Login lub e-mail Hasło   

Ppłk Karpienko: Amerykanie zabili trzech polaków bo spieszyli się na lunch!

Ppłk Karpienko: Amerykanie zabili trzech polaków bo spieszyli się na lunch! Szokujące szczegóły wypadku na poligonie
Wyświetlenia: 264 Zamieszczono 26/02/2018

Tydzień temu w poniedziałek po rehabilitacji gminnym busem wracało do Zakrzewa pięć osób. Nagle samochód zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka tirem. Na miejscu zginęli kierowca busa Marcin Z. (†26 l.), Elwira D. i Anna C. (†60 l,), pracownica urzędu gminy w Zakrzewie. Dwie osoby, w tym opiekunka Elwiry, są w stanie krytycznym - informuje "Super Express".

Kierowca busa należącego do urzędu gminy Zakrzewo (woj. kujawsko-pomorskie) zawoził podopiecznych i ich opiekunów na rehabilitację do pobliskiego Aleksandrowa Kujawskiego. Po zajęciach odwoził do domów. Tym razem nie wrócili. Bus zderzył się czołowo z ciężarówką. Trzy osoby zginęły na miejscu, dwie walczą o życie.

- Nie wiemy na razie, co było przyczyną wypadku. Droga była prosta, warunki doskonałe. Będziemy sprawdzać jego telefon i wszystkie połączenia - mówił wtedy jeden z policjantów.

Na miejscu pracowali funkcjonariusze Żandarmerii ze Szczecina oraz prokuratura. Służby wszczęły śledztwo w sprawie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym na poligonie w Drawsku Pomorskim.

- Z wstępnych informacji wynika, że incydent drogowy miał miejsce w poniedziałek 19 lutego. Według świadków wypadek został sprowokowany z udziałem sprzętu US Army. Zestaw ciężkich pojazdów zjeżdżał na autostradę i zmienił pas - powiedziała Łucja Laufer z Prokuratury Regionalnej w Drawsku Pomorskim.

- Kierowca wojskowej ciężarówki nie zwrócił jednak uwagi, że zajeżdża drogę samochódu z ludźmi i wypchnął auto na przeciwległy pas ruchu. W wyniku bus zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka tirem. Sprawcy kolizji odjechali z miejsca zdarzenia. Całą sytuację nagrała kamera zamontowana w jednym z aut.

Informację potwierdził rzecznik prasowy komendanta głównego Żandarmerii Artur Karpienko. - Jak wyjaśniono podczas śledztwa, pojazdy US Army jechały po terenie poligonu zbyt szybko, bo Amerykanie spieszyli się na lunch! - dodał Karpienko.

W przypadku kolizji z innym samochodem na ogół wiemy co robić – wzywamy policję lub w porozumieniu z winowajcą sporządzamy odpowiednie oświadczenie. Sprawa komplikuje się jednak, gdy sprawcy wypadku żołnierze armii USA, którzy w Polsce nie muszą przestrzegać polskiego prawa, zasad ruchu drogowego, czy obowiązujących przepisów prawa wykroczeń i kodeksu karnego.

P.S.

Elwira D. (†31 l.) cierpiała na zespół Downa. Od roku uczęszczała na rehabilitację, która odbywała się na warsztatach terapii zajęciowej w Aleksandrowie Kujawskim. Zajęcia budowały jej pewność siebie i sprawiały ogromną satysfakcję. Czekała na nie z niecierpliwością.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1416
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 794
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1097
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1050
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 361
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 850
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 642
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 473
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1107
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 688
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 446
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 576
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 655
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 662
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  26/02/2018

Dlaczego Amerykanie piszesz z dużej litery a polaków z małej.. Czym sobie zasłużyli na taką pogardę.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska