Login lub e-mail Hasło   

Kontrowersyjny? Prymas... Polak...?

Hmm...
Wyświetlenia: 332 Zamieszczono 19 dni temu

Prymas Polski, wystąpieniem i słowami o nieuleganiu demagogom, napędzającym spiralę strachu wobec uchodźców, naraził się Katolikom...(?!)


Gros komentarzy pod jego wystąpieniem, jakie napotkałam Na YT:


— A jaki to Polak?!
— Prymasa pojebało!
— Jak mu się nie podoba, to niech wypierdala!


Ten ostatni szczególnie jest charakterystycznym wzorem dobrego chrześcijanina, często spotykanym w internecie i nie tylko, stosowanym w wybuchowej formie wobec każdego, kto ma czelność myśleć inaczej niż "Obrońcy chrześcijańskich wartości".


Przypomina mi się opowieść o pewnym dwudziestoletnim osiłku, wykłócającym się, z nieco bardziej rozgarniętymi kolegami. Otóż z przekonaniem bronił on racji, o przyciąganiu magnesem każdego metalu, a nie tylko żelaza (o żelazowcach bano się wspomnieć, by nie zarobić z miejsca po twarzy), a gdy sprowokowano zakład i przyniesiono kawałek miedzi, orzekł, że magnes się popsuł. Innymi słowy, Prymas Polak już nie jest Polakiem, ponieważ miał czelność zauważyć, że w obozach dla uchodźców cierpią ludzie.


Co znamienne, nie wspomniał przy tym o zapraszaniu tych ludzi bez ładu i składu do kraju. Nie mówił o zamianie obozów w Grecji i Włoszech na obozy w Polsce. Mówił jedynie o tym, że tamci są także ludźmi i aby nie nienawidzić ich za to, że są inni; że uciekli od wojny i wypadałoby dobrym chrześcijanom, współczuć im przynajmniej, a nie opluwać.


Prymas się popsuł.

Podobne artykuły


19
komentarze: 46 | wyświetlenia: 2310
15
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1604
15
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1636
14
komentarze: 14 | wyświetlenia: 590
14
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1349
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 2380
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 628
13
komentarze: 12 | wyświetlenia: 1057
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1950
13
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1283
12
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1070
 
Autor
ArtykułDelegacja prawdziwych Polaków i katolików w składzie Pawłowicz i Piotrowicz pojedzie do Watykanu z przesłaniem od prezesa tysiąclecia by papa zamknął m..dę na temat uchodźców, bo Błaszczak wie lepiej co i jak. Najwyższy czas ewangelizować Europę. W końcu mają liczebną przewagę PIS i bratnie Węgry. A papieża mamy w Toruniu.

No tak, Błaszczak twierdzi, że wszyscy uchodźcy są podwaliną dla terroryzmu. Mam, jak wiesz, mieszane uczucia, ale tak sobie myślę, że w moim starym zdechłym laptopie jest więcej empatii niż w tym katoliku

@Felicjanna: To twardziel. Ostatnio ogłosił koniec komunizmu w Polsce. Uchodźcy to on nawet wody by nie podał. Prawdziwy katolik i niezłomny bojownik o wolność i demokrację.

@Hamilton Starszy: szykuje się nam podwalina pod paradoks dziejowy. Zrzucenie daniny płaconej na Watykan i wybór antypapy, jak wspomniałeś.
Grzyb, rozrosły na czerwonej cegle, nie będzie już musiał czerpać energii ze źródeł geotermalnych.
Co do Węgier, to chyba Morawiecki uzyskał... Oj! bana

@Felicjanna: No q.... sukces. Piąty kraj Unii na kolanach przed Orbanem.

  Kitek,  19 dni temu

"— Jak mu się nie podoba, to niech wypierdala!" Nie napisane dokąd. Proponuję do Izraela. Polak mówił, że "że tamci są także ludźmi " i to jest prawdą. Szkoda tylko, że nie mówił o sobie. A dlaczego nie mówił? Ponieważ on nie jest człowiekiem.

@Kitek: masz rację. Ty też jesteś imigrantem. Powinni też cię wypierdolić. Piłeś - nie pisz, piszesz - nie pij.

@Kitek: powiem uczciwie, że ja nie mam pojęcia, kim on jest i nic mnie on nie obchodzi. Napisałam o reakcji i oburzenie na wydźwięk, bądź co bądź chrześcijański, jego mowy.

@Felicjanna: on nie kojarzy o czym jest mowa. Zdarza mu się, że głosuje na artykuł, by go jednocześnie odrzucić. Wszystkich rozstrzeliwuje pod ścianą płaczu albo wysyła do Izraela.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska