji eioba.pl konkurs na limeryk i fraszkę

zakrawarski,  14/03/2017 Zasylam pierwszy Limerick...Staden Limerick grundades av vikingarna år 812. Co oznacza Limerick założony przez Wikingów 812 r w Irlandii.

Opowieści przy piwie
Hamilton Starszy,  14/03/2017 Scenariusz filmu do Hollywood gotowy. Teraz tylko trzeba ustalić kto zagra kolegę, kto rower, a kto krzaki.

Inteligencja (IQ) już nie jest w cenie?

Hamilton Starszy,  17/03/2017 "W Polsce powinna wejść w życie sejmowa ustawa zabraniająca kandydowania do władz wybieralnych, osobom o ilorazie inteligencji mniejszym niż 148." Zgłaszam poprawkę - 148 i pół. Wtedy jeden ze Zdzisków będzie prymusem, a drugi prezydialnym. Nie mam wątpliwości, że obaj jesteście sporymi członkami. Mensy oczywiście. Po waszym dojściu do władzy Polska eksploduje, a Polacy powariują ze szczęścia.

Za co kocham Szczecin

Hamilton Starszy,  29/03/2017 @Zdzisław Sadowski: I q... zaledwie 55 w 11 dni na eioba.pl Od tych "sukcesów" ci łeb urwie razem z płucami. Jak widzę artykuł z 5-cioma głosami, to rzadko jest twój. Spróbuj dodatkowo błysnąć na jakimś portalu dla masochistów. Będziesz miał powodzenie jak w Połczynie. I to bez przepukliny, bajpasów, paraliżu zwieracza odbytu, świerzbu i padaczki pourazowej.

Uchodźcy – no problem

 

pasjonatpl,  22/03/2017 A jak taka łódź z uzbrojonymi i dobrze wyszkolonymi imigrantami zawróciłaby w stronę Europy, to kto miałby ją zatrzymać? Straż przybrzeżna nie miałaby szans. Po dotarciu do lądu wykorzystaliby swoje umiejętności, żeby robić to, co radykałowie islamscy robią teraz.

Wolę pozostać Słowianinem, niż być Muzułmaninem

Henear,  20/03/2017 Z Rosją dzieli nas historia, nie widzę przyszłości dla takiego sojuszu. Z resztą co widać po Ukrainie, skończylibyśmy jako część Rosji. Zbyt dużo interesów wchodzi w grę by robić jakiekolwiek słowiańskie fuzje.
Ponadto, wystarczy że państwa ograniczą swoją tolerancje na muzułmanów, każde z osobna.
I czemu mielibyśmy w ogóle się ratować, przecież u nas nie ma problemu z muzułmanami, jesteśmy na wskroś "katolickim" krajem. Islam to nie inwazja, to proces.
Jak dla mnie Chrześcijanizm w Europie może upaść, już czas by ludzie zobaczyli że nie są religią którą wyznają. To nie jest "albo. albo" jest całe spektrum kolorów życia wspólnych dla ludzi, obojętnie od wyznania. Terroryści Islamscy nie reprezentują wszystkich muzułmanów, to ekstremiści.

Wdowia zgryzota?

liwa,  26/03/2017 Seks na/o lasce z laską-staruszką..
a pan po 60-70 to może trzepotać "skrzydełkiem", a nie orłem unosić się do góry.. :))

Szczecin Wenecją północnej Europy

Hamilton Starszy,  29/03/2017 Będziesz z Kostką pływał jego jachtem po chleb i flaszkę. Tylko się nie potopcie. Połowa czytelników eioba.pl może popełnić samobójstwo z braku informacji o ilości odsłon na wiadomosciach69.pl

Zaborczość kobiet?

szubrawiec,  03/04/2017 Jak widzę art., który jeszcze nie ma żadnego głosu, daję tego pierwszego. Róbcie tak samo! :-):-):-) Pozdrawiam, panie Zdziśku, jużem myślał, żeś się pan wyrzekł eioby, cóż nasza eioba byłaby warta bez pana, pana Kostki, Dyla Sowizdrzała, pana Świstaka i innych, którzy nakręcają atmosferę, że aż się człek nie może doczekać by tu wpaść na chwilę...:-)

Ps. Niestety, po przeniesieniu plików, tak się popieprzyły!!

Podobne artykuły


11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3015
11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1122
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3343
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2722
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3745
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2136
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2217
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2139
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 899
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 638
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1655
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 2108
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  28/12/2017

Ha ha. Bywają autorzy, których jedynym osiągnięciem są komentarze pod ich artykułami. Uwzięli się na szanownego pana. To gołym okiem widać. Zazdroszczą talentu i odsłon.

  Hamilton,  29/12/2017

Gdyby nie zawiedli przyjaciele juliuszII, kobranocka i zgred ten ponadczasowy artykuł byłby dawno w popularnych i miałby zapewne kilkaset tysięcy odsłon.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska