Login lub e-mail Hasło   

Biblia we współczesnym świecie.

Niektórzy porównują Biblię do przestarzałego podręcznika, ten sceptycyzm jest błędny, bo czy przez tysiąclecia zmieniła się natura ludzka?
Wyświetlenia: 641 Zamieszczono 31/01/2018

           Ludzie zawsze szukali sensu życia, chcieli czuć się szczęśliwi i bezpieczni oraz mieć dobre relacje w rodzinie. Biblia wychodzi naprzeciw naszym potrzebom. Bóg poprzez Biblię zapewnia nas, że poprowadzi nas w każdej dziedzinie życia.Biblię porównujemy do listu kochającego Ojca do dziecka. Znam osobiście  ludzi, którzy po wyjściu z więzienia, postanowili zmienić swoje życie i dostosować je do rad z Pisma świętego.Podjęli pracę, założyli rodzinę, zachęcając tak innych do prowadzenia uczciwego, trzeźwego życia. Społeczeństwo dobrze funkcjonuje, jeśli jego członkowie cenią takie wartości jak pokojowe nastawienie, chętne przebaczanie, współczucie dla cierpiących i konkretna pomoc słabszym, życzliwość wobec obcych, innych, uczciwość, pracowitość, wystrzeganie się niemoralności. Do tego właśnie zachęca nas Biblia. Mamy jako jednostki mały wpływ na innych  ludzi , nawet na tych z którymi co dzień się spotykamy ale jedną osobę możemy zmieniać , siebie samego, dzięki temu inni zobaczą, że taka pobożna droga życiowa jest możliwa i przyjemna. Świat współczesny bardzo oddalił się od Boga, co możemy doświadczyć osobiście, gdyż ataki terrorystyczne stały się codziennością,dalej są wojny, politycy często są nieuczciwi, duchowni mogą nas rozczarować obłudą a przestępczość kwitnie.Nasuwa się taki ogólny wniosek, że cywilizacja ludzka, poza jednostkami jest niereformowalna.Dla nas, nie reformowalna, dla polityków nie reformowalna ale nie dla Boga, który jak zapowiedział  w Biblii zaprowadzi nowy, sprawiedliwy system, w którym ludzie prawi , cieszący się  jego uznaniem, otrzymają w darze od Boga, możliwość życia wiecznego.

 

             

Podobne artykuły


17
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2202
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 905
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1564
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 974
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 478
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1327
10
komentarze: 107 | wyświetlenia: 1038
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 1023
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 739
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 736
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 673
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 308
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 614
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1009
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 554
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"politycy często są nieuczciwi, duchowni mogą nas rozczarować obłudą a przestępczość kwitnie" - liczbę zwierzchników kościoła i polityków niesplamionych brudnymi czynami można zliczyć na palcach jednej ręki. A o nieuczciwości polityków czy rozczarowujących nas duchownych piszesz tak, jakby to była tylko rzecz współczesna.

  lilith123  (www),  31/01/2018

Reniu, rozumiem że mówimy tylko o Nowym Testamencie, tak?
' (...) ataki terrorystyczne stały się codziennością,dalej są wojny, politycy często są nieuczciwi, duchowni mogą nas rozczarować obłudą a przestępczość kwitnie' - to nie tylko syndrom naszych czasów, a raczej odwieczne zjawiska.

  renia,  01/02/2018

@lilith123: Lilith pisząc Biblia mam na myśli nie tylko Nowy Testament ale i pisma hebrajskie tzw: Stary testament, obie te części są jednością i ten sam zawierają przekaz o Nowym sprawiedliwym świecie,na który czekamy. Zapowiadał go i Mojżesz i Jezus.
A jeśli chodzi o krwawą historię, która może być dla nas nauczycielką życia to czy nie jest dziwne, że współcześni ludzie tak są bezradni wobec zła?

@renia: "współcześni ludzie tak są bezradni wobec zła?" - a w średniowieczu, starożytności i innych epokach byli jakoś szczególnie silni?

Też zachęcam do czytania Biblii. Polecam swój art. na jej temat: http://eiba.pl/17

dziś ludzie odchodzą od boga i mamy terroryzm, przestępczość, nieuczciwych polityków i obłudnych duchownych. I pomyśleć, że kiedyś nie było wojen, władcy byli skromni, Kain zakochał się w Ablu bez wzajemności, a duchowni żyli w ubóstwie. Ha ha ha. Tu mam niekontrolowane skurcze przepony. Wszyscy byli młodzi, piękni, bogaci, zdrowi i żyli po 40 lat a nawet dłużej. Nie wiem dlaczego cywilizacja ludzka, poza jednostkami jest niereformowalna, a dla polityków nie reformowalna.

  renia,  09/02/2018

@Hamilton Starszy:
Pewien człowiek powiedział: " Natura ludzka jest piękna", dlaczego więc my ludzie o własnych siłach nie potrafimy żyć ze sobą przyjaźnie

@renia: bo o własnych siłach każdy człowiek dochodzi do wniosku, że interes drugiego człowieka nie koniecznie jest mi na rękę - więc coś trzeba z tym zrobić. Ot to co ludzkieDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska