Login lub e-mail Hasło   

Schroniska Beskidy

Schronisko na Jaworzynie Krynickiej w Beskidzie Sądeckim, jego patronem był i znowu jest Józef Piłsudski, odbudowywane i rozbudowywane kilka razy. Obecnie chyba już nie p...
Wyświetlenia: 180 Zamieszczono 11 dni temu

Schronisko na Jaworzynie Krynickiej w Beskidzie Sądeckim, jego patronem był i znowu jest Józef Piłsudski, odbudowywane i rozbudowywane kilka razy. Obecnie chyba już nie potrzebuje wielu miejsc noclegowych skoro można w 20 minut zjechać kolejką do Krynicy.

Schronisko Klimczok w Beskidzie Śląskim, jak wszystko na Śląsku ma niemieckie korzenie, podobno ewoluowało z chaty myśliwskiej.

Schronisko na Hali Rysianka w Beskidzie Żywieckim, położenie hali jest bardzo atrakcyjne widokowo i schronisko przyciąga tłumy turystów, co niekoniecznie dobrze wpływa na obsługę. Owszem karmią masy turystów ale nie interesuje ich czy to jedzenie komuś smakuje.

Schronisko na Hali Lipowskiej w Beskidzie Żywieckim znajduje się tylko 20 minut drogi od Rysianki. Hala Lipowwska nie jest atrakcyjnie położona, nie ma widoków ale jest prawdziwe, domowe jedzenie, pierogi nie pochodzą z zamrożonej paczki ale lepi je zaprzyjaźniona góralka. Nawet nocując w schronisku na Rysiance chodziliśmy na kolację na Halę Lipowską.

Schronisko na Markowych Szczawinach w Beskidzie Żywieckim pod Babią Górą, dużo się tam zmieniło po modernizacji, nie jestem pewien czy na lepsze, przedtem było jakoś bardziej swojsko, teraz bardziej komercyjnie.

Przed remontem.

W trakcie

Na szczęście widok Babiej Góry się nie zmienił.

Schronisko na Hali Krupowej w Beskidzie Żywieckim, można do niego dojść z Babiej Góry w kilka godzin przechodząc przy tym przez szosę na Przełęczy Krowiarki, przy budowie tej szosy pracował junak Karol Wojtyła co upamiętnia skromny pomnik.

Bacówka na Hali Rycerzowej w Beskidzie Żywieckim, trafiliśmy na dzień, w którym pękała w szwach od nadmiaru gości. Sami młodzi ludzie zasłali podłogi, a nawet schody, trudno było się dostać do ubikacji.

Bacówka na Krawców Wierchu w Beskidzie Żywieckim, dziewczyna która bacówkę prowadziła twierdziła, że jej najczęstszymi gośćmi są drwale.

Schronisko Leskowiec w Beskidzie Małym, nie zdążyłem go dobrze obejrzeć, bo jak doszliśmy było już ciemno, a z rana było dość mglisto.

Chatka pod Potrójną w Beskidzie Małym nie należy do PTTK i nie jest schroniskiem, chcesz coś zjeść musisz ze sobą przynieść. Jest bieżąca woda, kominek i kuchnia z piecem, w którym rozpala ten kto pierwszy wstanie.

Schronisko na Magurze Małastowskiej w Beskidzie Niskim, melancholijnej krainie w której pełno śladów po Łemkach –cerkwi, pozostałości łemkowskich wsi i cmentarzy oraz cmentarzy z i wojny światowej pozostałych po słynnej operacji gorlickiej. W schronisku jest winda między jadalnią i kuchnią, w dół jadą pieniądze i zamówienia, w górę jedzenie i piwo.

 

Podobne artykuły


16
komentarze: 4 | wyświetlenia: 991
16
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1980
15
komentarze: 20 | wyświetlenia: 557
15
komentarze: 39 | wyświetlenia: 2073
15
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1794
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1428
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 354
14
komentarze: 43 | wyświetlenia: 2024
14
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1177
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1473
14
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1322
13
komentarze: 36 | wyświetlenia: 221
13
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1599
13
komentarze: 15 | wyświetlenia: 467
13
komentarze: 26 | wyświetlenia: 727
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Świetny i opis i fotki.. Ależ z Ciebie Podróżnik... pozazdrościć Ci tej weny i talentu. Uściski Braciszku WędrowniczkuDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska