Login lub e-mail Hasło   

Dwa poziomy życia - dobro i zło

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.andrzejbudzinskivitasana.it/polski.html
My żyjemy na dwóch poziomach: materialnym, który znamy dobrze i duchowym, który często jest przez nas zaniedbywany i niedostrzegalny.
Wyświetlenia: 236 Zamieszczono 28/01/2018

Fragment mojej ksiązki: "Niesamowite życie Andrzej B.", którą w najbliższym czasie będzie można kupić www.andrzejbudzinskivitasana.it/polski.html

My żyjemy na dwóch poziomach: materialnym, który znamy dobrze i duchowym, który często jest przez nas zaniedbywany i niedostrzegalny. Obok naszego materialnego i fizycznego życia na drugim poziomie prowadzimy inne życie, duchowe, które ma ogromny wpływ na nasze życie materialne, większy niż możemy sobie to wyobrazić. Bardzo ważne dla nas jest:

- Być świadomymi tego dwutorowego poziomu naszego życia,

- z naszej strony, zrobić wszystko, aby go poznać, by być w stanie rozróżnić pochodzenie tego, co dzieje się w naszym życiu.

Kolejną ważną rzeczą, powiedziałbym, że bardzo ważną, jest bycie świadomym istnienie dobra i zła. Wszyscy słyszeliśmy o Bogu i diable. Są to dwie przeciwstawne rzeczywistości. Generalnie wiemy, co to jest dobro i zło, i ogólnie jesteśmy w stanie rozpoznać te dwie rzeczywistości, przynajmniej wydaje się, że wiemy, jak to zrobić. Ale wierzcie mi, że nie zawsze jest łatwe rozróżnienie dobra od zła, ponieważ rzeczywistość nie zawsze jest taka, jak nam się wydaje. To, co naszym zdaniem jest dobre, może nim nie być, a co wydaje się być złe może nim nie być. Istnieje piękna chińska przypowieść, która pomoże nam to zrozumieć, że pozory mogą mylić:

Był pewien wieśniak, który uprawiał swoje pole z pomocą starego konia. Któregoś dnia koń uciekł na wzgórza a kiedy sąsiad wyraził wieśniakowi współczucie z powodu takiego nieszczęścia, ten odpowiedział: Nieszczęście? Szczęście? Kto wie? Po tygodniu koń wrócił ze wzgórz na czele stada dzikich koni i tym razem sąsiad gratulował wieśniakowi takiego fortunnego obrotu sprawy. A ten rzekł: Nieszczęście? Szczęście? Kto wie? A potem kiedy jego syn starał się okiełznać któregoś z dzikich koni, spadł z grzbietu zwierzęcia i złamał nogę. Wszyscy uważali to za nieszczęście. Ale nie chłop, którego jedyną reakcją było: Nieszczęście? Szczęście? Kto wie? Kilka tygodni później do wioski wkroczyli żołnierze i zabierali do wojska wszystkich mieszkających tam sprawnych

młodzieńców. Gdy zobaczyli, że syn tego wieśniaka ma złamaną nogę,zostawili go w spokoju. Czy teraz to było szczęście? Nieszczęście? Kto wie?”

Anthony de Mello komentuje te opowiadanie w ten sposób: „Wszystko, co na pozór wydaje się złem, może w sobie kryć dobro. I na odwrót, to, co zdaje się dobrem, może w rzeczywistości być złem. Tak więc rozważniej zostawić Bogu decyzję, co jest szczęściem, a co nieszczęściem i dziękować Mu, że dla tych, którzy Go kochają, wszystkie rzeczy obracają się na dobre”1.

DOBRO I ZŁO - MAM NADZIEJĘ, ŻE WIECIE,

SĄ DWAJ "BRACIA", KTÓRZY CHODZĄ RAZEM.

Krótko mówiąc...

NIE WSZYSTKO, CO ŚWIECI JEST ZŁOTEM...

Ja również dodałbym moją złotówkę:

NIE WSZYSTKO, CO NIE ŚWIECI NIE JEST ZŁOTEM.

Krocząc drogą życia zrozumiałem, że na jego scenie nie jestem sam. Oprócz wszystkich innych, takich jak ja, którzy często żyją w nieświadomości tego wszystkiego, co naprawdę się dzieje, istnieje również dobro i zło, którzy walczą o mnie. Często, powiedziałbym bardzo często, rzeczywistość duchowa wpływa na moje życie i nie mogę jej zignorować, udawać, że jej nie ma, ponieważ jej wpływ jest znaczny i często decydujący. Natomiast często co się dzieje, że lekceważymy rzeczywistość duchową! Udajemy, że nie istnieje!

Dziś, 48 lat później, mogę powiedzieć, że mój „sen” na jawie okazał się proroczy. Moje życie przez te wszystkie lata było polem bitwy pomiędzy dobrem a złem. Czuję tę walkę, poprzez wydarzenia mojego życia. Zauważyłem jednak coś bardzo interesującego i zaskakującego, że z każdego kłopotu i niebezpieczeństwa, które zdarzają się w moim życiu, Bóg mnie wyprowadza zwycięską ręką. Czuję Jego ochronę. Słowa mojego Anioła Stróża się spełniają:

Ja chroni Cię!

Walczę o ciebie!

Możesz być pewny, że nigdy cię nie opuszczę!

Będę zawsze z tobą!

Bez względu na to, gdzie będziesz i co zrobisz!

Będę z tobą!

Jestem wierny!

Zaufaj mi!

Idź za dobrem!

Czuję, że nie jestem sam. Czuję Bożą ochronę pomimo obecności zła, które chce zrujnować moje życie i oddalić mnie od Niego. Naprawdę mogę zapewnić, że Bóg nas chroni. Jestem tego świadkiem.

Podobne artykuły


56
komentarze: 83 | wyświetlenia: 11378
54
komentarze: 32 | wyświetlenia: 5052
77
komentarze: 112 | wyświetlenia: 36672
39
komentarze: 18 | wyświetlenia: 5741
14
komentarze: 7 | wyświetlenia: 4692
29
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2254
27
komentarze: 19 | wyświetlenia: 2461
26
komentarze: 28 | wyświetlenia: 5432
26
komentarze: 7 | wyświetlenia: 10069
26
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1953
11
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1000
23
komentarze: 10 | wyświetlenia: 3232
21
komentarze: 7 | wyświetlenia: 3245
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska