Login lub e-mail Hasło   

Biblia we współczesnym świecie.

Niektórzy porównują Biblię do przestarzałego podręcznika, ten sceptycyzm jest błędny, bo czy przez tysiąclecia zmieniła się natura ludzka?
Wyświetlenia: 373 Zamieszczono 31/01/2018

           Ludzie zawsze szukali sensu życia, chcieli czuć się szczęśliwi i bezpieczni oraz mieć dobre relacje w rodzinie. Biblia wychodzi naprzeciw naszym potrzebom. Bóg poprzez Biblię zapewnia nas, że poprowadzi nas w każdej dziedzinie życia.Biblię porównujemy do listu kochającego Ojca do dziecka. Znam osobiście  ludzi, którzy po wyjściu z więzienia, postanowili zmienić swoje życie i dostosować je do rad z Pisma świętego.Podjęli pracę, założyli rodzinę, zachęcając tak innych do prowadzenia uczciwego, trzeźwego życia. Społeczeństwo dobrze funkcjonuje, jeśli jego członkowie cenią takie wartości jak pokojowe nastawienie, chętne przebaczanie, współczucie dla cierpiących i konkretna pomoc słabszym, życzliwość wobec obcych, innych, uczciwość, pracowitość, wystrzeganie się niemoralności. Do tego właśnie zachęca nas Biblia. Mamy jako jednostki mały wpływ na innych  ludzi , nawet na tych z którymi co dzień się spotykamy ale jedną osobę możemy zmieniać , siebie samego, dzięki temu inni zobaczą, że taka pobożna droga życiowa jest możliwa i przyjemna. Świat współczesny bardzo oddalił się od Boga, co możemy doświadczyć osobiście, gdyż ataki terrorystyczne stały się codziennością,dalej są wojny, politycy często są nieuczciwi, duchowni mogą nas rozczarować obłudą a przestępczość kwitnie.Nasuwa się taki ogólny wniosek, że cywilizacja ludzka, poza jednostkami jest niereformowalna.Dla nas, nie reformowalna, dla polityków nie reformowalna ale nie dla Boga, który jak zapowiedział  w Biblii zaprowadzi nowy, sprawiedliwy system, w którym ludzie prawi , cieszący się  jego uznaniem, otrzymają w darze od Boga, możliwość życia wiecznego.

 

             

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 778
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 839
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 840
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 183
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 597
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 669
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1230
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1406
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1344
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 892
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 635
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 752
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 398
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 516
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 657
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"politycy często są nieuczciwi, duchowni mogą nas rozczarować obłudą a przestępczość kwitnie" - liczbę zwierzchników kościoła i polityków niesplamionych brudnymi czynami można zliczyć na palcach jednej ręki. A o nieuczciwości polityków czy rozczarowujących nas duchownych piszesz tak, jakby to była tylko rzecz współczesna.

Poddanie się przewodnictwu Biblii, jest jak zrzeczenie się siebie. Żeby zrzec się siebie, musimy przyznać przed samym sobą, że wszystko co wytwarza nasz mózg, jest jedynie szumem, hałasem, który nie gwarantuje spokoju wewnętrznego.
W Biblii zalecana jest modlitwa, która jest formą medytacji, "spoglądającej" do naszego wnętrza, do środka naszej świadomość. Bóg wskazuje, by wyżej cenić środek, niż cały hałas, który na okręgu umysłu się dzieje.

  lilith123  (www),  31/01/2018

@podobny: Mógłbyś być tak uprzejmy i podać mi gdzie 'W Biblii zalecana jest modlitwa, która jest formą medytacji, "spoglądającej" do naszego wnętrza, do środka naszej świadomość' , bo najwidoczniej przeoczyłam ten fragment, a na razie nie mam w planach czytać jej całej od nowa, jeśli nie pamiętasz dokładnego wersetu to chociaż przybliż gdzie tego mniej więcej szukać .

  lilith123  (www),  31/01/2018

Reniu, rozumiem że mówimy tylko o Nowym Testamencie, tak?
' (...) ataki terrorystyczne stały się codziennością,dalej są wojny, politycy często są nieuczciwi, duchowni mogą nas rozczarować obłudą a przestępczość kwitnie' - to nie tylko syndrom naszych czasów, a raczej odwieczne zjawiska.

  renia,  01/02/2018

@lilith123: Lilith pisząc Biblia mam na myśli nie tylko Nowy Testament ale i pisma hebrajskie tzw: Stary testament, obie te części są jednością i ten sam zawierają przekaz o Nowym sprawiedliwym świecie,na który czekamy. Zapowiadał go i Mojżesz i Jezus.
A jeśli chodzi o krwawą historię, która może być dla nas nauczycielką życia to czy nie jest dziwne, że współcześni ludzie tak są bezradni wobec zła?

@renia: "współcześni ludzie tak są bezradni wobec zła?" - a w średniowieczu, starożytności i innych epokach byli jakoś szczególnie silni?

Też zachęcam do czytania Biblii. Polecam swój art. na jej temat: http://eiba.pl/17

dziś ludzie odchodzą od boga i mamy terroryzm, przestępczość, nieuczciwych polityków i obłudnych duchownych. I pomyśleć, że kiedyś nie było wojen, władcy byli skromni, Kain zakochał się w Ablu bez wzajemności, a duchowni żyli w ubóstwie. Ha ha ha. Tu mam niekontrolowane skurcze przepony. Wszyscy byli młodzi, piękni, bogaci, zdrowi i żyli po 40 lat a nawet dłużej. Nie wiem dlaczego cywilizacja ludzka, poza jednostkami jest niereformowalna, a dla polityków nie reformowalna.

  renia,  09/02/2018

@Hamilton Starszy:
Pewien człowiek powiedział: " Natura ludzka jest piękna", dlaczego więc my ludzie o własnych siłach nie potrafimy żyć ze sobą przyjaźnie

@renia: bo o własnych siłach każdy człowiek dochodzi do wniosku, że interes drugiego człowieka nie koniecznie jest mi na rękę - więc coś trzeba z tym zrobić. Ot to co ludzkieDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska