Login lub e-mail Hasło   

Tusk „ustawił się na kilka pokoleń wprzód”. Sprzedając Polskę zbił fortunę.

Donalda Tuska możemy bez wahania nazwać największym polskim biznesmenem. Na sprzedaży Ojczyzny i działanie na rzecz zachodnich sąsiadów były premier RP, dziś „prezy...
Wyświetlenia: 396 Zamieszczono 03/02/2018


   

 

Donalda Tuska możemy bez wahania nazwać największym polskim biznesmenem. Na sprzedaży Ojczyzny i działanie na rzecz zachodnich sąsiadów były premier RP, dziś „prezydent Europy” zbił fortunę. Obecnie zarabia blisko 1,5 miliona euro rocznie. Oficjalnie.

PO otrzymywało ogromne dotacje od niemieckiej partii CDU. Tak twierdzi zarówno Paweł Piskorski, były wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, jak i Andrzej Olechowski współzałożyciel partii. Powstaje pytanie, czym odpłacała się Platforma Obywatelska w zamian za hojne dotacje. Odpowiedź mogą nam dać działania rządu polskiego, które często były niezgodne z interesem narodowym.

Tusk, przedstawiciel biznesu niemieckiego na Polskę

Donald Tusk zapracował na miano osoby dbającej bardziej o interesy Niemiec niż Polski. Liczne posunięcia i zaniechania Tuska w sprawach strategicznych, dały argumenty jego przeciwnikom, mówiącym, iż jego działania są inspirowane z Berlina. Premier Polski posłusznie wykonywał polecenia UE, które jednoznacznie były tworzone pod dyktando Niemiec. Jedną z pierwszych sytuacji, które rzuciły cień na intencje polskiego premiera, było zlikwidowanie w kraju przemysłu stoczniowego. Unia Europejska doszła do wniosku, iż w strefie bałtyckiej i okolicach jest za dużo stoczni. Nie zostały jednak zlikwidowane drogie niemieckie stocznie, lecz konkurencyjne wobec nich polskie. Stocznia Gdańska, Gdyńska i Szczecińska, zostały zamknięte, zaś rynek po polskiej konkurencji szybko przejęli Niemcy.

Armia jest niepotrzebna

Należy do tego dodać, iż nasza armia za rządów Donalda Tuska została poddana redukcjom. W takiej sytuacji staje się jasne, dlaczego Platforma Obywatelska otrzymywała od Niemców ogromne wsparcie finansowe. Dziś Polska z siłami wojskowymi poniżej 100 tys. żołnierzy posiada trzy razy więcej generałów, niż armia amerykańska mająca 1,4 miliona wojska. Co ciekawe, mamy więcej policjantów niż wojskowych, co już samo w sobie pokazuje skalę rozbrojenia naszego kraju.

 
 

Polska wasalem Niemiec

Nasi zachodni sąsiedzi pomogli PO przejąć władzę w Polsce dzięki niemieckim pieniądzom. Jednak nie bez znaczenia było wsparcie medialne, gdyż 90% regionalnych gazet kolorowych wydawanych w Polsce należy do Niemców. Mają oni ogromne wpływy w głównych polskich stacjach telewizyjnych. Od czasu przejęcia władzy przez PO, Polska zachowuje się wobec Niemiec jak państwo zależne. Rząd bez sprzeciwu wykonuje wszystkie polecenia płynące z Berlina, pod pozorem przyjmowania dyrektyw unijnych. Za swoją lojalność Donald Tusk otrzymał od Niemiec lukratywną posadę jako Szef Rady Europy. Śmiało możemy nazwać Donalda Tuska największym polskim biznesmenem i pogratulować mu kariery. Szkoda tylko, że wszystko, co zdobył, uzyskał naszym kosztem.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1330
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1185
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 735
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 617
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 778
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 444
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 841
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 747
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

Ten art jest napisany dla psa (nazywal sie Nipper) ktory slucha z tuby patefonu glos swojego pana
i podpis " his masters voice" Lipski....wstyd przynosisz rodzinie wyslugujac sie wszom !

  swistak  (www),  04/02/2018

Niedaleko spadło jabłko od dziadka!

Lipski cierpisz na gigantyczny przerost prostaty. Jak czegoś nie obejszczysz to ci nos złamie. O mózgu nie wspomnę, bo ten masz już doszczętnie wyrąbany.

@milord36: na szczęście o przestępstwie zdrady stanu decyduje sąd a nie Lipski i wypociny z YOUTUBE. Tam każdy może się ślinić do woli. Jeśli już o tym mówimy to byłoby dobrze wiedzieć, że :
Art. 127.
§ 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub "zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej", podejmuje w porozumieniu z innymi o ...  wyświetl więcej

Lipski, a Lewandowski zarobił w 2016 roku 10 milionów euro za strzelanie goli dla niemieckiego klubu. I to wszystko twoim k..wa kosztem. Na twoim miejscu strzeliłbym sobie w łeb.

@Hamilton Starszy: Juz strzelal, ale .....chybil !

@zakrawarski: jakby chybił to by tak nie pieprzył. Coś mu w mózg wleciało, zostało i ropieje.

Według unijnych przepisów przewodniczący RE miesięcznie zarabia 25 tys. euro, czyli ok. 110 tys. zł. Przez rok Tusk zarabia więc ok. 1,3 mln zł. W czasie 2,5-letniej kadencji Tusk jako przewodniczący RE zarabia ok. 3,3 mln zł. Dwie kadencje to zatem zarobki rzędu 7 mln złotych! - żródło Republika
Wojciech Jasiński, wieloletni przyjaciel i partyjny towarzysz Jarosława Kaczyńskiego, jako prez ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska