Login lub e-mail Hasło   

Czy hostel to dobra propozycja na kilka noclegów?

W naszej opinii hostel nie jest gorszy od innych opcji zakwaterowania. Zapoznaj się z dalszą częścią wpisu i sam zdecyduj, czy warto przenocować w hostelu.
Wyświetlenia: 294 Zamieszczono 27/02/2018

Często zastanawiamy się jaka jest różnica między hostelem a hotelem.
Oferta hosteli adresowana jest głównie do młodych ludzi, którzy dysponują ograniczonym budżetem, a pobyt w  klasycznym hotelu może okazać się za drogi. Zasadniczą cechą hosteli jest specyficzna aranżacja wnętrz, często w stylu domowym. Ponadto obiekt taki oferuje nie tylko pokoje prywatne, ale również pokoje wspólne, w których mogą być kwaterowane osoby, które się nie znają. Oznacza to, że wynajmuje się nie całe pomieszczenie, ale łóżko w pokoju dla czterech, pięciu, siedmiu, a nawet dwudziestu osób. Zasada jest prosta, im więcej osób w pokoju, tym niższa cena za łóżko. To oczywiście ważne walory ekonomiczne.
Wiele z hosteli posiada bary i restauracje, wiele organizuje imprezy i uroczystości. Panuje w nich swobodna, przyjacielska atmosfera. Wszystko jest częścią wspólną. Często goście jedzą przy jednym stole, mają dostęp do wspólnej pralni, kuchni czy pomieszczenia z telewizją. Pobyt w hostelu z całą pewnością sprzyja zawieraniu nowych znajomości, integrowaniu się gości.
Przy dużej konkurencji w zakresie bazy noclegowej, powstaje coraz więcej hosteli o wyższym standardzie, które oferują również pokoje prywatne z wydzieloną łazienką. Ponadto niektóre z nich zapewniają transport z dworca czy lotniska. Wiąże się to niestety z wyższą ceną.


Jako zalety wyboru hosteli można wymienić:
- sposób na tani nocleg w podróży,
-możliwości poznawania nowych ludzi,
-śniadanie wliczone w cenę większości hosteli,
-możliwości wspólnego spędzania czasu wolnego, bez wcześniejszego planowania,
- bezpłatne WiFi, które oferuje większość hosteli,
-dobry punkt informacyjny (darmowe mapy, informacje od właścicieli, wymiana informacji pomiędzy gośćmi),
-dobra lokalizacja (ze względu na dużą ilość takich obiektów, bez problemu można znaleźć w pobliżu miejsca, na którym nam zależy.

Coraz częściej standard hosteli nie odbiega od hoteli czy pensjonatów.
Z całą pewnością jest to dobra propozycja na kilka noclegów. Hostele oferują swoim gościom potrzebne rzeczy, takie jak sprzet AGD czy RTV,  dzięki którym można np. przygotować posiłek.
Przestarzała jest opinia, że taka forma noclegowania, wybierana jest jedynie przez studentów. Jest to doskonała alternatywa dla osób otwartych, poszukujących nowych znajomości, nie stroniących od innych osób.


Artykuł powstał przy pomocy:
http://noclegigdynia.com.pl/ - hostel Gdynia, apartamenty hostel, hostel Gdynia Główna
Autor: Mateusz Pięta

Podobne artykuły


95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15636
51
komentarze: 57 | wyświetlenia: 40549
35
komentarze: 39 | wyświetlenia: 6084
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 6199
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4039
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 371957
29
komentarze: 21 | wyświetlenia: 6400
25
komentarze: 6 | wyświetlenia: 18909
25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7877
24
komentarze: 36 | wyświetlenia: 1782
23
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2865
21
komentarze: 12 | wyświetlenia: 2577
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska