Login lub e-mail Hasło   

Setna rocznica równouprawnienia, czy miesięcznica akcji #metoo

Najprawdopodobniej nie ma kobiety, która w swoim życiu, nie zaznałaby przemocy seksualnej. Może dlatego, że przyzwolenie na nie, było ogromne
Wyświetlenia: 1.528 Zamieszczono 12/02/2018

Jeszcze tak niedawno kobiety nie miały prawa głosu (w Polsce 28 listopada 2018 r, kobiety będą obchodzić setną rocznicę równouprawnienia), a nawet gdy już je uzyskały, dochodzenie do realnego równouprawnienia przeciągnęło się do drugiej połowy XX wieku. A właściwie może do kilkunastu lat XXI wieku, gdy kobiety odważyły się wreszcie powiedzieć głośno, że były molestowane (wykorzystywane) seksualnie.. 

 

I chociaż akcja ujawniania przemocy i molestowania seksualnego "Me too" („Ja też”), nabiera rozmachu, ale i tak nie możemy liczyć, że wszystkie kobiety które porobiły kariery w show-biznesie, czy przemyśle filmowym, przyznają się do molestowania seksualnego. A zasięg tego procederu był ogromny, co ujawnia akcja #metoo. Najprawdopodobniej nie ma kobiety, która w swoim życiu, nie zaznałaby przemocy seksualnej.

 

To prawda, że problem molestowania i przyzwolenia na nie jest ogromny, nie tylko w Polsce czy w krajach słabo rozwiniętych. Dotyczy kobiet na całym świecie, które często nie mogą liczyć na żadną pomoc. A przy okazji rozpowszechniania się hasztagu #metoo pojawiła się również inna, równie przerażająca kwestia, taka że policja i sądy nie wspierają ofiar gwałtów i molestowania. Większość zgłaszających kobiet, funkcjonariusze zbywali, a nawet przekonywali i zmuszali do wycofania zeznań.

 

Cóż, przyzwolenie na takie zachowania mężczyzn było ogromne, powiedzenie „szparka sekretarka” itp., nie brały się znikąd (bez podstaw), a kolacje i wypady z szefem przeważnie kończyły się w zaciszu pokoju hotelowego (jednego, bo nie było więcej wolnych pokoi). Przy okazji mały żarcik o sekretarkach: Rozmawia prezes dużej korporacji z żoną. Prezes zwierza się żonie: "ale ten nasz wspólny znajomy, dyrektor departamentu, ciągle pieprzy się z sekretarką", Żona do męża: "a ty co jesteś lepszy". Mąż odpowiada: "Tak, moja sekretarka, jest przynajmniej kobietą".

 

I chociaż za pierwszą kobietę, która ogłosiła publicznie tą brutalną prawdą o molestowaniu, uznaje się amerykańską aktorkę, Alyssę Milano, która spopularyzowała hasztag "#metoo", to jednak prawda o molestowaniu małoletnich dziewcząt i córek w rodzinach patologicznych, wyciekła już wcześniej. W rodzinach patologicznych, wielu ojców rodzin, jest jednocześnie dziadkami swoich dzieci, bo gdy tylko jego córkom „wrosną cycuszki”, ojciec uprawia seks także z nimi. Ot życie!

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1198
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 717
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1352
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1589
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 926
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1315
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1544
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1319
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 722
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 402
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1106
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 911
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 1207
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Molestowanie,

Zaczepianie dziewczyn (kobiet), też jest molestowaniem, chyba że wpadłeś zaczepianej w oko i nie ma nic przeciwko temu.

@Z. Kostka:
No i tu właśnie jest pies pogrzebany. Ogólnie popieram tę akcję, ale powinniśmy być ostrożni, bo niesłusznym oskarżeniem można komus zniszczyć życie albo karierę. Przez długi czas też nie wiedziałem, gdzie leży granica między zachowaniem dopuszczalnym a niedopuszczalnym w relacjach o zabarwieniu erotycznym i seksualnym. Pomijam oczywiście chamstwo czy wymuszanie kontaktu fizyczn ...  wyświetl więcej

  vivi91,  14/02/2018

o boooożżżżżeeeeee..... o boooooooożżżżżżżeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee no żarcik pana doskonały . wrosłam w monitor

To prawda, ponad 60 procent kobiecych karier, miało początek w łóżku szefa (przełożonego).

  vivi91,  14/02/2018

@Zdzisław Sadowski: rozumiem Zdzisławie, że to komentarz wynikający z twoich doświadczeń zawodowych. Gratuluję. A Pana żona czy córka też w 60 % zaczynało w łóżkach?? A to 60 % czy może 62%? Proszę się jeszcze zastanowić

@Zdzisław Sadowski:
Tylko pytanie brzmi, czy same się do tego łóżka pchały, czy zostały do tego zmuszone. Jak to pierwsze, to są zwykłymi kur...i, ale jeśli to drugie, to wina leży przede wszystkim po stronie faceta. Rodzi się też pytanie, ile zdolnych, utalentowanych kobiet nie zrobiło kariery, bo nie chciało rozłożyć nóg?

  Hamilton,  15/02/2018

@Zdzisław Sadowski: te twoje prawdy statystyczne to wiadomosci24, interia69 czy pudelek.pl

podobny, gdzie jesteś, bo twój głos jest zawsze na wagę złota. A przez g-ą ViVI. która ciągle kreuje się najmądrzejszą i odrzuca artykuły (wstyd), mój ciekawy artykuł nie może wejść do popularnych. A może ktoś inny mi dopomoże, chociażby na złość VIVI. Z góry dziękuje.

  vivi91,  17/02/2018

@Juliusz II: na złość vivi.... o boooożżżżżeeeeeeee.... wstyd - to fakt. Trzymam kciuki - zaraz ktoś dopomoże:). G-a vivi lalallalalala :). A można odrzucić 2 x? :):)

P. Sadowski koniecznie trzeba jeszcze jednego do grupy, bo się zaskomlicie na śmierć o te punkty. A tak będzie pewność, że każdy z was uciuła 6 i stanie się popularesem.

Och, poszaleją sobie kobitki!

Kobiety nie chcą aby im przypominać, że jeszcze sto lat temu, nie miały żadnych praw.

  Hamilton,  20/03/2018

@zgred: to prawda, nastolatki jak usłyszą, że 100 lat temu nie miały praw popełniają zbiorowe samobójstwa ze zgryzoty.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska