Login lub e-mail Hasło   

Modne peruki naturalne i syntetyczne – bezpieczne dla skóry

Utrata włosów to jedno z trudniejszych doświadczeń w życiu kobiety. Odbija się nie tylko na naszym wyglądzie, ale przede wszystkim na psychice.
Wyświetlenia: 386 Zamieszczono 30/01/2018

Z pomocą przychodzą nam jednak peruki – lekkie, przewiewne i w pełni bezpieczne dla skóry. Dziś stają się coraz bardziej modne bez względu na to, czy posiadamy włosy czy też je tracimy. Szybka metamorfoza? Nienaganna stylizacja w każdych okolicznościach? A może piękny wygląd bez względu na wiek i dolegliwości? Trend do imitowania fryzury nabrał ogromnego tempa na całym świecie.

SOS w przypadku choroby

Powodem wypadania włosów mogą być różne przyczyny. Po pierwsze, jest to nieodwracalny rezultat starzenia się organizmu. Seniorzy doskonale znają proces łysienia, który dosięga 2/3 z nich. W przypadku mężczyzn zjawisko to jest jednak społecznie akceptowane, tymczasem u pań budzi lęk i niezgodę. Po drugie, to częsta konsekwencja choroby, zażywania leków lub stosowanej terapii. Wśród dolegliwości, które mogą skutkować łysieniem, znajduje się niedoczynność tarczycy, toczeń układowy, zespół policystycznych jajników czy łojotokowe zapalenie skóry. Odrębną kategorię stanowi łysienie plackowate, gdzie przedmiotem ataku układu immunologicznego stają się nasze mieszki włosowe. Jednak największą grupę ofiar wypadania włosów stanowią pacjenci onkologiczni. Dzieje się tak dlatego, że cytostatyki (leki stosowane podczas chemioterapii) w równie destrukcyjny sposób oddziałują na komórki raka, co na komórki macierzy włosa.

Włos jak prawdziwy

Jednak nie tylko choroby i postępujący wiek mogą być źródłem problemów z włosami. Zdarza się i tak, że słabe, rzadkie włosy odziedziczyliśmy po rodzicach. Do ich kiepskiej kondycji możemy przyczynić się też sami, np. poprzez inwazyjne zabiegi fryzjerskie i koloryzacyjne bądź zaniedbania pielęgnacyjne. Z odpowiedzią na wszystkie te problemy wychodzą nowej generacji sklepy i salony perukarskie. – Wbrew pozorom nasi klienci to grupa bardzo zróżnicowana. Są wśród nich osoby, które całkowicie straciły włosy, ale i takie, których nie zadowala naturalna fryzura lub poszukują chwilowej odmiany. Obsługujemy zarówno starsze panie, jak i gwiazdy muzyki czy filmu, które będą używać naszych wyrobów na scenie czy planie zdjęciowym. Wszystko dlatego, że dziś peruka stała się produktem demokratycznym, czyli odpowiednim dla każdego, kto tylko ma na to ochotę. W USA nikogo już nie dziwi, gdy dziewczyna jednego dnia przychodzi na spotkanie w krótkiej fryzurze, a następnego w długich kręconych włosach – opowiada Zofia Rojek, właścicielka „Świata Peruk”, który właśnie uruchomił swój trzeci oddział w centrum Krakowa przy ulicy J. Dietla 50.

Terapia i stylizacja w jednym

Peruki pełnią zatem wiele różnych zadań. Dla osób ze schorzeniami są przedmiotem codziennego użytku o ważnej funkcji terapeutycznej (zarówno dla ducha, jak i ciała, gdyż łagodząc napięcie psychiczne, wzmacniają proces zdrowienia). Dla osób bez problemów zdrowotnych mogą natomiast być rekwizytem używanym od czasu do czasu, o funkcji wizerunkowej. Wszystko to jest możliwe za sprawą bogatego asortymentu peruk, które od czasu naszych babć przeszły prawdziwą rewolucję. – Naturalne lub syntetyczne włosy są osadzone na bardzo lekkiej, przewiewnej strukturze. Tworzy ją ażurowa siatka, którą uzupełnia tiul i/lub mikroskóra. Tak idealnie imituje ona wygląd naturalnej skóry, że nie sposób jej odróżnić, nawet spoglądając na nią z góry. Wszystkie nasze peruki posiadają certyfikaty medyczne i są hipoalergiczne. Dlatego dziś bez żadnego uszczerbku dla zdrowia perukę można użytkować praktycznie przez cały dzień, czując się przy tym świeżo i komfortowo – wyjaśnia Zofia Rojek z sieci prestiżowych sklepów „Świat Peruk”.

Wypowiedzi udzieliła Zofia Rojek-Lorek - współwłaścicielka salonu z perukami w Krakowie „Świat Peruk" (perukikrakow.pl).

Podobne artykuły


32
komentarze: 11 | wyświetlenia: 3483
20
komentarze: 3 | wyświetlenia: 6617
54
komentarze: 15 | wyświetlenia: 7798
33
komentarze: 15 | wyświetlenia: 7666
29
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2031
29
komentarze: 12 | wyświetlenia: 1857
27
komentarze: 9 | wyświetlenia: 3623
26
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4424
26
komentarze: 40 | wyświetlenia: 5898
27
komentarze: 67 | wyświetlenia: 6363
26
komentarze: 39 | wyświetlenia: 11157
24
komentarze: 12 | wyświetlenia: 2738
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska