Login lub e-mail Hasło   

Nieomylność Krystyny.

"Jeśli zaś ktoś, co nie daj Boże, odważy się tej naszej definicji przeciwstawić, niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych".
Wyświetlenia: 1.085 Zamieszczono 17/01/2018

Kardynał Kazimierz Nycz w swej homilii stwierdził, że spotkanie z uchodźcą jest dla każdego chrześcijanina okazją  do spotkania z Chrystusem”.

Oto odpowiedź pierwszej gwiazdy PIS pani posłanki Krystyny Pawłowicz.

"Księże Kardynale, proszę się nie gniewać, ale na żądanie naszych Wyborców i w swoim imieniu to powiem:  Proszę nie stosować wobec Polaków uporczywej moralnej przemocy przy użyciu takiej interpretacji zasad naszej wiary,  byśmy wbrew jasnemu nakazowi obrony Krzyża, wbrew naszej instynktownej niezgodzie i uzasadnionemu strachowi o nasze  życie i bezpieczeństwo – sprowadzali do chrześcijańskiego kraju broniącego się właśnie przed lewacką agresją kulturową  – migrantów i uchodźców z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu i „integrowali się” z nimi, skoro pierwszym religijnym  celem tych „gości” jest nawracanie innowierców na islam, często przez zastraszanie i terror.

Chrystus zostawił nam nakaz obrony wiary, Chrystus nie nauczał islamu, Chrystus nie był muzułmaninem, ani „uchodźcą”  czy „migrantem” w obecnym groźnym i odpychającym znaczeniu i we wrogim dla chrześcijaństwa obecnym kontekście  historycznym. Zrównanie Chrystusa z obecnym uchodźcą islamskim, migrantem terroryzującym goszczące go miejsce jest – myślę – nadużyciem wobec naszej wiary i wobec nas.

Proszę nas, Księże Kardynale, proislamsko nie agitować i nie zawstydzać „nieprzyjmowaniem uchodźców”, czytaj: Chrystusa.

Pamiętamy nakaz Dekalogu – „Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną!” Poza tym Polacy są tym narodem, który ofiarom różnych wojen, proporcjonalnie do swych możliwości pomaga najwięcej.  Mamy w Polsce już kilka milionów uchodźców z krajów sąsiednich i dalekich. Mamy ministra, który w zgodzie z wolą Polaków  organizuje pomoc polską na miejscu i w krajach sąsiednich, bez potrzeby sprowadzania poszkodowanych do Polski  i integrowania z się nimi pod przymusem i w strachu.

Mam nadzieję, że Ksiądz Kardynał nie będzie się gniewał na mnie za powyższy pogląd przedstawiony w imieniu i w interesie  – jak pokazują badania – większości Polaków.

Dziś bronimy Polskę przed naporem bezbożnych nurtów lewackich i będziemy bronić przed antychrześcijańską agresją islamu,  która teraz dokonuje się w Europie, i którą wszyscy przecież ze zgrozą obserwujemy.

Proszę nam w tym pomóc i w tym właśnie błogosławić".

prof. Krystyna Pawłowicz

poseł Prawa i Sprawiedliwości

Źródło: wpolityce.pl


Kardynał powtórzył tylko to co od wielu miesięcy mówi papież Franciszek.


Jest jednak pewne ALE.

Oto brzmienie dogmatu ogłoszonego w roku 1870 na soborze watykańskim I w konstytucji dogmatycznej Pastor aeternus  (Konstytucja o Kościele Chrystusowym):

" Za zgodą świętego Soboru nauczamy i definiujemy jako dogmat objawiony przez Boga, że Biskup Rzymski, gdy mówi  ex cathedra - tzn. gdy sprawując urząd pasterza i nauczyciela wszystkich wiernych, swą najwyższą apostolską władzą  określa zobowiązującą cały Kościół naukę w sprawach wiary i moralności - dzięki opiece Bożej przyrzeczonej mu w osobie  św. Piotra Apostoła posiada tę nieomylność, jaką Boski Zbawiciel chciał wyposażyć swój Kościół w definiowaniu nauki  wiary i moralności. Toteż takie definicje są niezmienne same z siebie, a nie na mocy zgody Kościoła".

Obowiązuje każdego katolika. Bez wyjątku. Nie zastosowanie się do tego powoduje skutek następujący :


"Jeśli zaś ktoś, co nie daj Boże, odważy się tej naszej definicji przeciwstawić, niech będzie wyłączony ze społeczności  wiernych".


I co teraz? Wyjścia są dwa.


Pierwsze - to usunięcie panienki Krystyny Pawłowicz z kościoła katolickiego.
Drugie - to ogłosić prof. Krystynę Pawłowicz nieomylną kościoła katolickiego.

Jestem za tym drugim rozwiązaniem.

Wreszcie ktoś odpowiedni, mądry, inteligentny, wrażliwy, kulturalny i kompetentny ruszy ewangelizować Europę.

Nie po to posłanka zapisała się do  PIS by spotykać się z Chrystusem, ale po to by Chrystus zabiegał o spotkanie z posłanką Pawłowicz.  To oczywista oczywistość jak mawia klasyk.

Podobne artykuły


11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1100
10
komentarze: 24 | wyświetlenia: 467
9
komentarze: 608 | wyświetlenia: 1512
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1534
8
komentarze: 38 | wyświetlenia: 896
7
komentarze: 4 | wyświetlenia: 547
7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 251
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 681
6
komentarze: 1 | wyświetlenia: 702
5
komentarze: 1 | wyświetlenia: 596
294
komentarze: 63 | wyświetlenia: 105193
181
komentarze: 48 | wyświetlenia: 1192457
153
komentarze: 44 | wyświetlenia: 131044
105
komentarze: 29 | wyświetlenia: 114628
102
komentarze: 26 | wyświetlenia: 273971
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

""Dziś bronimy Polskę przed naporem bezbożnych nurtów lewackich i będziemy bronić przed antychrześcijańską agresją islamu,  która teraz dokonuje się w Europie, i którą wszyscy przecież ze zgrozą obserwujemy.""

Nasza, ponizej wyrazona ""obrona" jest bardziej ....efektowna......

1493 r. - Bulla papieska uprawomocniła deklarację wojny przeciwko wszystkim narodom w Ameryce Południowej,

...  wyświetl więcej

@zakrawarski: dla Krystyny to za mało. Pewnie te kobiety i dzieci miały zdradzieckie mordy. Ona niedługo urwie sobie lewą rękę i nogę i wydłubie lewe oko w walce z lewactwem. I będzie jeszcze ładniejsza niż jest.

@Hamilton Starszy: Zrozumiale, bo Krystyna to od Krystos-Krystus-chrystus
A ten od 15-sto wiecznej bully ktory wymordowal dziesiatki milionow niewirnych Indian
jest dzisiaj dla Krystyny idolem godnym nasladowania.
Ona jest gotowa zapozyczyc metody chrystianizacji od swego idola.....idiotka !

  Hamilton,  20/01/2018

@zakrawarski: są niektóre Krystyny których brzmienie pochodzi od "krosta" a nie od Krystus. A krosta (łac. pustula) – w dermatologii to wykwit typu pęcherzyka lub pęcherza, wyniosły ponad powierzchnię skóry, zawierający treść ropną od chwili pojawienia się bądź wtórnie, gdy powstaje z pęcherzy lub pęcherzyków w wyniku wtórnego nadkażenia bakteryjnego. Taka ich uroda i nic na to nie poradzimy.

@Hamilton Starszy: Kto wybral takie "cos" jak "krosta" do sejmu ?

  Hamilton,  20/01/2018

@zakrawarski: ci katolicy dla których papieżem jest ten zabiedzony mnich z Torunia.

@zakrawarski: Popieram

  lilith123  (www),  23/01/2018

Panowie, powiem tak - na temat wewnętrznych zgrzytów w krk wypowiadać się w sumie nie mam prawa, ale mimo całej ogólnej antypatii do cytowanej powyżej szanownej pani Krystyny, wizja uczynienia jej nieomylną kościoła katolickiego bardzo przypadła mi do gustu:)
Co do uchodźców od lat jakoś zdania nie zmieniam: jestem za zaproszeniem każdego uchodźcy który spełni kilka prostych wymogów:
...  wyświetl więcej

A zanosiło się już, że artykuł nie wejdzie do "popularnych". Dobrze, że niezawodny Piotr Stanisław Issel, się zlitował i jakoś poszło.

@Zdzisław Sadowski: dla mnie to żaden problem. Byłby to mój pierwszy art poniżej 6 punktów. Wzruszyłeś mnie swoją troską do łez. Wiem, że byś to mocno przeżywał i zanosił się od płaczu gdybym nie miał 6 punktów. Na szczęście skamlałem, skamlałem i się udało 244 raz z rzędu bez pomocy fan-clubu Kostka, zged, juliuszII, blyskotka i kobranocka.

Świetny artykuł,a dyskusja jeszcze lepsza. Pozdrawiam.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska