Login lub e-mail Hasło   

Trener personalny online - czy to dobre rozwiązanie?

Nadchodzi nowy rok, zapewne wiele osób podejmie noworoczne postanowienia dotyczące poprawy sylwetki i kondycji. Wielu z Was będzie pewnie rozważało skorzystanie z usług online.
Wyświetlenia: 233 Zamieszczono 31/12/2017

Mamy XXI wiek

No właśnie, żyjemy w dobie technologicznej, która gwarantuje nam dostęp do prawie każdej usługi online, w tym i do treningu. W obecnych czasach ciężko znaleźć parę godzin wolnego na dzień, a wiele osób chciałoby trenować. Trudności w realizacji postanowienia może być wiele, bo nawet jeśli siłownie są już prawie w każdym mieście, to nie zawsze pasują nam pod względem atmosfery, wystroju, możliwości bądź innych ćwiczących. Tu z pomocą przychodzą trenerzy online, którzy przygotują dla Ciebie odpowiedni plan, a ty będziesz mógł ćwiczyć w domu, lub na dworze.

Brak ograniczeń zasięgu

Możemy mieć więc trenera nie korzystając z siłowni, co zaoszczędzi nam sporo czasu na dojazdy, ale i pieniędzy, bo nie musimy ponosić kosztów karnetu, chociaż możemy chcieć przeznaczyć pewną sumę na drobny sprzęt do treningu w domu. Trenerów jest wielu i prawie każdy jest też dostępny w sieci, a to oznacza że możesz trenować z każdym trenerem na świecie.

Dużą zaletą takiej dostępności trenerów są strony, które ich zrzeszają i katalogują dla naszej wygody wyszukiwania. W internecie znajdziemy mnóstwo informacji na temat trenerów, a po poświęceniu kilku chwil także i opinii. Ułatwi nam to wybór odpowiedniego dla nas specjalisty.

Trener na zawołanie

Oznacza to także, że mamy dostęp do opieki trenera 24 godziny na dobę, nawet jeśli kontaktujemy się tylko mailowo i trener nie odpisuje od razu. Pozwala nam to także dobrze do precyzować pytania jakie chcemy zadać. Nie ogranicza nas także przestrzeń treningowa, co prawda nie każdy może znaleźć dużą przestrzeń do ćwiczeń w mieszkaniu, ale wraz z kreatywnym trenerem dostaniemy trening, który uwzględni nasze ograniczenia sprzętowe, czasowe, a dużą zaletą będzie też to że nie musimy umawiać się z trenerem na konkretną godzinę treningu.

Jakie są wady treningu online

Zalet zawsze można wymienić wiele, ale dobrze wiemy że wszystko ma też swoje wady. Największą wadą będzie tutaj brak samego trenera w sensie fizycznym na treningu. Nie pomoże nam skorygować dokładnie techniki, więc będziemy musieli opierać się tylko na jego wskazówkach, bądź posiłkować się odpowiednimi filmikami na internecie. Nie każdy ma też duże lustro w domu, dzięki któremu widziałby siebie podczas ćwiczeń i mógł skorygować technikę.

Jednak największą wadą treningów online wydaje się być słaby przekaz motywacji. Podczas treningu nikt nie będzie za nami stał, ani pilnował każdego powtórzenia. Nikt nie będzie nas też asekurował przy ćwiczeniach w których możemy czuć się niepewnie. Warto więc zastanowić się czy będziemy mogli utrzymać odpowiednio długi czas motywacji własnej, tak aby móc zrealizować nasze cele

Czy to się opłaca?

Ostatecznie zawsze docieramy do punktu gdzie określamy co jest dla nas odpowiednie. Duża i łatwa dostępność treningu na pewno jest kusząca, a wady nie wydają się tak problematyczne. Z pewnością trening online można zaliczyć do dobrych pomysłów, jeśli nie mamy żadnych problemów z motywacją.

Jeśli przekonaliście się do skorzystania z usług trenerskich online, zapraszam Was do zapoznania się ze stroną jednego z trenerów, który oferuje rozbudowane usługi online z szerokim wachlarzem możliwości kontaktu z trenerem. W ofercie dostępne są: Dieta onlinetrening personalny online oraz plan suplementacyjny online lub kompleksowa opieka trenera na miesiąc lub na trzy miesiące.

Podobne artykuły


11
komentarze: 32 | wyświetlenia: 635
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 661
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 734
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 626
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 646
10
komentarze: 8 | wyświetlenia: 874
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 424
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 414
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 687
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 576
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 667
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 589
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 467
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 500
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 438
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska