Login lub e-mail Hasło   

Sezon jesienno-zimowy to najlepszy okres do rozpoczęcia depilacji laserowej!

Sezon jesienno-zimowy i depilacja to najlepszy duet!Depilacja laserem diodowym LightSheer® Duet™ to jedyna trwała metoda usuwania zbędnego owłosienia.
Wyświetlenia: 172 Zamieszczono 07/02/2018

Jednak, żeby była efektywna należy odpowiednio wcześniej ją rozpocząć. Do pełnego pozbycia się niechcianego owłosienia potrzeba jest co najmniej kilku wizyt (średnio 5-8), które likwidują aż do 96-97% niepożądanych włosów. Takie zabiegi warto rozpocząć o właściwej porze roku, ponieważ po każdej wizycie należy zrobić przerwę ok. 8-10 tygodni. Poza powtórzeniem zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych, skóra do zabiegów depilacji laserowej powinna być odpowiednio przygotowana. Jeśli chcemy poddać się zabiegom powinniśmy też zrobić przerwę w opalaniu minimum 2 tygodnie wcześniej, to samo dotyczy wizyt w solarium czy użycia samoopalacza. Dlatego jesień i zima kiedy ciało zakrywamy, to najlepszy czas na rozpoczęcie depilacji – powiedziała Dominika Martyniak, założycielka marki epilira.

Co daje depilacja laserowa?

Istotą depilacji laserowej jest niszczenie cebulek włosa za pomocą lasera. Energia emitowana przez wiązkę urządzenia jest transportowana przez barwnik we włosie (melaninę) do macierzy włosa (część odpowiedzialna za jego wzrost) aby ją zniszczyć. Uszkodzeniu ulega wyłącznie włos, nie powodując uszkodzenia skóry, dzięki czemu może być stosowany nawet w tak wrażliwych miejscach jak twarz, bikini, pachy czy pośladki. Trwałość zabiegu wynika z biologicznych właściwości skóry i mieszków włosowych, które po wypaleniu nie mają możliwości ponownego wzrostu.

Usuwanie owłosienia depilatorem, woskiem czy innymi bardziej tradycyjnymi sposobami takimi jak maszynka nie przynosi trwałych efektów. Zajmuje znacznie więcej czasu, a przy tym wcale nie jest efektywne kosztowo.Zabieg depilacji laserowej pozwoli nam zaoszczędzić czas, pieniądze. Przede wszystkim pozbyć się problemu wrastania czy odrastania włosków, podrażnień skóry oraz zapalenia mieszków włosowych – dodała Dominika Martyniak.

Depilacja laserowa bezpieczna i bezbolesna

Urządzenie diodowe stosowane do zabiegów depilacji działa powierzchownie, dlatego nie wpływa na funkcje całego organizmu. Jest to metoda depilacji, która powinna być wybierana zwłaszcza przez osoby ze skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień. Często są obawy z powodu panującego przeświadczenia, że jest to zabieg bolesny. Tymczasem czasopisma medyczne określają stopień bolesności zabiegu z użyciem lasera diodowego LightSheer® Duet™ jako 3 w skali od 1 do 10 (gdzie 1 to zabieg bezbolesny). Jeśli chcemy sprawdzić odczuwalność zabiegu, najlepiej umówić się na bezpłatną konsultację i próbę laserową, dzięki której dowiemy się jak reaguje nasze ciało na działanie urządzenia.

Odczuwanie bólu to kwestia bardzo indywidualna. Zabieg trwałego usuwania owłosienia za pomocą lasera jest praktycznie bezbolesny i bezpieczny. Niewielki dyskomfort z tym związany jest redukowany dzięki dwóm systemom – LightSheer® Duet™ jako jedyny laser posiada dwie głowice. Pierwsza (ET) z systemem chłodzącym służy do skutecznej i precyzyjnej depilacji dowolnych obszarów ciała, jak również miejsc trudno dostępnych. Druga (HS) łączy w sobie bardzo dużą powierzchnię zabiegową z systemem delikatnego zasysania skóry, co niweluje nieprzyjemne odczucia podczas zabiegu – skomentowała Dominika Martyniak.

Depilacja laserowa jest zabiegiem dla każdego, kto chce pozbyć się skutecznie zbędnego owłosienia z dowolnej części ciała. Jeden zabieg na jedną część ciała taką jak uda czy łydki trwa od 15 do 20 min. Przy mniejszych partiach, jak pachy czy twarz, jest to około 5 minut. Wystarczy wybrać odpowiedni salon medyczny i dogodny termin. Pamiętajcie o tym, że taką serię zabiegów najlepiej rozpocząć jesienią lub zimą, żeby już na wiosnę czy lato cieszyć się gładką skórą.

Podobne artykuły


16
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1660
29
komentarze: 63 | wyświetlenia: 2598
95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15007
36
komentarze: 35 | wyświetlenia: 2266
35
komentarze: 94 | wyświetlenia: 3442
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 5907
31
komentarze: 26 | wyświetlenia: 2350
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3824
28
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2583
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2244
25
komentarze: 7 | wyświetlenia: 4950
25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7534
24
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1597
24
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2770
 
Autor
Dodał do zasobów: Epilira
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska