Login lub e-mail Hasło   

Rak - czyli chwila zadumy o pieniądzach, biznesie i planecie

Jedyną tkanką w organizmie, która dąży do ciągłego, niepohamowanego wzrostu jest tkanka… nowotworowa. Wszystkie zdrowe komórki, tkanki, narządy wspó...
Wyświetlenia: 859 Zamieszczono 06/01/2018

Jedyną tkanką w organizmie, która dąży do ciągłego, niepohamowanego wzrostu jest tkanka… nowotworowa.

Wszystkie zdrowe komórki, tkanki, narządy współdziałają harmonijnie ze sobą, wzrastając tylko do takich rozmiarów jakie są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania i właściwego spełniania swojej służebnej roli dla organizmu, którego “czują się” integralną częścią. Sensem istnienia zdrowej tkanki jest poczucie przynależności, współdziałanie oraz wnoszenie swojego unikalnego, cennego wkładu. Sensem istnienia tkanki nowotworowej jest… wzrost. Ciągły, niepohamowany wzrost. Im szybciej tym lepiej dla mnie, im więcej przestrzeni, składników odżywczych zabiorę innym tkankom tym lepiej dla mnie. Rywalizacja z innymi jest tutaj nieodłącznym elementem “strategii rozwoju”. Chę więcej, szybciej, lepiej dla mnie. Gdy ta agresywna strategia okazuje się skuteczna, a okazuje się niestety zbyt często, gdy już zdominuje i podporządkuje swojemu interesowi pracę całego organizmu ...następuje koniec. Dla wszystkich - “dobrych” i “złych”.

Zdrowy organizm to nie taki, w którym nie ma żadnych komórek nowotworowych. Tak to już jest, że w wyniku naturalnych procesów obumierania i degeneracji codziennie powstaje mnóstwo komórek potencjalnie nowotworowych. Zdrowy organizm to taki, który potrafi rozpoznawać i wygaszać funkcje życiowe w komórkach, które zatracają zdrową łączność z całością.

A my?

Jaką tkankę współtworzymy?

Jako osoba... rodzina... firma/organizacja/korporacja... naród… ludzkość…

Czy współpracujemy z Organizmem czy będzie potrzebował nas wygasić?

[...]

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1236
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1593
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1016
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 847
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 956
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 888
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 932
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 768
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 766
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 885
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 551
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 523
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"Jedyną tkanką w organizmie, która dąży do ciągłego wzrostu jest tkanka… nowotworowa." ... i włosy, które z czasem wypadają, a paznokcie ścierają ...

Słusznie.Dziękuję. Dodałem "niepohamowanego", bo wzrost włosów/paznokci jest jednak kontrolowany i "uzgodniony" z organizmem :)

@Andrzej Lesiak: Jeśli tak, to oznacza że organizm jeszcze przez pewien czas żyje niezależnie od stwierdzenia zgonu, bo włosy i paznokcie rosną ... ?

Kreatywność wynosząca człowieka ponad to co nromalne jest siłą napedową technologicznego postępu. zachowuje sie jak rak, który nie liczy się z tym co pozostawia po sobie - a pozostawia zawsze to co korzystne i to co niekorzystne dla człowieka. Ostatnio przeczytałem taki, wydaje sie mądry wierszyk:

Wiedza, to to, co wiemy,
a także to, czego nie wiemy.
W samej rzeczy, odkrywamy

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska