Login lub e-mail Hasło   

Kontrowersyjny? Prymas... Polak...?

Hmm...
Wyświetlenia: 881 Zamieszczono 04/01/2018

Prymas Polski, wystąpieniem i słowami o nieuleganiu demagogom, napędzającym spiralę strachu wobec uchodźców, naraził się Katolikom...(?!)


Gros komentarzy pod jego wystąpieniem, jakie napotkałam Na YT:


— A jaki to Polak?!
— Prymasa pojebało!
— Jak mu się nie podoba, to niech wypierdala!


Ten ostatni szczególnie jest charakterystycznym wzorem dobrego chrześcijanina, często spotykanym w internecie i nie tylko, stosowanym w wybuchowej formie wobec każdego, kto ma czelność myśleć inaczej niż "Obrońcy chrześcijańskich wartości".


Przypomina mi się opowieść o pewnym dwudziestoletnim osiłku, wykłócającym się, z nieco bardziej rozgarniętymi kolegami. Otóż z przekonaniem bronił on racji, o przyciąganiu magnesem każdego metalu, a nie tylko żelaza (o żelazowcach bano się wspomnieć, by nie zarobić z miejsca po twarzy), a gdy sprowokowano zakład i przyniesiono kawałek miedzi, orzekł, że magnes się popsuł. Innymi słowy, Prymas Polak już nie jest Polakiem, ponieważ miał czelność zauważyć, że w obozach dla uchodźców cierpią ludzie.


Co znamienne, nie wspomniał przy tym o zapraszaniu tych ludzi bez ładu i składu do kraju. Nie mówił o zamianie obozów w Grecji i Włoszech na obozy w Polsce. Mówił jedynie o tym, że tamci są także ludźmi i aby nie nienawidzić ich za to, że są inni; że uciekli od wojny i wypadałoby dobrym chrześcijanom, współczuć im przynajmniej, a nie opluwać.


Prymas się popsuł.

Podobne artykuły


17
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2405
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1176
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 854
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 727
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 696
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 543
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 750
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 667
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 751
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1527
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 535
 
Autor
Artykuł  Hamilton,  04/01/2018

Delegacja prawdziwych Polaków i katolików w składzie Pawłowicz i Piotrowicz pojedzie do Watykanu z przesłaniem od prezesa tysiąclecia by papa zamknął m..dę na temat uchodźców, bo Błaszczak wie lepiej co i jak. Najwyższy czas ewangelizować Europę. W końcu mają liczebną przewagę PIS i bratnie Węgry. A papieża mamy w Toruniu.

No tak, Błaszczak twierdzi, że wszyscy uchodźcy są podwaliną dla terroryzmu. Mam, jak wiesz, mieszane uczucia, ale tak sobie myślę, że w moim starym zdechłym laptopie jest więcej empatii niż w tym katoliku

  Hamilton,  04/01/2018

@Felicjanna: To twardziel. Ostatnio ogłosił koniec komunizmu w Polsce. Uchodźcy to on nawet wody by nie podał. Prawdziwy katolik i niezłomny bojownik o wolność i demokrację.

@Hamilton Starszy: szykuje się nam podwalina pod paradoks dziejowy. Zrzucenie daniny płaconej na Watykan i wybór antypapy, jak wspomniałeś.
Grzyb, rozrosły na czerwonej cegle, nie będzie już musiał czerpać energii ze źródeł geotermalnych.
Co do Węgier, to chyba Morawiecki uzyskał... Oj! bana

@Felicjanna: No q.... sukces. Piąty kraj Unii na kolanach przed Orbanem.

  Kitek,  04/01/2018

"— Jak mu się nie podoba, to niech wypierdala!" Nie napisane dokąd. Proponuję do Izraela. Polak mówił, że "że tamci są także ludźmi " i to jest prawdą. Szkoda tylko, że nie mówił o sobie. A dlaczego nie mówił? Ponieważ on nie jest człowiekiem.

@Kitek: masz rację. Ty też jesteś imigrantem. Powinni też cię wypierdolić. Piłeś - nie pisz, piszesz - nie pij.

@Kitek: powiem uczciwie, że ja nie mam pojęcia, kim on jest i nic mnie on nie obchodzi. Napisałam o reakcji i oburzenie na wydźwięk, bądź co bądź chrześcijański, jego mowy.

@Felicjanna: on nie kojarzy o czym jest mowa. Zdarza mu się, że głosuje na artykuł, by go jednocześnie odrzucić. Wszystkich rozstrzeliwuje pod ścianą płaczu albo wysyła do Izraela.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska