Login lub e-mail Hasło   

Pomysł na tani urlop

Zbliżają się wakacje. Jeżeli masz ograniczone środki na realizację urlopowych planów, to zapraszamy do dalszej części wpisu.
Wyświetlenia: 195 Zamieszczono 31/12/2017

Na planowanie urlopowego wyjazdu wpływa wiele czynników, a niewątpliwie nasz budżet. Z całą pewnością możemy go zorganizować  w oszczędny sposób.  Wszystko zależy od tego, jak wcześnie się do tego zabierzemy. Podczas planowania wyjazdu warto przeanalizować i przemyśleć kilka istotnych kwestii.

Istnieje kilka sposobów i pomysłów na tani urlop.

Namiot lub camping
Zaletą wakacji pod namiotem jest to, że można go zabrać w każde miejsce. Nie jesteśmy w ten sposób zobligowani wcześniejszą rezerwacją. Zapewnia nam to swobodę i niezależność. Przy niewielkich nakładach finansowych można miło spędzić czas. Dodatkowo taka forma wypoczynku zapewnia nam bliski kontakt z przyrodą. Obecnie w Polsce i za granicą istnieje duży wybór pól namiotowych czy campingowych, które oferują bazę noclegową, zaplecze sanitarne oraz odpowiednią infrastrukturę. Spędzanie urlopu na campingu zarówno w Polsce, jak i w Europie, to bardzo popularny sposób wypoczynku. Pomimo nakładów finansowych, jakie trzeba ponieść za namiot, samochód, opłaty za pobyt, jest to najtańsza forma wypoczynku. Polskie campingi wyróżniają się korzystnymi cenami, w porównaniu z campingami europejskimi.


Domki do wynajęcia
Domki są doskonałą alternatywą dla osób podróżujących w grupie (rodzina, przyjaciele, znajomi). Są one zazwyczaj opłacane w całości, dlatego rozłożenie kosztów na kilka osób obniży je zdecydowanie.
Domki letniskowe są idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie spokój, prywatność  i niezależność. Wyposażone są we wszystkie potrzebne rzeczy, które są niezastąpione podczas letniego urlopu. Kuchnia i łazienka oraz oddzielne pomieszczenia z meblami wypoczynkowymi oraz sprzętem RTV umożliwiają miły, wygodny odpoczynek i pełną niezależność.   

Schronisko alternatywą dla hotelu
Jeżeli nie dysponujemy dużymi środkami finansowymi, a nasz budżet jest ograniczony, możemy skorzystać ze schronisk. W takich obiektach ceny za noclegi nie są wygórowane. Dodatkowo na miejscu istnieje możliwość korzystania z posiłków (śniadania, obiadokolacje).

Couchsurfing
Jest to bardzo popularny na świecie sposób na darmowe mieszkanie. Polega na wyszukaniu osoby zainteresowanej zamianą mieszkań na czas urlopu. Po wcześniejszym ustaleniu terminu, miejsca pobytu, obejrzeniu galerii zdjęć następuje wymiana mieszkań bez dodatkowych opłat. Dla niektórych osób, z ograniczonym budżetem wakacyjnym, może być to jedyna okazja do wyjazdu na urlop.

Last minute
Obserwując oferty biur podróży można wyszukać wyjazd w bardzo atrakcyjnej i korzystnej cenie. Wymaga to jednak szybkiej decyzji i refleksu, gdyż oferty takie pojawiają się najczęściej na kilka dni przed wyjazdem. To doskonały sposób na tanie wakacje, jeśli decydujemy się na wyjazd w ostatniej chwili.

Promocyjne ceny biletów
Planując wakacyjny wyjazd, warto pomyśleć o tym z  dużym wyprzedzeniem czasowym. W ten sposób można tanio zakupić bilety przejazdu (lotnicze, kolejowe, autokarowe), które często są w promocyjnych cenach.

Carpooling czyli wspólny przejazd
Polega na szukaniu osób, które wybierają się w to samo miejsce i dysponują wolnymi miejscami w samochodzie. Z kierowcą należy ustalić zasady i koszty przejazdu. Serwisy udostępniające taką usługę zapewniają nam bezpieczeństwo. W Polsce taki sposób podróżowania staje się coraz popularniejszy.

Podsumowując
Istnieje więc wiele sposobów na udany urlop przy zdecydowanie niższych nakładach finansowych. Wszystko zależy od naszej pomysłowości, kreatywności i organizacji. Wybierając drogie i komfortowe wczasy, nie mamy pewności, że będą one zaliczone do udanych.


Artykuł powstał przy pomocy:
http://domki-leba.com.pl - urlop Łeba, domki w Łebie, camping Łeba, wakacje w Łebie.

Podobne artykuły


95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15088
36
komentarze: 35 | wyświetlenia: 2332
35
komentarze: 94 | wyświetlenia: 3478
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 5958
31
komentarze: 26 | wyświetlenia: 2382
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3861
28
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2628
28
komentarze: 43 | wyświetlenia: 1870
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2277
25
komentarze: 7 | wyświetlenia: 4991
24
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1632
25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7586
24
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2801
23
komentarze: 75 | wyświetlenia: 2325
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska