Login lub e-mail Hasło   

Prosty sposób na siwe włosy

Ostatnio przeczytałam ciekawy artykuł, którym chciałabym się podzielić co o tym myślicie ?
Wyświetlenia: 1.090 Zamieszczono 07/02/2018

 

Jak wiadomo za kolor naszych włosów odpowiedzialna jest melanina.

która jest grupą pigmentów, występujących w skórze właściwej, naskórku oraz we włosach. Za produkcję melaniny odpowiedzialny jest enzym zwany tyrozyną, który pod wpływem promieniowania UV pobudza ją do pracy

Rodzaj oraz ilość melaniny zawarta w cebulce włosa ma wpływ na jego kolor. Jeżeli barwnika jest mniej, tym włosy są jaśniejsze.

Melanina w włosach jest produkowana głęboko w mieszku włosowym, w miejscu w którym rozpoczyna się proces wzrostu włosa. Barwi ona włos na całej jego długości. Barwa włosów zależy od proporcji i składników melaniny, dlatego też liczba odcieni włosów jest nieograniczona.

W ostatnich badaniach przeprowadzonych na kilkuset ochotnikach odkryto, że melanina którą wyprodukuje mieszek włosa i nie zostanie dostarczona do konkretnego włosa jest transportowana do innych mieszków które z jakichś powodów nie wyprodukowały tego barwika.

Oznacza to że możemy produkować ten enzym w jednym miejscu a korzystać z niego w innym.

Ponieważ nasze włosy na nogach, rękach … zachowują najdłużej naturalny kolor można wytwarzać tam barwik, a potem dostarczyć go do włosów na głowie, pytanie jak to zrobić ?

Odpowiedź jest bardzo prosta, wystarczy mechanicznie usunąć włos np. przez depilację woskiem lub depilatorem. Mieszek włosowy wyprodukuje enzym, a ponieważ nie będzie tam wyrwanej zawiązki włosa zostanie on przeniesiony do tych mieszków gdzie może być wykorzystany np. na głowie.

Twierdzenie to nie ma zastosowania przy depilacji laserem, który wypala i uszkadza mieszek włosowy wytwarzający enzym

Do tej pory nie zostało to zauważone ponieważ najczęściej depilują się kobiety, które potem również farbują włosy

Naukowcy dochodzą do wniosku, że w ten sposób można zmienić swój odcień włosów na głowie o około 10 – 30 % zależy to oczywiście również od uwarunkowań genetycznych i kondycji organizmu.

Najlepsze efekty uzyskuje się podobno podczas pierwszych sesji depilacji ponieważ mieszek włosowy jest wtedy najsilniejszy i wytwarza największe ilości melaniny.

Wnioskując, jeżeli chcemy pozbyć się w jakiejś części siwych włosów bez użycia farby wystarczy się tylko depilować co może być dobrym sposobem dla wielu mężczyzn którzy nie używają farb a chcących zachować jak najdłużej naturalny kolor włosów.

 

Podobne artykuły


8
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1050
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1127
7
komentarze: 13 | wyświetlenia: 647
7
komentarze: 5 | wyświetlenia: 329
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1720
6
komentarze: 70 | wyświetlenia: 289
6
komentarze: 22 | wyświetlenia: 655
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1134
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 329
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142901
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 245511
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska