Login lub e-mail Hasło   

Krótki życiorys Tadeusza Prawdziwka.

Życiorys Tadeusza Prawdziwka będzie kanwą pasjonującego filmu,
Wyświetlenia: 361 Zamieszczono 07/02/2018

 .

Kiedyś lizał kolane prałata i zobaczcie do czego doszedł.

Tadeusz Prawdziwek urodził się w roku 1963.

Gdy miał 7 lat, ojciec, stoczniowiec wysłał go po zapałki.

Ojciec potrzebował zapałek, żeby podpalić komitet wojewódzki w Gdańsku. Tadzio brawurowo wykonał zadanie. - Zauważył, że jakiś dziadek właśnie rozbił kiosk Ruchu znajdujący się obok Domu Prasy i rozgrzebuje zgliszcza w poszukiwaniu wartościowych towarów. – Czy mógłbym prosić o zapałki? – Po co ci zapałki? Gnoju? – Tata chce komitet podpalić. – Udało się. - Tadzio dostarczył zapałki na czas.

W roku 1980 Tadzio ma już lat 17. Jest ministrantem. Chce zostać księdzem. - Marzy o tym, że młodsze koleżanki z podstawówki same będą mu wchodziły do łóżka.

Gdy dowiedział się o strajkach, ukradł ojcu kanister i 100 zł. Kupił benzynę i porozlewał do butelek. Udał się pod Stocznię i zapytał: - Kto tu rządzi? – Początkowo nikt nie chciał z Tadziem rozmawiać. W końcu jednak przyszedł jakiś facet, który przedstawił się, jako Mazowiecki z Warszawy. – Tadzio zaproponował sprzedaż butelek z benzyną, ale facet grzecznie odmówił.

Tymczasem Tadzio rezygnuje z marzeń o Seminarium i rozpoczyna studia na Uniwersytecie Bałtyckim (UB). Zapisuje się do NZS i zostaje wybrany na stanowisko wicestarosty na WESRiN (Wydziale Ekonomii Socjalizmu Realnego i Narodowego). Po wprowadzeniu stanu wojennego utworzył na wydziale AK. Była to tajna katolicka akcja zwalczająca stosowanie środków antykoncepcyjnych przez studentów UB.

Tadziowi udało się uniknąć internowania i kontynuował swoją działalność w podziemiach bloku przy ulicy Obrońców Stalingradu 16.

W roku 1987 żeni się z koleżanką z Ruchu Antyaborcyjnego, która w roku 1992 nie przeszła lustracji.

W roku 1989 razem protestowali przeciwko spiskowi w Magdalence. Zostali zatrzymani przez Milicję Obywatelską za zrywanie plakatów z obwieszczeniami wyborczymi i skazani na grzywnę w wysokości 650 zł. Z tego tytułu pobierają rentę kombatancką w wysokości 900 zł miesięcznie. Renta Prawdziwkom nie wystarcza na godne życie w III RP.

W roku 1990 Tadeusz Prawdziwek zapisuje się do Zjednoczenia Chrześcijańsko Narodowego, a następnie przenosi do Porozumienia Centrum. Poznaje Wodza Dojnej Zmiany.

Tadeusz Prawdziwek wielokrotnie sprawował mandat posła i senatora. Modlił się. Zbierał zegarki, cegiełki i podpisy. Odzyskał klucz wsi w Łomżyńskiem razem z chłopami, którzy kiedyś należeli do przyrodniego praprapradziadka jego żony ze strony matki. Odzyskany Pałac przekształcili w Ośrodek Rozmnażania Prawdziwych Polaków Rasy Aryjskiej. ORPPRA.

Prawdziwek liczy na to, że Prezydent Duda ułskawi go profilaktycznie i mianuje prof. zwyczajnym.

.

Życiorys Tadeusza Prawdziwka będzie kanwą pasjonującego filmu, który już wkrótce zdobędzie nagrody na wszystkich festiwalach i zatriumfuje na ekranach kin całego świata.

Przeczytaj: >>> Robaki

.

PS. Liżący kolana prałata MINISTRANT został MINISTREM dojnej zmiany i uzyskał sznsę na Order Orła Białego.

dr Cat Mrucuss

Podobne artykuły


18
komentarze: 14 | wyświetlenia: 6202
17
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2078
7
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1417
149
komentarze: 36 | wyświetlenia: 81627
46
komentarze: 24 | wyświetlenia: 15424
42
komentarze: 24 | wyświetlenia: 6321
41
komentarze: 140 | wyświetlenia: 6076
32
komentarze: 74 | wyświetlenia: 2161
31
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2780
29
komentarze: 13 | wyświetlenia: 3858
31
komentarze: 47 | wyświetlenia: 3245
26
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4453
24
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5109
 
Autor
ArtykułZ tymi nagrodami za film nie będzie łatwo. Oskara dostanie "Smoleńsk" i to 10 razy z rzędu i we wszystkich
kategoriach.

@Hamilton Starszy:
Żeby dostać Oskara to po pierwsze primo trzeba mocno chcieć dostać Oskara. Pozdr.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska