Login lub e-mail Hasło   

Jak znaleźć tanio hotel – pakiet zasad

Doświadczeni globtrotterzy często mają pomysł, jak uzyskać bardzo dobra promocję pokoju w hotelu. Jak oni to robia?
Wyświetlenia: 208 Zamieszczono 22/02/2018

Zacznijmy od tego, że jeżeli będziesz się nastawiał na polowanie na okazję, to możesz śledzić pojawiające się promocje na booking.com czy też hrs.com. Zwykle promocje takie będą na 2-3 dni i potem się kończą, ale trafić można na upust do 50% a niekiedy i dużo więcej. Szczególnie w dni robocze poza miastami (przykładowo mieliśmy dwuosobowy pokój w czterogwiazdkowym mazurskim hotelu SPA Marina Club za niecałe sto złotych - mniej niż połowa standardowej ceny)  czy też w weekendy w dużych miejscowościach (hotele z czterema gwiazdami typu Sobieski czy Radisson za około 150 zł za nocleg - również polowa standardowej ceny).
Porada numer dwa. Jeżeli poszukujesz dobrej ceny za nocleg, to musisz pamiętać żeby w żadnym wypadku nie zamawiać hotelu w recepcji po przyjeździe. W takiej sytuacji dostaje się już cenę z podstawowego cennika - bo pracownicy hotelu doskonale wiedzą, że na pewno wtedy nie pojedziesz do innego miejsca za czymś tańszym. Ten sam hotel przy rezerwacjach internetowych lub w wyszukiwarce typu hotele.pl ma zwykle ceny o połowę niższe w porównaniu z tym co nad ladą.
Po trzecie powinieneś pamiętać, że cena noclegu zależeć będzie w dużym stopniu od tego, jaki to będzie dzień tygodnia. W dużych miastach znacznie taniej jest w weekendy (warto np zwiedzać wtedy Wrocław albo Warszawę) a poza miastem w dni robocze (i jednocześnie będzie też puściej). Jeśli masz taką możliwość tak ustalać wyjazdy to zaoszczędzisz niekiedy i połowę kosztów noclegu. Wyjątek będzie tu stanowił Kraków, tu stale hotele są mocno obłożone. Być może tak samo będzie w Gdańsku.
Punkt czwarty adresujemy do fanów spa i eksluzywności. Kiedy ktoś będzie szukał niskich cen w luksusowych obiektach to najlepszą chyba regułą będzie wtedy: uderzać do dopiero co otwartych. Zawsze powinny one dawać pierwsze kilka miesięcy swojego działania naprawdę duże upusty by sobie budować obłożenie. A w praktyce co miesiąc gdzieś w naszym kraju otwiera się nowy hotel ze SPA. Tyle że takiej sytuacji musimy się nastawić na konieczność dłuższego dojazdu w inny rejon kraju - ale poznać wtedy można różne ciekawe miejsca i spędzić bardzo przyjemnie kilka dni w przyjemnym hotelu.
 Porada numer pięć. Warto pamiętać, że cena bardzo zależy nie tylko od dnia tygodnia ale również od sezonu. Wiele obiektów jest skłonnych udzielić nam rabatu, kiedy stoją puste. Wizja, że możesz się zdecydować na sąsiedni hotel skłania bowiem właścicieli hotelu do upustów które sięgają nawet kilkudziesięciu procent. Jeśli będziesz miał możliwość ustalić wyjazd pod względem miejsca i czasu obowiązkowo musisz sprawdzić, które z hoteli kiedy mają niższe obłożenie. Na przykład zimą na Pomorzu nie ma tłoku.
Z mojego globtroterskiego doświadczenia wynika, że – przestrzegając wyłącznie 5 powyższych prostych zasad, średnio co trzeci hotel, jaki odwiedzam,  daje mi rabat większy niż 30%. Za każdym razem planowanie zaczynało się  od gruntownego przejrzenia informacji i hotelu w necie.... Niejednokrotnie znajdowałam obiekt komfortowy i odnowiony, do tego z dobra obsługą i  przepięknie położony i  wyśmienitą kuchnię.
O mnie na stronie

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 324
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1002
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1480
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 531
6
komentarze: 55 | wyświetlenia: 2064
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 895
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141636
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 238821
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 110477
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122024
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska