Login lub e-mail Hasło   

„Szmalcownik”, „szmalcowniczka”, „szmalcownicy”…

Dziś w Strasburgu szmalcowniczka pozbawiła Ryszarda Czarneckiego funkcji wiceprzewodniczącego PE. Czyli… Szmalcownictwo wciąż ma się świetnie choć to proceder stary jak Ś...
Wyświetlenia: 711 Zamieszczono 08/02/2018

 

 
 

Dziś w Strasburgu szmalcowniczka pozbawiła Ryszarda Czarneckiego funkcji wiceprzewodniczącego PE.
Czyli…  Szmalcownictwo wciąż ma się świetnie choć to proceder stary jak Świat! O wiele starszy od tego tradycyjnie uznawanego za „najstarszy zawód świata”…  Ile języków, ile narodów dziś określa się jako „martwe”, szmalcownictwo które już w najgłębszych czasach starożytnych obalało państwa, trony, odbierało honor i wolność narodom wciąż jest żywe  ale dyskretnie się o nim nie mówi choć stało się aktualną polityką całkiem współczesnych państw i rządów. Jak choćby cudowna transformacja W.Jaruzelskiego – z podwójnego sowieckiego namaszczenia na I sekretarza PZPR Polskiej Republiki Ludowej i na generała, który  w ułamku sekundy 4.06.1989 r. „przetransformował się” w pierwszego obywatela nowej Rzeczypospolitej Polskiej - jej prezydenta.  Szmalcownictwo Michników, Wałęsów, Kiszczaków, Gieremków, Mazowieckich itd. - wciąż pod szyldem „transformacji”  trwało dalej, a jego jednym z instrumentów była szmalcownicza balceroterapia Frankensteina polskiej ekonomiki. „Dzięki” niej i długiemu ramieniu balceryzacji czyli takim osobistościom jak np.magik od tzw.”przekształceń własnościowych” Janusz Lewandowski akcesja Polski do UE i jej członkostwo w końcu stały się faktem.
Gdy już stały się faktem etykietka „transformacji” przestała już być potrzebna i szmalcownictwo koalicji PO-PSL, rządzącej RP w latach 2007-2015 stało się już oficjalną polityką władz RP  i poszło na całego. Apogeum miało osiągnąć w wyniku „wypadku w transporcie powietrznym” 10 kwietnia 2010 r…
 
…Zaraz po casusie R.Czarnecki  kontra R.Thun  w styczniu b.r. doszły mnie słuchy, że w Parlamencie Europejskim  termin "szmalcownik" był w ramach obrony R.Thun wyjaśniany zagranicznym europosłom w PE,  mediom unijnym, berlińskim, amerykańskim, angielskim i i. jako półprawda, że  powstał w Polsce po wybuchu II w.św. w 1939 r. i znaczy  wyłącznie "zawód wykonywany przez niektórych obywateli polskich” tropienia i wydawania hitlerowskim władzom okupacyjnym w Polsce w latach 1939-1945 ukrywających się obywateli wyznania żydowskiego  i czerpanie z tego procederu regularnych korzyści materialnych…
Doniosły mi o tym zaprzyjaźnione brukselskie wiewiórki!
Wyczaiły nadto, że właśnie taka wykastrowana interpretacja terminu „szmalcownik” krąży po Tusk Tower i  po sali plenarnej  PE, a wyciekała z gabinetów „ojców” Listu do Przewodniczącego PE A.Tajaniego o ukaranie wiceprzew.PE Czarneckiego i zdjęcie go ze stanowiska.
Ani słowa o tym, że słowo i zjawisko „szmalcownik” ma o wiele starszy rodowód, na długo sprzed II w.św.! Ani słowa o tym, że wywodzi się z niemieckiego żargonu melin berlińskich, frankfurckich, hamburskich i i. szemranych środowisk - paserów,  przemytników, alfonsów, łapówkarzy, donosicieli i w ogóle osób zajmujących się wszelakim szeroko pojętym ale szemranym procederem, podlegającym karom. „Schmalz” (niem. - smalec) było ich kodowym (gryps, slang, żargon) określeniem brudnego i obracanego oraz mnożonego w nielegalnych transakcjach pieniądza.
…Kto nie wierzy ale np.ma znajomego/przyjaciela itd.Niemca starszej daty, niech go spyta. Jeśli przyjaciel/znajomy jest uczciwy i z tych dających świadectwo prawdzie, pominie swój niemiecki wstyd i potwierdzi „rodowód” szmalcownictwa...
 
Przew.Tajani do listu w obronie czci, honoru i sławy hrabiny von Thun  autorstwa Guy’a V. i jego trzech braci w liberałdemokracji się przychylił bo przew.Tajani ma zasadę!
Jaką?
 „przewodniczący powinien szanować wolność wypowiedzi każdego z posłów”.
 
Każdego posła!
Ale nie R. Czarneckiego z Polski, z PiS, który choć wiceprzewodniczący PE to też  posłem jest przecież. Niestety - w ramach parlamentarno-europejskiego „szanowania wolności wypowiedzi” posłowi Czarneckiemu przed głosowaniem o jego odwołanie odmówiono prawa do wypowiedzi.
…W cywilizowanych państwach nawet skazany na karę śmierci ma swoje prawa przed egzekucją - dostaje przed nią (oprócz ulubionego dania) również prawo do ostatniego słowa!
To słowo „cywilizowany”  Parlament Europejski, organ najwyższy cywilizowanej i stojącej na straży zasad demokracji, humanitaryzmu, najwyższych wartości Unii Europejskiej itd. Ryszardowi Czarneckiemu odebrał!
A żeby było jeszcze bardziej „demokratycznie” i „europejsko”, w zgodzie z poszanowaniem traktatów UE, zasad, kart człowieka itd. UE konsylium najtłustszych kotów  zmieniło regulamin głosowania. W ostatniej chwili czyli wczoraj.
Nieuznanie w głosowaniu o odwołanie R.Czarneckiego  głosów kategorii „wstrzymał się” niewiele w rezultacie by zmieniło ale staje się twardym dowodem na to, że „komuś” z najwyższych półek PE tak niezwykle zależało na usunięciu polskiego, PiS-owskiego, konserwatywnego wiceprzewodniczącego PE z urzędu, że aż sięgnął po asekurację. I to asekurację w najbardziej grubiańskim i wręcz tryglodycko-turańskim stylu.
 
Brak reakcji europosłów na nagłą, w ostatniej chwili  zarządzoną zmianę  głosowania i brak ich odmowy głosowania w takich warunkach też świadczy, że Parlament Europejski jest terroryzowany, że jest pod presją zorganizowanej bandy, posiadającej silne wsparcie zewnętrzne.
Czyli…? Szmalcownictwo bierne i aktywne kwitnie w Brukseli w najlepsze.W samym sercu UE!
Bo kto i komu ma dziś w Brukseli największy dług do spłacenia za znalezienie się na najwyższych szczeblach władzy UE?
Tajemnicą poliszynela jest, że Brukselą trząsł Berlin, a konkretnie  kanclerz A.Merkel. I Berlin dalej Brukselą trzęsie choć od września 2017 panuje w nim bezkrólewie.
Tajemnicą poliszynela jest, że przewodniczący PE A.Tajani głównie dzięki Berlinowi został  „przewodniczącym PE”.
Po co? Po to by być figurantem i pajacem, za którego sznurki pociągną wszyscy tzw.liberałdemokraci w PE,  tzn. wszyscy o wiele bardziej i wcześniej „zobowiązani” Berlinowi niż  A.Tajani. Zwłaszcza ci, którzy bez namaszczenia, rekomendacji i instrukcji Berlina na najwyższe funkcje PE, KE, RE itd.byliby od lat zerem. Oni zanim zostali „przygarnięci” przez zberlinizowaną Brukselę byli renegatami w swych krajach i szorowali rynsztoki Belgii, Holandii, Luksemburga. Hehehe, wyjątek stanowi Donald Tusk bo nie szorował po brukach i asfaltach Warszawy, nie pochodzi z chaotycznej łapanki Berlina. Tusk to swego rodzaju „arystokracja” -  trafił do Brukseli dobrowolnie bo w odpowiednim czasie i publicznie oferował Berlinowi swe usługi co zostało przyjęte... Tyle, że gdy renegaci  Junckery i insze Timmermansy już prawie 2 lata konsumowały brukselskie konfitury, Tusk dostał „tylko” fotel „coeupresidenta” RE bo wciąż jeszcze był Berlinowi potrzebny w Warszawie do rozwoju IV Rzeszy A.Merkel. No, a potem musiał zadowolić się kubańskimi cygarami i innym szmalcem w fotelu prezydenta Europy bo jako „coeupresident” nie miał jak kandydować  na  przewodniczącego PE…
Tzn.Merkel w czasie wyborów przewodniczącego PE w styczniu 2017 była już tak umoczona w aferę „uchodźców”, że forsowanie swego wiernego i oddanego pudla Tuska na stanowisko przew.PE byłoby dla niej czystym harakiri. Poza tym w międzyczasie jej rekomendowany Tusk jako dyro Europy sam się moczył i zmaczał wielokrotnie pod ciężarem „misji i obowiązków” przewodniczącego RE, równym obowiązkom operatora systemu automatycznego kidania gnoju w byle krowiej lub świńskiej fermie. Tak, że jego „reelekcja” na kolejne 2.5 roku sprawowania urzędu „dyra Europy” była szczytem jego awansu w strukturach UE.
Cuś czerska „królowa makaronu” Wielowieyska i inne cyngle GW jakoś nie lansują już swego idola. Wstydzą się? Wiertnicza też nabrała wody w usta…  
 
Patrzmy teraz na „ręce” Brukseli! Podobno po odwołaniu R.Czarneckiego jego funkcję wiceprzewodniczącego PE powinien wg regulaminu PE objąć znów polski europoseł i znów z frakcji konserwatystów czyli PiSowski. Ale chrapkę na vacat ma Guy. Zna on również kruczki i sztuczki by vacat obstawić swoim liberałdemokratycznym lewakiem bo jego frakcja niedawno straciła swego wice PE, no i… to Guy dyryguje Antoniem, a nie Antonio PE, cokolwiek to znaczy.
A znaczy…. W Tusk Tower szmalcownictwo rulez!
 
UE powinna zmienić swój hymn „Odę do radości” na odę do szmalcownictwa bo radość z członkostwa w niej stopniała drastycznie, za to szmalcownictwo jest coraz bardziej widoczne i bezczelne. I przybiera rozmiary klęski żywiołowej.
 
Panu Ryszardowi Czarneckiemu dziękuję za godne sprawowanie funkcji wiceprzewodniczącego PE i stanie na straży polskiej racji stanu i godności Rzeczypospolitej Polskiej!Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/contessa/szmalcownik-szmalcowniczka-szmalcownicy

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1325
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1178
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 611
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 732
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 773
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 802
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 737
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 834
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 440
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

Lipski nie kłam. Nie odwołała go żadna smalcowniczka. Odwołało go 447 europosłów. Ci europosłowie nie oglądają Choleckiej w TVP ani nie czytają twojej tandety i tkwią w ciemnocie. Koniecznie musisz tam pojechać i ich
uświadamiać. Nie zapomnij palca i narzędzi do kopiowania. Wyreguluj też zwieracze odbytu, bo sobie wstydu narobisz.

@Hamilton Starszy:
,,Atak na Richarda atakiem na Polskę '' To jest dopiero tandeta. Na ,,Szmalcownika'' cenzurkę.?
,,Atak na Richarda '' Cacy ? Nie ? OBŁUDA !

@milord36: gdzie ja cię cenzuruję? Używasz słów których znaczenia nie znasz. A ta obłuda to Czarnecki? Nie nazywaj go obłudnikiem. Stracił chłop stanowisko, pewnie cierpi, a ty go dobijasz.

@Hamilton Starszy:
Cenzura przez komentarze ! Póki co wolność słowa jeszcze jest.Obłudą nazwałem twój obiektywizm.Czarnecki obłudnikiem ? Śmiechu warte.To kim jest ta Twoja Róża ? Nie powiesz ,że POLKĄ ? He,he Kim ty jesteś ? Obrońcą zdrajców.?

@milord36: Lipski jesteś legendą dziennikarstwa. Im bardziej toporna będzie twoja propaganda tym będziesz miał większe szanse. Bierz przykład z Ewci Bugały. Taka okazja może ci się już w życiu nie trafić. Musisz być tylko głupi jak osioł i wierny jak pies. Tego pierwszego nie musisz udawać.

@milord36: Każdy obywatel ma prawo wyrażać swoją opinię o tych co nim rządzą. Bez względu na to kto wygrał wybory i bez względu na miejsce na globie. Nazywanie kogoś szmalcownikiem z tego powodu, że z tego prawa korzysta jest podłością. To jednak nie trafia do zakutych łbów. Za trudne dla bezmózgowca.

@milord36: Lipski gdybyś umiał czytać to byś wiedział nieuku, że te prawa daje nam Konstytucja:

Art. 30.

Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych.

Art. 31.

Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.Każdy jest obowiązany sz

...  wyświetl więcej

@milord36: Ojciec pana Czarneckiego reżyserował filmy polsko-radzieckie, a teściem jest komunistyczny generał Mirosław Hermaszewski. Mnie to w niczym nie przeszkadza. Gdyby nie był w PIS to by go obszczymurki opluwali jako resortowe dziecko. Mówiłeś coś o obłudzie?

@Hamilton Starszy:
Ty jesteś dopiero mistrzem propagandy .Swoją propagandę lewackich komuchów zostaw dla siebie.Wierny psie komuchów

@milord36: dziękuję za cenne rady. Nosiłeś przez lata cymbały w ubeckim Pagarcie merdając ogonkiem to wiesz o czym mówisz.

Wypowiedź była debilna. A to usprawiedliwianie i tłumaczenie jakiegoś słowa, aby je rozumieć tak, jak ponoć znaczyło w knajackich melinach przed wojną w Berlinie (i może jeszcze w innym wymiarze), to tez żałosne usprawiedliwienie. Wolność słowa, a tu nie chodzi o wolność słowa, a obrażanie kogoś bez podania faktów uzasadniających to zdanie, rozumiane tak, że szmalcownik znaczy to, co znaczy dziś i tutaj, i dla nas. To niestety mu się należało.

  Hamilton,  09/02/2018

@Janusz Nitkiewicz: pana Czarneckiego jest pełno w różnych telewizjach. Ma prawo do swoich poglądów i z tego prawa korzysta. Inni, jeśli korzystają z dokładnie z takich samych praw są szmalcownikami. Tylko dlatego, że nie podoba się to Richardowi i jakiemuś prezesowi. Jako europoseł reprezentuje PIS, ale jako v-ce przewodniczący parlamentu europejskiego reprezentuje tę instytucję. Widać nie dorósł ...  wyświetl więcej

@Janusz Nitkiewicz:
Tak samo temu ŚCIERWU się należało !
http://eiba.pl/5

Ten holender o wyglądzie zombie marsz Niepodległości nazwał marszem Faszystów.
Z tego powodu nic nie dostał żadnych konsekwencji nie poniósł.
Obłuda i szczyt hipokryzji Eurokołchozu .

@milord36: no to mamy już dwa ścierwa? Richard ma kolegę.? Czekaj jak się Richard dowie jak go nazwałeś. Nie wybaczy ci.

@Hamilton Starszy:
Tłumaczyć po swojemu to możesz jak chcesz.Każdy normalny wie o co chodzi.

@milord36: nie dość, że chłop przeżywa, nie dość, że jest męczennikiem Europy, nie dość ci, że ma wzdęcia po pączkach to jeszcze go wyzywasz. Wstydź się pogromco postkomuny z piaskownicy.

@milord36: żaden normalny nie czyta twojego bełkotu Ja jestem jedyny. Potem mnie mdli, ale mam lekarstwo i udaje mi się przeżyć.

Biedna Pani Róża ona tylko chciałam dla dobra Polski.Walczy o demokrację w Polsce he,he.Chyba o demokrację jawnego rozkradania Polski przez Totalnie zbutfiałą opozycję.

@milord36: "ona tylko chciałam dla dobra Polski". Mój Boże. Polak który tak okrutnie kaleczy swój ojczysty język musiał spędzić na szkoleniu w KGB kilka lat. Kupiłeś sobie polski słownik wulgaryzmów. Moskwa takie wielkie miasto i normalnego nie mieli. Mogłeś napisać, bym ci wysłał.

Różę przeprosić ?A Polaków na Marszu Niepodległości obraźliwie nazwanych Faszystów potępić ? Lewacki priorytet ważności.Wszystko dla dobra ojczyzny. Nie ! Lewaki !

@milord36: Lipski kogo dzisiaj obsrywamy? W garkuchni byłeś, kiszki pełne, zwieracze napięte? To kopiuj i wklej.

@milord36: "obraźliwie nazwanych Faszystów". Lipski naucz się polskiego. "obraźliwie nazwanych faszystami". Kto cię wypuścił ze szkoły podstawowej.? Władimir Władymirowicz.?

@Hamilton Starszy:
Twoje komentarze są zabawne.Nawijaj ten makaron na uszy.Dawaj,dawaj
https://www.youtube.com/watch?(...)XZBkvO4

@milord36: zamiast gryzmolić te cudze pierdoły weź się za naukę buraku. Nawet nadprezes tysiąclecia już się z ciebie śmieje, a ty się cieszysz jak gamoń w rajtuzach.

@Hamilton Starszy:
Potrafisz obrócić kota ogonem ćwoku.
Śmiać.To się z ciebie śmieje.Z twojego pajacowania.Hi,hi

@milord36: nie mam kota, Kaczyński ma kota. To niech go sobie obraca. I nie pajacuj z Kaczyńskiego i jego kota, bo nie zostaniesz zastępcą pisuardesa. Skończysz mizernie jak ta Ewcia z telewizorni partyjnej. A starała się jak ty w aparacie propagandy partyjno-rządowej.

@milord36: Lipski nie musicie się chwalić, że pracowaliście w aparacie propagandy PRL i to na szczeblu gminy albo nawet w PGR. To widać, słychać i czuć. Zalatuje od was mikro inteligentem wicie, rozumicie... z daleka.

@Hamilton Starszy:
Tak tak towarzyszu Hamiltonie trzymaj z komuchami z bandą zdradziecką.

@Hamilton Starszy:
Towarzyszu kiedy jedziecie do Brukseli skarżyć ?Demokracja zagrożona ! Jazda ULICA I ZAGRANICA !

@milord36: czy ty jełopie jesteś ślepy. Nie widzisz jak jesteś tu oceniany. Robisz za eiobowego głupka a podskakujesz jak wesz na kołnierzu. Kiedy, gdzie i po co pojadę - nie twój zasrany interes. Pilnuj swojego nosa bo znów narobisz błędów "prafdziwy polaku".

@Hamilton Starszy:
Ty eiobowy Błażnie patrz na czubek swojego perkatego nosa.Towarzyszu Bufonie.Kim ty jesteś Kmiocie ?

@milord36: jestem zwykłym, przeciętnym obywatelem Polski, który w odróżnieniu od szanownego pana zna język, kulturę swojego kraju, ma mózg i z niego korzysta.

@milord36: zrób kupę. Gówno to jedyna rzecz, która ci w życiu jakoś wychodzi.

@Hamilton Starszy:
Zwal kloca zwal.Jesteś blady !

@milord36: nie denerwuj się. Złość szkodzi zwojom mózgowym, a ty naprawdę nie masz czym szastać. Zamiast tyle beblać kopiuj i wklej. Lipski potrafi. Lipski duży i ładny. Cip cip.

Na ogół staram się wyrażać w miarę kulturalnie, ale dzisiaj mam kiepski dzień i nie mam już cierpliwości do takich jak ty. Jesteś idiotą czy nas masz za idiotów? Słowo "szmalcownik" oznacza właśnie osobę, która denuncjowała żydów w czasie wojny. I nie próbuj mi wciskać, że jest inaczej, bo taką definicję znajdziesz na stronie PWN. Tak więc słusznie, że Czarnecki poleciał ze stanowiska. Chamstwo tr ...  wyświetl więcej

@pasjonatpl: jego aktywność, język tępego gimnazjalisty , błędy ortograficzne wskazują, że to jakiś prymitywny ruski troll obszczymurek na usługach. Taki poziom głupoty jest trudny do osiągnięcia. Poza tym on tylko kopiuje. Nie jest w stanie niczego samodzielnie bez cyrylicy. Szczać, judzić, knuć i zacierać brudne łapska.

@Hamilton Starszy:
"Taki poziom głupoty jest trudny do osiągnięcia".
Trudny, ale nie niemożliwy. Kilka razy w życiu, w różnych sytuacjach próbowałem przewidzieć, co zrobi dana osoba i powtarzałem sobie, że na pewno tak nie zrobi, nie można być aż tak głupim. I wiesz co? Przestałem coś takiego powtarzać, bo za każdym razem się myliłem. Jeśli chodzi o wiarę w jakieś siły nadprzyrodzone ...  wyświetl więcej

@pasjonatpl: w ciągu 8 lat na eioba większego idioty niż ten tu nie było. Z pewnym zastrzeżeniem. Lipski nie musi być idiotą. Mnie bardziej przekonuje teza, że to płatny ruski troll. Systematyczny i wydajny jak stachanowiec. Co nie oznacza, że można tolerować taką szuję.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska