Login lub e-mail Hasło   

Jak wygląda Stwórca?

Odpowiem gdy wypijesz całą wodę z rzeki.
Wyświetlenia: 289 Zamieszczono 12 dni temu

 

 

Zakpić z umysłu

- Jak wygląda Stwórca?

- Odpowiem gdy wypijesz całą wodę z rzeki.

- Już wypiłem.

- Więc już ci odpowiedziałem.

 

Umysł protestuje gdy chcesz go wyręczyć  ponieważ sam jest nieodłączną częścią każdego „problemu", który rozpatrujesz.. To tak, jakby podpalacza szukał komendant policji, który sam jest podpalaczem. 

Wszyscy tu na Ziemi uczymy się uczucia Miłości. Głównie przez doświadczenie - "obijanie" swoich uczuć i myśli o uczucia i myśli innych ludzi. Prawdopodobnie, gdy cierpimy , chorujemy - oznacza to, że zeszliśmy z drogi rozwoju. Uczymy się miłości do siebie i do wszystkich istot na Ziemi - do Królestw Ludzi, Zwierząt, Roślin. Wszelkie żądze - nałogi alkohol, narkotyki, seks etc, żądze władzy, sławy i fortuny - oddalają nas od  poznania Potęgi Miłości. Bez poznania Miłości nie ma Wolności....

 

 Ciało zawsze ukaże ci jego wierne lustrzane odbicie. Przyjrzyj się więc emocji, a raczej poczuj ją w ciele. Gdy wyda ci się, że dostrzegasz konflikt między myślą a emocją, myśl będzie kłamać, a emocja powie prawdę.

Nie prawdę ostateczną o tym, kim jesteś, ale względną prawdę o twoim aktualnym stanie ducha.  Konflikt między powierzchownymi myślami a nieświadomymi procesami umysłowymi jest oczywiście zjawiskiem codziennym.

Nie łatwo jest wprowadzić swoją nieświadomą działalność umysłową w obszar świadomy, nadając jej postać myśli. Działalność umysłowa zawsze jednak odzwierciedli się w ciele, przybierając formę e m o c j i, - a już emocje z łatwością potrafimy sobie uświadomić.

Obserwowanie ich polega w gruncie rzeczy na tym samym, co słuchanie lub obserwacja myśli - z tą tylko różnicą, że myśl krąży w głowie, podczas gdy emocja ma wyraźną składową fizyczną, odczuwa się ją zatem głównie w ciele. Kiedy ją obserwujesz, możesz pozwolić, żeby sobie po prostu była, ale nie poddawaj się jej władzy. Nie jesteś już wtedy emocją, lecz obserwatorem, uważnym świadkiem.

 

 

Podobne artykuły


14
komentarze: 42 | wyświetlenia: 546
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1369
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 681
10
komentarze: 6 | wyświetlenia: 413
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1734
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1102
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 489
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 411
9
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1575
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 468
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 560
8
komentarze: 8 | wyświetlenia: 243
7
komentarze: 3 | wyświetlenia: 454
7
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1763
7
komentarze: 136 | wyświetlenia: 228
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  trabant,  12 dni temu

a może to działa w obie strony tak jak jajko i kura nie wiadomo co pierwsze i to chyba od sytuacji zależy tak w ogóle

  podobny,  12 dni temu

@trabant: "To tak, jakby podpalacza szukał komendant policji, który sam jest podpalaczem." - to jest kwintesencja tego co jest na początku krytycznie powiedziane. A potem ... to jest ten sam komendant.

  trabant,  12 dni temu

@podobny: ja tylko o tym że często emocja jest przed myśleniem zwłaszcza w sytuacjach trzeba dać w pysk albo szybciorkiem się ewakuować i to co sie zrobi to często odruchowe bo na kombinowanie nie ma czasu

@trabant: To takie odruchowe reagowanie z pominięciem logiki, podobne z wkuciem do pamięci tabliczki mnożenia, słyszysz pytanie i masz gotową odpowiedź bez liczenia.

@trabant: emocja to także myślenie, w sensie reakcji mózgu. A że obowiązuje prędkość światła przy przekazywaniu impulsu, tak masz reakcję szybszą od obserwowanej

  trabant,  10 dni temu

@Felicjanna: mniej

  swistak  (www),  6 dni temu

Umysł to odbiornik radiowy. Jeżeli jest nastrojony na dobro, to w ciszy usłyszy Boga. Nastrojony na zło, daje się opętać przez złość, nienawiść, pogardę, cynizm, chciwość, zazdrość. Bo tylko wybór dobra jest wolnością.

@swistak: Masz rację. Pozdrawiam MistrzuDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska