JustPaste.it

Wolna energia

- Można znaleźć sporo niesamowitych opowieści o tym, że Tesla swego czasu skonstruował prototypowy samochód napędzany silnikiem elektrycznym. Jak było to możliwe

- Można znaleźć sporo niesamowitych opowieści o tym, że Tesla swego czasu skonstruował prototypowy samochód napędzany silnikiem elektrycznym. Jak było to możliwe

 

Pogoń ludzi za darmową energią 

Wolna energia - bo nie zagospodarowana i nie opodatkowana.
Energia jest na ziemi i w kosmosie. Nie można stworzyć energii. Energię można przetworzyć zmagazynować i przesunąć w czasie i przestrzeni. Np. węgiel, gaz, ropa, naładować akumulator, czy naładować kondensator.

Opiszę jak zrobić proste łatwe w wykonaniu urządzenie wytwarzające prąd

potrzebne materiały

generator impulsów trzy fazowy

silnik prądu zmiennego trzy fazowy 

Energia zasilania w silniku elektrycznym potrzebna jest do wytworzenia magnesu wirniku i w stojanie.
Pod wpływem impulsu. Magnes stojana przyciągający i odpychający wzbudzony magnes wirnika. Nie potrzebuje żadnej energii. Oddziaływanie na siebie pól magnetycznych nie powoduje zwiększenia zapotrzebowania na energię prądu zasilania, Magnesy oddziałują na siebie polami magnetycznymi.
Do zasilania cewek silników prądu zmiennego używam impulsów prądu stałego typu jest napięcie niema napięcia. Czyli prąd stały przerywany.

Przy zasilaniu prądem zmiennym. W stojanie i wirniku pod wpływem obrotów wirnika. Powstaje prąd który swą częstotliwością pokrywa się z prądem zasilania. Tak zwane odbicie lustrzane. Pola wirowe stojana i wirnika się pokrywają. Dlatego silnik po osiągnięciu obrotów, zgodnych z częstotliwością. Pobiera bardzo mało energii z źródła zasilania(z sieci lub innego). Prąd zasilania i prąd powstały w silniku elektrycznym się równoważą.

Gdy następuje obciążenie osi wirnika silnika. Sinusoidy prądu zasilania i sinusoidy prądu powstałego w silniku się nie pokrywają. Następuje przesunięcie różnica napięć między prądami zasilania a prądem indukcyjnym. Powoduje to zwiększenie poboru prądu z źródła zasilania
A w zasilaniu impulsem zanika przepływ prądu przez cewkę silnika prądu zmiennego dlatego po hamowaniu wirnika przez obciążenie nie ma zwiększonego poboru prądu zasilania. W silniku zasilanym prądem trzy fazowym zmiennym pod wpływem obciążenia wirnika pracą jest zwiększony pobór mocy czyli prądu z sieci.

 

Przez cewkę stojana silnika prądu zmiennego trzy fazowego przepuszczam impuls prądu stałego.

-Impuls  krótki przepływ prądu przez cewkę stojana silnika elektrycznego

- Pod wpływem przepływu prądu w cewce silnika zostaje wzbudzony magnes

- Powstający magnes obejmuje całą cewkę, zajmuje przestrzeń w czasie  i staje się polem magnetycznym

-pole magnetyczne w cewce stojana powstaje z opóźnieniem w stosunku do impulsu.

-Powstający magnes w cewce stojana indukuje prąd w cewce stojana.

-Powstające pole elektromagnetyczne w stojanie wzbudza w wirniku przepływ prądu w uzwojeniu wirnika.

- Przepływ prądu w wirniku powoduje powstanie pola magnetycznego w wirniku.

- Pole elektromagnesu wirnika obejmuje swym zasięgiem cewkę stojana.

-Wzbudza w cewce stojana powstanie napięcia Prąd powstający w wirniku z opóźnieniem indukuje elektromagnes wirnika.

Impuls już przestał istnieć: magnes w cewkach silnika zwiększa swoje pole oddziaływania.

Z braku prądu impulsu magnes stojana gaśnie. ,,energia musi być zachowana,,

- Wzbudza napięcie w cewce stojana i cewce wirnika.

-W wirniku zanika podtrzymanie prądu i zaczyna zanikać pole magnetyczne.

Powstaje sprzężenie zwrotne.  Między wirnikiem a  stojanem, co objawia się pojawieniem napięcia.

Sinusoidalnego na zaciskach wyjść cewek z silnika.

O amplitudzie gasnącej.

Dodając do gasnącej amplitudy impuls prądu stałego. Małym kosztem energii impulsu. Podtrzymuje się drgania elektryczne i magnetyczne, w uzwojeniach wirnika i stojana silnika elektrycznego.


4) nieznane możliwości silnika indukcyjnego prądu zmiennego
Istotą wynalazku jest możliwość zasilania, silników prądu zmiennego impulsami prądu stałego.
Nie ma żadnej wzmianki o tym żeby stosowano zasilanie impulsami prądu stałego silników zasilanych prądem zmiennym. Do każdego wyjścia cewki osobny jeden impuls. W takim układzie jedno uzwojenie pracuje. W dwóch cewkach pod wpływem pól magnetycznych powstaje napięcie indukcji I prąd przeciwnego bieguna wirnika. Sterowanie impulsami daje możliwość podrzynanie takiej zależności w rotacji. Po przez zasilanie impulsami silników prądu ziemnego. Jest możliwość wykorzystania powstałych drgań elektromagnetycznych. Wywołanych przez sprzężenie zwrotne między wirnikiem i stojanem, silnika prądu zmiennego. Podtrzymanie gasnących drgań elektromagnetycznych, poprzez podawanie impulsów na wyjścia cewek.
Silnika elektrycznego zgodnych z cyklem drgań elektromagnetycznych zachodzących w silniku prądu zmiennego. Wykorzystując rozmieszczenie cewek w stojanie o 1200 ( stopni kątowych). Zjawisko indukcji i sprzężenia zwrotnego silnika elektrycznego prądu zmiennego. Można wykorzystać powstały prąd indukcji w cewkach stojana do zasilania generatora sterującego impulsami i napędu innych silników elektrycznych. Czyli odbiorników prądu zmiennego, ładowania akumulatorów. Impulsy podtrzymają gasnące drgania elektromagnetyczne. Przez takie uzupełnianie energii utrzymuje silnik obroty może wykonywać pracę.
Zasilanie impulsami każdej cewki stojana silnika elektrycznego impulsy przesunięte o 1200 Uzyskuje się efekt silnika i prądnicy prądu zmiennego trzy fazowego. I wytworzenie pola wirowego w stojanie. Takiego samego jak przy zasilaniu prądem zmiennym. Warunek jest taki wyjścia cewek z silnika połączone odpowiednimi kondensatorami.
W niektórych sytuacjach w silnikach zasilanym impulsem nie musi być kondensatorów.
Kondensatory muszą pomieścić tyle prądu ile silnik obciążony pracą potrzebuje. Jeżeli silnik będzie obciążony 10 A to przepływ prądu z okładziny na przeciwną okładzinę musi być 10 A
Przez ruch obrotowy wirnika w silniku po przez podawanie na wyjścia cewek przerywanego napięcia stałego czyli impulsów. Silnik prądu zmiennego jest silnikiem i prądnicą równocześnie.


Jan Sawicki