Login lub e-mail Hasło   

Schroniska Beskidy

Schronisko na Jaworzynie Krynickiej w Beskidzie Sądeckim, jego patronem był i znowu jest Józef Piłsudski, odbudowywane i rozbudowywane kilka razy. Obecnie chyba już nie p...
Wyświetlenia: 1.057 Zamieszczono 10/02/2018

Schronisko na Jaworzynie Krynickiej w Beskidzie Sądeckim, jego patronem był i znowu jest Józef Piłsudski, odbudowywane i rozbudowywane kilka razy. Obecnie chyba już nie potrzebuje wielu miejsc noclegowych skoro można w 20 minut zjechać kolejką do Krynicy.

Schronisko Klimczok w Beskidzie Śląskim, jak wszystko na Śląsku ma niemieckie korzenie, podobno ewoluowało z chaty myśliwskiej.

Schronisko na Hali Rysianka w Beskidzie Żywieckim, położenie hali jest bardzo atrakcyjne widokowo i schronisko przyciąga tłumy turystów, co niekoniecznie dobrze wpływa na obsługę. Owszem karmią masy turystów ale nie interesuje ich czy to jedzenie komuś smakuje.

Schronisko na Hali Lipowskiej w Beskidzie Żywieckim znajduje się tylko 20 minut drogi od Rysianki. Hala Lipowwska nie jest atrakcyjnie położona, nie ma widoków ale jest prawdziwe, domowe jedzenie, pierogi nie pochodzą z zamrożonej paczki ale lepi je zaprzyjaźniona góralka. Nawet nocując w schronisku na Rysiance chodziliśmy na kolację na Halę Lipowską.

Schronisko na Markowych Szczawinach w Beskidzie Żywieckim pod Babią Górą, dużo się tam zmieniło po modernizacji, nie jestem pewien czy na lepsze, przedtem było jakoś bardziej swojsko, teraz bardziej komercyjnie.

Przed remontem.

W trakcie

Na szczęście widok Babiej Góry się nie zmienił.

Schronisko na Hali Krupowej w Beskidzie Żywieckim, można do niego dojść z Babiej Góry w kilka godzin przechodząc przy tym przez szosę na Przełęczy Krowiarki, przy budowie tej szosy pracował junak Karol Wojtyła co upamiętnia skromny pomnik.

Bacówka na Hali Rycerzowej w Beskidzie Żywieckim, trafiliśmy na dzień, w którym pękała w szwach od nadmiaru gości. Sami młodzi ludzie zasłali podłogi, a nawet schody, trudno było się dostać do ubikacji.

Bacówka na Krawców Wierchu w Beskidzie Żywieckim, dziewczyna która bacówkę prowadziła twierdziła, że jej najczęstszymi gośćmi są drwale.

Schronisko Leskowiec w Beskidzie Małym, nie zdążyłem go dobrze obejrzeć, bo jak doszliśmy było już ciemno, a z rana było dość mglisto.

Chatka pod Potrójną w Beskidzie Małym nie należy do PTTK i nie jest schroniskiem, chcesz coś zjeść musisz ze sobą przynieść. Jest bieżąca woda, kominek i kuchnia z piecem, w którym rozpala ten kto pierwszy wstanie.

Schronisko na Magurze Małastowskiej w Beskidzie Niskim, melancholijnej krainie w której pełno śladów po Łemkach –cerkwi, pozostałości łemkowskich wsi i cmentarzy oraz cmentarzy z i wojny światowej pozostałych po słynnej operacji gorlickiej. W schronisku jest winda między jadalnią i kuchnią, w dół jadą pieniądze i zamówienia, w górę jedzenie i piwo.

 

Podobne artykuły


21
komentarze: 22 | wyświetlenia: 2981
10
komentarze: 6 | wyświetlenia: 4087
33
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2479
21
komentarze: 5 | wyświetlenia: 7378
18
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1811
17
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2514
15
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1495
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 588
19
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2318
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 35584
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 34634
27
komentarze: 38 | wyświetlenia: 155337
16
komentarze: 3 | wyświetlenia: 10487
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 54662
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  noyes,  20/02/2018

Świetny i opis i fotki.. Ależ z Ciebie Podróżnik... pozazdrościć Ci tej weny i talentu. Uściski Braciszku Wędrowniczku

  sanderson  (www),  22/08/2018

Bardzo ciekawy post, wszystko dobrze opisane a z dodatkiem fotografii łatwo to sobie zobrazować :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska