Login lub e-mail Hasło   

Czy meble w stylistyce industrialnej mogą znaleźć zastosowanie w Twojej kuchni?

Urządzasz mieszkanie? Zainspiruj się stylem industrialnym i stwórz kuchnię swoich marzeń.
Wyświetlenia: 306 Zamieszczono 31/01/2018

Urządzanie wnętrz domowych o charakterze industrialnym jest modne na całym świecie, a w Polsce coraz większe grono osób przekonuje się do niego i w ten sposób zyskuje coraz to więcej sympatyków. Pomysł na współczesną aranżację wnętrz w stylu industrialnym zrodził się w oparciu o wygląd dwudziestowiecznych fabryk i hal produkcyjnych – jest wiec to styl wyglądający „jak stary”, ale jednocześnie niebywale nowoczesny ze względu na możliwości aranżacyjne XXI wieku. Styl ten w ogromnej mierze bazuje na postfabrycznym designie, przez co jest niebanalny, ale zachowuje dużą elegancję i nie brakuje mu uroku.

Kuchnia to serce każdego domu – miejsce wyjątkowe dla każdej gospodyni, dlatego powinno być klimatyczne i dopracowane w każdym detalu. Powinno przyciągać wzrok i wzbudzać zachwyt zarówno gospodarzy jak i przybywających gości.

Na wstępie należy zaznaczyć, że na ten rodzaj wystroju decydują się przede wszystkim osoby odważne, które nie boją się zaszaleć przy dekorowaniu swoich wnętrz, a także Ci, którzy nie lubią przeciążenia i przytłoczenia przestrzeni. Styl industrialny daje przeogromne możliwości aranżacyjne, przez co odpowiednia realizacja dobrze nakreślonego projektu może zapierać dech w piersiach i zrobić doskonałe wrażenie na każdym, kto będzie miał okazję gościć w kuchni, w której panuje nastrój industrialny.

Kuchnia industrialna na pewno będzie wyróżniać się spośród innych, typowych aranżacji kuchni Polaków. Każda pani domu marzy o kuchni nowoczesnej, bez wątpienia nadzwyczajnej, eleganckiej, ale nie każda zdecyduje się na wystrój w stylistyce, którą prezentujemy, ponieważ jest to styl prosty, o surowym wykończeniu przestrzeni, w chłodnej kolorystyce, dość niecodzienny, ale niewątpliwie oryginalny i nieszablonowy.

Sprawdź i przeanalizuj, czy styl industrialny wpisuje się w Twój gust i czy skradnie Twoje serce.

W kuchni istotną rolę odgrywa umeblowanie. Meble powinny odznaczać się maksymalną prostotą, a zapewniają ją proste bryły geometryczne, które w momencie złożenia tworzą spójną całość. Materiałem, którego używa się do wyprodukowania mebli industrialnych jest drewno. Celowym postępowaniem przy produkcji mebli jest zamierzone postarzanie drewna – jego stylizacja na stare. Nierzadko pokrywa się je tylko lakierem w kolorze bezbarwnym, aby nie zakryć „mankamentów” samego drewna, co daje poczucie ciepła i naturalności. Często też miłośnicy stylu industrialnego decydują się na zakup mebli w kolorach: czystej bieli i czerni, a także w różnych stopniach nasycenia szarości. Nieodłącznymi elementami dopełniającymi każdą meblościankę są uchwyty. Producenci mebli industrialnych dobierają je tak, aby współgrały idealnie z „modelem” mebla i stanowiły precyzyjnie dopasowany do niego akcent dekoracyjny. Fronty szuflad i szafek przyozdabiane są najczęściej uchwytami typu: rączka, gałka, kołatka, wykonuje się je z metali, stopów metali lub z dodatkami drewnianymi, a techniki, które są popularne do tego celu to m. in. odlewy z żeliwa, ze stali oraz ręczne kucie. Uchwyty są wykonane z takich materiałów, by były wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne (urwania, zarysowania, ścieranie powierzchni) oraz by znakomicie komponowały się w zamontowanym froncie. W kuchni nie może zabraknąć stołu/stolika oraz krzeseł/taboretów. Blat stołu industrialnego wykonuje się z naturalnego drewna, a mocuje się go często na stalowej podstawie. Kuchnia nabiera klimatu poprzez dużą ilość tradycyjnego materiału jakim jest drewno, które daje efekt ciepła domowego, a w połączeniu z metalowym akcentem staje się urzekającą ozdobą pomieszczenia industrialnego. Krzesła składają się po wielokroć z drewnianego siedziska wspartego na metalowym szkielecie lub też wielokrotnie produkuje się je całe z metalu. Modne są też taborety z giętej blachy i wysokie krzesła – tzw. hokery, przypominające krzesła barowe. Meble w stylu industrialnym można także wykonać samemu ze starych rzeczy mających dawniej inne zastosowanie i inny wygląd. Zaletą takiego „zabiegu” jest wykonanie przedmiotu takiego, jakiego chcemy i jakiego sami zaprojektujemy, a wszystko to za niewielką sumę pieniędzy. Stoliki kawowe można sprytnie i umiejętnie za sprawą swojej wyobraźni i chęci zbudować np. z przestarzałych palet, co daje gotowym wyrobom fikuśny, ale jakże oryginalny wygląd. Przy zastosowaniu takiej „sztuczki” można nadać starym przedmiotom nowe życie i przedstawić je w całkiem nowej odsłonie.

Osoby ceniące sobie niebanalny wystrój mogą jak najbardziej urządzać całe mieszkania (czy to duże, czy mniejsze) w owym stylu. W pełnej wygodzie – na zamówienie można wybrać spośród setek firm meblarskich oszałamiające meble: komody, szafy, biurka itd. Należy pamiętać jednak, że zabudowa nie powinna być przytłaczająca, ponieważ w pomieszczeniach urządzonych w stylu industrialnym powinna być zachowana zasada minimalizmu: „im mniej – tym lepiej”. Styl ten także cieszy się powodzeniem w wielu restauracjach, a nawet biurach. Warto (ale ostrożnie!) „pobawić się” w łączenie w jednym pomieszczeniu w naturalny sposób nierzadko niepasujących ze sobą elementów, pochodzących często z rozmaitych styli architektonicznych. Taką procedurę nazywa się fachowo eklektyzmem.

Istnieje kilkanaście innych elementów, które stanowczo powinny znaleźć się w każdym pomieszczeniu industrialnym, ale o tym można poczytać w innych artykułach.

Podsumowując, bez dwóch zdań nie jest to styl, który wszystkim bez wyjątku spodoba się, ale coraz więcej ludzi ceni sobie indywidualizm i elegancką prostotę i w efekcie decyduje się na „życie w domu industrialnym”.


Artykuł powstał przy pomocy:
http://solidbase.pl - meble industrialne, meble do restauracji, hokery, meble kuchenne.

Podobne artykuły


95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15595
51
komentarze: 57 | wyświetlenia: 40486
35
komentarze: 39 | wyświetlenia: 6076
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 6189
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4030
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 371911
29
komentarze: 21 | wyświetlenia: 6383
25
komentarze: 6 | wyświetlenia: 18883
24
komentarze: 36 | wyświetlenia: 1775
25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7856
23
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2856
21
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1826
21
komentarze: 12 | wyświetlenia: 2571
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska