Login lub e-mail Hasło   

Bóg stworzył pożywienie, a diabeł kucharza

Trucizna w niedużych ilościach nie jest szkodliwa.
Wyświetlenia: 272 Zamieszczono 11 dni temu

 

 

fotki - Kanał Augustowski koło wsi Płaska

"...Amerykańscy  psychologowie twierdzą, że zmniejszenie w jadłospisie człowieka ilości cukru, mięsa i kawy obniża ich agresywność o 50%. Według nich – wniosek jest jeden – przestępczość jak i chorobę należy leczyć naturalnym pokarmem.
Nasi mądrzy przodkowie wiedzieli o tym znacznie wcześniej. Mądrość wschodnia głosi:

„Bóg stworzył pożywienie, a diabeł kucharza”.

Przecież jest nie do pomyślenia: jak można żyć bez wędliny, białego pieczywa, kawy, cukierków, czekolady itp. Można. Natura podarowała człowiekowi ogromną różnorodność naturalnych produktów. Należy z nich umiejętnie korzystać.
Jeśli bardzo chcemy, to możemy czasami zjeść, cukierka, ulubione ciastko czy kawałek wędliny. Trucizna w niedużych ilościach nie jest szkodliwa.

Jaki więc pokarm daje nam energię życia? 

Taki, który rośnie pod promieniami Słońca. Tylko Słońce jest uniwersalnym źródłem energii i wszystkiego co żywe. Natura obdarzyła rośliny zdolnością akumulowania i przerabiania energii słonecznej, która potem oddają człowiekowi.
Najkrócej mówiąc, pokarm człowieka powinien składać się z owoców i warzyw i to głównie w postaci surowej, mogą być również warzywa gotowane, orzechów – migdałów, orzechów kokosowych, orzechów włoskich i laskowych, orzechów ziemnych, nerkowców, nasion – słonecznika, dyni, ziarna kakaowca oraz kiełków i glonów morskich jak również pestek moreli, brzoskwiń, jabłek, śliwek w niewielkich ilościach.
Najlepiej, gdyby owoce i warzywa były zmiksowane w połączeniu z zieleniną. Zielenina zawiera chlorofil, zbiera wszystkie trucizny i toksyny i wypłukuje je z organizmu. Takie jedzenie dobrze nawodnione świeżymi sokami owocowymi, przygotowanymi we własnym zakresie, jest bogate we wszystkie składniki odżywcze, niezbędne organizmowi do życia, jest dobrze przyswajane przez organizm i trawione bardzo krótko przez około 15-20 minut. Im mniej energii zużyje ciało na trawienie, tym więcej pozostanie mu na inne ważne funkcje.”.

Fragment z http://zdrowieizycie.eu/odzywianie/  

 

 

Podobne artykuły


14
komentarze: 42 | wyświetlenia: 713
13
komentarze: 7 | wyświetlenia: 473
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1617
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 963
10
komentarze: 6 | wyświetlenia: 544
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 284
10
komentarze: 137 | wyświetlenia: 522
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 488
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2003
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 276
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 504
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 602
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1183
9
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1703
9
komentarze: 15 | wyświetlenia: 220
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  lilith123  (www),  11 dni temu

'jak można żyć bez wędliny, białego pieczywa, kawy, cukierków, czekolady'
Po prostu - je się inne produkty :D

@pokrzywiony: Piękne wybierasz "wibracje" i cudowny zespół . Z serca dziękuje.
Ps Przy okazji słuchania ich muzyki zauważyłem jak prosto przez PayPal można zebrać pieniądze na szczytny i użyteczny cel ... myślę o organizacji Klubu Seniorów w Płaskiej gdzie wiele jezior i rezerwatów przyrody ale też wiele samotnych wdów i wdowców. Zając się nimi i wzajemnie pomagać i... wiele tych "i".

@Marcin Sz: Akurat jestem na etapie poszukiwań i dobierania wibracji ... ;)
Może kiedyś da się zorganizować spotkanie bratnich Duszyczek w Płaskiej ?
Może kiedyś z tych wszystkich "i", które nam po głowie chodzą uda się zbudować normalną rzeczywistość ?
https://www.youtube.com/watch?(...)7oiZPnc

  Marcin Sz,  10 dni temu

@pokrzywiony: @pokrzywiony: Do Płaskiej zaprowadziła mnie Graża z Eioba - wspaniała kobieta. Zamieszkała wtedy w Gminnym hoteliku w Płaskiej. Zaprosiłem ją na foto - safari. Znakomite fotki robi - najczęściej makro. Odwiedzał nas wójt - Pan Gołaszewski i Pani Sołtys - Ciężkowska. Zobaczyli zdjęcia... i następnego dnia zrobiliśmy wystawę i jest ona (uzupełniona obrazami) do tej pory. Zachwyciłem si ...  wyświetl więcej

@Marcin Sz: Kto to potrafi przewidzieć ?, może się kiedyś spotkamy pijąc ziółka zebrane na polach ;)
Myślę że Płaska to dobre miejsce na budowanie więzi międzypokoleniowych ?

Ziemia przykryta asfaltem i betonem, nas nie wyżywi ... Taka to oto oczywista prawda, z którą przyjdzie się zmierzyć.
Betonu i plastiku jeść się nie da ..., by ziemia rodziła zdrową żywność trzeba Ją pokochać inaczej będą rosły chwasty. Uczmy się Kochać to co otrzymujemy od Boga ...

  nokiaasia,  10 dni temu

@pokrzywiony: Nie tylko kochać. Ziemię trzeba również szanować i o nią dbać. W przeciwnym razie potraktuje nas jak pasożyty i nas zniszczy.
https://www.youtube.com/watch?(...)sZ3lNSo

  trebor1,  10 dni temu

Tak dopytam - co mięso ma do agresywności i dlaczego wędlina ma być czymś złym - sztucznym a nie naturalnym?

@trebor1: Mięso kojarzy się z polowaniem, a polowanie na czyjeś życie to agresja ...
Spożywanie mięsa dla przyjemności z sklepowych półek, usypia świadomość źródła z którego pochodzi pokarm ..., człowiek staje się coraz bardziej żarłoczny i zarazem oddala się od naturalnej świadomości życia ..., co prawda sam nie poluje ale stwarza swym apetytem popyt na potrzebę coraz większego zabijania ...

  trebor1,  10 dni temu

@pokrzywiony: brzmi przynajmniej częściowo logicznie - gdyby nie fakt, że człowiek od zarania dziejów był mięsożercą. Uprawa ziemi nastąpiła "później". Czy w takim wypadku każdy na silę ma być wegetarianinem?

@trebor1: Czegoś takiego nie napisałem, a jaki masz dowód na to że człowiek był i jest drapieżnikiem, może się mylisz, może stał się drapieżnikiem kiedy odkrył że może jeść mięso ? Przykładowo kły ukształtowały się na potrzebę jedzenia owoców, mogło tak być ?
Wystarczy że nauczy się kontrolować swoją żarłoczność, dawniej drapieżniki jak nie upolowały to nie jadły, a dziś oglądamy drapieżnik ...  wyświetl więcej

@trebor1: ... zwróć też uwagę na fakt że mamy paznokcie, a nie szpony i pazury zdolne do rozszarpywania mięsa, paznokcie przypominające bardziej kopyta niż śmiercionośną broń ....

  trebor1,  9 dni temu

@pokrzywiony: i mózg pozwalający posługiwać się ostrym narzędziem (innym niz pazur) oraz kończynami, którymi możemy sprawniej manipulować niż zwierzęta.

@trebor1: Równie sprawnie możemy zorganizować hodowlę zwierząt pod rzeź jak i uprawy rolne pod produkcje żywności. Mając większe pole wyboru, mamy też większą odpowiedzialność za to co czynimy ..., o której chętnie zapominamy ...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska