Login lub e-mail Hasło   

Pola namiotowe

Pole namiotowe to dobre rozwiązanie na tani urlop. W przypadku wyjazdu z przyczepą campingową pozwala na łatwe przemieszczanie się i możliwość poróżowania i mobilnego zwiedzania.
Wyświetlenia: 171 Zamieszczono 31/12/2017

W Polsce pola namiotowe największą popularnością cieszą się w okresie letnim. Urlop pod namiotem to dobra forma spędzenia urlopu przy niskich nakładach finansowych.  Należy nadmienić, że taka forma wypoczynku z roku na rok, pozyskuje coraz więcej zwolenników.

Gdzie rozbić namiot?
Z całą pewnością rozbijanie namiotu w dowolnie wybranym przez nas miejscu nie jest możliwe. Aby uniknąć mandatu warto wybrać miejsca do tego przeznaczone, czyli pola namiotowe lub campingowe. Pole namiotowe to wyznaczony teren, który jest ogrodzony, dozorowany i oświetlony. Nie musimy więc obawiać się kradzieży czy innych niebezpieczeństw. Pole takie wyposażone jest w zaplecze sanitarne (toalety, prysznice, umywalki), które spełnia wszystkie standardy.  Ponadto dysponuje wyznaczonym miejscem do przygotowywania posiłków. Ważnym atutem jest podłączenie do energii elektrycznej. Bardziej komfortowe pola namiotowe oferują miejsca zabaw dla dzieci, restauracje, bary, sklepy, a nawet baseny. Ponadto często oferują systemy bezpieczeństwa, dostęp do mediów, szeroki zakres usług, takich jak możliwość wypożyczenia roweru, łódki czy innych sprzętów sportowych.


Zalety wakacji pod namiotem
Jadąc pod namiot możemy sami decydować o wyborze miejsca lub jego zmianie. Gdy pogoda nam nie dopisuje i prognozy są niekorzystne, składamy namiot i wracamy do domu. Nie tracimy w ten sposób wpłaconych wcześniej pieniędzy, jak w przypadku wynajęcia hotelu, pensjonatu czy kwatery.
Urlop pod namiotem ma wiele zalet. Dużym plusem jest zaoszczędzenie sporej części domowego budżetu. Wystarczy, że zamiast noclegu w hotelu wybieramy namiot. Jedynym do poniesienia wydatkiem będzie opłata za camping. Kolejnym atutem jest bliski kontakt z naturą, z dala od miejskich zanieczyszczeń, hałasu i zgiełku, na który nie możemy liczyć w hotelowym pokoju. Ogromną zaletą podróżowania z namiotem jest swoboda. Nie musimy być zależni od  rezerwacji i miejscówek. Dodatkowo wyjeżdżając pod namiot możemy zabrać ze sobą zwierzęta, gdyż większość pól namiotowych umożliwia ich pobyt.

Wady pola namiotowego
Urlop pod namiotem z całą pewnością należy do najtańszych, jednak ma swoje wady. Dużym minusem mogą być nieodpowiednie warunki atmosferyczne chłodne noce, opady, silny wiatr czy burza). Spanie pod namiotem w czasie burzy jest niebezpieczne i może nieść za sobą wiele zagrożeń. Ponadto padający deszcz może sprawić, że w środku pojawi się woda. Kolejną wadą jest brak możliwości zamknięcia namiotu na klucz i pozostawienia w nim cennych przedmiotów, podczas naszej nieobecności. Decydując się na taką formę wypoczynku, warto więc przeanalizować i przemyśleć wszystkie kwestie.


Artykuł powstał przy pomocy:
http://domki-leba.com.pl/ - pole namiotowe Łeba, camping Łeba.

Podobne artykuły


95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15089
36
komentarze: 35 | wyświetlenia: 2332
35
komentarze: 94 | wyświetlenia: 3478
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 5958
31
komentarze: 26 | wyświetlenia: 2382
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3861
28
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2628
28
komentarze: 43 | wyświetlenia: 1871
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2277
25
komentarze: 7 | wyświetlenia: 4991
24
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1632
25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7587
24
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2801
23
komentarze: 75 | wyświetlenia: 2326
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska