Login lub e-mail Hasło   

Stanisław Michalkiewicz: nie ma zgody na antypolskie kłamstwa

Najgorsze jest jednak to, że w naszym kraju jest tylu folksdojczów i zwykłych renegatów, którzy te oskarżenia powtarzają, a nawet im przyklaskują.
Wyświetlenia: 307 Zamieszczono 07/02/2018

 

Ataki na Polskę, jakie przeprowadzają środowiska żydowskie w związku z nowelizacją ustawy o IPN to próba neutralizacji dosyć desperackiego i improwizowanego polskiego lobbingu, który Polonia amerykańska prowadzi w USA, żeby nie dopuścić do uchwalenia ustawy 1226. Strona żydowska nie jest pewna czy ten polski lobbing nie okaże się skuteczny, więc na wszelki wypadek podjęła kontrakcję – mówi w rozmowie z portalem PCh24.pl Stanisław Michalkiewicz, pisarz i publicysta.

 

Nowelizacja ustawy o IPN i związany z nią atak Izraela na Polskę stanowią potwierdzenie tego wszystkiego, o czym pisze Pan w swoich tekstach publicystycznych od co najmniej kilkudziesięciu lat. Czy odczuwa Pan z tego powodu satysfakcję?

Od lat było do przewidzenia, że strona żydowska a konkretnie organizacje zajmujące się „przemysłem Holocaustu” będą na Polskę wywierały różne naciski i że będą urządzały różne podchody, aby wymusić na naszej Ojczyźnie zgodę na realizację roszczeń majątkowych. Obecna sytuacja, to pokłosie realizowanej z coraz większym zaangażowaniem tak zwanej pedagogiki wstydu, która jest uprawiana na naszym narodzie od co najmniej 1990 roku.

 

To właśnie 28 lat temu wysunięto przeciwko Polsce i Polakom oskarżenie mówiące, że w obliczu Holocaustu zachowaliśmy się biernie. W roku 2001, podczas pierwszych uroczystości w Jedwabnem, oskarżenie to zostało podniesione na wyższy poziom. Stwierdzono wówczas, że polski naród nie tylko zachował się biernie, ale współpracował z Niemcami, a właściwie ze złymi nazistami w ich zbrodniczych czynach.

 

Z kolei w roku 2011 powiedziano wprost: Polacy byli samodzielnym sprawcą zbrodni dokonanych na Żydach, także wydarzenia które ostatnio obserwujemy można było spokojnie przewidzieć.

 

Mnie osobiście, jako publicyście przynosi to jakąś satysfakcję – w końcu moje diagnozy okazały się trafne i ostatecznie się sprawdziły. W pierwszej kolejności nie jestem jednak publicystą, tylko Polakiem i powiem szczerze, że obecna sytuacja jest dla mnie nie do przyjęcia, ponieważ wysuwane przez stronę żydowską oskarżenia są bezpodstawne, całkowicie zakłamane i przedstawiają mnie i moich rodaków jako zwyrodnialców i morderców.

 

Najgorsze jest jednak to, że w naszym kraju jest tylu folksdojczów i zwykłych renegatów, którzy te oskarżenia powtarzają, a nawet im przyklaskują.

 

Co jest przyczyną ataku Izraela na Polskę? Czy naprawdę chodzi o „wolność słowa” i „wolność badań historycznych” na temat Holocaustu?

Absolutnie nie. Strona żydowska, której jednym z elementów jest państwo Izrael, chce obrabować w tzw. majestacie prawa, a nawet zdominować politycznie Rzeczpospolitą Polską, czyli kraj – jak wspomniałem wcześniej – w myśl „pedagogiki wstydu” odpowiedzialny za zbrodnie dokonane na Żydach.

 

Niestety, ale bardzo wymownie pomaga w tym największa partia opozycyjna, czyli Platforma Obywatelska, którą uważam za ekspozyturę niemiecką w Polsce. Obecna sytuacja potwierdza, że moje podejrzenia są jak najbardziej uzasadnione.

 

Dlaczego?

Atak środowisk żydowskich na Polskę to dowód na to, że mamy do czynienia ze ścisłą koordynacją żydowskiej polityki historycznej z polityką historyczną Niemiec.

 

Celem niemieckiej polityki historycznej jest stopniowe zdejmowanie z Niemców odpowiedzialności za II Wojnę Światową. Z kolei celem żydowskiej polityki historycznej jest zapewnienie możliwości materialnego eksplorowania Holocaustu, co wymaga przerzucania odpowiedzialności na „winowajcę zastępczego”, czyli Polskę.

 

Platforma Obywatelska udowodniła, że jest jednym z realizatorów wytycznych płynących z Berlina, o czym mogliśmy się najlepiej przekonać właśnie w ostatnich dniach.

 

A jaką politykę realizuje Prawo i Sprawiedliwość? Można bowiem odnieść wrażenie, że nikt, z samym prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele, nie brał pod uwagę takiej reakcji Izraela.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości z jednej strony wykorzystują tę awanturę, żeby zaprezentować się polskiej opinii publicznej, jako nieustraszeni bojownicy o godność narodową. Z drugiej zaś polski rząd nie zrobił absolutnie niczego i nadal zagadkowo milczy w sprawie amerykańskiej ustawy, która w Senacie miała numer 447, a w Izbie Reprezentantów 1226.

 

Ta ustawa amerykańska stanowi dla Polski realne niebezpieczeństwo. Politycy PiS jednak nawet się w tej sprawie nie zająknęli.

 

Przez lata miał Pan z powodu głoszonych poglądów przypiętą łatkę antysemity. Obecna sytuacja pokazuje jednak, że to Pan, a nie środowiska zarzucające Panu jakąś chorą nienawiść do Żydów, miał rację.

Tego typu oskarżenia nie robią na mnie wrażenia zważywszy przede wszystkim na to, kto mnie oskarża. Czynią to bowiem przede wszystkim ludzie z kręgu „Gazety Wyborczej”, która w mojej ocenie jest całkowicie świadomą V kolumną w naszej Ojczyźnie. Pamiętajmy, że jednym ze współwłaścicieli spółki „Agora” jest Jerzy Soros – finansowy grandziarz, który prowadzi wobec Polski bardzo perfidną i bardzo niebezpieczną grę.

 

Po drugie: wiele lat temu postawiono wyraźny znak równości pomiędzy antysemityzmem a spostrzegawczością. Dowodzi tego działalność Żydowskiej Ligi Antydefamacyjnej, która uważa, że pogląd, iż Żydzi są bardzo wpływowi w świecie finansów w USA to pogląd antysemicki. W związku z tym przejmowanie się takimi oskarżeniami w takich warunkach byłoby po prostu głupotą, więc ja się nimi nie przejmuję.

 

Pan jednak ucierpiał na tych oskarżeniach. Niejednokrotnie spotkałem się z sytuacją, że największe salony książkowe w Polsce nie sprzedawały Pana książek, ponieważ jak podkreślano: „Książek antysemitów nie sprzedajemy”.

Jest mnóstwo ludzi, którzy takich oskarżeń panicznie się boją. Mało tego: nie dość, że się boją, to jeszcze próbują się podlizywać środowiskom żydowskim. Trudno! Jak się człowiek publicznie wypowiada, to musi się liczyć z rozmaitymi reakcjami.

 

Ja się nie żalę z tego powodu. Jest to wpisane w moje ryzyko zawodowe, a ja staram się go nie unikać.

 

Co Pana zdaniem powinien teraz zrobić Prezydent Andrzej Duda?

Przede wszystkim Pan Prezydent powinien wykorzystać wszystkie możliwości, jakimi dysponuje jako głowa państwa polskiego, a więc kraju, który jest członkiem sojuszu północnoatlantyckiego, żeby podjąć w USA interwencję w celu zablokowania ustawy 1226. 

 

Stany Zjednoczone mogą bowiem robić takie rzeczy wobec kraju wrogiego, ale nie wobec kraju sojuszniczego. Prezydent Duda powinien to stanowczo powiedzieć swoim partnerom.

 

Pan Prezydent Duda ma konstytucyjny obowiązek. Ba! Pan Prezydent Duda przysięgał, że będzie odwracał od Polski rozmaite niebezpieczeństwa, więc niechże je odwraca! Niech zarobi na swoje wynagrodzenie.

 

A czy Prezydent Duda powinien podpisać nowelizację ustawy o IPN?

Uważam, że sama ta nowelizacja ma charakter bezsilnego złorzeczenia, ale w obliczu takiej nagonki na Polskę wykazywanie słabości ze strony Pana Prezydenta Dudy byłoby po prostu karygodne.

 

Jak odebrał Pan informacje, które podał m.in. wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, który powiedział, że nowelizacja ustawy o IPN była konsultowana z Izraelem?

To dobrze, że wiceminister Jaki ujawnił ten fakt. Trochę lepiej dzięki temu rozumiemy, jak wygląda suwerenność polityczna Polski.

 

Nie przypominam sobie, żeby Izrael kiedykolwiek konsultował z Polską jakąkolwiek ze swoich ustaw. Mało tego! Pan premier Izraela Binjamin Netanjahu wpadł na pomysł, żeby Polska konsultowała wszystkie swoje ustawy z Tel Awiwem. To jest po prostu pokaz bezczelności i pokazania, że może on pod adresem Polski powiedzieć i zrobić wszystko, ponieważ ma poczucie totalnej bezkarności.

 

Powiem szczerze, że jestem wdzięczny Panu wiceministrowi Jakiemu za to co powiedział, ponieważ zawsze dobrze jest wiedzieć, co jest prawdą, niż tylko się domyślać.

 

Z drugiej jednak strony ta informacja pokazuje, że Polska padła ofiarą prowokacji ze strony Izraela. Pani ambasador Izraela podczas tych konsultacji nie wysuwała bowiem żadnych zastrzeżeń wobec tej nowelizacji, a cały klangor podniósł się dopiero, kiedy została ona uchwalona.

 

Pani ambasador powiedziała przecież, że wykonała polecenie izraelskiego rządu. Jest więc rzeczą oczywistą, że Polska padła ze strony Izraela ofiarą prowokacji, której celu nie trudno się domyślić. Władze Izraela zastawiając pułapkę na polski rząd liczyły się bowiem z gwałtowną reakcją polskiej opinii publicznej i taka reakcja nastąpiła. Strona żydowska przedstawia teraz wobec świata tę reakcję, jako wybuch organicznego, polskiego antysemityzmu.

 

Jaki jest cel tej prowokacji?

Ataki na Polskę, jakie przeprowadzają środowiska żydowskie w związku z nowelizacją ustawy o IPN to próba neutralizacji dosyć desperackiego i improwizowanego polskiego lobbingu, który Polonia amerykańska prowadzi w USA, żeby nie dopuścić do uchwalenia ustawy 1226. Strona żydowska nie jest pewna czy ten polski lobbing nie okaże się skuteczny, więc na wszelki wypadek podjęła kontrakcję.

 

 

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Tomasz D. KolanekRead more: http://www.pch24.pl/stanislaw-michalkiewicz--nie-ma-zgody-na-antypolskie-klamstwa,58069,i.html#ixzz56QG6VlUi

Podobne artykuły


13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 640
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1150
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1419
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1107
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 825
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1328
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 668
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1402
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1243
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1112
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 364
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 659
11
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1213
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

a cóż innego może powiedzieć Michalkiewicz jak u niego żyd każdej szafie, pod poduszką, w tapczanie, pod wycieraczką i na wycieraczce. Robią mu na złość, straszą, duszą, przypalają i hałasują po nocach. Dla niego nawet karp jest żydem. W Radyjo Maryja cierpi raz w tygodniu za niewielkie honorarium, bo Maryja żydówką była.

Stanisław Michalkiewicz: ""nie ma zgody na antypolskie kłamstwa""
Czyjej zgody, czyje klamstwa.....no bo Kaczynskiego przechodza wszystkie !
Jestes zazdrosnt Stan-Mich.....ze twoje nie ??

@zakrawarski: w sowietach i III rzeszy każdy kto myślał inaczej niż Stalin i Hitler był zdrajcą. Podobnie zaczyna być u nas. Takim językiem posługuje się Stasiu Michalkiewiczem zwany i cała ta "kiepska zmiana". A sprawa jest banalnie prosta. Doprecyzować przepisy tak by nie było wątpliwości. Pycha nie pozwala.

@Hamilton Starszy: Nie jestem w stanie pojac w jaki sposob ktos tak zdeformowany,
pod kazdym wzgledem, jak Kaczynski, doszedl do pozycji ....ojca narodu.
(takim "ojcem" jest rowniez Rydzyk i wielu innych ktorzy prawdziwymi ojcami .....nie sa)
Czy to wszystko na zasadzie i dzieki......Ojcze Nasz ?
Czyli wierutnym klamstwie !?
A gdzie w tym wszystkim nasz Bohaterski Narod ?

Informacje w tym artykule są interesujące, przykładowo to, że konsultowano tę ustawę… ale za granicą. A dyskusji o niej nie było w Polsce. Jest mowa o jakichś ustawach w USA o których u nas się nie mówi, a wynika, że mają one nas dotyczyć. I to, że narzuca się etykietkę (fałszywą), że wszyscy Polacy to antysemici, bo nie wszyscy i tych normalnych (a jest ich pewnie większość) takie słowa obrażają ...  wyświetl więcej

@Janusz Nitkiewicz: Wiele prawdy ! To oczywiste, ze byli i tacy i tacy.
Jedni pomagali drudzy kapowali.
Ale jedno jest niezaprzeczalne, a to, ze o tym nalezy mowic i pisac.
Zakaz bedzie mial podobny efekt jak prohibicja alkoholu w USA,
a mianowicie ....nigdy przed tem ani potem ludzie nie pili tyle alkoholu jak wowczas.
Bandy szmuglerow i mafia kwitla jak nigdy. ...  wyświetl więcej

@Janusz Nitkiewicz: Kaczyński jest człowiekiem konfliktu. Konsekwentnie dąży do władzy absolutnej. Musi nas skłócić ze wszystkimi, bo to da mu pretekst do umocnienia swojej pozycji. Tak robią wszyscy dyktatorzy. W normalnych warunkach trudno zagarnąć wszystkie karty, ale w sytuacji zagrożenia będzie przyzwolenie. Tak to działa. Bezpieczeństwo jest dla stada ważniejsze od wolności. Zagrożenia nie m ...  wyświetl więcej

@Hamilton Starszy: To silniejsze od niego.
Nawet jego kot jest silniejszy od niego.
Ale wladza wyrownuje jego szanse wzglednie kota.
Dlatego walczy jak moze !

Stanisław Michalkiewicz, pisze....."Celem niemieckiej polityki historycznej jest stopniowe zdejmowanie z Niemców odpowiedzialności za II Wojnę Światową. Z kolei celem żydowskiej polityki historycznej jest zapewnienie możliwości materialnego eksplorowania Holocaustu, co wymaga przerzucania odpowiedzialności na „winowajcę zastępczego”, czyli Polskę"
Nie mozna z tym polemizowac, bo ani slowo n ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  08/02/2018

Michalkiwicz ostrzegał wiele lat i wykrakał, że żydowska wdzięczność to oksymoron. Poprzedził go Mickiewicz pisząc o chłopie co uratował żmiję!

@swistak: Poniewaz katolicyzm a z nim Joshua-Jezus ktorch kochasz i holdujesz
to zydzi oraz zydowska tradycja sam jestes oksymoran.
Zastanawia tylko kogo byscie nienawidzili gdyby zydow nie bylo !
Bo zapiekla nienawisc to najwazniejsza cecha wyznawcow waszej wiary !?
To przed wami nalezy ostrzegac ludzkosc, jak przed ......wścieklizną.

  swistak  (www),  08/02/2018

CHŁOP I ŹMIJA

(BAJKA Z LAFONTAINA)

W pamiętnikach bestyjo-graficznych Ezopa

Jest wzmianka o uczynku miłosiernym chłopa

I o pewnego węża postępku łajdackim.

Chłop wyszedł zimnym rankiem po chrośniak do sadu,

Aż tu pod bramą wąż mu do nóg pada plackiem:

Przeziębły, wpół skostniały, przysypany szronem,

Już zdychał, już ostatni raz kiwnął

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  08/02/2018

@swistak: W Izraelu też jest wielu Michalkiewiczów i Swistaków
którzy opluwają Polskę i Polaków
Gdy po obu stronach szowinizmu unosi się woń
Obu stronom lepiej dać dłoniom w ryja niż lejce w dłoń

  swistak  (www),  09/02/2018

@Hamilton Starszy: Hamiltonie Osrael tonie i szczury uciekają do Polski

@swistak: taki z ciebie jasnowidz i prorok jak z koziej dupy wiertarka
http://eiba.pl/bDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska